Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, artme napisał(-a):

A myslisz, ze sie nad tym nie zastanawiam? Mialem juz taki przypadek, ze w bialy dzien chodzilem po Lidlu i 2 gosci typu kark kilkukrotnie sie kolo mnie krecilo non stop spogladajac na zegarek (Pepsi). Wreszcie jeden z nich wyszedl a drugi stal przed kasami przed wyjsciem i caly czas rozmawial przez telefon obserwujac kasy - samochod mialem na zewnatrz i musialem do niego troche dojsc. Uwierz - to nie sa ludzie, ktorzy podejda do Ciebie i grzecznie poprosza - oni z tego "zyja" i jak nie dostaniesz metalowa rurka w leb albo kosa pod zebra, to w najlepszym wypadku cie obiją/polamia. Pytasz sie co wtedy myslalem? Moze i absurd, ale nie jest to mile uczucie jak widzisz, ze ktos na ciebie moze "polowac"... 😐

Jak się sytuacja zakończyła, oczywiście jeśli to nie tajemnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Jak się sytuacja zakończyła, oczywiście jeśli to nie tajemnica?

Oczywiscie, ze nie. Robilem wtedy zakupy dosc dlugo i jak tylko gosc z telefonem wyszedl jednym wejsciem, to poszedlem innym a do samochodu juz na okolo tam gdzie wiedzialem, ze sa kamery, choc jak sie pozniej zastanowilem, to i tak by to wiele nie dalo, bo jakby faktycznie czekali na mnie i sie tym "zawodowo" zajmowali, to by obstawili 2 wyjscia i po ptokach... Trzeba pamietac rowniez, ze COVID tego procederu nie utrudnia gosciom, bo czapka baseballowa, ciemne okulary i maseczka na twarzy nie wydaje sie niczym dziwnym na ulicach przed sklepem a wtedy i kamery nie pomoga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, artme napisał(-a):

Zgadzam sie z Toba, dlatego staram sie nie myslec, cieszyc kazdego dnia i dla swietego spokoju nie kusic losu. Jednak nie zmienia to faktu, ze to co kiedys nie bylo niebezpieczne, teraz przez chore ceny na rynku wtornym i braku dostepnosci w salonach stalo sie zwyczajnie ryzykowne. Ok - piszesz, ze to bylo w Mediolanie, ale myslisz, ze do Polski nie przyjdzie? Przyszedl koronawirus, to przyjda i tacy "zarobkiewicze" - pamietaj, ze w Trojmiescie nie tylko "zwykli" obywatele sie bawia i ja bym wieczorem po miescie raczej z takimi zabawkami nie biegal.

Oby nikt nie padł ofiarą takiej napaści! 

Z drugiej strony, zadam naiwne pytanie: skoro ktoś te zegarki kradnie, to ktoś je kupuje. Czy kupując w miarę nowy zegarek bez papierów, pudełka etc. w dość podejrzanym miejscu klienci nie przyczyniają się sami do eskalacji napadów? Czy to nie jest jak kiedyś z giełdami części samochodowych w Polsce, gdzie przy skali kradzieży ludzie chełpiący się tym że "trafili" część w dobrej cenie nie kupowali swoich wcześniej ukradzionych części? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, beniowski napisał(-a):

Oby nikt nie padł ofiarą takiej napaści! 

Z drugiej strony, zadam naiwne pytanie: skoro ktoś te zegarki kradnie, to ktoś je kupuje. Czy kupując w miarę nowy zegarek bez papierów, pudełka etc. w dość podejrzanym miejscu klienci nie przyczyniają się sami do eskalacji napadów? Czy to nie jest jak kiedyś z giełdami części samochodowych w Polsce, gdzie przy skali kradzieży ludzie chełpiący się tym że "trafili" część w dobrej cenie nie kupowali swoich wcześniej ukradzionych części? 

Oby - tak jak pisalem - pal licho zegarek, ale utrata zdrowia, to juz niefajnie jak w przytaczanym kiedys przykladzie:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7972823/Mayfair-gang-stabbed-man-55-115-000-Breguet-Tourbillion-watch.html

 

A co do kupowania, to coz - tak jest ze wszystkim kradzionym bez dokumentow czy pudelka - ludziska szukaja okazji, aby moc sie plawic w luksusie niekiedy za wszelka cene i bez wiekszego myslenia. Wielu nie interesuje fakt, ze kupujac "bardzo tani" rower jakiemus moze biednemu dziecku, ktore dostalo go np. na komunie ktos zeby powybijal... ale coz - lajf...

