Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, KrysH napisał(-a):

Miliony zegarków, 30,000 pracownikow i 2,000 autoryzowanych dealerow? 

 

Poza tym wydaje mi się ze Rolex ma bardzo wygórowane standardy bo każdy salon prezentuje ich markę DOKLADNIE tak jak im Rolex mówi - Rolex kontroluje nawet to gdzie są rozmieszczone ich gabloty w salonach... Czego Rolex nie może kontrolować to LUDZI i jak się zachowują - to należy już do salonu.

Nie wiem jak Rolex kontroluje autoryzowanych dilerów. Niemniej, wyobraź sobie, że jesteś producentem (czegokolwiek). Wytwarzasz fajny, dobry, drogi i solidny produkt. Nagle jedziesz do takiej Polski i okazuje się, że ludzie mówią że twój produkt to może i dobry jest, ale dystrubucja do kitu i w ogóle niejasne zasady sprzedaży, itp. i że są wkurzeni na maksa i być może nie będą już twoich produktów kupować, tylko konkurencji. Rozumiem że wzruszasz ramionami i spokojnie wracasz dalej produkować swoje produkty, bo nie interesuje cię postrzeganie marki? Sytuacja jak ta dotyczy też innych krajów, to fakt. Choć ja w salonach w Polsce raczej średnio obsługiwany byłem w porównaniu do tych poza ojczyzną.

Wiemy tutaj że ludzie dostali szału na Rolexy gdzieś tak od 2018 roku i stały się one dobrem spekulacyjnym, ale to też się może skończyć i wtedy firma będzie musiała dokładniej zabrać się za to kto i jak ich produkty sprzedaje. Znam marki, które "same się sprzedawały" wchodząc jakiś czas temu do Polski, nawet nie trzeba było ich promować, taki był na nie popyt. Potem rynek okrzepł, pojawiła się konkurencja, klienci się wyedukowali, stali się bardziej wymagający i teraz te marki muszą ogromne pieniądze inwestować w marketing. Nic nie trwa wiecznie. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Standardy powiadasz? Byłeś może w salonie Patka w Warszawie? Albo dla porównania w Noble Place w GM? To jak piekło i niebo. 🤣 Salon Rolexa w Posnanii utrzymuje moim zdaniem wysokie standardy obsługi klienta. 

Władza, nawet chwilowa ( a może właśnie dlatego że chwilowa)  demoralizuje słabych z charakteru…widzimy to na codzień. Kruk uwierzył, że może wszystko bo … ma wyłączność na PP i Rolexa…to mentalność PRLowskiego ciecia …a może Orlenowskie standardy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Standardy powiadasz? Byłeś może w salonie Patka w Warszawie? Albo dla porównania w Noble Place w GM? To jak piekło i niebo. 🤣 Salon Rolexa w Posnanii utrzymuje moim zdaniem wysokie standardy obsługi klienta. 

Czyli Patek to piekło a Noble Place to niebo w kwestii obsługi klienta? W Patku w Warszawie byłem raz, nic nie mieli, nie za bardzo pomocni byli, więc szybko wyszedłem.  Edycja: w Noble Place też byłem, bodajże raz. Nie pamiętam za bardzo jakości obsługi, ale chyba nic specjalnego. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, desmo napisał(-a):

Władza, nawet chwilowa ( a może właśnie dlatego że chwilowa)  demoralizuje słabych z charakteru…widzimy to na codzień. Kruk uwierzył, że może wszystko bo … ma wyłączność na PP i Rolexa…to mentalność PRLowskiego ciecia …a może Orlenowskie standardy…

Przytoczyłem dwa przykłady salonów W.Kruk. W obu panują skrajnie różne standardy obsługi klienta pomimo tego, że oba sprzedają produkty trudno dostępne. Nie wrzucałbym obsługi z tych dwóch punktów do jednego worka. 😁

5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Czyli Patek to piekło a Noble Place to niebo w kwestii obsługi klienta?

Tak. Wchodząc do Patka czułem się tak, jakbym założył u progu czapkę niewidkę. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Przytoczyłem dwa przykłady salonów W.Kruk. W obu panują skrajnie różne standardy obsługi klienta pomimo tego, że oba sprzedają produkty trudno dostępne. Nie wrzucałbym obsługi z tych dwóch punktów do jednego worka. 😁

Dwa standardy obsługi powiadasz…to jak to świadczy o firmie Kruk? 
Edit. W.Kruk dla jasności , żeby kto inny niezasłużonych batów nie zbierał😎

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, desmo napisał(-a):

Dwa standardy obsługi powiadasz…to jak to świadczy o firmie Kruk? 

Że musi lepiej dobierać ludzi.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Że musi lepiej dobierać ludzi.

Ryba psuje się od głowy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Standardy powiadasz? Byłeś może w salonie Patka w Warszawie? Albo dla porównania w Noble Place w GM? To jak piekło i niebo. 🤣 Salon Rolexa w Posnanii utrzymuje moim zdaniem wysokie standardy obsługi klienta. 

Byłem w obydwu i mam zupełnie odmienne doświadczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Byłem w obydwu i mam zupełnie odmienne doświadczenia. 

