Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Już Ci to Irku pisałem, ale powtórzę się: masz najfajniejszego bicolora :) Dla mnie chyba wciąż ciut "za odważny", ale zegarek jest przekozacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej Defender ze złotymi progami , myślę że przez dłuższy czas się to nie zmieni

 

Nawet jeśli koncepcyjnie niezgodny - estetycznie jest piękny. I nie jest tak cyganski jak zegarki z bransoletą całościowo z żółtego złota.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w tym modelu o etetyke tylko I wylacznie chodzi, wg mnie jest to druga moze nawet pierwsza najładniejsza wersja wspolczesnego submarinera ,

 

Jeżeli ktoś patrzy na ten model przez pryzmat " cost to benefit ratio " to jest to zupełnie irracjonalny zakup.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to patrząc na prestiż marki + prestiż wynikający z wyglądu (widać złoto) + prestiż wynikający z legendy samego modelu (Sub) to ww. sumę dzieląc przez cenę otrzymamy bardzo dobry wynik. Bo kosztuje podobnie do YM stal plus platyna, prawda?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożąc, dzieląc, całkując i wyciągając pochodne i tak najlepiej wyjdzie Seiko SKX. :)

Ale my pasjonaci najczęściej wybieramy sercem. I całe szczęście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX, Brian May i inni, marka Seiko, uniwersalność, 700 zł- rzeczywiście współczynnik wieloaspektowej wartości do ceny jest kosmiczny.

 

Kupujemy sercem, najbardziej finansowo przerąbane mają ci, którzy są do tego obdarzeni specyficznym gustem i do tego fanami ostro tracących na wartości marek.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w tym modelu o etetyke tylko I wylacznie chodzi, wg mnie jest to druga moze nawet pierwsza najładniejsza wersja wspolczesnego submarinera ,

Jeżeli ktoś patrzy na ten model przez pryzmat " cost to benefit ratio " to jest to zupełnie irracjonalny zakup.

Pełna zgoda , to chyba najładniejsza wersja .

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze sie podobala wersja bicolor Irka, ale jak zobaczylem na zywo wersje niebieska z ceramicznym bezelem, to dla mnie ona wymiata B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tu na forum jak nie miałem Rolka że to wygodne zegarki itp itd. Myślałem sobie że to gadanie snobów i dorabianie rzeczywistości pod posiadany zegarek.

Po 3 miesiącach noszenia mogę powiedzieć Że Explorer 40 to najwygodniejszy zegarek jaki miałem. I jak wcześniej zadowolony byłem z Epos jeśli chodzi o wygodę noszenia

tak teraz zegarki inne które mam nie są w noszeniu komfortowe.

Nosząc Explorera zapominam często że mam zegarek na ręku. Nie wiem z czego to wynika. Z proporcji? Z kształtu?

Ale ta słynna wygoda noszenia wg mnie nie jest tylko pustym gadaniem.

Też miewacie takie odczucia zakładając kolejny zegarek na rękę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to jeden z kilku niezaprzeczalnych atutów Rolexa choć tyczy to się bardziej starszych modeli niż nowych (mam porównanie SD do obecnego EX). Ten "nasz" Explorer jest rzeczywiście genialny jeśli chodzi o wygodę noszenia a wpływ na to ma przede wszystkim zestawienie szerokość do grubości koperty. Ja to już wogóle "zdziadziałem" bo od dłuższego czasu nie patrzę w kierunku zegarów powyżej 40mm. Jeśli chodzi o wagę zegara to dla mnie max to 160g. Wszystko co powyżej już mnie męczyło a przecież noszenie zegarka ma sprawiać przyjemność...

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Tak jak napisał Bartek, nowe modele to już nie ten komfort co starsze. Miałem przez rok Sub'a z ceramiką i wydawał mi się komfortowy, szczególnie przez regulację bransolety. Teraz mam starszy model i z perspektywy czasu mogę jednoznacznie stwierdzić, że jeśli chodzi o komfort noszenia, to pozostawia nowego daleko w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Myślę, że dotyczy to większości modeli, nie tylko Sub'a. W przypadku Explorera II ta różnica jest jeszcze bardziej widoczna, choć w tym przypadku lepiej wyważono proporcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co potem wchodzi?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj troche bardziej po "damsku" ;):D 36mm mówią ze to nie męsko w dzisiejszych czasach! :D

Ale mi on pasuje! :)

post-22413-0-60233200-1457106749_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż poczniesz :)

 

Edytowane przez spy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Młody", ojciec i dziadek ;)

nTnir4Yh.jpg


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Fajne trio....sekundy mogłyby jeszcze byc równe ;):)

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@robert - bardzo ładnie sie prezentuje! Gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Młody", ojciec i dziadek ;)

nTnir4Yh.jpg

Dziadek super tylko szkoda, ze go tak słabo widać! Wiecej fotek prosimy tak mało takich tutaj na forum! Chyba nikt nie lubi vintage tej marki tu! ;):D

 

@Andreas dzięki! Super sie nosi tylko troche ciężki! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.