Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Złaziłem całą Warszawę. Najczęściej chodzę po zmroku, rekreacyjnie, w każdy kąt stolicy - Praga / Jelonki. Nie wchodzę do knajp. Ktoś mnie tam kiedyś zaczepiał, ignorowałem. A na ręku najczęściej Rolex. Zdjęcia słabe robię.

IMG_20210722_1403570.thumb.jpg.c14ac158132d696d795b3901e42f0426.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty Pedigree w kubku pijesz, to może Ty jakiś bulterier jesteś... :)    to Ci nikt nie podskoczy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Facecik jest na tyle szczupły, że może chodzić w rurkach. Wygląda w nich OK.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, facecik napisał(-a):

Złaziłem całą Warszawę. Najczęściej chodzę po zmroku, rekreacyjnie, w każdy kąt stolicy - Praga / Jelonki. Nie wchodzę do knajp. Ktoś mnie tam kiedyś zaczepiał, ignorowałem. A na ręku najczęściej Rolex. Zdjęcia słabe robię.

IMG_20210722_1403570.thumb.jpg.c14ac158132d696d795b3901e42f0426.jpg

Z zegarkiem na wierzchu czy pod mankietem bo to tez jest roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Na wierzchu. Na ręku i plecach. O tak dokładnie chodzi po tej Pradze:

 

 

Odczepcie się od Pragi P., już to piszę po raz kolejny 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy to w wątku o kolejkach czy tu była dyskusja o zarobkach. Dla zdziwionych premiami rocznymi 40k i robiących sobie podśmiechujki. Świeże dane: 265 tysięcy Polaków ma dochody przekraczające 20 tysięcy zł brutto miesięcznie. A tylko promile z tej liczby wydadzą 40k na coś tak "głupiego" jak drogi zegarek.

 

Pomijam treść o zegarkach i dyrdymałach p. Michała z grupy zegarkowej. Chodzi mi o sam wolumen osób, dla których roczna premia 40k to nie święty Gral osiągalny jedynie w Warszawie tylko w 3 korpo na krzyż. A w takim tonie pisali "oburzeni".

 

https://forsal.pl/finanse/finanse-osobiste/artykuly/8210076,inwestycje-w-dobra-luksusowe-zegarki-i-sztuke-w-polsce.html?fbclid=IwAR0AuWmFTGhypA_NTpnn6T4NCYn-pbkTebpmJMq8079YUK3tvZmc3OFzEFo

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

… czyli 0,7% przyjmując dla okrągłego rachunku 38.000.000 obywateli w Polsce. No szok, że pozostałe 99,3% jest zdziwione ;)


PS. Ja rozumiem, że to populistyczne uproszczenie ale chodzi o pokazanie skali.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, to chyba nie jest odpowiednie miejsce (wątek) na takie wynurzenia. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, cordi7 napisał(-a):

… czyli 0,7% przyjmując dla okrągłego rachunku 38.000.000 obywateli w Polsce. No szok, że pozostałe 99,3% jest zdziwione ;)


PS. Ja rozumiem, że to populistyczne uproszczenie ale chodzi o pokazanie skali.

 

 

Serio?! W Polsce pracuje 15-16 mln osób a nie 38 mln. Zatem niemal 2% pracujących zarabia co najmniej 20k brutto miesięcznie. Co 50 osoba. Brzmi to teraz inaczej prawda?

 

25 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Robert, to chyba nie jest odpowiednie miejsce (wątek) na takie wynurzenia. 

 

Dla mnie "oburzeni" mogą się dziwić skąd mają inni nawet do końca życia. 

 

Masz rację. EOT. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nawet 2% to po prostu matematycznie bardzo mało, więc obiektywnie dla olbrzymiej większość ludzi w tym kraju ten poziom zarobków to nie jest nic zwyczajnego, a wręcz odwrotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Smycel napisał(-a):

Akurat nawet 2% to po prostu matematycznie bardzo mało, więc obiektywnie dla olbrzymiej większość ludzi w tym kraju ten poziom zarobków to nie jest nic zwyczajnego, a wręcz odwrotnie. 