A coś konkretniej.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, KrysH napisał(-a):

Czego Rolex nie może kontrolować to LUDZI i jak się zachowują - to należy już do salonu.

Każda firma której zależy na jakości obsługi zatrudnia tajemniczych klientów. Potrafią być bardzo irytujący, a sprzedawca musi zachować klasę. Jak uda się sprowokować to narzucają zwolnienie sprzedawcy. Mój kolega wyleciał przez taki test. Też sprzedawał produkty premium o które się bili, ale firma mimo to kontrolowała poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Ten jest całkiem konkretny:

D3C3ED27-386F-46FA-BC24-B6AB3435EE7B.jpeg

Ale odebrałeś już ? Bo w listopadzie 2020 to pozwalali zrobić to zdjęcie każdemu z ulicy…

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, desmo napisał(-a):

Ale odebrałeś już ? Bo w listopadzie 2020 to pozwalali zrobić to zdjęcie każdemu z ulicy…

Nie. Ty kupujesz każdy zegarek, który przymierzasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Nie. Ty kupujesz każdy zegarek, który przymierzasz? 

Nie. Ale nie widzę związku między tym zdjęciem a jakością obsługi. Był taki czas że we florenckim butiku Panerai nie pozwalano klientom robić zdjęć nadgarstkowych ale poza tym obsługa ( wiedza, życzliwość, cierpliwość, chęć pomocy, czas poświęcony, zakres oferty, elastyczne podejście, jednakowe traktowanie klienta w garniturze i tego w szortach itd ) były na najwyższym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

Tak się składa, że Explorer dla mnie jest najlepszym modelem wyprodukowanym przez Rolexa.  

 

Długo się do niego przymierzałem i dwa razy miałem wersję 39mm. 36mm ma wyjątkowo małe w odczuciu proporcje i dla mnie wygląda bardziej jak 34mm co jest sporym minusem. Wersja 39mm jest doskonała w swoich proporcjach i dobra nawet na małe 16-17 cm nadgarstki.

Największy jego plus to genialnie wyprofilowana koperta, z którą może konkurować tylko ta w DJ i Daytonie - nie wiem jak DayDate ponieważ nigdy nie miałem w ręku. Taki Pepsi czy Batman przy Exie to grubo ciosany kloc ;)  ale nie u każdego ważna jest doskonała ergonomia na nadgarstku. Do tego zegarek jest niesłychanie dyskretny i praktycznie nierozpoznawalny /niezauważalny wśród ludzi. Jest to jego kolejny ogromny plus. Prostota tarczy i jego czytelność jest jego kolejnym atutem - piękna symetria oraz duże indeksy 3-6-9. Nic więcej nie trzeba! I pisze to największy fan daty w zegarkach ;) 

Na koniec tarcza: ta w wersji 39mm jest matowa a w wersji 36mm lakierowana. To jest bardzo duża różnica wpływająca na odbiór zegarka. Jestem fanem tej pierwszej. Mat serwowany przez 39mm jest rewelacyjny i ma wiele wcieleń zależnych od oświetlenia i warunków pogodowych. Potrafi ukazać się jako głęboka czerń ale i zaskoczyć ciekawym matowym grafitowym wcieleniem.

Zegarek świetnie prezentuje się półświetle i cieniu.

 

Z minusów: nie podoba mi się jak zegarek wygląda w pełnym słońcu oraz przy dużym braku doświetlenia. Ale to już jest przypadłość wszystkich Rolexów prawdopodobnie przez użycie białego złota w wykończeniu indeksów. Luma również jest słabiutka, podobnie jak w każdym innym modelu. 

 

Mam nadzieję, że coś pomogłem.

Daj znać co finalnie wybierzesz i gratuluje wyboru najfajniejszego Rolexa :) 

 

 

BARDZO Ci dziękuję za ten post, bo zawarłeś w nim wszystko, czego chciałem się dowiedzieć, a czego nie dowiedziałem się z youtubeowych recenzji czy tych forumowych! 

 

Jeśli wybiorę Explorera to zdecydowanie będzie to wersja 39mm. Jeśli inny model to... DJ 41, czarna tarcza lub niebieska z teksturą. Aczkolwiek Twoja recenzja jest bardzo cenna i w połączeniu ze wszystkim czego się do tej pory dowiedziałem o tym modelu wybór może zaskoczyć nawet mnie. Teraz muszę tylko znaleźć kogoś w Warszawie, kto będzie skłonny dać mi go przymierzyć! 

 

 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, desmo said:

Ale odebrałeś już ? Bo w listopadzie 2020 to pozwalali zrobić to zdjęcie każdemu z ulicy…

Muszę powiedzieć że ta odpowiedź to prawdziwy szach mat. 

1 hour ago, RysiekOchodzki said:

Nie. Ty kupujesz każdy zegarek, który przymierzasz? 

To nie jest "każdy" zegarek... Ale zdziwiłbym się jeżeli był przymierzany w AD i do tego był dostępny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mylof napisał(-a):

Mam model z wewnętrznym antyrefleksem i czarną tarczą. Stwierdzam, że bardzo porządnie to wygląda.

