Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Na OP czekać trzeba około 24 miesiące , na BB58 około 6 ( pasek nato ) . Chciałbym coś kupić w przeciągu kilku miesięcy ( Tudor ) mogę też poczekać jeśli będzie warto ale nie mając pewności co do rozmiaru to trochę za długo  

Tudor BB58 u nas leży w gablocie. Dwa tygodnie temu były trzy sztuki , dwa na pasku (niebieskie) i jeden czarny na bransolecie. Po przymiarce stwierdzam , że na nadgarstek 18-18,5 , za mały. Na Twój będzie ok , i myśle , że jako EDC będzie to lepszy wybór.

Sent from my iPhone using Tapatalk

54 minuty temu, gszydlowsky napisał(-a):

Jak myślicie , co będzie lepszym wyborem na edc , OP41 czy BB58 ? Zaczeły mi się te bobery podobać i zastanawiam się nad czarnym . Nadgarstek 17.5 cm . 

Tudor fajny, ale diver zawsze mniej uniwersalny niż OP, który będzie dobrze wyglądał ze wszystkim. No i to Rolex, przy całej sympatii do Tudora to jednak inna liga. ;)

Tudor fajny, ale diver zawsze mniej uniwersalny niż OP, który będzie dobrze wyglądał ze wszystkim. No i to Rolex, przy całej sympatii do Tudora to jednak inna liga.

Zgodzę się z Twoim stwierdzeniem , że to inna liga , ale akurat BB 58 nie wypada blado. Naprawdę fajne są , a ja dość surowy w ocenie jestem. Gdyby nie był lekko zbyt mały , pewnie bym ponosił.

Posted (edited)

Nie wypada blado ,BB58 to fajny zegarek, miałem jakiś czas. Ale fajnych zegarków to jest dużo. OP to klasyka. 

Edited by tbn

Ja wybrałbym OP. Świetna jakość i bardziej uniwersalny jako edc. 

Nie wypada blado ,BB58 to fajny zegarek, miałem jakiś czas. Ale fajnych zegarków to jest dużo. OP to klasyka. 

Niestety , OP to nie me gusta ale to Rolex , wiec zawsze to dobry wybór.
Niestety nie jaki EDC tylko i wyłącznie moim zdaniem.

48 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

Tudor rozmiarowo jest ok , OP się trochę boje wielkości tarczy , znowu 36 raczej odpada , można u Kruka przymierzyć czy trzeba brać w ciemno ?

Nie popełnisz błędu kupując Tudor 58. On jest jak vintage Rolex tylko w nowoczesnym wydaniu. 
A jak już się trafi Rolex , to akurat Tudora 58 zawsze sprzedaż i nawet chyba nieźle trzyma cenę na wtórnym.

Jesli chodzi o uniwersalność to oba modele raczej będą mieć szerokie zastosowanie.

Generalnie taka mini kolekcja to całkiem fajna perspektywa.

P.S

Tudory 58 są już do kupienia prawie wszędzie w Europie , może w PL są jeszcze jakieś szachy...i ktoś jeszcze zapłaci bez sensu premium.

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Jeśli uda mi się gdzieś przymierzyć to być może OP , jeśli nie to będzie Tudor i zostanie kasa na wakacje 🙂 Dzięki za opinie 👍

Dzisiaj po przymiarce submarinera czarna tarcz i gmt oba stal+złoto i powiem że gmt wymiana jest kozak.

1 godzinę temu, marcin35 napisał(-a):

Dzisiaj po przymiarce submarinera czarna tarcz i gmt oba stal+złoto i powiem że gmt wymiana jest kozak.

Gdzie mierzyłeś?

4 godziny temu, gszydlowsky napisał(-a):

Jak myślicie , co będzie lepszym wyborem na edc , OP41 czy BB58 ? Zaczeły mi się te bobery podobać i zastanawiam się nad czarnym . Nadgarstek 17.5 cm . 

OP 41 to tak naprawdę 39,5 mm, więc się nie bój. Mi powiedziano 12 miesięcy.

Godzinę temu, Tom87 napisał(-a):

OP 41 to tak naprawdę 39,5 mm, więc się nie bój. Mi powiedziano 12 miesięcy.

