Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Myślicie, że w Kruku też będą?


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że nie, przynajmniej nie w najbliższym czasie 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, że nie. Zapytałem u źródła;)

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2022 o 22:27, Michal93 napisał(-a):

😕 No trudno, czekamy dalej na chociaż AK :D 

Medium chyba jakieś jestem czy jak ;) Wczoraj był telefon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Rolex zwyczajowo robi podwyżki?

Albo zapytam inaczej, bo czasy są szczególne - kiedy można spodziewać się kolejnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, PKS napisał(-a):

Kiedy Rolex zwyczajowo robi podwyżki?

Albo zapytam inaczej, bo czasy są szczególne - kiedy można spodziewać się kolejnej?

Teraz pewnie styczeń/luty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 x 25m / 35 minut dzisiaj. Jest progres odkąd rzuciłem fajki i zostałem tylko przy zielonym. Oczywiście z tym zawodnikiem na ręku, czas pobytu w niecce ustawiam sobie bezelkiem, taka dziecinna analogowa przyjemność:

IMG_20221207_1804401.thumb.jpg.a764bef73585b245cc7c0f4f49b4d31d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michal93 napisał(-a):

Teraz pewnie styczeń/luty :)

 

Zawsze były w styczniu, ale w tym roku podnosili też drugi raz - jedni piszą, że we wrześniu, inni że w listopadzie. Ktoś się orientuje, jak to faktycznie wyglądało w Europie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Zawsze były w styczniu, ale w tym roku podnosili też drugi raz - jedni piszą, że we wrześniu, inni że w listopadzie. Ktoś się orientuje, jak to faktycznie wyglądało w Europie?

Nie we wrześniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, facecik napisał(-a):

56 x 25m / 35 minut

 

Ok boomer, biorę target 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu przymierzyć kilka DJ, już wiem, że bedzię to wersja 41mm, raczej ciemna tarcza. Ale stylistycznie nadal nie wiem jaki bezel i bransoleta. Natomiast te kilka przymiarek uzmysłowiło mi, że mogę mieć problem z dopasowaniem bransolety. Czy do jubile i oyster można dokupić półogniwa? Te które mierzyłem miały tylko pełne założone. Wiem, że jest dodatkowe schowane jako przedłużka, ale czy można dokupić też połówki ogniw do tych bransolet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KRZYSIO napisał(-a):

Zdecydowanie początek listopada.

 

To może przełożą styczniową na później, w końcu to fundacja charytatywna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adamios napisał(-a):

Udało mi się w końcu przymierzyć kilka DJ, już wiem, że bedzię to wersja 41mm, raczej ciemna tarcza. Ale stylistycznie nadal nie wiem jaki bezel i bransoleta. Natomiast te kilka przymiarek uzmysłowiło mi, że mogę mieć problem z dopasowaniem bransolety. Czy do jubile i oyster można dokupić półogniwa? Te które mierzyłem miały tylko pełne założone. Wiem, że jest dodatkowe schowane jako przedłużka, ale czy można dokupić też połówki ogniw do tych bransolet?

Po szybkim googlowaniu wychodzi na to że tak https://www.watchuseek.com/threads/fs-rolex-jubilee-one-and-a-half-link.5300816/ . Najlepiej pewnie będzie zadzwonić do AD i zapytać, od razu dowiesz się jaka cena i czas oczekiwania.

Ale tak na "chłopski rozum" nie wiem czy ma to jakikolwiek sens. Przecież easylink daje ok 5mm, a full link nie przekracza 1cm, więc dodanie halflinka nie dodaje Ci żadnych dodatkowych ustawień

Ale poczekaj na odpowiedź posiadaczy (w sumie co innego masz zrobic, raczej nie pójdziesz jutro rano do AD kupić od ręki Datejusta ;) ), ja pisze czysto hipotetycznie, nie jestem nawet zapisany na waitliste

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, adamios napisał(-a):

Udało mi się w końcu przymierzyć kilka DJ, już wiem, że bedzię to wersja 41mm, raczej ciemna tarcza. Ale stylistycznie nadal nie wiem jaki bezel i bransoleta. Natomiast te kilka przymiarek uzmysłowiło mi, że mogę mieć problem z dopasowaniem bransolety. Czy do jubile i oyster można dokupić półogniwa? Te które mierzyłem miały tylko pełne założone. Wiem, że jest dodatkowe schowane jako przedłużka, ale czy można dokupić też połówki ogniw do tych bransolet?

