Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kwestia podwyżki jako następstwo goniącego cenowo rolex była oczywista. Dystans między omega rolex i ap zbyt się skrócił. Myślę że czekają nas wzrosty ceny w Patek i VC.

 

Miało być w wątku AP

Edytowane przez Matt2405

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super trójka vintage! Brakuje tylko daytony i była by idealna czwórka! :)

Zdjęcie z sieci!

post-22413-0-41440100-1458592320_thumb.jpeg

post-22413-0-83193700-1458592358_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zachłanny, wystarczy mi środkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed super zestaw i bez daytony :)

Edytowane przez zeRo_Six

AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem nachodzi mnie aby swój własny zegarek obejrzeć oczami pobocznego obserwatora ale w warunkach naturalnych - na nadgarstku, np. kolegi.

Widząc dziś pierwszy raz w ten sposób Explorera na pasku stwierdzam, że ten zegarek jest wręcz stworzony do czegoś co nie jest bransoletą.

Dlaczego? Przy bransolecie rozmywa się efekt szlifowanego promieniście bezela, dopiero przy pasku ( przy gumie zapewne również ) bezel mieni się jak oszalały i mocno zaznacza swoją obecność. Mieni się ale nie jest to lustro tylko szlifowana stal a więc w najmniejszy sposób nie zaburza mocno sportowego charakteru zegarka.

Podobnież biała tarcza - kontrast z paskiem czyni ją wyrazistszą niż przy bransolecie.

Oczywiście - każdy z Was pewnie miałby swoją wizję paska innego niż mój, natomiast wysoce prawdopodobne jest, że pan Exploder na bransolete szybko nie powróci. Nie wykluczam też zamówienia i sprawdzenia jeszcze jakiegoś innego brązowego paska ( 80% czasu w brązowych butach) ale póki co gruby, surowy pasek z małymi otworami wydaje się super.

post-68982-0-13131000-1458603849_thumb.jpg

post-68982-0-87902400-1458603858_thumb.jpg

post-68982-0-18179500-1458603867_thumb.jpg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny Explorer zazdroszcze. Szkoda że taki duży jakoś bardziej do mnie przemawia 40mm w Rolexie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zestaw i choc nie bylem przekonany do tego paska, to te fotki pokazuja, ze calosc ogladana z boku pasuje do siebie i tworzy komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, Mariusz - dzięki. Na powyższych zdjęciach on jest na 17 cm nadgarstku kolegi. Już się boję Waszej opinii jeśli kiedyś miałbym białą Daytone bo ona wizualnie mocno by mi pasowała na pasku rally.:D


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wizualnie podobaja Rolexy na paskach (ceramiczne tez) skorzanych, nato itd. Nawet myslalem swojego SD ubrac w Rona lub nato Omegi, ale jak tak sie zastanowilem to jednak nie nosic tej bransolety to zbrodnia!

Wygoda, wyglad (w tym kolor) wywazenie zegarka, po prostu bomba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubie zegarki wizualnie na paskach. Jednak po przygodzie z TH i Pamem uwazam, ze najwygodniejsze na paskach sa garniturowce. Zarowno Carrera jak i Pam ze wzgledu na wage i rozmiary na paskach caly czas mi sie krzywo ukladaly co mnie troche irytowalo. Mniejsze i lzejsze zegarki to zupelnie inna bajka. Pablo122 - to co piszesz o wywazeniu to swiete slowa. Ciezki i duzy zegarek najwygodniej wbrew pozorom nosi sie na bransolecie B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme -zgadzam się w 100%, do ciężkich zegarków tylko bransoleta.

