Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Seven

GW-9400 Rangeman

Recommended Posts

No to prostopadłe zdjęcie.

Nie jestem mistrzem fotek smartfonowych.

I nadal myślę, że czytelności mu nie można odmówić. ;)

Oczywiście, jest czytelny, bardziej chodziło mi o nierówne podświetlenie, które teraz jest dobrze widoczne :)

Oczywiście, jest czytelny, bardziej chodziło mi o nierówne podświetlenie, które teraz jest dobrze widoczne :)

Nie może być równomierne ze względu na zastosowanie diody.

Wszyscy to wiemy ;)

Edited by S.Adi.

Początek produkcji świeci tak:

Wygląda lepiej - dużo lepiej.

Nie wiem z czego to wynika.

Rodzaj zastosowanej diody?

Uważam jednak, iż nierównomierne podświetlenie (z uwagi na zastosowaną diodę) nie stanowi (przynajmniej dla mnie) problemu.

Zegarek jest bardzo czytelny w ciemności   :)   a o to przecież chodzi.

Zgadzam się, że "jego poprzednicy" piękniej świecili co wykazało porównanie Tomka  ;)

Wygląda lepiej - dużo lepiej.

Nie wiem z czego to wynika.

Z dokładności wykonania, kiedy model wchodził do sprzedaży, miał zrobić na ludziach woow i miał się podobać, jak już się dobrze "zadomowił na rynku", to można było lekko obniżyć jakość (księgowi ?) :D

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Moze po prostu zmienili dostawcę "żaróweczek" - moim zdaniem "stary" sposób podświetlania wyświetlacza, znany z poprzednich modeli np GW-9300, GW-9200 wyglądał i sprawdzał się lepiej niż te diody. A tak poza tematem to teraz to też jest "iluminator" czy jakoś inaczej się nazywa?

:)

Teraz pewnie LED :)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Moim zdaniem podświetlenie w romku jest za mocne. Jeśli jest się "na nogach" w ciemnym pomieszczeniu to jeszcze jest ok, choć jakby było słabsze w zupełności by wystarczyło. Ale w nocy po przebudzeniu gdy chcę sprawdzić godzinę to po prostu razi tak,że ciężko na niego patrzeć. Nie wiem czy tylko ja tak mam,ale trochę to denerwujące.

Edited by ICE

Dziękuje Matej :)  tak właśnie się zabija nudę na urlopie :)

GBD-H1000-1ER,GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER,GD-400-4ER 

:)  tak właśnie się zabija nudę na urlopie :)

Jak można się nudzić na urlopie? ;)

Jednak jak się nigdzie nie jedzie to jest tam delikatna nuda czasem ale odpoczywam fizycznie i psychicznie od pracy a w listopadzie kolejny 2 tygodniowy urlop więc nie ma zle :)

A kto rano wstaje ten robi fotki :huh:  :P

Rano wczas - koło południa  :D 

A kto rano wstaje ten robi fotki :huh:  :P

GW-9400 by Łukasz, on Flickr

Fajnie wygląda w tych zielonych gatkach. No i podstawowa wersja w pozytywie chyba jest najlepsza, zaraz obok żółtka :)

Mam pytanie. 

Czy da się przyjąć jakieś zależności, jeśli chodzi o wskazania termometru w zegarku? Robię dzisiaj testy na odsłoniętej ręce. W pokoju mam 22,6 stopni. Po 5 minutach od założenia wskazał mi 27,1. Odpowiednio co 5 minut: 28,7; 29,7; 30,3; 30,8. Po pół godzinie odczyt wyniósł 31,1 stopni. Zatem, czy miarodajne będzie, by przyjąć sobie różnicę 8,5 stopni, gdy będę używał zegarka w pomieszczeniach przy odsłoniętym nadgarstku? W takim sensie, że np. założony zegarek pokaże mi 35 stopni, więc po odjęciu tych 8,5 będę miał przybliżoną temperaturę w pokoju lub pomieszczeniu. 

Teraz mam plan, by zrobić podobny test na dworze. 

Druga sprawa

Wysokościomierz pokazuje mi teraz 97m. Czy jeśli wiem, że moje miejsce zamieszkania ma inną wartość, około 120m, to czy jest sens to kalibrować? Gdy ciśnienie jest o wiele wysoki, to pokazuje mi, że znajduję się na 30-40m. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wartości są zmienne wraz ze zmianą ciśnienia. 

Edited by pawelpablo

1. Nie da się. Czynników jest zbyt wiele, a wielu już próbowało.

2. Ciśnienie aktualnie spada i wysokościomierz może przekłamywać. Poczekaj aż warunki będą stabilne. Tak poza tym, jak skalibrujesz to za chwilę i tak będzie to samo.

To nie jest stacja pogody.

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Fajnie wygląda w tych zielonych gatkach. No i podstawowa wersja w pozytywie chyba jest najlepsza, zaraz obok żółtka :)

Mi do 100% szczęscia w podstawowej wersji brakuje tylko czarnego kółeczka z DCJ :)