Ja tak może nie na to konkretne pytanie odpowiem, ale co do bransolety to imho jubilee "robi" połowę tego zegarka ;) I chyba też łatwiej w przyszłości sprzedać jbc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mroova napisał(-a):

 

Ok boomer, biorę target 🙂 

A suba masz?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@facecik Mam teraz podwójną motywację, przede wszystkim przyspieszenia na basenie, a dopiero jako druga wpis na listę na "no date". GMT musi mi wystarczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, Maciek__L said:

Po szybkim googlowaniu wychodzi na to że tak https://www.watchuseek.com/threads/fs-rolex-jubilee-one-and-a-half-link.5300816/ . Najlepiej pewnie będzie zadzwonić do AD i zapytać, od razu dowiesz się jaka cena i czas oczekiwania.

Ale tak na "chłopski rozum" nie wiem czy ma to jakikolwiek sens. Przecież easylink daje ok 5mm, a full link nie przekracza 1cm, więc dodanie halflinka nie dodaje Ci żadnych dodatkowych ustawień

Ale poczekaj na odpowiedź posiadaczy (w sumie co innego masz zrobic, raczej nie pójdziesz jutro rano do AD kupić od ręki Datejusta ;) ), ja pisze czysto hipotetycznie, nie jestem nawet zapisany na waitliste

Odpowiadając po kolei:

1. Pierwszy akapit. Tak zgadza się, ogniwo "półtorej" znalazłem sam. Półogniwa nie. Biorę pod uwagę ewentualny zakup takiego jeśli na pewno nie będzie półogniw. Natomiast mam cały czas obawę jak sie będzie układać bransoleta z przedłużonym ogniwem. Wydaje mi się, że te krótsze będą ok, ale nie wiem jak z dłuższym. Co do telefonu do AD to po części masz rację, zawsze można zadzwonic i zapytać, ale: nigdy nie wiesz na kogo trafisz po drugiej stronie, zawsze to moze byc poczatkujacy pracownik ktory udzieli myslnych informacji, a po drugie chyba po to jest to forum żeby móc zapytać doświadczonych Kolegów o różne rzeczy.

 

2. Drugi. Twoja matematyka ma całkowicie sens i nie ma co z nia dyskutować. Tyle, że jak założyłem pełną bransoletę to miałem luz na malego palca, czyli była za luźna. Mierzyłem tez wersję z jednym ogniwem mniej i była mocno dopasowana. Oczywiscie jak dolozylem easy linak to bylo idealnie, ale to oznacza, ze nie mam zapasu za spuchnieta reke w ciagu dnia, czyz nie? stad pomysl zeby dolozyc halflinka na stale, a jak reka spuchnie to miec ten komfort i sobie poluzować.

 

3. I trzeci. Do AD nie pódę i nie kupię, ale kupię na wtónym. Ceny na wtórnym są niewiele wyższe od cen w sklepie. Zakladajac ze nawet zapisalbym sie dzis to w dzien odbioru bym zaplacil pewnie tyle co dzisiaj na rynku wtornym. Wiec nie widze sensu żeby chodzić i prosić się o wpis na listę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przecież możliwość dodatkowej regulacji przesuwając teleskop na dziurkach na zapięciu, w każdą stronę po jednej dziurce.

