Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gregorian

Bitwa na Łucze !

Rekomendowane odpowiedzi

Nightdream - myślałem, myślałem i wymyśliłem.

Rozwińmy temat, zróbmy fun i wnieśmy coś nowego do działu.

 

Proponuję pojedynek, tudzież Bitwę na Łucze!

Chyba oszalałem bo mam mało Łuczy (a w porównaniu z Tobą to już ekstremalnie mało), tym bardziej nowych nabytków czy nie pokazywanych ale podejmuję rękawicę. Zasadniczo mieliśmy stawiać sobie czoła w jednym nabytku w wadze ciężkiej ale fajnie będzie rozwinąć pojedynek.

 

Proponowane zasady są następujące:

 

Bitwa odbędzie się w 5 kategoriach wagowych:

  • musza (coś drobnego)
  • lekka (coś normalnego a może damka)
  • średnia (coś normalnego ale męskiego)
  • półciężka (coś ciekawego, mocnego)
  • ciężka (mocny towar!, ostro)

Więcej kategorii nie dam rady bo mam za mało zawodników :)

Z najpopularniejszych marek to Łuczy jest u mnie najmniej.

A przecież nie przygotowywałem się do tego – wyszło ad hoc.

 

  1. w każdej wadze pokazujemy jednego zawodnika
  2. pokazujemy tylko nasze nowe nabytki lub nasze takie których jeszcze nie pokazywaliśmy
  3. tylko zegarki z ZSRR

 

  1. Za zwycięstwo w wadze 2pkt. – za remis po 1pkt.
  2. Na końcu suma i wynik zbiorczy
  3. Oceniamy, w której wadze, który zegarek wygrywa albo jest remis.
  4. Ale bierzemy też pod uwagę ew. komentarze forumowiczów i ich ocenę kto wygrywa w danej wadze – czyli można na bieżąco komentować i zgłaszać uwagi.

Edit z wniosków z Bitwy.. : Warto pomyśleć też o wynikach cząstkowych - coś w stylu 1,25 / 0,75 pkt albo 1,5/0,5

 

Przy okazji zapraszamy do zabawy.

 

Proponowany termin BITWY:

 

Piątek wieczór – może 19:00 albo

Sobota, w samo południe – 12:00

 

Jeżeli mają być kibice – prosimy o preferencje terminów.

 

Zegarki pokazujemy od godziny rozpoczęcia co 10 min. aby dać czas na ocenę i komentarze forumowiczów czyli:

 

19:00

19:10

19:20

19:30

19:40

 

Edit z wniosków z Bitwy.. : Już teraz widać, że 10 min. przerwy to trochę za mało - może 15min. będzie OK - ale wtedy trzeba liczyć, że coś się będzie działo na "trybunach" - komentarze, uwagi itp..

A kibice mogą się oczywiście dalej wypowiadać i komentować - w końcu to też fun sam w sobie - i to wnosi duży i ciekawy koloryt do pojedynków

 

  • Zdjęcie musimy załadować w pierwszej minucie każdego terminu, żeby nie było czasu na podmianki :P
  • Edit z wniosków z Bitwy.. : No i chyba trzeba wydłużyć ładowanie zdjęć do 1,5-2min. min bo się robi gorąco.
  • Jak ktoś nie załaduje to faul, minus 0,5 pkt. a zwycięzca oczywiście 2pkt.(można wrzucić też kilka zdjęć ale muszą się zmieścić w jednym poście)
  • Jak ktoś pokaże coś co już pokazywał na forum to też faul, minus 0,5pkt a zwycięzca oczywiście 2pkt.
  • Jak ktoś przesadzi z zawodnikiem do wagi to walka nierozstrzygnięta ale minus 1pkt. dla tego, który przesadził (przesadę ocenimy i my sami i też kibice)

Edit z wniosków z Bitwy.. : 

  • Zasady każdy może ustalać dowolne - ja stworzyłem tylko zarys.
  • Można walczyć nie tylko na nowe nabytki ale i na to co się ma w kolekcji - zależy tylko od każdorazowego dogadania się między uczestnikami. 
  • Tak samo z kwestią punktacji i liczby czy jakości kategorii (może być tylko od śr. do ciężkiej itp.).
  • Na pewno z punktu widzenia sportowego - jeśli ma być klarowny zdecydowany wynik - to tylko  sprawę załatwiają sędziowie, ankieta albo większa liczba ocen od kibiców.

 

Co myślisz o zasadach?

Trochę się namęczyłem żeby je przygotować ale są raczej proste i klarowne  :) 

Jaki termin dla Ciebie najlepszy?

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, proponowałbym powołanie sędziego do którego spływały by zdjęcia od 2 zawodników co wyeliminuje możliwość podmianki. (Co prawda w tym przypadku pojedynek będzie uczciwy ale zasady można traktować jako uniwersalne na przyszłość) Kolejna rzecz to niedoprecyzowane kategorie co nie byłoby problemem gdyby nie punkty ujemne. Rzecz ostatnia 10 min to niewiele na komentarze i uwagi. 

