Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Może faktycznie się ułożył, może kwestia użytkowania- jak długo się nosi(u mnie miewał przestoje, bo były dni w których go nie nosiłem w ogóle lub mniej) itp itd, w każdym razie u Ciebie był super punktualny, a po czasie i przy moim użytkowaniu jeszcze jest lepiej :) Aczkolwiek czy najfajniejszy to nie wiem, bo ten nieszczęsny Sub jak mi po głowie chodził, tak wciąż chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z Rolkiem, ja miałem ok 8 egzemplarzy i każdy chodził perfekcyjnie nie przekraczając po miesiącu noszenia odchyłki większej niż  +5sek.Nie było również tak, że w poszczególnych dniach np w ciągu dnia przyspieszał o 7sek a w nocy zwalniał o te 7sek, zwykle w ciągu dnia spieszył o ok 1-2sek a w nocy się to korygowało. Oczywiście każdy werk można dokładnie wyregulować u zegarmistrza ale to jak wychodzi wyregulowany z fabryki i w jak długim okresie czasu nie wymaga ponownej regulacji to już inna bajka i tu Rolex bije wszystkich na łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

no to zmień wreszcie swojego Avatara 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie faworyzując, ani wywyższając żadnej marki  - zastanawiam się dlaczego na bazarku za kilka 2-5 kzł można nabyć sympatyczną Omegę vintage, a Rolexy stoją znacznie wyżej, np. >8. Czy jest to spowodowane ich dostępnością czy to już kwestia samej marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Bardziej jest to zależne od rynku. Jest dużo lub wiecej chętnych na Rolex. Kiedykolwiek nie kupisz zegarka Rolex...taniej już nie będzie, jak na razie ;)

 

Ceny raczej rosną z roku na rok i szybciej i łatwiej sprzedasz Rolexa niż Omegę, nie patrząc teraz tylko przez pryzmat Polski.

 

Są rownież fajne Breitlingi Vintage ale mało chętnych. Dlatego cenowo są bardzo atrakcyjne. Omegi to dobre zegarki, a jednak....

 

Ale ja może nie powinienem się za bardzo wypowiadać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie faworyzując, ani wywyższając żadnej marki  - zastanawiam się dlaczego na bazarku za kilka 2-5 kzł można nabyć sympatyczną Omegę vintage, a Rolexy stoją znacznie wyżej, np. >8. Czy jest to spowodowane ich dostępnością czy to już kwestia samej marki?

Saaby vintage rowniez mozna kupic taniej niz np. Forda Mustanga czy P911, choc to rowniez solidne maszyny ;)

 

Ale wracajac do zegarkow - roznica w cenie jest rowniez spowodowana samym "sercem" tych zegarkow. Rolex to werki z wlasnej manufaktory w przeciwienstwie do tych Omeg a to i dzis jest wysoko cenione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, stare Omegi na własnych mechanizmach również są dużo tańsze. Jestem przekonany, że geneza struktury cenowej Rolexa poprzez różne modele i roczniki jest wielowarstwowa. Jedną z ważniejszych przyczyn jest kunktatorstwo stylistyczne i konsekwentne utrzymanie idei powolnej ewolucji.

Wystarczy porównać jak wygląda nowy np. Datejust vs 30 letni i to samo uczynić np. z Omegą de Ville.

 

Rychu, twój GMTM w lekkim zaciemnieniu wygląda identycznie jak mój:)

Zanim pochopnie zamienisz go na Suba - powinieneś postarać się o jakąś czasową zamianę czy inną możliwość poobcowania z Submarinerem.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , a to akuratnie mocna strona Rolka .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się ktoś chciał wybrać na zakupy, to Rolex właśnie otworzył swój nowy butik w Singapurze. Przy okazji można obejrzeć wystawę z osiągnięciami/historią/filozofią marki.

Zielone fotele są zaj..iste :D

1c01219337c2fac050a37bff2f6197e5.jpg

 

http://watchesbysjx.com/2016/09/rolex-opens-expansive-boutique-in-singapore-featuring-permanent-exhibition.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczepiste to by były takie

unusual-repin-image-g-queen-anne-chair-o

z twojego zdjęcia pasują tylko do ceramiki  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, w Poznaniu otwierają niebawem butik więc trzeba by im pomóc w wyborze foteli, żeby było wygodnie jak będziemy im robić miesięcznice otwarcia, ja ze swoim krzywym zapięciem a Ty jakimś idealnie wykonanym Grand Seiko szarpiac im nerwy ;)

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie butik w Poznaniu?

 

Ja przyjadę ze swoim idealnie wycentrowanym bezelem, żeby wiedzieli, że takie też (czasami) robią... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, będzie idealnie dla Ciebie, w galerii koło ronda Rataje.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej nowej, co zastąpi Maltę?

Daj znać, kiedy otwarcie - zrobimy mały spocik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, nic się nie przypucowałeś z tym krzywym zapięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musze sie z Wami spotkac, zeby poogladac te niedopracowane zegarki :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile bierzesz za 5 minut macania? ;)

Widziałem obydwa na żywo i jasna tarcza chyba jednak ładniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba jak Maradona - jeden na jednym a drugi na drugim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.