Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Już rzadko spotykana wersja.

 

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą Certine chorowałem :) Ostatnia która mi leżała.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem bliski kupna. I jak zobaczyłem dziś jej foto to poszedłem do lustra głupka zobaczyć .

Edytowane przez Brzoza2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadły mi w oko Certiny z mechanizmem Precidrive (dokładnie F06.411). Miał ktoś z Was do czynienia z tymi zegarkami?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo o wiele lepiej niż na zdjeciach. Ta Certinka podbijająca temat nieziemska :)

 

i-NTRJ9gZ-XL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, gdyby ktoś poszukiwał... ;)

post-75044-1580125388,5652_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gratuluję zakupu Ds-1, też się do niej przymierzam i ciągle się wacham, ale jak widzę te zdjęcia powyżej to coś mi się wydaje że zakup zbliża się jednak wielkimi krokami :).
Napisz o wrażeniach jak dojedzie."

 

 

 

Miałem skrobnąć krótkie wrażenia na temat zakupionej DS-1 , troszkę się jak widać przedłużyło.

 

To jest czarna, podstawowa wersja, na bransolecie, jak w poście 2286.

 

Po pierwsze tematy użytkowe.

 

Jako, że to mój pierwszy prawdziwie mechaniczy zegarek miałem lekkie obawy co do punktualności i jak w praktyce będę mógł z tym żyć.

Otóż bardzo dobrze.

Po prawdzie swój kwarcowy ustawiałem  zazwyczaj minutę lub dwie do przodu, więc najważniejsze dla mnie było, żeby się nie późnił.

Sprzedający orzekł, że spieszy się -  około 5 sekund i okazało się to być bliskie prawdy – po około 10 dniach - 2 tygodniach jestem około minutę „do przodu”.

 

Druga sprawa to dla mnie w zasadzie jedyna (istotna) wada DS-1, przynajmniej w mojej wersji.

Otóż funkcja zegarka w zegarku jest dla mnie bardzo ważna :)

A chodzi o czytelność tarczy, po prostu dość często,  przy sztucznym świetle, pod pewnym kątem, praktycznie w ogóle nie widać wskazówek.

Nie mają żadnych dodatków, oznaczeń, ozdób. Jest to czysty, gładki metal (?)  więc to w miarę naturalne. Oczywiście również nocą wskazówek nie widać.

W zasadzie problem występuje tylko przy sztucznym świetle, czyli przypuszczam że wiosną, latem powinno być  to mniej odczuwalne.

 

Szczerze pisząc początkowo miałem wątpliwości czy z tym wytrzymam, ale trochę się zaczynam przyzwyczajać i zaczynam automatycznie ustawiać kąt aby coś widzieć.

 

Poza tym zegarek jest taki jaki miał być – świetnie wygląda, bardzo mi się podoba jego prosty, elegancki sznyt.

Na początku wydawał mi się duży, ale wiem, że trudno dziś o mniejszą tarczę. Myślę, że te około 40 mm to taki fajny kompromis i  to był poważny argument na jego rzecz.

Mój stary ma 35 lub 36 mm.

 

Postaram się któregoś dnia wrzucić fotkę, na miarę moich skromnych umiejętności.

Edytowane przez Ceroris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wpadła taka piękność :) oczywiście kupiłam używany za niska cenę, ale największym minusem tego egzemplarza jest to, że praktycznie wszystkie ogniwa były wyjęte. Gdyby akurat ktoś miał jedno-dwa ogniwa na zbyciu do tej bransoletki to chętnie bym odkupiła na przyszłość, bo mi się teraz ledwo mieści, a ręka mi już raczej nie schudnie

 

Kilka danych technicznych:

- wymiary 34 mm średnicy i 10 mm wysokości

- kwarc ETA F04.411 Precidrive z certyfikatem COSC

- szafir z podwójnym AR

- 300m WR

- niebieska Superluminova na indeksach, wskazówkach i kropce bezela

 

Pierwsze wrażenia:

- jest dość masywny na ręce

- koperta ma ciekawie wymodelowany kształt, niezła jakość wykonania (lepsza niż w mojej DS-8, tam koperta jest nudna i okrągła), ciekawe przejścia krawędzi szczotkowanie - gładko - szczotkowanie

- połączenie uszu z maskownicą w takim zaokrąglonym kształcie daje wrażenie, że koperta jest skorupą żółwia :) efekt spotęgowany przez zaokrąglone ogniwa bransolety, które są zewnętrznie szczotkowanie a wewnętrznie gładkie, przypominające elementy żółwiowej skorupy

- to jest kwaaarccc :( czemu to tyka tak rzadko :( ja bym chciała automata :(

- sekundnik nie trafia w środek indeksów, ale się chłopaki wycwanili, bo tarcza nie ma indeksów minutowych, więc to nie przeszkadza

- świeci się na niebiesko, nawet nieźle

- dobrze widoczne szczegóły tarczy ze względu na podwójny AR na szafirowym szkle

- fajny ten brokacik na tarczy :)

- indeksy są średnio ciekawe, fajniejsze mam w mojej ds-8, te takie jakieś trochę zbyt płaskie, ale mają ciekawy kształt (jak zęby jakiegoś drapieżnego zwierzęcia) (na pewno nie żółwia xD)

- żółwik na dekielku na plus

- bezel. Jest tragedia! Niby się obraca. Ale żeby to zrobić to muszę użyć nieludzkiej siły i pokaleczyć sobie palce o te odstające trójkąciki a'la constellation. Mój chłopak mi go jako tako go wycentrował (centracja nie jest do końca idealna, ale ujdzie) bo oczywiście ja go ruszyć nie zdołałam i już nie ruszam nigdy więcej. Dla swojego zdrowia.

- kropka na 12 na bezelu nie jest idealnie na środku, troszeczkę krzywo

- podoba mi się szczotkowanie bezela

- na dwóch polskich stronach wyczytałam, że model ma przedłużkę nurkową. Otóż nie ma.

- mikroregulacja zapięcia ma tylko dwa stopnie

- koronka po zakręceniu ma widoczną przerwę ok. 1 mm między jej brzegiem a kopertą. Niby to w niczym nie przeszkadza, ale daje lekki dyskomfort psychiczny, czy aby na pewno jest zakręcona

 

Widzę inspiracje stylistyczne z wielu modeli, ale zgrane w spójną całość. Tarcza w fale - Omega Seamaster, trójkąty na bezelu - Constellation, indeksy - trochę jak Monster, brokacik mi przypomina Gwiezdny Pył :D ale to już najprawdopodobniej tylko moje zboczenie zegarkowe ;)

 

Ogólne wrażenie - fajny zegarek, ładny, ale szkoda że to kwarc. Walory nurkowe raczej słabe - tragiczny obrót bezela, słaba czytelność bezela, brak przedłużki nurkowej. Dobrze, że ja się wody boję. ;)

 

Może później zrobię kilka lepszych zdjęć. Zrobiłabym recenzję, ale bez wyciągania z pudełka i wąchania kart gwarancyjnych (kupiłam używany zegarek bez żadnych akcesoriów) to chyba tak średnio.de601dbcdedf6d0ee4a185d888205396.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciła naprawiona i nie schodzi z ręki. Chyba ponad 2 lata czekała w szufladzie aż trafi na serwis :D

 

 

DEC4-BE00-4-C85-4-CA0-A521-F304567-BCB87

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie długo a to fajny zegar jest:)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie długo a to fajny zegar jest:)

Bardzo fajny i teraz żałuje że tak długo zwlekałem :D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz electric blue alligator i jazda :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inny pomysł :D

 

02065f183e99a77de1c8b735bae81124.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.