Dokładnie to miałem na myśli. W kraju, w którym władza deklaruje, że klasa średnia zaczyna się od 4.000 brutto kwoty, o których piszemy mogą być uznane za kosmiczne.

 

I żebyśmy się dobrze zrozumieli: to wątek miłośników marki Rolex, ludzi którzy mają jeden lub więcej zegarków tej firmy (bądź chcą mieć) i którzy ciężko pracowali na to, by móc sobie pozwolić na taki zbytek. Nie do końca lubię pytania „o matko, skąd na to macie” i uważam, ze nie do końca są na miejscu.

Z drugiej strony równie nie w porządku będzie ignorowanie, że sporo osób zarabia mniej i nie może sobie pozwolić na Rolexa i pisanie, że to przecież jedna premia będzie budzić tylko frustrację. Nie każdy ma tyle szczęścia w życiu mimo, że ciężko haruje. Jeśli co 50-ta osoba jak piszesz zarabia w widełkach pozwalających na zakup to przypadnie na nią 49 osób, których na to nie stać (znów - mega uproszczenie).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, memento mori napisał(-a):

 

Serio?! W Polsce pracuje 15-16 mln osób a nie 38 mln. Zatem niemal 2% pracujących zarabia co najmniej 20k brutto miesięcznie. Co 50 osoba. Brzmi to teraz inaczej prawda?

 

 

Dla mnie "oburzeni" mogą się dziwić skąd mają inni nawet do końca życia. 

 

Masz rację. EOT. 🙂

 

Za 20 tys BRUTTO to pewnie niejedna prostytutka z łóżka nie wstanie, tak im w d*pach poprzewracało....


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

 

Za 20 tys BRUTTO to pewnie niejedna prostytutka z łóżka nie wstanie, tak im w d*pach poprzewracało....

No w tym akurat przypadku to powiedzenie oznacza coś wprost odwrotnego niż w innych profesjach... 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Na wierzchu. Na ręku i plecach. O tak dokładnie chodzi po tej Pradze:

 

40477800745_8af9fd8b8b_z.jpg.c9679a98805eb40e7be3b1ac1e8e2d05.jpg

Fajny. Jaka to dokładnie ref? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2021 o 00:27, memento mori napisał(-a):

Kolega @foti ma Explorera II 16570 czyli 25-30 latka, który 6 lat temu miał pełen serwis u Pieśkiewicza. Najlepiej Ci opowie jak się zachowuje po serwisie. Nie obyło się bez drobnej wpadki jak dobrze pamiętam, szybko poprawionej, ale do dziś zegarek trzyma fabryczne parametry. 

 

Dokładnie tak

Zegarek miał serwis w 2013/15 nie pamiętam dokładnie a nie chce się iść szukać karty :)

Poluzował się po nim rotor po jakimś czasie. Ale to była prosta usterka którą zrobił lokalny zegarmistrz.

Dziś zegarek robi 0,5-1 sek na dobę. średnia w programie wychodzi poniżej sekundy na plus

NIe patrzyłem czy inne odkładanie by coś robiło na minus bo może mógłby wychodzić na zero.

Noszę na ręku, jeżdzę z nim po lesie na rowerze, regularnie pływa, kąpie się itp. Taki zegarek do wszystkiego. A u mnie rolex nie ma łatwo :) hihihihi

 

Pieśkiewicza polecam także dlatego że 16710 które mam, a które miało serwis we Włoszech, zaczęło mieć po 3 latach odchyłkę w okolicach 5 sek na dobę. Przy okazji pobytu w Warszawie podszedłem do Pieśkiewicza i mimo że było już rok po gwarancji serwisowej (gwarancja na 2 lata) zrobił regulację nieodpłatnie. 

Także z moich odczuć sam serwis i zegarmistrz są warci polecenia.

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, foti napisał(-a):

 

Także z moich odczuć sam serwis i zegarmistrz są warci polecenia.

I zegarek chyba też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2021 o 19:18, KOPA76 napisał(-a):

Z zegarkiem na wierzchu czy pod mankietem bo to tez jest roznica?

