Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Nie wiem, czy nie byłoby przesadnie zbyt dużo czarnego. Czarny jest przycisk podświetlenia i to chyba wystarczy.

Według mnie przy projektowaniu rozważali pewnie różne opcje kolorystyczne, dobrali raczej właściwie. W każdym razie mnie się podoba.

Jestem pod wrażeniem Romana.


Dziękuję bardzo. Jeżeli to co kochamy robić sprawia nam przyjemność a dodatkowo spodoba się choć jednej osobie to znaczy, że warto było :)

Coś w tych zdjęciach jest, że tak zachwycają. Powinieneś to robić zawodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z powodu zakupu :).

Czy jest dostatecznie czytelny przy słabszym oświetleniu?


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od kąta ustawienia nadgarstka. Pozytywem nigdy nie będzie. Myślę że w ciągu dnia nie będzie problemu.

Wybrałem negatywa bo bardzo mi się podobał. Wiesz jak to jest, jak coś wpadnie w oko, to ciężko znaleźć argumenty przeciw.

Edytowane przez Art18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art18

 

Pytałem, bo ma budzik negatywowy i właśnie go dobrze widać tylko pod pewnymi kątami. Z zegarkiem naręcznym jest łatwiej bo wystarczy ruszyć ręką :).

Z ciekawości - ile kosztowało to spełnienie marzeń?

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art18

 

Pytałem, bo ma budzik negatywowy i właśnie go dobrze widać tylko pod pewnymi kątami. Z zegarkiem naręcznym jest łatwiej bo wystarczy ruszyć ręką :).

Z ciekawości - ile kosztowało to spełnienie marzeń?

Pzdr.

1240 zł + opłaty celne 360 zł

@Art18

 

Pytałem, bo ma budzik negatywowy i właśnie go dobrze widać tylko pod pewnymi kątami. Z zegarkiem naręcznym jest łatwiej bo wystarczy ruszyć ręką :).

Z ciekawości - ile kosztowało to spełnienie marzeń?

Pzdr.

Dokładnie tak jest. Zegarkiem naręcznym wystarczy ruszyć ręką i wskazania odczytasz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje fajny zegar :) miałem przez chwilę i musiałem z powodów finansowych sprzedać ale to i nawet lepiej bo negatyw nie dla mnie. Chociaż muszę przyznać, że te ubranko czarne jak smoła jest super a i niebieskie podświetlenie to najlepsze kolorystycznie światełko ze wszystkich G dla mnie osobiście :)


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art18 Gratulacje  :D dobry zakup.

 

A tak przy okazji to śpieszę zameldować, że alarm baro działa bez zarzutu. Jadę sobie samochodem i zaczął skubaniec.

Obyło się bez miętoszenia wora  :lol:  :lol:  :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład: SUUNTO SPARTAN SPORT WRIST HR EDIT:(tam akurat jest altimetr GPS) "Pomyliło mnie sie, soooryy"

cycat:

"FusedSpeedTM jest wyjątkowym połączeniem modułu GPS i nadgarstkowego czujnika przyśpieszenia, którego zaletą jest bardzo dokładny pomiar prędkości biegu. Sygnał GPS jest filtrowany adaptacyjnie z uwzględnieniem informacji o przyśpieszeniu uzyskanych z czujnika nadgarstkowego, dzięki czemu odczyt prędkości przy jednostajnym biegu jest dokładniejszy, a reakcje na zmiany prędkości — znacznie szybsze."

i

"Aby uzyskać dokładniejszy odczyt wysokości GPS, porównywalny do wysokości barometrycznej, potrzebne są dodatkowe źródła danych, takie jak żyroskop lub radar Dopplera do korekty wysokości GPS".

Powiązania altimetru z akcelerometrem wprost chyba nie ma w instrukcji, ale z paru moich znajomych posiada "sunta" i potwierdzili że zegarek leżąc nie zmienia wysokości.

 

EDIT: Znalazlem jeszcze jedno: SUUNTO CORE

cycat:

"Automatyczny przełącznik Wysokościomierz/Barometr

Suunto Core jest wyposażony w automatyczny przełącznik wysokościomierz/barometr, który wykrywa ruch lub postój i odpowiednio przełącza pomiar wysokościomierzem lub barometrem. W trakcie wspinaczki rejestruje zmiany wysokości. Natomiast w czasie odpoczynku rejestruje zmiany ciśnienia atmosferycznego. Spadek ciśnienia podczas drzemki pod gwiazdami będzie zapisany tak, jak powinien: jako zmiana ciśnienia atmosferycznego, a nie wysokości."

 

 

Coś mi się wydaje, że toto jest to samo co w Casio z tą różnicą, że sunciak ma jakiś sensor ruchu i jak zegarek się nie telepie to się blokuje tylko na jednym pomiarze,pomiarze ciśnienia i tyle.