 

Mimo wszystko należy pochylić głowę przed tak profesjonalnie przygotowanym pojedynkiem. Nie będę mógł śledzić na żywo ale już nie mogę się doczekać przejrzenia relacji.

 

Pozdrawiam i niech zwycięży Primus inter pares. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł super. Proponuję jednak, żeby zabawę rozszerzyć na więcej osób - będzie ciekawiej. Może niech chętni zgłaszają swoje kandydatury w tym wątku np do 24 w piątek? Zastanawiam się też nad zdjęciami już publikowanymi…pokazałem większość z męskich (chyba 16 z 29), więc nie będę miał szans na zdobycie punktu. Poza tym…uważam, że sędzia to dobry pomysł. Czasu trochę też chyba mało na ewentualne doprecyzowanie reguł, zgłoszenia wybór sędziego…Ale może niech się ktoś jeszcze wypowie. Ogólnie jest fajnie, ale jest kilka szczegółów do dopięcia.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł interesujący. Może warto byłoby zastanowić się nad uogólnieniem tematu (np. "rozrywka po radziecku" lub tp.  :D ) i nad prośbą do moderatora o "podpięcie"  go do "zegarki rosyjskie ..."

Może byłoby więcej podobnych inicjatyw?

Wyobrażacie sobie  III wojnę i bitwę na Rakiety? Są przecież i atomowe :)

Wracając do tematu to nie bardzo rozumiem kategorie 

  • musza (coś drobnego)  - co inicjator ma na mysli? :)
Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie uwagi dobre - najlepsza Cata.

 

waga musza, coś drobnego - b.mały w wielkości albo dziecięcy

 

tylko nowe nabytki - żeby utrudnić sprawę i ograniczyć wielkość puli z której się pobiera (inaczej ciągle wystawiani byliby ci sami najmocniejsi zawodnicy)

 

Co do zasady - nie da się pewnie wszystkiego wtłoczyć w zasady i regulaminy.

Lepiej rozpocząć zabawę i zobaczyć jak wyjdzie w realu - potem skorektować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł. Spiszmy zasady, potem powoła się odpowiednie tematy z ankietami. Kiedyś był konkurs na najładniejszy zegarek z danej marki i wielki finał. Teraz można to zrobić ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW, bo niechce tworzyć nowego tematu. Jak wyjąć tarcze z mechanizmem z Łucza ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Proponuję początek na godzinę 16. Reszta zasad do przyjęcia, mimo, że większość już pokazałem, a przynamniej te ciekawsze zakładając swój temat "Moje łucze". Jakoś to będzie. W sumie chodzi o dobrą zabawę, czego wszystkim a przede wszystkim swojemu konkurentowi życzę :D

Sugerowalbym tylko do oceny podpiąć ankietę dla klubowiczow, żeby ocena należała do nich. 


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Czyli start: sobota, godz. 16.

 

Co 10min. wrzucamy/"włuczamy" zdjęcie do kolejnej wagi.

 

W przerwach - uczestników i kibiców - komentarze, groźby, omdlenia, okrzyki zachwytu.

 

Jeżeli kręci się tu gdzieś :ph34r:  jakiś moderator :) to prośba o podpięcie ankiety/ankiet.

Najlepiej umożliwiających głosowanie do każdej wagi - czyli pięć ankiet.

 

A jak nie to i tak sobie poradzimy.

Grunt, że będzie zabawa. Wynik nieistotny ale to nie znaczy, że się poddam bez walki. 

 

W końcu to ja mam mniej Łuczów na pokładzie. Wystawiam pięciu z szokującej liczby aż ośmiu :D niepokazywanych zawodników. Czyli można powiedzieć, że wybór słaby. Do drużyny załapał się każdy kto rusza sekundnikiem :D

 

Po pierwszej bitwie zachęcam do prac nad zasadami czy regulaminem bitew nowych nabytków - pewnie ta pierwsza da okazję do wniosków.

Tak czy owak - fun ma być dla wszystkich - uczestników i kibiców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz.

Myślę, że szanse mamy wyrównane - co lepsze kąski już pokazałem, więc tych do bitwy użyć nie mogę ;) Niemniej jednak też zamierzam się świetnie bawić :D

W imieniu swoim i Grzegorza serdecznie i łuczowo zapraszam do wspólnej zabawy. Wszystkim życzę wielu wrażeń i big fun'a a Tobie Grzesiek - powodzenia w tym pierwszym forumowym starciu - "Bitwie na Łucze" ;)

Pozdrawiam,

Artur

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looz :) Przyszykuję więcej…gdyby Tobie Twoich zabrakło :P


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat podpięty - ankiety nie podejmuję się robić bo jutro mnie nie ma w domu, więc macie pole do popisu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno, ale istotne pytanie: kto ma oceniać nasze prezentacje? Jeśli nie będzie nikogo w tym czasie, to co dalej? Przeszło mi przez myśl, żeby jednak zaprezentować w każdej kategorii zegarki, bez możliwości edycji zdjęć oczywiście i dać czas na oddanie głosów. Tak powiedzmy z tydzień ;) Nie wiem czy to dobry pomysł, ale zastanawiam sie po prostu nad kwestią oceniających. I szkoda, że nie będzie jednak tej ankiety.