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek to mała rzecz o dużej wartości, łatwo przewieźć przez granicę, łatwo sprzedać popularne modele etc. Policja jak cię zatrzyma nie będzie ci sprawdzała zegarka, numer nadwozia auta tak. O ile z Exem jeżdżę wszędzie, to przy Pepsi, Daytonie czy nawet Subie nowym dwa razy bym się zastanowił w pewnych miejscach. To bardzo charakterystyczne zegarki, do tego ceny na rynku wtórnym wiemy jakie są. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tbn napisał(-a):

...czy nawet Subie nowym dwa razy bym się zastanowił w pewnych miejscach.

A jestes w stanie patrzac na reke z pewnej odleglosci ocenic czy nowy czy jeszcze starsza referencja?? No podziwiam - chyba, ze po AR 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, artme napisał(-a):

Oczywiscie, ze nie. Robilem wtedy zakupy dosc dlugo i jak tylko gosc z telefonem wyszedl jednym wejsciem, to poszedlem innym a do samochodu juz na okolo tam gdzie wiedzialem, ze sa kamery, choc jak sie pozniej zastanowilem, to i tak by to wiele nie dalo, bo jakby faktycznie czekali na mnie i sie tym "zawodowo" zajmowali, to by obstawili 2 wyjscia i po ptokach... Trzeba pamietac rowniez, ze COVID tego procederu nie utrudnia gosciom, bo czapka baseballowa, ciemne okulary i maseczka na twarzy nie wydaje sie niczym dziwnym na ulicach przed sklepem a wtedy i kamery nie pomoga...

To chyba miałeś farta... wszystkie Lidle, które ja kojarzę mają tylko jedno wejście/wyjście. Dobrze, że skończyło się tak, jak się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RysiekOchodzki napisał(-a):

To chyba miałeś farta... wszystkie Lidle, które ja kojarzę mają tylko jedno wejście/wyjście. Dobrze, że skończyło się tak, jak się skończyło.

Aaaaaa widzisz - dokladnie tak jak piszesz - chyba, ze wyjdziesz wejsciem, bo ludziska wchodza 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, artme napisał(-a):

A jestes w stanie patrzac na reke z pewnej odleglosci ocenic czy nowy czy jeszcze starsza referencja?? No podziwiam - chyba, ze po AR 😜

Zależy od oświetlenia. Ale w niektórych sytuacjach byłem pewien, że nowy, a z bliska wyszło ze stary. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Dobrze, że skończyło się tak, jak się skończyło.

Dobrze - choc uwierz mi, ze cieplo sie robi a niesmak zostaje jeszcze dlugo z przemysleniami nt. noszenia sie ze swoim marzeniem na reku... 😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, nicon napisał(-a):

Ja zawsze tylko do LIDLa chodzę dla niepoznaki, ale teraz bezpiecznie już chyba tylko w Biedrze xD. Nie ogarniam po co komu zegarek o który by się musiał martwić żeby go zabrać np. wieczorem na miasto. W życiu bym nie nosił rzeczy, która powoduję że muszę się przejmować otoczeniem chodząc po mieście w którym mieszkam. Nie wiem po co ludzie sobie to robią, w Polsce to się najczęściej objawia kupnem samochodu ponad stan, na którym każda ryska wywołuje palpitacje serca.

Ciesze sie, ze chodzac wieczorami ze swoim subem masz spokojna glowe i nie martwisz sie o nic. Coz - ja w tym nic dziwnego nie widze. Kiedys wysadzali z rowerow na potege (gorale), pozniej wyrywali radia z samochodow (sporo ludzi mialo wyjmowane na tzw. szuflade i zabierali je ze soba), byl czas, ze czarny Golf czy Passat nie mowiac juz o E klasie, Audi czy BMW byly praktycznie non stop kradzione a nawet ludzi potrafili na swiatlach wysadzac w bialy dzien (slawetna strzelanina w Warszawie przy rondzie z palma), ale coz - jak widac byli i tacy co sie nie przejmowali a taki Linda jak mu juz ktores luksusowe Audi buchneli sam dla bezpieczenstwa zakupil sobie Subaru - ale to zwykly cykor jest i kto go tam zrozumie 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Znowu temat bezpieczeństwa. Rozkręca się ciekawie. Myślę I śmiem podejrzewać ze w Polsce już są osoby które zajmują się głównie kradzieżami zegarkow I typują sobie do tego zamożne łatwe cele, także Panowie uważajcie na siebie.

