Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Wręcz przeciwnie ;)

Koledzy, a czy gdyby był wypukły i vintydżowy szafir jak w Legend Diver Longinesa to nie bylo by klinatu? Czy Legendowi można odmowic vintagowego klimatu?

post-74721-0-20056700-1568489468_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Hesalit to jednak nieco inna, nazwę to cieplejsza gra światła. Do tego wypukły szafir w przypadku Certiny pewnie mocno wywindowałby cenę. Mi jakoś pasuje hesalit w ph200, podobnie jak w ...Moonie, choć oczywiście i LLD trudno odmówić klimatu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No cóż, gdybym miał mieć jeden zegarek, do noszenia na co dzień, to pewnie właśnie szafir byłby najbardziej racjonalnym wyjściem :-) Ale tu mało kto ma jeden zegarek, a w takim przypadku posiadanie czegoś z hesalitowym szkłem warto rozważyć, bo to jednak inne doznania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak inne doznania ale zarówno przy podziwianiu jak i przy rysowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Myślę sobie, że jak ktoś znający się trochę na zegarkach kupuje taki ze szkłem hesalitowym, to dokładnie wie, co robi. A rysy też mają swój urok :-) A jak już się pojawią, to można przecież je spolerować, co nie jest jakimś wielkiem problemem. A i ewentualna wymiana szkła na nowe to zupełnie inny koszt, niż w przypadku szkła szafirowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie, że jak ktoś znający się trochę na zegarkach kupuje taki ze szkłem hesalitowym, to dokładnie wie, co robi. A rysy też mają swój urok :-) A jak już się pojawią, to można przecież je spolerować, co nie jest jakimś wielkiem problemem. A i ewentualna wymiana szkła na nowe to zupełnie inny koszt, niż w przypadku szkła szafirowego.

Ja np mam niestety tak, ze nie jestem w stanie ścierpieć nawet najmniejszej ryski na szkle więc musiałbym codziennie jechać z tą polerką szkła. No a co do wymiany to od 30 lat na kilkaset zegarków jakie mi sie przewinęły nie musiałem nigdy wymieniać szkła mimo ze biegam w zegarku, na treningach też noszę zegarek i do tego mam bardzo aktywne codzienne zycie. Tak więc uwazam, ze hesalit na edc nie nadaje się ale jako zegarek w kolekcji gdy ktoś chce poczuć ten klimat to oczywiście tak. Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co do tego ostatniego spostrzeżenia to zgoda :-) Ja mam hesalit w Longinie, którego zakładam w zasadzie tylko i wyłącznie do czegoś eleganckiego, a więc w moim przypadku rzadko. A i Moon (też z hesalitem) nie jest przeze mnie traktowany jako EDC :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tak więc uwazam, ze hesalit na edc nie nadaje się ale jako zegarek w kolekcji gdy ktoś chce poczuć ten klimat to oczywiście tak.

Tu pełna zgoda, wiec chyba nie ma sporu. Po prostu ten zegarek trzeba brać świadomie z całym dobarodziejstwem inwentarza ;)

Dla mnie to duzy plus, ale rozumiem że dla kogoś to minus i nie mam z tym problemu i wszystko w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam moją miss piękności :)

Ubóstwiam jej mikro sekundę! Jest taka maciupka :)

Niedawno wskoczyła na paseczek z udawanej jaszczurki :)

Żeby nosić trzeba zrobić serwis. A ja biedna studentka jestem :) stać mnie za to na wyczyszczenie koperty i bransoletki. A nie ukrywam, była baaaaaardzo zasyfiona. Musiał pójść w ruch bardziej agresywny środek czyszczący od płynu do garów - Meglio. Na szczęście koperta jak i bransoletka jest stalowa, więc byłam spokojna że nic się nie stanie. Szkoda tylko że nie mam myjki ultradźwiękowej, bo takie czyszczenie zajmuje kilka ładnych godzin.

Piekna Certina ,też chce nabyć do kolekcji jakąś.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ostatniego spostrzeżenia to zgoda :-) Ja mam hesalit w Longinie, którego zakładam w zasadzie tylko i wyłącznie do czegoś eleganckiego, a więc w moim przypadku rzadko. A i Moon (też z hesalitem) nie jest przeze mnie traktowany jako EDC :-)

 

Zgadzam się w 100%, bo chciałbym go mieć ale pewnie bym nie nosił zbyt często  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna Certina ,też chce nabyć do kolekcji jakąś.

Najpiękniejsza w kolekcji :)

 

A ostatnio wyhaczyłam taką sztukę z lombardu za sympatyczna cenę 350 zł. I nawet ma szafir ;) ale dokładność Powermatika pozostawia wiele do życzenia. Po konsultacji przez stronę Certiny wiem, że zegarek ma 3 lata od produkcji.3634a6b421b1eabcdf90498ae269eca8.jpgb05529b45cd9eb853027957fbf86d8bb.jpg70bf507b1f890350c7119aa5cc5eb64d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zegarka powyżej z mechanizmem powermatic to myślę że jest to kwestia regulacji ja miałem Certinę z tym mechanizmem i powiem szczerze że był bardzo dokładny a w zasadzie jeden z najdokładniejszych zegarków mechanicznych jakie miałem. Dokładniejsze z mojej kolekcji był tylko Rolex submariner Ceramic no date. O dziwo również bardzo dokładny był zegarek, bardzo tani Orient Bambino. Tak więc nie przejmuj się tylko daj do dobrego majstra do regulacji. Generalnie Gratuluję pięknego nabytku i do tego w super cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zegarka powyżej z mechanizmem powermatic to myślę że jest to kwestia regulacji ja miałem Certinę z tym mechanizmem i powiem szczerze że był bardzo dokładny a w zasadzie jeden z najdokładniejszych zegarków mechanicznych jakie miałem. Dokładniejsze z mojej kolekcji był tylko Rolex submariner Ceramic no date. O dziwo również bardzo dokładny był zegarek, bardzo tani Orient Bambino. Tak więc nie przejmuj się tylko daj do dobrego majstra do regulacji. Generalnie Gratuluję pięknego nabytku i do tego w super cenie.

Szczerze, mam tyle zegarków że nie chce mi się regulować jak i tak zmieniam co parę dni. A regulacja ze smarowaniem będzie kosztować zapewne kwotę podobna do kwoty zakupu, ze względu na nietypowy regulator w tym mechanizmie. Ten zegarek ma 3 lata, a wasze dokładne do sekundy mechanizmy ile pracowały? Warto również wspomnieć, że nie znam przeszłości mojej sztuki, nie wiem jaka była dokładność z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da wyregulować. To co pokazałeś  w odchyłkach to lekka masakra. Średnia dobowa odchyłka na poziomie 36s normalnie jest nie do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałaś... ;) Mamy Panią na pokładzie :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da wyregulować. To co pokazałeś w odchyłkach to lekka masakra. Średnia dobowa odchyłka na poziomie 36s normalnie jest nie do przyjęcia.

Balansuje się z moim Seiko SKX 013, które jako nowe miało dokładność -40s/d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w sumie też. :)

 

227.jpg


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wróciła z przeglądu. Zaraz chyba sarb035 będzie na bazarku

 

c0ab8457c14fc3ee4afa686fa157f5f0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.