Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Bywały już na forum przypadki, że ktoś po kilku miesiącach noszenia dowiadywał się, że jednak nie wszystkie folie zdjął :D

Bywały już na forum przypadki, że ktoś po kilku miesiącach noszenia dowiadywał się, że jednak nie wszystkie folie zdjął :D

A może raczej nie chciał  :D

Dalej obstaję przy swoim.Zapięcia bransolet były niezabezpieczone.Nie trzeba być wielkim estetą by stwierdzić,że zewnętrzna jej część jest najbardziej narażona na zarysowania podczas "zamiatania" zegarkiem po ladzie sklepowej(foli na pewno na niej nie było).No chyba że stali 904L nie da się porysować i dlatego Rolex jej nie zabezpiecza :)

Esteta, i tak sie sprzeda. Zobacz z jaka pasja koledzy bronia ilosci foli na zegarku. Dla niektorych to bez roznicy czy porysowany wychodzi ze sklepu czy nie. Wazne, ze to Rolex ;)

Marcin

Ja tam nie kupuję bajek o "niewidzialnych" foliach i nierysującej się "magicznej" stali 904L :)

Tisell Klub Polska

Za to sam wierzysz w bajki, że Tisell jest tak samo wykonany jak Rolex ;)

Nikt nie pisał, że 904 jest magiczna. Rysować się rysuje praktycznie tak samo jak 316

Edited by Jash

*** DOXA Sub 300 Professional ***

Miałem Gmt II i faktycznie polerowana część bransolety łapała ryski nawet od koszuli..Natomiast nie wiem czy przypadkiem ten rodzaj stali nie jest lżejszy,takie odniosłem wrażenie.

Ja tam nie kupuję bajek o "niewidzialnych" foliach i nierysującej się "magicznej" stali 904L :)

Nie musisz kupowac, tylko nie wymyslac bajek, ze niby sprzedawcy sciagaja folie (tylko po co??? :wacko: ) z nowych i zarezerwowanych zegarkow i daja do przymiarek.

Kupowalem dwa nowe i za pierwszym razem poprosilem o ich zdjecie (wydawalo mi sie, ze sa tylko dwie) i bylem w szoku jak przymierzajac nie zwrocilem uwagi, ze praktycznie caly zegarek jest w foliach ^_^

Tak - folie zabazpieczaja praktycznie caly zegarek i rzeczywiscie ich nie widac i nie ma to nic wspolnego z magią Rolexa, tylko z bardzo dokladnym ich nalozeniem - ot i cale "czary"  B)

Edited by artme

Rolexy rzeczywiście są porządnie ofoliowane, natomiast nie zmienia faktu, że ja nie chciałbym aby kupiony przeze mnie egzemplarz dalej leżał na wystawie, albo był przymierzany przez oglądaczy. Jeśli został sprzedany to powinien lądować w sejfie i czekać na odbiór.

Miałem Gmt II i faktycznie polerowana część bransolety łapała ryski nawet od koszuli..Natomiast nie wiem czy przypadkiem ten rodzaj stali nie jest lżejszy,takie odniosłem wrażenie.

W pierwszym Subie bok koperty po drugiej stronie koronki, ktory jest polerowany bardzo szybko zaszedl mi mikroryskami i tez myslalem, ze od mankietow koszuli, ale doszedlem do tego, ze w nocy czesto kladlem na szafce kolo lozka zegarek bokiem, aby widziec godzine bez jego podnoszenia. Hulk ma juz rok i nie ma ani jednej, co widzial nawet Kolega z forum kilka dni temu :)

Rolexy rzeczywiście są porządnie ofoliowane, natomiast nie zmienia faktu, że ja nie chciałbym aby kupiony przeze mnie egzemplarz dalej leżał na wystawie, albo był przymierzany przez oglądaczy. Jeśli został sprzedany to powinien lądować w sejfie i czekać na odbiór.