No to mamy inną definicje „bardzo porządnie” 😜 Ale pytałeś, czy jest coś, co Rolex robi gorzej od innych - no to bezdyskusyjnie są to szkiełka. W porównaniu z zegarkami w podobnej półce cenowej albo nawet z 2x tańszym Breitlingiem w tej kwestii Rolex wypada blado.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Ten jest całkiem konkretny:

D3C3ED27-386F-46FA-BC24-B6AB3435EE7B.jpeg

Obsługa na najwyższym poziomie, bo dali Ci przymierzyć zegarek?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KrysH napisał(-a):

Muszę powiedzieć że ta odpowiedź to prawdziwy szach mat. 

To nie jest "każdy" zegarek... Ale zdziwiłbym się jeżeli był przymierzany w AD i do tego był dostępny. 

To był okres promocji nowo otwartego butiku. Kilka wypożyczonych sztuk mógł przymierzyć każdy. 
Używając bardzo pasujących tu niestety PRLowskich analogii to była taka Orbisowska wycieczka do Budapesztu. Później większości zabrano paszporty a wyjazdy były tylko dla „Towarzyszy”. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylofek, ty to byś chyba zegarek bez jednej wskazówki odebrał, bo to Rolex, jakość, mechanizm, stal itp, pal licho tę wskazówkę.

Mój nowy po 3 tygodniach ma porysowane zapięcie jakbym go nosił dużo dluzej, praca biurowa, rękę opieram tak, by zegarek nie szorował o biurko, klawiaturę czy cokolwiek. Mam go na tyle krótko, ze jeszcze chce mi się uważać, a i tak ta stal to gówno

Edytowane przez Dr.pepper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Przytoczyłem dwa przykłady salonów W.Kruk. W obu panują skrajnie różne standardy obsługi klienta pomimo tego, że oba sprzedają produkty trudno dostępne. Nie wrzucałbym obsługi z tych dwóch punktów do jednego worka. 😁

Tak. Wchodząc do Patka czułem się tak, jakbym założył u progu czapkę niewidkę. 

Co do Kruka w Reffles to akurat tu na forum wyrażane były dobre opinie, chyba najwyższe z ich warszawskich salonów. 

Musiałeś źle trafić, albo Twój AD cię rozpuścił.

 

Natomiast ja nie lubię salonów zlokalizowanych w supermarketach (tj. Noble Place w Galmoku), szczególnie jak za plecami przetaczają się setki osób wgapiających się w witryny z zegarkami w cenie samochodu (zasłyszane stwierdzenie) 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Kruka w Reffles to akurat tu na forum wyrażane były dobre opinie, chyba najwyższe z ich warszawskich salonów. 
Musiałeś źle trafić, albo Twój AD cię rozpuścił.
 
Natomiast ja nie lubię salonów zlokalizowanych w supermarketach (tj. Noble Place w Galmoku), szczególnie jak za plecami przetaczają się setki osób wgapiających się w witryny z zegarkami w cenie samochodu (zasłyszane stwierdzenie)

U nas niestety jest w Silesii, mały butik, stoi się przy ladzie jak w spożywczaku, w Noble Place przynajmniej Omege na siedząco można było mierzyć i jak wyszukiwali ceny Tyle dobrze, że przed świętami jak byłem, to zamykają butik na czas odbioru zegarka, bo 2 klientów odbierało. Potem jednego spotkałem w aparcie jak chodził z torebeczką zieloną Ciekawe co odebrał ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, a_team napisał(-a):


U nas niestety jest w Silesii, mały butik, stoi się przy ladzie jak w spożywczaku, w Noble Place przynajmniej Omege na siedząco można było mierzyć i jak wyszukiwali ceny emoji28.png Tyle dobrze, że przed świętami jak byłem, to zamykają butik na czas odbioru zegarka, bo 2 klientów odbierało. Potem jednego spotkałem w aparcie jak chodził z torebeczką zieloną emoji12.png Ciekawe co odebrał ? emoji39.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co do tych zielonych torebeczek, to kilkukrotnie spotkałem się z sytuacją, jak ludzie pytali sprzedawców, czy nie mają dodatkowo bardziej zwykłej torebki, bo nie chcieli się afiszować 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sanik napisał(-a):

Co do tych zielonych torebeczek, to kilkukrotnie spotkałem się z sytuacją, jak ludzie pytali sprzedawców, czy nie mają dodatkowo bardziej zwykłej torebki, bo nie chcieli się afiszować 😀

Mientkie faje. :lol:

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, sanik napisał(-a):

Co do Kruka w Reffles to akurat tu na forum wyrażane były dobre opinie, chyba najwyższe z ich warszawskich salonów. 

Musiałeś źle trafić, albo Twój AD cię rozpuścił.

 

Natomiast ja nie lubię salonów zlokalizowanych w supermarketach (tj. Noble Place w Galmoku), szczególnie jak za plecami przetaczają się setki osób wgapiających się w witryny z zegarkami w cenie samochodu (zasłyszane stwierdzenie) 😀

Pisałem o salonie Patka.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.