Więc jak dla mnie Casio w wydaniu Romanowym swoją bezobslugowoscia roz...la system ;)

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie ma głupich pytań, ale na wszelki wypadek z góry przepraszam. NIN76, Roman lunatykuje, Sunto z akcelerometrami nie, ok, zgadza się, ale co dzieje się kiedy wędrujemy z Sunto po płaskim terenie, nie zmieniając wnpm, a zmienia się ciśnienie atmosferyczne? Zapewne tak samo jak Roman, teleportuje się na wyższy poziom transcendencji wraz ze swoim właścicielem, lub pokazuje, że nagle okolice Krakowa leżą w depresji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że toto jest to samo co w Casio z tą różnicą, że sunciak ma jakiś sensor ruchu i jak zegarek się nie telepie to się blokuje tylko na jednym pomiarze,pomiarze ciśnienia i tyle.

Więc jak dla mnie Casio w wydaniu Romanowym swoją bezobslugowoscia roz...la system ;)

Bingo! Wygrałeś: talon na balon i bilet na wycieczkę nad rzeczkę! :D

 

Ponoć nie ma głupich pytań, ale na wszelki wypadek z góry przepraszam. NIN76, Roman lunatykuje, Sunto z akcelerometrami nie, ok, zgadza się, ale co dzieje się kiedy wędrujemy z Sunto po płaskim terenie, nie zmieniając wnpm, a zmienia się ciśnienie atmosferyczne? Zapewne tak samo jak Roman, teleportuje się na wyższy poziom transcendencji wraz ze swoim właścicielem, lub pokazuje, że nagle okolice Krakowa leżą w depresji ;)

W Krakowie mamy ciągłą depresję :(  I pewnie stąd tylu poetów i "artystów" :D

Ja nie twierdzę że suunto to ideał, ale właśnie tutaj udało im się trochę "przegonić" Casio. A Romek jakiś czujnik położenia mieć MUSI, właśnie do podświetlania.  I raczej nie jest to prymitywny czujnik położenia oparty na kulce i stykach, jakie były we wczesnych aparatach cyfrowych.  ... chy... chyba nie jest... ? :wacko: ...

 

Edit: wiem jak działa altimetr barometryczny, wiem że to naprawdę tylko czujnik ciśnienia, który interpretuje je na wysokość.

naprawdę ja nie chcę nikomu nic udowadniać, tylko przedstawiam moje własne spostrzeżenia.

 Proszę wszystkich Kolegów o podchodzenie do moich postów raczej jak do luźnej dyskusji B).Kiedyś ktoś zażucił mi na tym forum że Go obrażam, a naprawdę daleki jestem od tego.

 

Edit2: Alarm baro właśnie najlepiej sprawdzić jadąc samochodem w góry. U mnie działał wzorcowo!

Jadąc Zakopianką 130 na h, nagle coś zaczęło przeraźliwie piszczeć, myślałem że mi się auto kończy i silnik zaraz wypadnie, pasażerowie byli równie pos...ani jak ja... dopiero po chwili dotarło  że to Romek się obudził. Zadziałał jeszcze pare razy podczas tej podróży. W instrukcji jest chyba coś o tym, że w trybie alarmu baro, zegarek nie może zmieniać położenia, aby zmiany wysokości nie wywołały alarmu.

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie wiem, czy nie byłoby przesadnie zbyt dużo czarnego. Czarny jest przycisk podświetlenia i to chyba wystarczy.

 

Gratulacje :)

Co do "za dużo czarnego" to pewnie kwestia gustu indywidualnego nosiciela, ale moim skromnym zdaniem czarne przyciski i czarny napis g-shock by temu Romkowi wcale nie zaszkodziły... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Wygrałeś: talon na balon i bilet na wycieczkę nad rzeczkę! :D

 

W Krakowie mamy ciągłą depresję :( I pewnie stąd tylu poetów i "artystów" :D

Ja nie twierdzę że suunto to ideał, ale właśnie tutaj udało im się trochę "przegonić" Casio. A Romek jakiś czujnik położenia mieć MUSI, właśnie do podświetlania. I raczej nie jest to prymitywny czujnik położenia oparty na kulce i stykach, jakie były we wczesnych aparatach cyfrowych. ... chy... chyba nie jest... ? :wacko: ...

 

Edit: wiem jak działa altimetr barometryczny, wiem że to naprawdę tylko czujnik ciśnienia, który interpretuje je na wysokość.

naprawdę ja nie chcę nikomu nic udowadniać, tylko przedstawiam moje własne spostrzeżenia.

Proszę wszystkich Kolegów o podchodzenie do moich postów raczej jak do luźnej dyskusji B).Kiedyś ktoś zażucił mi na tym forum że Go obrażam, a naprawdę daleki jestem od tego.

 

Edit2: Alarm baro właśnie najlepiej sprawdzić jadąc samochodem w góry. U mnie działał wzorcowo!