Nie ma możliwości, żeby nie dopasować odpowiednio bransolety do Datejust, tym bardziej Jubilee.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, adamios napisał(-a):

Odpowiadając po kolei:

1. Pierwszy akapit. Tak zgadza się, ogniwo "półtorej" znalazłem sam. Półogniwa nie. Biorę pod uwagę ewentualny zakup takiego jeśli na pewno nie będzie półogniw. Natomiast mam cały czas obawę jak sie będzie układać bransoleta z przedłużonym ogniwem. Wydaje mi się, że te krótsze będą ok, ale nie wiem jak z dłuższym. Co do telefonu do AD to po części masz rację, zawsze można zadzwonic i zapytać, ale: nigdy nie wiesz na kogo trafisz po drugiej stronie, zawsze to moze byc poczatkujacy pracownik ktory udzieli myslnych informacji, a po drugie chyba po to jest to forum żeby móc zapytać doświadczonych Kolegów o różne rzeczy.

 

2. Drugi. Twoja matematyka ma całkowicie sens i nie ma co z nia dyskutować. Tyle, że jak założyłem pełną bransoletę to miałem luz na malego palca, czyli była za luźna. Mierzyłem tez wersję z jednym ogniwem mniej i była mocno dopasowana. Oczywiscie jak dolozylem easy linak to bylo idealnie, ale to oznacza, ze nie mam zapasu za spuchnieta reke w ciagu dnia, czyz nie? stad pomysl zeby dolozyc halflinka na stale, a jak reka spuchnie to miec ten komfort i sobie poluzować.

 

3. I trzeci. Do AD nie pódę i nie kupię, ale kupię na wtónym. Ceny na wtórnym są niewiele wyższe od cen w sklepie. Zakladajac ze nawet zapisalbym sie dzis to w dzien odbioru bym zaplacil pewnie tyle co dzisiaj na rynku wtornym. Wiec nie widze sensu żeby chodzić i prosić się o wpis na listę.

 

Fabryczne półogniwa (6~7 mm, gdzie pełne to 10 mm) do oystera w DJ i półtoraogniwa do jubilee DJ nie są przewidziane, więc Kruk Ci tego nie sprzeda, nawet jeśli pasowałoby to od innego modelu. Jedyny ratunek to żebranie w innych autoryzowanych serwisach jak np. Pieśkiewicz.

Szczotkowane półogniwo do oystera istnieje w bransolecie pierwszego submarinera 6-cyfrowego i pasuje do wszystkich bransolet oyster, które zwężają się do 16 mm (faktycznie nieco węższe jest). W ten sposób dołożyłem sobie półogniwo do 126000. Pisałem o tym niedawno w tym wątku.
Natomiast nie spotkałem się z półogniwami PCL, które pasują do współczesnych bransolet - istnieją tylko do bransolety z blaszanym zapięciem. Niestety nie da się tego użyć, bo średnica otworu na pin jest inna.
Pozostaje jedynie opcja kupić szczotkowane ogniwo i dać do serwisu na polerkę środkowej częsci.

 

Co do użyteczności takiego półogniwa albo półtoraogniwa, to jedyny sens jego stosowania to prawidłowe wycentrowanie zapięcia tak, aby po stronie godziny 6 i 12 była mniej więcej tak samo długa bransoleta. Ma to szczególne znaczenie, kiedy masz mniejszy nadgarstek - okolice 17 cm i mniej. Zobacz mój post wcześniej, gdzie pokazałem na zdjęciach jak diametralną to robi różnicę.
Samą długość bransolety spokojnie można wyregulować pełnymi ogniwami i mikroregulacją w zapięciu. Wiadomo dwa dodatkowe półogniwa dają nieco więcej elastyczności i dałoby się dokładniej dopasować długość tak, aby easy-link był złożony i gotowy do użycia, gdy ręka spuchnie mocno. Choć easy-link na nadgarstki ~17 cm i mniej to niepotrzebny bajer, bo zmiana długości o 5 mm to tak, jakby założyć buty o 2 rozmiary za duże albo za małe. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorny dylemat na wyjście do knajpy 😎

 

6069063B-9BAE-41AD-AEB8-51ED09A58FA8.thumb.jpeg.daf20d939dbbd0793a38b08ab7c27ec2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.