Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mroova napisał(-a):

Gratki. I w tym zegarku fluted ma sens, konkretne przeznaczenie.

Dziękuję. Właśnie ze względu na złożoność chciałem go mieć, przy okazji, naprawdę fajnie się go nosi :)

Godzinę temu, a_team napisał(-a):


Gratulacje, super zegar emoji846.png Chciałbym się wpisać na listę na właśnie takiego, czyli stalowy i niebieska tarcza. Miałbym na zmianę z DJ’em emoji3059.png

Dziękuję! Gdybyś nabył sky dwellera, to może pomyśl nad zmianą dja np. na greena. Ten sky wygląda jak blue dj po siłowni ;) Ale z drugiej strony ja lubię jak moje zegarki się różnią, więc mogę mieć inne spojrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, beniowski napisał(-a):

A jeszcze niedawno twierdziłeś że te dwa (praktycznie takie same - to moje słowa) modele wspaniale się uzupełniają i że są różne od siebie i dlatego długo z tobą zostaną😄.

Bo się wspaniale uzupełniają. 🙂 Dzisiaj tylko sobie gdybam, bo posiadam dokładnie taką ilość zegarków, jaką sobie założyłem. Cały czas tworzę swoją idealną kolekcję, doskonale się przy tym bawiąc. Bo dla mnie zegarkowe hobby to świetna zabawa i jednocześnie odskocznia od codziennego zgiełku w/po pracy - prawdziwy relaks dla mojej głowy. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję! Gdybyś nabył sky dwellera, to może pomyśl nad zmianą dja np. na greena. Ten sky wygląda jak blue dj po siłowni Ale z drugiej strony ja lubię jak moje zegarki się różnią, więc mogę mieć inne spojrzenie.

Ja to jestem jeszcze na początku, dlatego nie myślę jeszcze o sprzedawaniu a kupowaniu. O DJ też myślę, ale póki nie zapisują, to mogę myśleć. Mint wygląda fajnie albo two tone z różowym złotem i jakimś innym kolorem tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. A wiesz, co w tym wszystkim jest najfajniejsze? Że nigdy nie stworzę kolekcji idealnej! 😆


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, nicon napisał(-a):

W równoległym świecie fanów Rolexa to zupełnie inne modele, ten pół bezelu różnicy w kolorze i wskazówce GMT to taka przepaść że nie sposób zatrzymać tylko jeden. Dodatkowo warto przeczytać zamieszczane tutaj egzegezy na temat współgrania bransolet oyster i jubilee z tymi dwoma modelami, wchodzą one na istnie autystyczny poziom któremu może dorównać jedynie dyskusja audiofilów na temat wyższości jednego kabla zasilającego nad drugim.

Białe jest białe, a czarne jest czarne - tak też można żyć. Ale co to za życie? ;)

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mihhau napisał(-a):

Chyba mało ich na forum. Dzisiaj odebrany, to się pochwalę :)

325427604_899751864381940_1084674272814284844_n.jpg

Co do wygody noszenia, to obawiałem się sky dwellera. Okazało się, że jest bardzo wygodny, wygodniejszy niż sub czy tudor gmt. A najwygodniejszym moim zegarkiem jest ex II 16570.

Słuszna konfiguracja. Gratuluję.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nicon napisał(-a):

W równoległym świecie fanów Rolexa to zupełnie inne modele, ten pół bezelu różnicy w kolorze i wskazówce GMT to taka przepaść że nie sposób zatrzymać tylko jeden. Dodatkowo warto przeczytać zamieszczane tutaj egzegezy na temat współgrania bransolet oyster i jubilee z tymi dwoma modelami, wchodzą one na istnie autystyczny poziom któremu może dorównać jedynie dyskusja audiofilów na temat wyższości jednego kabla zasilającego nad drugim.

Jeśli pominąć na chwilę bardziej stonowaną kolorystykę ( pasuje odrobinę lepiej i do sportu i do marynarki)  Batmana to dodatkowo kolega Mario ma poprzednią referencję tego zegarka, która wygodą i niezawodnością nadal nieznacznie wyprzedza najnowsze GMT. Poza tym estetycznie , nie użytkowo,  Batman i Pepsi to bardziej różne zegarki niż SUB date i GMT LN . Ja tam go rozumiem.😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Słuszna konfiguracja. Gratuluję.  

Dziękuję! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje Skydwellera, warto było czeka© (pewnie trochę zeszło?)

gratulacje Skydwellera, warto było czeka© (pewnie trochę zeszło?)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jan napisał(-a):

gratulacje Skydwellera, warto było czeka© (pewnie trochę zeszło?)

gratulacje Skydwellera, warto było czeka© (pewnie trochę zeszło?)