Jadąc Zakopianką 130 na h, nagle coś zaczęło przeraźliwie piszczeć, myślałem że mi się auto kończy i silnik zaraz wypadnie, pasażerowie byli równie pos...ani jak ja... dopiero po chwili dotarło że to Romek się obudził. Zadziałał jeszcze pare razy podczas tej podróży. W instrukcji jest chyba coś o tym, że w trybie alarmu baro, zegarek nie może zmieniać położenia, aby zmiany wysokości nie wywołały alarmu.

 

Taaa w szklanej gablocie:)

Alarm uaktywni tylko szybki, spory spadek ciśnienia.Byle wypierdek burzopodobny nie uruchomi baro.

Radzę założyć Romana na łapę i testować, to do wszystkiego sam dojdziesz ;) i wtedy suunto już nie będzie takie cacy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale...alee... ale ja właśnie mam na łapie od paru miesięcy tylko Romka.. :blink:

Mogę Cie przewieźć po Zakopiance z KRK do Myślonów, jak taki z Ciebie "niedowdziarek"? :)

Jakby suunto było cacy, to bym go miał na łapie B) One mogą rywalizować z Pro-Trekami. Mam paru znajomych , którzy mają Suunta i jakoś kojarzą mi sie z hipsterami :P (Ale zaraz mi się dostanie! Chyba że nikt z userów sunnto tu nie zagląda)

Albo zegarkami dla kobiet!

Pierwszego G miałem w 1998 lub 9 roku i od tego czasu zawsze w arsenale jakiś jest! To moje ulubione czasomierze! :D

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ryski dodają tam jakiegoś uroku :)

Dobre pytanie zadałeś. Paragony mam u ojca w domu więc na WUS w wątku Piowy odgrzebałem mój post o dodanie i był 24 marca 2015. Czyli już kawałek czasu jest zemną :)


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale...alee... ale ja właśnie mam na łapie od paru miesięcy tylko Romka.. :blink:

Mogę Cie przewieźć po Zakopiance z KRK do Myślonów, jak taki z Ciebie "niedowdziarek"? :)

Jakby suunto było cacy, to bym go miał na łapie B) One mogą rywalizować z Pro-Trekami. Mam paru znajomych , którzy mają Suunta i jakoś kojarzą mi sie z hipsterami :P (Ale zaraz mi się dostanie! Chyba że nikt z userów sunnto tu nie zagląda)

Albo zegarkami dla kobiet!

Pierwszego G miałem w 1998 lub 9 roku i od tego czasu zawsze w arsenale jakiś jest! To moje ulubione czasomierze! :D

 

"Piękny kawalerze" ja Romana mam na ręce od paru lat i nie musisz mnie nigdzie wozić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... I raczej nie jest to prymitywny czujnik położenia oparty na kulce i stykach, jakie były we wczesnych aparatach cyfrowych. ... chy... chyba nie jest... ? :wacko: ...

 

Bingo!

Właśnie taki jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Core i Romka.

 

W Suunto alti jest ściśle skolerowane z baro. W związku z tym prawidłowo pokazuje tylko jedną wartość. Jeśli ustawisz wskazania na baro, do wysokość pokaże tą samą, choćbyś wszedł na Rysy. Tak samo, jeśli ustawisz na alti, pokaże wysokość, ale baro będzie błędne.

 

 

Suunto najpierw pyta, gdzie jest, a potem sobie przelicza na ciśnienie zredukowane. Problem polega na tym, że jeśli nie znasz aktualnej swojej wysokości n.p.m. to nie dowiesz się jakie jest ciśnienie. Wtedy obydwa czujniki są nieprzydatne, bo pokazują bzdury.

 

 

 

Romek zaś pokazuje ciśnienie bezwzględne, które jest wartością bezpośrednią, tak jak temperatura. Zawsze pokaże prawdę. Alti zaśbjest niezależne, więc jeśli nie wiesz gdzie jesteś, możesz sobie ustawić na 0 w miejscu startu. Dużo prościej niż w Suunto i jest to zdecydowanie bardziej niezawodne rozwiązanie.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe porównanie, a niby Romek jest duży :)

 

post-33253-0-55179900-1533062246_thumb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Garmina no i ten jego wyświetlacz jednak boli w oczy rozdzielczością i wypranymi kolorami, wiem że to nie telefon ale jednak mogli to lepiej zrobić...


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Garmin ale ja jednak wybrałem Gear S3 Frontier :)

 

Nabyłem drogą kupna używkę, żeby zobaczyć z czym to się je, jak mi się spodoba, to może później kupię coś innego/lepszego.

 

Miałem Garmina no i ten jego wyświetlacz jednak boli w oczy rozdzielczością i wypranymi kolorami, wiem że to nie telefon ale jednak mogli to lepiej zrobić...

 

Fakt, kontrast nie powala na kolana, ale w świetle słonecznym jest więcej niż ok, poza tym zawsze można zrobić konwersję na pozytyw, możliwości nieograniczone, a w G w ogóle nie ma kolorów wyświetlanych :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.