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że Grzegorz ma jakieś asy w rękawie. Ostatnio dużo kupował. Chyba najlepsze zostawił na tą zabawę. Chętnie jutro popatrzę.

 

Wysłane z GT-N7100 (Tapatalk)

 

 


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa….ja się wypstrykałem z nowych nabytków, a tu niespodziewana wojna bez możliwości powtórek  ;) Jakoś to będzie :D

A będzie na pewno ciekawie...


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

 I ja chetnie kupie bilet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, ruszam jutro na bazar, zastaw się a postaw się, upoluję jakiegoś wyczesanego Łuczowatego żeby poczuć atmosferę  :D


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmosfera będzie gorąca. Będę obserwował co Panowie pokażą  :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że Grzegorz ma jakieś asy w rękawie. Ostatnio dużo kupował. Chyba najlepsze zostawił na tą zabawę. Chętnie jutro popatrzę.

 

Wysłane z GT-N7100 (Tapatalk)

 

W ogóle to dużo kupuję ale akurat nie Łuczy. Tylko w wadze ciężkiej mam mocny nabytek sprzed kilku dni. Reszta to niepokazywane. Nie są wybitne ale nie są też słabeuszami.

 

Ja pierdziu, ruszam jutro na bazar, zastaw się a postaw się, upoluję jakiegoś wyczesanego Łuczowatego żeby poczuć atmosferę  :D

 

Tylko się nie rozpędzaj :)

Jakbyś chciał się dołączyć do tej bitwy to trzeba wystawić w każdej wadze czyli razem 5 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno, ale istotne pytanie: kto ma oceniać nasze prezentacje? Jeśli nie będzie nikogo w tym czasie, to co dalej? Przeszło mi przez myśl, żeby jednak zaprezentować w każdej kategorii zegarki, bez możliwości edycji zdjęć oczywiście i dać czas na oddanie głosów. Tak powiedzmy z tydzień ;) Nie wiem czy to dobry pomysł, ale zastanawiam sie po prostu nad kwestią oceniających. I szkoda, że nie będzie jednak tej ankiety.

Lepiej tak, bo pewnie wielu kolegów nie będzie miało możliwości być wtedy przed kompem. Tydzień czasu na głosowanie to moim zdaniem dobry pomysł. A jakie szanowni koledzy przewidujecie nagrody? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko się nie rozpędzaj :)

Jakbyś chciał się dołączyć do tej bitwy to trzeba wystawić w każdej wadze czyli razem 5 szt.

 

Gdzież mi równać się z Wami hurtownikami :D Ale że nie miałem Łucza to se kupię coby mieć jakieś Łuczowe pojęcie o wyobrażeniu eee lub odwrotnie hehe

 

Jedno, ale istotne pytanie: kto ma oceniać nasze prezentacje? Jeśli nie będzie nikogo w tym czasie, to co dalej? Przeszło mi przez myśl, żeby jednak zaprezentować w każdej kategorii zegarki, bez możliwości edycji zdjęć oczywiście i dać czas na oddanie głosów. Tak powiedzmy z tydzień ;) Nie wiem czy to dobry pomysł, ale zastanawiam sie po prostu nad kwestią oceniających. I szkoda, że nie będzie jednak tej ankiety.

 

Wg mnie tydzień komentarzy to trochę długo, no chyba że ma to się ciągnąć jak Moda na Łucze (Sukces), i wystawianie nowych co tydzień  ;)


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam za tygodniem i nie chodzi o wystawianie następnych kandydatów czy pretendentow do tytułu w danej kategorii  co tydzień. Kandydaci prezentowani są dziś, a ocena przebiega przez tydzień i kończy się np w piątek o 20.00. Tylko ta ankieta by się przydała...


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość
    • Przez Topaz
      Przeszukiwałem FORUM i nie znalazłem jednolitego tematu, dlatego zakładam taki wspólny wątek (proszę o Administratorów ewentualne o skorygowanie/zamknięcie wątku).
       
      Spotykam się coraz częściej z zegarkami, głównie z mińskiej fabryki Łucza, oznaczonymi "сделано в Беларуси".
       
      Sądzę, że umieszczanie ich w wątkach o zegarkach radzickich czy rosyjskich jest błędem. Oddajmy sprawiedliwość naszemu sąsiadowi i pokazujmy jak się rozwija białoruski przemysł zegarkowy.
       
       
      Dla zachęty i rozpoczęcia dyskusji pokazuję takiego kwarcowego Łucza:
       
       

    • Przez Zeno
      Będę w kwietniu przejeżdżał przez Grodno i planowałem kupić tam miejscowy zegarek. Jak żona się tym dowiedziała, obejrzała go i kazała sobie kupić taki sam, tylko z logiem World of Tanks.  Lubi zegarki, gra w czołgi, nie jest złą żoną, więc spełnię jej życzenie.
       
       

       
       
      I teraz pytanie:
      Znacie jakiś sklep w Grodnie, w którym sprzedają Łucze?
      Wiecie, jak zrobić - zamówić przez Internet? - żeby dostarczyli ten model do sklepu?
       
      Googlowałem, ale bez rezultatu
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.