Z Pamem, mimo, że mam damski ;), mam ten sam problem, albo zapnę bardzo ciasno, albo zjeżdża mi z nadgarstka. A z garniturowym Zenithem jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz myslalem, ze tylko ja mam taki dziwny nadgarstek :P

 

Najsmieszniej mialem z Pamem, bo tak jak piszesz - albo musialem miec ciasno zapiety (a tego nie lubie, bo szybko sie kleil w lecie nawet na gumie), albo przekrzywial sie na zewnatrz/do gory, co powodowalo, ze aby zobaczyc godzine musialem go poprawiac :angry::)

Ale to nie wina Pama, tylko wiekszosci jak juz pisalem duzych i ciezkich zegarkow na paskach.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek trzeba dobierac pod konkretny zegarek. Dlugosc kazdej czesci, trzeba byc w ciaglym kontakcie z pasorobem, a nastepnie pod ten pasek zamawiac klamerke, pasek idzie prosto do klamerkoroba. Mozna tez robic pasek pod klamerke nie ma innej mozliwosci.

Nie balwochale sie, ale temat mam przerobiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest w Tag i Omedze z paskami na motylku. Twarde, źle się układają na koniec zawsze zegarek źle leży i wkurza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalnego aligatora Omegi przy AT i jest np ekstra miękki. Ale to rocznik 2007.

 

Natomiast co do wyważenia zegarka na pasku i na bransolecie to w całej rozciągłości potwierdzam. Natomiast wydaje mi się, że znalazłem regułę, która pozwala znakomicie wyważyć zegarek na pasku. Mianowicie należy zastosować zapięcie odpowiednio ciężkie, adekwatne do masy zegarka oraz zapewnić aby zapięcie leżało bliżej godziny 6.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie mi powiedzec skad wziela sie cena za nowa Daytone 47k pln?

Pytalem w Kruku i oni przewiduja, ze bedzie kosztowac 5-6 tys. wiecej niz podstawowa w stali (czyli wychodzi, ze jakies 57k pln). Ok... minus 10%, to i tak daje ponad 52k pln. Czy faktycznie poza krajem bedzie mozna kupic ten zegarek o wiele taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubie zegarki wizualnie na paskach. Jednak po przygodzie z TH i Pamem uwazam, ze najwygodniejsze na paskach sa garniturowce. Zarowno Carrera jak i Pam ze wzgledu na wage i rozmiary na paskach caly czas mi sie krzywo ukladaly co mnie troche irytowalo. Mniejsze i lzejsze zegarki to zupelnie inna bajka. Pablo122 - to co piszesz o wywazeniu to swiete slowa. Ciezki i duzy zegarek najwygodniej wbrew pozorom nosi sie na bransolecie B)

 

Ja mam z TH Carrera dokładnie odwrotną sytuację. Ze względu na brak mikroregulacji 'teleskopowej' w bransolecie, zegarek miałem dość ciasno dopasowany. W przypadku ciepłych dni lub intensywnych czynności zegarek szybko stawał się niewygodny (wiadomo o co chodzi). Poszerzenie bransolety nawet o półogniwo powodowało, że relatywnie ciężka koperta latała mi po mojej chudej łapie jak "żyd po pustym sklepie". W związku z tym zdecydowałem się założyć w miarę sztywny pasek, wyrobiłem go i teraz idealnie się układa, a w dodatku zostaje lekki luz. Bardzo wygodnie się nosi.

Także wydaje mi się, że to wszystko kwestia paska - nawet te sztywne na początku po wyrobieniu mogą się dostosować i wygodnie sprawować.

Sorry za offtop w wątku rolexa;)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o ktorej Carrerze piszesz, ale ja mialem na mysli nowszy model z inhousem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po kilku miesiącach paskowania dziś wróciłem do bransolety. Jedno co mogę stwierdzić, to że rolex i bransoleta to idealny zestaw, z pasków do zaakceptowania jedynie przyzwoite NATO.

 

Rq4eRvi.jpg

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starszą, chodziło mi bardziej o rozważania pasek vs bransoleta pod kątem wygody;)

 

Starsza mnie mniejszą średnicę, ale obw moje nadgarstka z dużym prawdopodobieństwem też jest mniejszy - w związku z tym relacja wielkościowa i wagowa pewnie jest podobna.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ten rolnixs ewidentnie tęskni za swoją bransą :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.