Zimą kurtka, latem t-shirt. Jestem normalny. Nie noszę na ubraniu😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, który z nich jest fajniejszy i dlaczego właśnie Batmam? ;) Bo w środku cyka niezawodny i ultraprecyzyjny mechanizm (rezerwa chodu to raptem 48h - dla mnie wystarczająca), posiada drugą strefę czasową, cieńszą i wygodniejszą bransoletę z mniejszym zapięciem, bezel z lepiej wyciętymi ząbkami. Nawet środkowe polerowane ogniwa idealnie pasują do tego modelu. Cieszę się, że oba modele znajdują się w swojej mikro kolekcji. :)03dff6611284cf99957a6d6f4f31b4a9.jpg06a35313fbc754b732b64c8cf8325546.jpg

 

 

Chciałbym także poznać Wasze zdanie...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szuwi napisał(-a):

I zegarek chyba też :)

 

Zegarek też. Najwygodniejszy z trójcy 16570, 16710, 16610

🙂 I najczęściej zakładany. Nikt nawet nie podejrzewa ze to rolex :)

Klienci się nie denerwują na co idzie ich kasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz
Ciężko mi wybrać , który najwygodniejszy , najlepszy. Praktycznie każdy z nich nosi się podobnie. Jeśli chodzi o niezawodność mechanizmów , wszystkie według mnie są tak samo dobre. Jak bym jednak miał wybrać , kierować się komfortem , zobacz górny rząd i od lewego do prawego lub rząd prawy od góry w dół. Tak to wyglada według mnie. Jak patrzeć na wygląd to YM najciekawszy. Zielony , Pepsi , Batman w drodze. Ale zbyt wiele by się nie zmieniło , tak myśle
Skrzynka jedna z zegarkami najczęściej noszonymi f3f83038c6f84b2f013e44fad97e9cac.jpg&key=2faf92d7b08939b1f174af0281a0bd25eb24d46f648fc30c9e16ff3b7ae8dfeb
78a0700fbbe8032068cb9665d96f0dcf.jpg&key=7203070d3bab0fec7f2508b8de4118790a5f98abef4ef882715e49f9ccc4b2c6


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, foti napisał(-a):

 

Dokładnie tak

Zegarek miał serwis w 2013/15 nie pamiętam dokładnie a nie chce się iść szukać karty :)

Poluzował się po nim rotor po jakimś czasie. Ale to była prosta usterka którą zrobił lokalny zegarmistrz.

Dziś zegarek robi 0,5-1 sek na dobę. średnia w programie wychodzi poniżej sekundy na plus

NIe patrzyłem czy inne odkładanie by coś robiło na minus bo może mógłby wychodzić na zero.

Noszę na ręku, jeżdzę z nim po lesie na rowerze, regularnie pływa, kąpie się itp. Taki zegarek do wszystkiego. A u mnie rolex nie ma łatwo :) hihihihi

 

Pieśkiewicza polecam także dlatego że 16710 które mam, a które miało serwis we Włoszech, zaczęło mieć po 3 latach odchyłkę w okolicach 5 sek na dobę. Przy okazji pobytu w Warszawie podszedłem do Pieśkiewicza i mimo że było już rok po gwarancji serwisowej (gwarancja na 2 lata) zrobił regulację nieodpłatnie. 

Także z moich odczuć sam serwis i zegarmistrz są warci polecenia.

No to zrobiłeś mi zagwozdkę, bo już nastawiłem się na Plac Konstytucji.

Bardzo dziękuję za opinię.

 

A czy ktoś z kolegów oddawał swojego rolka do Kruka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mihhau napisał(-a):

No to zrobiłeś mi zagwozdkę, bo już nastawiłem się na Plac Konstytucji.

Bardzo dziękuję za opinię.

 

A czy ktoś z kolegów oddawał swojego rolka do Kruka?

Kruk z dowolnego salonu  prześle na Plac Konstutucji, tam albo zrobią albo wyślą do Genewy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, nie pamiętam, byś się nim wcześniej chwalił.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.