Dziękuję! Warto, na żywo jest świetny. Czekałem rok i 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Johnny93 napisał(-a):

Patrząc na drzwi do owej "willi" to ja tam widzę jeszcze ukryte logo Audi. Pewnie własciciel domu ma Audi i też jest tą marką zafascynowany 🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny dom "pięknie" nuworysko naznaczony.. smutne, ale niech każdy żyje jak chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znak nie kłamie 

IMG_20230119_100045.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba mało ich na forum. Dzisiaj odebrany, to się pochwalę
325427604_899751864381940_1084674272814284844_n.thumb.jpg.e34b563c3d760f821f7d53a9c088a319.jpg
Co do wygody noszenia, to obawiałem się sky dwellera. Okazało się, że jest bardzo wygodny, wygodniejszy niż sub czy tudor gmt. A najwygodniejszym moim zegarkiem jest ex II 16570.

Gratuluje! Piękna sztuka!

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujaca historia dokaldnie opisujaca przyklad tego jak AD sa w stanie wyciagnac dodatkowe zyski przy minimalnym nakladzie wlasnym: https://www.ft.com/content/a7cbc3b7-f3b3-445c-bf64-51cedd5e9a29 

 

Oczywistym faktem jest to, ze nagly wzrost zainteresowania zegarkami Rolex'a nie bierze sie z tego, ze dramatycznie wzrosla liczba entuzjastow marki. Ponadto, fakt, ze teraz trzeba rozwinac znajomosc z AD w nadzieji, ze trafi sie na liste i za rok lub trzy dostanie sie mozliwosc zakupu zegarka, nie jest czyms co bedzie odpowiadac mlodszym generacjom - klienteli, ktora w jakims momencie zdecyduje sie odlozyc Casio i Timex'y na bok i sporobowac czegos bardziej wyszukanego. 

 

Moze okazac sie, ze w dlugim okresie czasu marka straci na tej hosie cenowej na szarym rynku, i niepotrzebnie przeinwestowuje obecnie w dodatkowe mozliwosci produkcyjne. Za 10 lat moze sie znowu okazac, ze podaz przewyzszy popyt i wroca upusty na zegarki Rolexa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, desmo napisał(-a):

Batmana to dodatkowo kolega Mario ma poprzednią referencję tego zegarka, która wygodą i niezawodnością nadal nieznacznie wyprzedza najnowsze GMT.

 

Mógłbyś rozszerzyć bo mnie zaintrygowałeś?

 

29 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nie ma co dywagować, trzeba się cieszyć tym, co udało nam się nabyć w tym trudnym dla nas okresie. default_wink.png

2cc6609d128904a11b61ee562ec831ea.jpg

 

Kierownik to umie w foty wzorcowo!


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pisar napisał(-a):

 

 

Kierownik to umie w foty wzorcowo!

Wiem wiem, wyszła tak sobie. Fatalna aura na dobą fotę - szaro, buro i ponuro. 😁

5 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Mógłbyś rozszerzyć bo mnie zaintrygowałeś?

 

Podejrzewam, że Robert miał na myśli niezawodność i precyzję werku 3186. U mnie tyra już ponad 4 lata, zero zastrzeżeń co do pracy, odchyłka dobowa na ogół nie przekracza 1s, a średniodobowa z powiedzmy miesiąca wynosi +0,3s. Ta koperta jest ponoć minimalnie mniejsza od najnowszego modelu GMT, ma także nieco inny profil. Szczegółowo odpowie Ci pewnie @desmo, bo ja nie doktoryzowałem jeszcze tych różnic.   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Johnny93 napisał(-a):

Siłę marki można poznać po jej najwierniejszych fanach, szacun dla właściciela.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Wiem wiem, wyszła tak sobie. Fatalna aura na dobą fotę - szaro, buro i ponuro. 😁

Podejrzewam, że Robert miał na myśli niezawodność i precyzję werku 3186. U mnie tyra już ponad 4 lata, zero zastrzeżeń co do pracy, odchyłka dobowa na ogół nie przekracza 1s, a średniodobowa z powiedzmy miesiąca wynosi +0,3s. Ta koperta jest ponoć minimalnie mniejsza od najnowszego modelu GMT, ma także nieco inny profil. Szczegółowo odpowie Ci pewnie @desmo, bo ja nie doktoryzowałem jeszcze tych różnic.   

Właściwie Mariusz wyczerpałeś temat. Mechanizmy serii 32XX są pewnie równie trwałe i niezawodne ale o tym przekonamy się za 20-30 lat. Wygodę noszenia opieram na własnych doznaniach, pomiarów nie robiłem. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla przypomnienia, jak wygląda Batman 116710BLNR.

831d9bd422b803e86161369c5b855867.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

To dla przypomnienia, jak wygląda Batman 116710BLNR.

Najfajniejszy z gmt 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sanik napisał(-a):

Najfajniejszy z gmt 😀

Aaaaaa Pepsi? 🤔


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Aaaaaa Pepsi? 🤔

Nr 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.