Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Debile w tym Roleksie, przecież ceny tylko rosną po kilkanaście procent miesięcznie, dlaczego nie podniosą o 100%?


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DE cena jeszcze 9500€ a u nas od dawna już 9800€ wiec biorąc pod uwagę kursy Kruka czyżby DJ w PL miał przekroczyć 50 tys. PLN ? :( 

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Jan napisał(-a):

W DE cena jeszcze 9500€ a u nas od dawna już 9800€ wiec biorąc pod uwagę kursy Kruka czyżby DJ w PL miał przekroczyć 50 tys. PLN ? :( 

Ja płaciłem dwa tygodnie temu za DJ 41 karbowany bezel + Jubilee 47 990zł - kurs przeliczenia wyniósł 4,90zł za EUR. 

 

Sprawdziłem przed chwilą na niemieckiej stronie Rolexa - jak byk widnieje cena 9 800€, czyli taka sama jak na polskiej stronie.  

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 źle sprawdzasz. To że wybrałeś niemiecką wersję strony nie zmienia Twojej lokalizacji i pokazywanej ceny. Dodatkowo jaki sens miał by plik z nowymi cenami zamieszczony przez @machlo gdyby nic się nie zmieniło ;) 

 

Tak to wygląda naprawdę:

 

IMG_20221027_103111.jpg

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że w Niemczech VAT to 19% a w Polsce 23% i ten temat był tu sto razy wałkowany? Wiecie prawda? 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiemy, tylko Mario chyba zapomniał :) ergo: jezeli cena w Niemczech ma dogonić naszą aktualną to prawdopodobnie u nas nowa cena licząc kursem Kruka (który pewnie tez zaktualizują) może przebić 50 tys.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, memento mori napisał(-a):

Wiecie, że w Niemczech VAT to 19% a w Polsce 23% i ten temat był tu sto razy wałkowany? Wiecie prawda? 😉

 

14 minut temu, Jan napisał(-a):

wiemy, tylko Mario chyba zapomniał :) ergo: jezeli cena w Niemczech ma dogonić naszą aktualną to prawdopodobnie u nas nowa cena licząc kursem Kruka (który pewnie tez zaktualizują) może przebić 50 tys.

Wiemy, ale dzisiaj mamy czwartek i każdy ma prawo być zmęczony. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Jan napisał(-a):

wiemy, tylko Mario chyba zapomniał :) ergo: jezeli cena w Niemczech ma dogonić naszą aktualną to prawdopodobnie u nas nowa cena licząc kursem Kruka (który pewnie tez zaktualizują) może przebić 50 tys.

Nie zapominaj proszę że Niemczech, wg prezesa Polski, euro jest po 3,5 złotego 😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mario1971 napisał(-a):

 

Wiemy, ale dzisiaj mamy czwartek i każdy ma prawo być zmęczony. 

 

W Media Markt są promocje typu zakupy "bez VAT". Kruk mógłby takie zrobić. W każdy czwartek odbiory Rolków z niemieckim VAT. 😛 

 

21 minut temu, beniowski napisał(-a):

Nie zapominaj proszę że Niemczech, wg prezesa Polski, euro jest po 3,5 złotego 😆.

 

...a "deficyt budżetowy zwiększamy, ale o mniej". 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, memento mori napisał(-a):

Wiecie, że w Niemczech VAT to 19% a w Polsce 23% i ten temat był tu sto razy wałkowany? Wiecie prawda? 😉

Ile razy by o tym nie pisać, to i tak nie do przyjęcia jest, że niemiec ma taniej 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba się cieszyć tym, co udało się kiedyś zakupić jeszcze z dwucyfrowym rabatem. default_smile.png

c7ba148a15f45dccb57ebcec38859e2a.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownałem swojego patka 5296R- 001 - kupiony jako nowy w 2019 u ad w niemczech ze swoja daytona - kupiona u ad kruk w czerwcu czyli nowa- po 30 h daytona spieszy o 2 sek , patek o 1 sek…

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Porownałem swojego patka 5296R- 001 - kupiony jako nowy w 2019 u ad w niemczech ze swoja daytona - kupiona u ad kruk w czerwcu czyli nowa- po 30 h daytona spieszy o 2 sek , patek o 1 sek…

Czyli niemiecki lepszy, to tak jak z proszkami do prania.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zweryfikować swoje zapisy w takiej sytuacji.

Żadnego zegarka nigdy nie sprzedałem, ale też traktuję to jako lokatę na czarną godzinę (odpukać) i spadek dla dzieci - poza realizacją pasji rzecz jasna.

W obecnej sytuacji może trzeba zainteresować się czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, nicon napisał(-a):

Czyli niemiecki lepszy, to tak jak z proszkami do prania.

Teraz Patka w Pl tez mozna kupic… wtedy nie bylo takiej mozliwosci…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, nicon napisał(-a):

Czyli niemiecki lepszy, to tak jak z proszkami do prania.

Nawet na zegarkach nas tak robią? Słuszną zatem linię ma nasza władza, że zachód jest nam obcy kulturowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porownałem swojego patka 5296R- 001 - kupiony jako nowy w 2019 u ad w niemczech ze swoja daytona - kupiona u ad kruk w czerwcu czyli nowa- po 30 h daytona spieszy o 2 sek , patek o 1 sek…
Z tego co czytam, masz felernego Rolka. Gdzie go kupowałeś? default_wink.png
7679a77eff3d844e410a09e2f4ebe478.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie pamiętam ile miesięcy temu ustawiałem czas w moim Explorerze 124270 na werku 3230. Jedzie równo, bez żadnej odchyłki dobowej. To jeden z czynników dla których tak sobie cenię tę markę.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Z tego co czytam, masz felernego Rolka. Gdzie go kupowałeś? default_wink.png
7679a77eff3d844e410a09e2f4ebe478.jpg

Rolexy kupuje wyłącznie u AD Kruk. Jak jest noszony to otchylek w ogole nie ma… zostaw pesi na 24h tarcza do gory i daj znac🙂P.s ferelny rolek to taki co ma odchylki wieksze niz+-2 sek na 24h🙂

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Rolexy kupuje wyłącznie u AD Kruk. Jak jest noszony to otchylek w ogole nie ma… zostaw pesi na 24h tarcza do gory i daj znac🙂P.s ferelny rolek to taki co ma odchylki wieksze niz+-2 sek na 24h🙂

Mój ostatni odczyt jest właśnie z całodobowego leżakowania w pudełku tarczą do góry. Zrobił w tym czasie +1,5s . :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.