Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Mój ostatni odczyt jest właśnie z całodobowego leżakowania w pudełku tarczą do góry. Zrobił w tym czasie +1,5s . :)

No to tak jak mój- ja zostawilem wlasnie na te 30 h…jak go nosze to odchylek nie ma…

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm z w pełni naciągniętą sprężyną zawsze jest dokładniejszy, im bliżej końca rezerwy tym chód bardziej niedokładny, Rolex nie jest tu wyjątkiem, tylko Spring Drive.

U mnie Polar chodzi praktycznie bez odchyłki, Submariner jakieś -2s, noszone lub w rotomacie. 6-letnia SMPc po serwisie i regulacji jest tak samo dokładna, sekunda-dwie na plus albo i mniej, podobnie stare i nowe GSy ( współczesny hi-beat fabrycznie, vintage 61 i 62 po serwisie i własnoręcznej regulacji ).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bugs napisał(-a):

Mechanizm z w pełni naciągniętą sprężyną zawsze jest dokładniejszy, im bliżej końca rezerwy tym chód bardziej niedokładny, Rolex nie jest tu wyjątkiem, tylko Spring Drive.

U mnie Polar chodzi praktycznie bez odchyłki, Submariner jakieś -2s, noszone lub w rotomacie. 6-letnia SMPc po serwisie i regulacji jest tak samo dokładna, sekunda-dwie na plus albo i mniej, podobnie stare i nowe GSy ( współczesny hi-beat fabrycznie, vintage 61 i 62 po serwisie i własnoręcznej regulacji ).

 

Zgadza sie. Jesli nosze caly czas daytone w ogóle odchyłki nie ma. To samo jest z patkiem…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk powiększa salon Rolexa w Gal Moku.

Zegarki się pewnie już nie mieszczą na wystawach

image.png.3c2dceba3dc9b5d58dd29c264f45b160.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tropik79 napisał(-a):

Może wreszcie pójdą po rozum do głowy i wrzucą Tudora do jednego salonu z Rolexem. 

 

Dlaczego mieliby podcinać prestiż Roleksa, marką ewidentnie lifestylowa?  Nie sądzę, żeby Rolex się na coś takiego zgodził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Dlaczego mieliby podcinać prestiż Roleksa, marką ewidentnie lifestylowa?  Nie sądzę, żeby Rolex się na coś takiego zgodził. 

 

W Starym Browarze w Poznaniu od dawna tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tbn napisał(-a):

 

Dlaczego mieliby podcinać prestiż Roleksa, marką ewidentnie lifestylowa?  Nie sądzę, żeby Rolex się na coś takiego zgodził. 

W wielu miejscach z tradycją o wiele większą niż Polska w kwestiach zegarkowych Tudory leżą w tych samych salonach z Rolkami i nikomu to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GM na piętrze był tylko Rolex, a na dole inne marki. Nie widzę, żeby Rolexa sprzedawali wraz z Tagiem, czy przenosili Tudora na piętro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma prestyżu w Krakowie. W Galmoku ten Rolex zawsze był taki specjalny, zielone światło wabiło z daleka. Obstawiam jednak, że żadnego miksowania z poślednimi markami nie będzie. Sama galeria ma też podział na premium i zwykłe, posadzka nawet jest inna, chociaż nie pamiętam czy deski dochodzą do salonu Rolka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicon dobrze napisał. W krk Rolex jest z Tudorem - pół sklepu to rolex miejsce do przymierzania gabloty wewnątrz i witryny. W drugiej części salonu wciśnięty tudor jedna witrynka i 2 gablotki a obok/ pod tudorem upchniety Longines


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tbn napisał(-a):

To nie ma prestyżu w Krakowie.

No nie ma, ale nawet wydzielenie krula osobno by nie pomogło, gdy chmura prestiżu wydzielanego z roleksowej klitki miesza się z odorem kebsa w fastfoodowym ogródku tuż nad nim. Jakoś tak nigdy nie czuję tego luksusu w galeriach handlowych. Co innego w takim Mediolanie, wchodząc do galerii Wiktora Emanuela II albo Quadrilatero della moda czułem się jak plebejusz niegodzien żadnego z dóbr na pięknych witrynach. A w takiej galerii krakowskiej zawsze mogę wejść obok kupić se jakieś mydełko za 5zł albo wspomnianego kebsa.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, nicon napisał(-a):

No nie ma, ale nawet wydzielenie krula osobno by nie pomogło, gdy chmura prestiżu wydzielanego z roleksowej klitki miesza się z odorem kebsa w fastfoodowym ogródku tuż nad nim. Jakoś tak nigdy nie czuję tego luksusu w galeriach handlowych. Co innego w takim Mediolanie, wchodząc do galerii Wiktora Emanuela II albo Quadrilatero della moda czułem się jak plebejusz niegodzien żadnego z dóbr na pięknych witrynach. A w takiej galerii krakowskiej zawsze mogę wejść obok kupić se jakieś mydełko za 5zł albo wspomnianego kebsa.

