Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
StaryWilk

Zegarkowe okazje z różnych źródeł

Recommended Posts

11 minut temu, michszy napisał(-a):

Jeśli firma nie jest płatnikiem vat w PL jak to robią Geckota czy Christopher Ward to masz bankowo cło plus VAT.

Ale wtedy powinni odjąć swój VAT przy sprzedaży, więc wychodzi prawie to samo.

Nic nie jest wyprzedane tylko pre-order rusza dopiero 22.02.

15 godzin temu, michszy napisał(-a):

Jeśli firma nie jest płatnikiem vat w PL jak to robią Geckota czy Christopher Ward to masz bankowo cło plus VAT.

A jezeli zakup jest od osoby prywatnej ?

Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, ale wtedy chyba trzeba będzie VAT zapłacić :(

z innej beczki, czy ktoś z Was zamawiając przez DHL z Azji, dostał pstryczka w nos i wymóg uzupełnienia „Upoważnienie do działania w formie przedstawicielstwa bezpośredniego dla osób fizycznych”. Jestem ciekawy waszych opinii i doświadczeń.

Jeśli nie ten temat, przepraszam :)

Edited by SEI_pat_KO

Dhl jako agencja celna  reprezentuje Cię przed UC i wymaga na to papierka. Możesz zaznaczyć w opcji, że tylko do tej jednej przesyłki lub na stałe. Tak to pamiętam ponieważ też przez to przechodziłem

Dzięki, z informacji, które uzyskałem od "konsultantki", to jest zależne od osoby obsługującej sprawę. Tak więc mam do czynienia z loterią. Miałem już w swojej historii kilka przesyłek z Azji i nigdy o uzupełnienie upoważnienia nie prosili, tym bardziej, że proszą o zawarcie w nim naszych wrażliwych danych, które są udostępniane prywatnej firmie "DHL" jakby nie było 😕

Poprzednio nie upoważniałeś agencji bo być może Twoja przesyłka przemknęła przez urzędy niezauważona i nie była odprawiana celnie. Albo odprawa była robiona, tylko po prostu osoba robiąca odprawę miała tę formalność w... poważaniu.

Tym razem Twoja przesyłka wywołała zainteresowanie i ktoś postanowił ją odprawić jak należy. Tak więc jak już ich upoważnisz do reprezentowania Twojej osoby to spodziewaj się:

- opłat importowych

- opłaty za reprezentowanie Ciebie przed UC

- pomyłki (na Twoją niekorzyść) w naliczeniu VAT od kosztów transportu 😉

Edited by Perpetuum Mobile

33 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Poprzednio nie upoważniałeś agencji bo być może Twoja przesyłka przemknęła przez urzędy niezauważona i nie była odprawiana celnie. Albo odprawa była robiona, tylko po prostu osoba robiąca odprawę miała tę formalność w... poważaniu.

Tym razem Twoja przesyłka wywołała zainteresowanie i ktoś postanowił ją odprawić jak należy. Tak więc jak już ich upoważnisz do reprezentowania Twojej osoby to spodziewaj się:

- opłat importowych

- opłaty za reprezentowanie Ciebie przed UC

- pomyłki (na Twoją niekorzyść) w naliczeniu VAT od kosztów transportu 😉

Zawsze naliczają od kosztów transportu. Uzupełnienie oświadczenia, już poświadcza o tym co jest w paczce i dane są widoczne. Reprezentowanie, to 17zł + prowizja za co? Nie wiem, jeszcze się okaże. Pierwszy raz mam taką sytuację i trochę to rzuca cień na dalsza współpracę z DHL - drogie przesyłki i sytuację których nie można przewidzieć. Co do "przesyłek przemykających", nie jestem odosobnionym przypadkiem, bo każdy, kogo zapytałem z grona przyjaciół, nie miał sytuacji innej niż tylko wypełnianie oświadczenia. Nie bawię się w prezenty od "wuja z Japonii" :D

Perpetuum Mobile, czyli też miałeś z tym do czynienia?

39 minut temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

Zawsze naliczają od kosztów transportu. Uzupełnienie oświadczenia, już poświadcza o tym co jest w paczce i dane są widoczne. Reprezentowanie, to 17zł + prowizja za co? Nie wiem, jeszcze się okaże. Pierwszy raz mam taką sytuację i trochę to rzuca cień na dalsza współpracę z DHL - drogie przesyłki i sytuację których nie można przewidzieć. Co do "przesyłek przemykających", nie jestem odosobnionym przypadkiem, bo każdy, kogo zapytałem z grona przyjaciół, nie miał sytuacji innej niż tylko wypełnianie oświadczenia. Nie bawię się w prezenty od "wuja z Japonii" :D

Perpetuum Mobile, czyli też miałeś z tym do czynienia?

Kwota 17 PLN to opłata skarbowa za pełnomocnictwo do reprezentowania, czyli kolejna danina.

Uważaj na VAT od kosztów transportu, bo często się zdarza, że w przypadku gdy nie ma wprost informacji o kosztach transportu w dokumentach, to agencja celna nie bawi się w dociekanie ile kosztowała wysyłka, tylko przyjmuje wartość "urzędową" czyli bodajże 90 USD i od tej kwoty nalicza VAT, a koszt wysyłki (o ile nie jest wliczony w cenę towaru) to zwykle 25-35 USD. Jak masz z nimi kontakt, to napisz im jakie były koszty wysyłki, nawet jeżeli o to nie pytają. Jak coś schrzanią, będziesz miał lepszą podstawę do reklamacji. Ja miałem taką sytuację w UPS przy przesyłce z USA. Długo się bujałem z reklamacją i w końcu mi tę nadpłatę oddali. A nie jest łatwo, bo w takim UPS czy DHL nawet nie ma z kim rozmawiać i nikt nie ma ochoty się z reklamacjami bawić. Jak postanowią olać klienta, to w zasadzie mogą to bezkarnie zrobić, bo raczej nikt nie będzie się z nimi sądził o 60 PLN.

Dzięki za info. Co do tej pory sprowadzałem z Japonii, to wszystko na "wacie". Zawsze opisuje w oświadczeniu i zrzuty daje tego co się składało na co w przesyłce i zawsze płaciłem.  Jednak zdziwiła mnie ta sytuacja z upoważnieniem DHL przed UC, no pierwszy raz 😕 Co osoba załatwiająca, to inny obyczaj. To nie jest w porządku skoro trzeba dopłacać w nieświadomości, a przesyłka i tak droga w uj była :)

Idą do mnie 2 zegarki. Jeden z shoppinginjapan drugi z watchshopa ale z wersji niemieckiej strony bo cena była lepsza niż na angielskiej. Zegarek z Japonii zamówiony 14 lutego. Watchshop 16. Z Japonii zegarek będzie w poniedziałek z Anglii we wtorek. Oba DHL Express. Przy zegarku z watchshopa musiałem wysyłać screeny zamówienia, banku, napisać co jest w paczce, z jakiego materiału i do czego służy, (cudowny brexit). Z Japonii przyszedł link do zrobienia opłaty celnej. Z Angli nie płaciłem nic. Przykra sprawa z tym brexitem i zamawianiem z ich sklepów.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

U Dolińskiego przecena na niektóre modele Rado. Np. Captain Cook z 9020 na 6085. Szału nie ma, ale zawsze coś w portfelu zostanie. 

177,34 USD to 657 PLN za tego Recrafta.

OK, zwracam honor panowie