 

 

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok @nicon - to moze inaczej - jestes od wielu lat milosnikiem zegarkow, kombinujesz, wymieniasz, cieszysz sie z kazdego nowego nabytku jak dziecko, bo ci to zwyczajnie sprawia przyjemnosc. Czasem na cos zbierasz latami a czasem nawet na cos czekales pare lat i gdy wreszcie przychodzi moment, ze to sobie kupujesz okazuje sie, ze jest zwyczajnie niebezpiecznie na miescie. Rozumiem, ze bez zadnego zalu sprzedajesz i kupujesz sobie np. Casio i problem masz z glowy, tak? Uwazasz, ze latwo jest pogodzic sie z chora rzeczywistoscia? Mysle, ze rozsadniej jest sie pogodzic z takim faktem, ale zachowac zdrowy rozsadek. Mozna zalozyc np. fajnego Pama, ktory daje rowniez sporo radosci tak samo jak zaklada sie Casio na rower, aby zwyczajnie nie uszkodzic mechanizmu - wg mnie to jest zdrowe podejscie a nie od razu - "jak sie boisz, to po co w ogole trzymac".

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie 30 lat temu w tunelu przed Warszawą Centralną obrobiono z Seamastera - poczucie wstydu, wściekłości, bezradności - krótko mówiąc wqrwu - bezcenne. Od tego czasu gdy wybieram się "w miasto na wódkę", wychodzę z wakacyjnego resortu "w murzyńską wioskę" albo nawet na rower wzdłuż wałów nad Wisłą to Rolka zostawiam.

Znajomemu porfel i "trzysetkę" ukradli w szatni w gymie. Też szczęśliwy nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mroova napisał(-a):

Mnie 30 lat temu w tunelu przed Warszawą Centralną obrobiono z Seamastera - poczucie wstydu, wściekłości, bezradności - krótko mówiąc wqrwu - bezcenne. Od tego czasu gdy wybieram się "w miasto na wódkę", wychodzę z wakacyjnego resortu "w murzyńską wioskę" albo nawet na rower wzdłuż wałów nad Wisłą to Rolka zostawiam.

Znajomemu porfel i "trzysetkę" ukradli w szatni w gymie. Też szczęśliwy nie był.

I to mnie nie dziwi. Taki jest swiat i zawsze znajda sie tacy, ktorzy zamiast cos uczciwie zarobic postawia na szybki i latwy zysk. Jednak jak moja sw pamieci Matka mowila - nie kus losu... i nie chodzi tu o trzesienie d...pą czy nie wychodzenie z domu, tylko o zwykly rozsadek a nie "twardzieli" z siebie robic a jakby przyszlo co do czego, to pierwszy by w gacie narobil - ale z mojej strony EOT - niech kazdy robi wedle swojego uznania, tylko jakby cos sie wydarzylo (czego nikomu nie zycze), niech "dumnie" pogodzi sie z faktem, ze nosil i lał na wszystko a nie pozniej biadoli na forum... ot taka rada dla "odwaznych" - milego dnia 😊 

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Zegarek to mała rzecz o dużej wartości, łatwo przewieźć przez granicę, łatwo sprzedać popularne modele etc. Policja jak cię zatrzyma nie będzie ci sprawdzała zegarka, numer nadwozia auta tak. O ile z Exem jeżdżę wszędzie, to przy Pepsi, Daytonie czy nawet Subie nowym dwa razy bym się zastanowił w pewnych miejscach. To bardzo charakterystyczne zegarki, do tego ceny na rynku wtórnym wiemy jakie są. 

Zgadzam się, ale bywa, że i Exa zostawiam w domu i ubieram Balla.