W Mediolanie jest jedna galeria handlowa i jest mała i okropna (tj. w środku, bo na zewnątrz ładna) - i bardzo dobrze, bo dzięki temu handel odbywa się na ulicach. Galerie handlowe wyglądają tak samo na całym świecie i to jest bez sensu.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, zdecydowanie lepiej prezentuje się sklep w ładnej okolicy na parterze odnowionej kamienicy. Takich w Krakowie nie brakuje, ale z jakiegoś powodu np. na Floriańskiej opłaca się w nich otworzyć budę z zapiekankami, czy sklep z chińskimi pamiątkami, a wszystko inne jest w generycznych galeriach handlowych.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tropik79 napisał(-a):

Dokładnie zawsze zazdrościłem Poznaniowi jednego salonu Rolexa połączonego z Tudorem. Brakuje mi tego w Warszawie. 

Plac 3+ i Konstytucji to oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem to napisać. Ja lubię Galmok dlatego, że tam jest tylko Rolex. Jako, że zegarków nie ma to zawsze można pogadać, a pani nie musi lecieć do obsługi innej marki czy biżuterii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

 

W Starym Browarze w Poznaniu od dawna tak jest

W Warszawie dwa Kruki to oferują, a innych lokalizacji Tudora jest w pytę.

Mam nadzieję, że jeżeli już to w GM z Rolexem będzię coś wyższych lotów, może jak w Reffles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, nicon napisał(-a):

Pełna zgoda, zdecydowanie lepiej prezentuje się sklep w ładnej okolicy na parterze odnowionej kamienicy. Takich w Krakowie nie brakuje, ale z jakiegoś powodu np. na Floriańskiej opłaca się w nich otworzyć budę z zapiekankami, czy sklep z chińskimi pamiątkami, a wszystko inne jest w generycznych galeriach handlowych.

 

Tak wygląda Raffles, najładniejszy salon w Wawie. Z Rolkiem jest Cartier, JLC i Panerai. A obok oddzielnie Patek. Galerie zawsze mi sie kojarzyły z dość pospolitym handlem. Produkty luksusowe powinno się sprzedawać chyba inaczej, a nie między tanimi garniturami. Mówię czysto marketingowo, bo ja bym pewnie wolał zamówić ze stronki. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jan napisał(-a):

nicon dobrze napisał. W krk Rolex jest z Tudorem - pół sklepu to rolex miejsce do przymierzania gabloty wewnątrz i witryny. W drugiej części salonu wciśnięty tudor jedna witrynka i 2 gablotki a obok/ pod tudorem upchniety Longines

Chyba jeszcze Taga mają. Jest jeszcze jakieś znikome ilości biżuterii. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi galerie nie przeszkadzają, bo można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Żona może spokojnie obskoczyć kilka sklepów, a ja spokojnie mogę pooglądać zegarki. Mnie nie kręci cała ta otoczka „prestiżu” przy zakupie, a jedynie zegarki.
Co do Starego Browaru, to fakt, że w jednym salonie można obejrzeć Rolexa i Tudora jest dla mnie na plus, bo ja najbardziej cenię sobie czas i nie kręci mnie jeżdżenie z punktu A do punktu B, które w dodatku nie pozwala na bezpośrednie porównanie.
Tak czy inaczej najlepiej porównuje się i ocenia zegarki na spotkaniach z przyjaciółmi i żaden prestiżowy salon, choćby był na szczycie Wieży Eiffla tego nie przebije

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Krystian napisał(-a):

Mi galerie nie przeszkadzają, bo można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Żona może spokojnie obskoczyć kilka sklepów, a ja spokojnie mogę pooglądać zegarki. Mnie nie kręci cała ta otoczka „prestiżu” przy zakupie, a jedynie zegarki.
Co do Starego Browaru, to fakt, że w jednym salonie można obejrzeć Rolexa i Tudora jest dla mnie na plus, bo ja najbardziej cenię sobie czas i nie kręci mnie jeżdżenie z punktu A do punktu B, które w dodatku nie pozwala na bezpośrednie porównanie.
Tak czy inaczej najlepiej porównuje się i ocenia zegarki na spotkaniach z przyjaciółmi i żaden prestiżowy salon, choćby był na szczycie Wieży Eiffla tego nie przebije emoji2371.png

Na Paryż to akurat jedno z lepszych zegarkowo miejsc w tej części świata …i bez pier…lenia że rok na takiego Tudora ( skoro o nim mowa ) trzeba czekać…a Cartier czy Panerai przymierzasz i kupujesz a nie oglądasz ze sprzedawcą katalog…a jak zapłacisz to czekasz i słuchasz tygodniami opowieści o tym jak fabryka nie nadąża produkować…

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Paryż to akurat jedno z lepszych zegarkowo miejsc w tej części świata …i bez pier…lenia że rok na takiego Tudora ( skoro o nim mowa ) trzeba czekać…a Cartier czy Panerai przymierzasz i kupujesz a nie oglądasz ze sprzedawcą katalog…a jak zapłacisz to czekasz i słuchasz tygodniami opowieści o tym jak fabryka nie na nadąża produkować…

U nas niedługo też będzie tego pełno skoro KRUK olał swój program lojalnościowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krystian napisał(-a):


U nas niedługo też będzie tego pełno skoro KRUK olał swój program lojalnościowy emoji2371.png

Od jakiegoś czasu to był program co najwyżej równoważący  różnicę  kursową  a nie ma go  bo teraz Kruk uważa że ma lepszą metodę…zegarek na który się zapisałeś jest Ci przez 5 lat oferowany przez grey market za premium …nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi…

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.