Jesli zostal kupiony :)  Ale juz bylo o tym, ze na 99% to sa tylko rezerwacje i dopiero przy odbiorze placona jest calosc ;)

Edited by artme

To model, ktory nawet do nastolatka pasuje - surowosc i czystosc/prostota tego zegarka jest super a pomarancz czyni go wesolym i mniej powaznym :)

Za mna chodzil rowniez Millgauss z zielonym szkielkiem i gdyby nie brak daty, to nie wiem czy by nie wygral z Hulkiem :rolleyes:

A moim pierwszym Rolexem miał być srebrny Datejust 2, z gładkim bezelem i prostymi indeksami. Było o krok gdy zauważyłem Explorera.

I również mnie intrygował taki Milgauss i także w moim przypadku brak daty go skreślil...

Edited by gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Cos jest z ta data i sekundnikiem w zegarkach i na szczescie nie jestem z tym sam, bo juz myslalem, ze jakis dziwny jestem :D

Brak sekundy, to dla mnie zegarek "martwy" a brak daty - malouzytkowy :)

A do mnie akurat ten nowy, biały Ex2 jako jeden z niewielu sportowych modeli Rolexa nigdy nie trafiał. Zawsze mi się kojarzył z jakąś taką plastikową taniością :/

Mam identyczne odczucia co ricardo, z kolei taki Datejust w większości wersji podchodzi mi w 100% i to ten model uważam za najbardziej wszechstronny z oferty Rolexa (na równi z Subem).

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

A do mnie akurat ten nowy, biały Ex2 jako jeden z niewielu sportowych modeli Rolexa nigdy nie trafiał. Zawsze mi się kojarzył z jakąś taką plastikową taniością :/

I to wlasnie jest jego sila :)

Porzadny zegarek, "daleko" wygladem od Rolexa a przy tym nie do zdarcia B);)

Cos jest z ta data i sekundnikiem w zegarkach i na szczescie nie jestem z tym sam, bo juz myslalem, ze jakis dziwny jestem :D

Brak sekundy, to dla mnie zegarek "martwy" a brak daty - malouzytkowy :)

Mam to samo :-) Staralem sie pare razy przelamac ale nic z tego. Szybko sprzedawalem zegary z brakiem datownika lub z mala sekunda.

Co do Piotrka Explorera - to genialny zegar tylko tyci za duzy dla mnie.

Edited by Bartek79

Ja kiedyś też myślałem, że jest plastikowy w odbiorze ale na okazało się, że to na zdjęciach a na żywo szlifowany promieniście Bezel i błyszcząca czerń wskazówek robią raczej wrażenie surowości niż plastiku.

EX II z białą tarczą jest super, zanim kupiłem GMTII to był mój główny faworyt, świetna jest też w nim ta niebieska luma..

Ale teraz wydaje mi się taki trochę "nierolexowy" ze względu na 42mm, mimo, że nosiłem większe patelnie tyle, że innych firm.

Noszenie folii na zegarku to taki ,, pocałunek przez szybę''. :)

Akurat tu na forum to częste zjawisko. Ile razy ktoś sprzedaje zegar na bazarze z informacją że zegar z folią na deklu, założony kilka razy. Śmieszne ale prawdziwe...

Zgadzam się z powyższym.

A sklep w razie problemu odda zaliczkę i nic w takiej sytuacji nie można zrobić.

Wysłane z mojego SM-N910C

Hulk ma juz rok i nie ma ani jednej, co widzial nawet Kolega z forum kilka dni temu :)

nie pozostaje mi nic innego jak potwierdzić powyższe :)

Optycznie taki biały Exploder jest wprawdzie odrobinę większy od SMP czy PO 42 ale w kontekście komfortu to o wiele mniejszy zegarek, zwłaszcza od PO 8500 - bo cieńszy i doskonale wyprofilowany. Przypomina komfortem SMP na kalibrze 1120, która jest cieńsza niż ceramiczna.

Żeby było śmieszniej- ma 42 mm i powinno go bardziej ciągać na boki niż np GMTM. Figa z makiem - to przy Batmanie rozmiesciłem ogniwa bardziej asymetrycznie 4- 7, żeby mu ograniczyć przemieszczanie gdy jest luźny. W Ex mam 5 na godz. 6 oraz 6 na 12 i jest ok.

Edited by gustaw6666