L2L też jest ok ale wąski bezel sprawia że ten zegarek wygląda na więszy chociażby w porównaniu z EXem 39 którego pierwotnie miałem w planach 🙂 

7 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

L2L też jest ok ale wąski bezel sprawia że ten zegarek wygląda na więszy chociażby w porównaniu z EXem 39 którego pierwotnie miałem w planach 🙂 

z OP41 na nadgarstku miałem odczucie że to casual/sport niż casual/elegant jak to było w OP39 czy exp.

3. Mentor i coach.

Pomóżcie... Lubię go potwornie, mam go 18 miesięcy, ale z datą byłoby jakoś chyba lepiej... Zostawić, czy nowy Dj41 na oysterze? 

20210509_000659.jpg

20210509_000659.jpg

Tomku, albo jestem już tak pijany, że rozmazuje mi się obraz, albo te fotki są skrajnie paskudnej jakości. Co do DJ41 - pokaż najpierw jakieś zdjęcia z przymiarki. Tylko dobrze ustaw ostrość ;)

5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Tomku, albo jestem już tak pijany, że rozmazuje mi się obraz, albo te fotki są skrajnie paskudnej jakości. Co do DJ41 - pokaż najpierw jakieś zdjęcia z przymiarki. Tylko dobrze ustaw ostrość ;)

Sączę i kominek trzaska - lepiej nie będzie :) Mój ex1 pasuje świetnie, ale szatan mnie miota...

Ja ostatnio mam faze na zegarki bez daty ze wzgledu na lepsza symetrie tarczy, a na Exa 1 sam jestem zapisany, wiec jak dla mnie raczej nie do zmiany. Poza tym z tego co pamietam to po pierwsze "kochasz" swojego Exa, a po drugie masz wątły (podobnie jak ja) nadgarstek. Dj jest swietny (choc jak dla mnie bardziej 36 niz 41) jednak mysle podobnie jak Mario, ze najpierw przymiarka i zdjecie dobrej jakosci a pozniej mozemy sie zastanawiac.
Tak w ogole to najlepiej by bylo nie zamiast tylko oprócz... a jeżeli chodzi tylko o lupke to masz w Ballu.

5 godzin temu, Osy123 napisał(-a):

Ja ostatnio mam faze na zegarki bez daty ze wzgledu na lepsza symetrie tarczy, a na Exa 1 sam jestem zapisany, wiec jak dla mnie raczej nie do zmiany. Poza tym z tego co pamietam to po pierwsze "kochasz" swojego Exa, a po drugie masz wątły (podobnie jak ja) nadgarstek. Dj jest swietny (choc jak dla mnie bardziej 36 niz 41) jednak mysle podobnie jak Mario, ze najpierw przymiarka i zdjecie dobrej jakosci a pozniej mozemy sie zastanawiac. emoji6.png
Tak w ogole to najlepiej by bylo nie zamiast tylko oprócz... a jeżeli chodzi tylko o lupke to masz w Ballu.emoji12.png

Z tym "kochaniem" to nie przesadzajmy - to tylko zegarek 🙂

Lupkę mam w Ballu i właśnie się przydaje, stąd rozważania nad zamianą.

Nie ma opcji na oba - albo ex, albo dj. 

Przymierzę dj, wstawię zdjęcia i dopiero wtedy będę Wam truć.

to moze zostaw Sobie EX i nie truj nam.Mamy juz jednego osobnika na forum od trucia 🤣

@szuwi jeśli możesz to kup DJa, ponoś ze trzy miesiące razem i któryś pójdzie dalej. 

Posted (edited)
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Jaki kolor tarczy bierzesz pod uwagę w DJ?

Ja miałem DJ z czarną tarczą na oyster i zamieniłem właśnie na Exa. Pomimo braku daty... Według mnie czarny DJ jest nudniejszy, w Ex więcej się dzieje - ciekawsze wskazówki, zróżnicowane indeksy, 3 6 9 plus to jak świeci luma jest nie do podrobienia. Do tego DJ wygląda na nadgarstku na większy, głównie z powodu end linków w oyster, które zwiększają L2L. W jubilee to zjawisko nie występuje. Dochodzi jeszcze polerka na uchach i środkowej części bransolety, ale to kwestia indywidualna. Jeśli zwracasz uwagę na ryski, to na zapięciu bransolety będziesz miał ich miliardy😀. Bling bling bransolety u mnie przez 90% był zapalcowany, więc IMO to nie stanowi problemu. Reasumując - jeżeli chcesz wymienić na czarnego DJ, ja bym tego nie robił. Jeśli bierzesz pod uwagę inny kolor tarczy, sprawy się nieco komplikują 😀

Edit: zapomniałem dodać - Filip pisał wielokrotnie, że do DJ jest bardzo ciężko zamocować jakikolwiek pasek.