Dlatego też planując zakup droższego garniturowca chyba zapomnę o PP i kupię ALS licząc, że marka mało znana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś o zamożnym gościu, który nosił Suba. Jego znajomy, obeznany z zegarkami, zauważył, że to podróba. Facet na to: tak, podróba. Mogę ją nosić dumnie i bez obciachu, bo oryginał trzymam w sejfie w domu. Może to jest sposób na chodzenie po mieście z Rolexem🤣?

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, beniowski napisał(-a):

Czytałem kiedyś o zamożnym gościu, który nosił Suba. Jego znajomy, obeznany z zegarkami, zauważył, że to podróba. Facet na to: tak, podróba. Mogę ją nosić dumnie i bez obciachu, bo oryginał trzymam w sejfie w domu. Może to jest sposób na chodzenie po mieście z Rolexem🤣?

Dobra podroba tez pare tysi kosztuje 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

wszędzie "na miasto"

Dla mnie takie pojęcie to w sumie nie istnieje, są miejsca lepsze i gorsze, a nawet to samo miejsce może być bardziej lub mniej bezpieczne w zależności od pory dnia - zobacz choćby Pole Mokotowskie: w niedziele rodziny z dziećmi, lody - pełen lans, a w weekendową noc miałbym pewne obawy wracać samemu np. z Lolka bądź Toli z dobrym zegarkiem. W pewnych miejscach bądź porach afiszowanie się z czymś cennym świadczy o braku rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mroova napisał(-a):

Dla mnie takie pojęcie to w sumie nie istnieje, są miejsca lepsze i gorsze, a nawet to samo miejsce może być bardziej lub mniej bezpieczne w zależności od pory dnia - zobacz choćby Pole Mokotowskie: w niedziele rodziny z dziećmi, lody - pełen lans, a w weekendową noc miałbym pewne obawy wracać samemu np. z Lolka bądź Toli z dobrym zegarkiem. W pewnych miejscach bądź porach afiszowanie się z czymś cennym świadczy o braku rozsądku.

Z jednej strony się zgadzam, z drugiej nie. No bo co to znaczy afiszować się? W garażach też trzymacie auta "normalne" i "na specjalne okazje"? Do takiego Lolka wieczorem jedziesz Fiatem Cinquecento, a lepsze auto w garażu zostaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mroova napisał(-a):

Mnie 30 lat temu w tunelu przed Warszawą Centralną obrobiono z Seamastera - poczucie wstydu, wściekłości, bezradności - krótko mówiąc wqrwu - bezcenne. Od tego czasu gdy wybieram się "w miasto na wódkę", wychodzę z wakacyjnego resortu "w murzyńską wioskę" albo nawet na rower wzdłuż wałów nad Wisłą to Rolka zostawiam.

Znajomemu porfel i "trzysetkę" ukradli w szatni w gymie. Też szczęśliwy nie był.

Jak na wódę na miasto do knajp z nocnym szlajaniem - tylko z pancerną Certiną. 

 

52 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Zgadzam się, ale bywa, że i Exa zostawiam w domu i ubieram Balla.

Dlatego też planując zakup droższego garniturowca chyba zapomnę o PP i kupię ALS licząc, że marka mało znana. 

ALS - ludzie powoli zaczynają się do niej przekonywać. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowskiTaksówką / Uberem, a czasami z jakimś kumplem częściowo pieszo, jak nam się szwendacz załączy i coś jeszcze po drodze chcemy zmajstrować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mroova napisał(-a):

@beniowskiTaksówką / Uberem, a czasami z jakimś kumplem częściowo pieszo, jak nam się szwendacz załączy i coś jeszcze po drodze chcemy zmajstrować. 

No chyba że tak😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Z jednej strony się zgadzam, z drugiej nie. No bo co to znaczy afiszować się? W garażach też trzymacie auta "normalne" i "na specjalne okazje"? Do takiego Lolka wieczorem jedziesz Fiatem Cinquecento, a lepsze auto w garażu zostaje?

Nigdy nie prowadzę po alkoholu. Na chlanie tylko taryfą...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nicon Ty masz jeden zegarek, więc rzeczywiście trzeba nosić wszędzie. Ale jak ktoś ma kilka to czemu nie dobrać do sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.