Edited by RysiekOchodzki

Posted (edited)
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

To myśle kwestia bardzo indywidualna. Ja nawet bym się nie zastanawiał i wymienił przy dzisiejszej koniunkturze na DJ41. W szczególności gdyby to był blue, rhodium czy white.

Datejust  jest dla mnie ikoną Rolexa, w sposób fantastyczny wykończony, jest bardziej atrakcyjny od exp co dla mnie nie jest bez znaczenia przy takim wydatku.
Zawsze uważałem exp za zegarek dla fanatyków , świetny stonowany elegancki casual dla dyskretnych, model którego w zasadzie nikt nie zna.

Edited by Maserati

3. Mentor i coach.

14 minut temu, tbn napisał(-a):

@szuwi jeśli możesz to kup DJa, ponoś ze trzy miesiące razem i któryś pójdzie dalej. 

Nie da rady - wyłącznie opcja "łeb za łeb"... 

Posted (edited)

To ja bym nie ruszał, 214270 to już biały kruk.  ;) DJ zdążysz kiedyś w życiu kupić, mnie się kompletnie nie podobają , pomimo że to fajne zegarki. Dla mnie z Exem może tylko pięciocyfrowy Sub konkurować. Ja nie jestem obiektywny. :)

Edited by tbn

10 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Jaki kolor tarczy bierzesz pod uwagę w DJ?

Ja miałem DJ z czarną tarczą na oyster i zamieniłem właśnie na Exa. Pomimo braku daty... Według mnie czarny DJ jest nudniejszy, w Ex więcej się dzieje - ciekawsze wskazówki, zróżnicowane indeksy, 3 6 9 plus to jak świeci luma jest nie do podrobienia. Do tego DJ wygląda na nadgarstku na większy, głównie z powodu end linków w oyster, które zwiększają L2L. W jubilee to zjawisko nie występuje. Dochodzi jeszcze polerka na uchach i środkowej części bransolety, ale to kwestia indywidualna. Jeśli zwracasz uwagę na ryski, to na zapięciu bransolety będziesz miał ich miliardy😀. Bling bling bransolety u mnie przez 90% był zapalcowany, więc IMO to nie stanowi problemu. Reasumując - jeżeli chcesz wymienić na czarnego DJ, ja bym tego nie robił. Jeśli bierzesz pod uwagę inny kolor tarczy, sprawy się nieco komplikują 😀

Edit: zapomniałem dodać - Filip pisał wielokrotnie, że do DJ jest bardzo ciężko zamocować jakikolwiek pasek.

Myślę właśnie o czarnym, choć nie lubię, jak okno daty jest w innym kolorze niż tarcza.

Biały i srebrny są dla mnie wizualnie za duże.

Filip uszył mi pasek do exa, ale stwierdziłem, że ten zegarek pasuje mi wyłącznie na bransolecie. 

Ryski mi nie przeszkadzają, ale problemem może być brak opcji wydłużania bransolety - czasami puchnie mi ręka i wtedy to rozwiązanie w exie się przydaje. 

6 minut temu, Maserati napisał(-a):

, świetny stonowany elegancki casual dla dyskretnych.

To racja. Dj bardziej się rzuca w oczy, a tego nie chcę...

3 minuty temu, tbn napisał(-a):

To ja bym nie ruszał, 214270 to już biały kruk.  ;) DJ zdążysz kiedyś w życiu kupić, mnie się kompletnie nie podobają , pomimo że to fajne zegarki. Dla mnie z Exem może tylko pięciocyfrowy Sub konkurować. Ja nie jestem obiektywny. :)

Ja suba nie rozważam - nie lubię zegarków z bezelem. 😉

58 minut temu, robol1 napisał(-a):

to moze zostaw Sobie EX i nie truj nam.Mamy juz jednego osobnika na forum od trucia 🤣

Niewykluczone, że tak się skończy...