Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Nowy wygląd forum

Rekomendowane odpowiedzi

+1 fibo

 

Myślę, że powrót do dawnej czcionki byłby wskazany, podobnie z beżowym kolorem tła... stara kolorystyka była jak najbardziej OK :)

 

gubth6I.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są sprawy/przedmioty  ponadczasowe - to nie ulega wątpliwości.

Ja odnosząc sie do zapałek podam inny przykład - nauczanie  w Finalandii jest na najwyższym poziomie jeżeli chodzi o Europę.

Finowie zapytani dlaczego tak jest  odpowiedzieli że w ich kraju od 40 lat nie było reformy szkolnictwa.

Gdyby w Polsce od 40 lat nie było reformy szkolnictwa to dalej byśmy sie uczyli Marxa i Engelsa a Lenin byłby wzorem wszystkiego. 

 

Oj - przekornie troszkę piszę za co wszystkich przepraszam. 

Nowe pod wpływem sugesti już sie zmiania.

Bedzie dobrze zdaje mnie się   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę konkretny postulat. Bardzo proszę o wstawienie przycisku który będzie zwijał boczną pionową reklamę.

W starej szacie był taki przycisk, w nowej nie widzę.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 fibo

 

Myślę, że powrót do dawnej czcionki byłby wskazany, podobnie z beżowym kolorem tła... stara kolorystyka była jak najbardziej OK :)

 

gubth6I.jpg

Poprzednie kolory są jak najbardziej ok - jeśli taka będzie wola można zmienić kolorystykę forum (i pewnie strony www aby zachować spójność), zmieniając dodatkowo czcionkę wracamy do punktu wyjścia - stary szablon. Jeśli taka będzie wola (Was i Zarządu) domyślam się że stawy wzór wróci.

 

Moją rolą była pomoc - jeśli macie negatywne odczucie - ok rozumiem i szanuję każdą konstruktywną opinię - jasne że większość ma rację. Nie mogę jednak wszystkiego wprowadzać od razu - decyzja nie leży po mojej stronie - na forum jestem jedynie gościem.

Wnoszę konkretny postulat. Bardzo proszę o wstawienie przycisku który będzie zwijał boczną pionową reklamę.

W starej szacie był taki przycisk, w nowej nie widzę.

Reklamy będą uporządkowane - na chwilę obecną (chyba sprawa umów) jest stara wersja.

Numer posta widze teraz dobrze. Ale wielkosc liter jest dla mnie za mala, gdyby chocby troche byly wieksze, bylbym wdzieczny.

Czcionka zwiększyła się + jej obecny kolor to czysty czarny - jak rozumiem powinna być dalej większa - proszę o informację czy inny użytkownicy też podzielają to zdanie - jeśli tak zwiększamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę konkretny postulat. Bardzo proszę o wstawienie przycisku który będzie zwijał boczną pionową reklamę.

W starej szacie był taki przycisk, w nowej nie widzę.

 

 

tak, też proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, też proszę

Sekcja z reklamami zostanie zmieniona (wkrótce) - nie będą tak "widoczne" i "drażniące"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tła, bialego nie da się odrobinę przyciemnić?, jest nazbyt ostre.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tła, bialego nie da się odrobinę przyciemnić?, jest nazbyt ostre.

Lekko przyciemniłem. Nie jest już czysty biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoda ma rację, ciemniejszy kolor uspokoi oczy - proponowałbym, aby tło strony było ciemniejsze od tła postów:

 

CYHqyiq.jpg

 

Lub inny odcień szarości...

 

HhFnYEO.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zmiana nie ma większego znaczenia, ponieważ i tak 95% przeglądania treści forum robię przez tapatalka. Na tematy UX wersji desktopowej nie będę się wypowiadał, ale najbardziej co mnie denerwuje to reklamy....

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło jest za jasne. Wali po oczach.

Litery za małe.

Wielkość strony nie dostosowuje się do ekranu tel.

Dramat. :( W "starej" wersji tych rzeczy nie było. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka i czcionki się zmieniają. Jak widzicie, zgłaszane uwagi są wdrażane. Na spokojnie można podejść do tematu i sprawić, żeby, z jednej strony, nie wyglądało jak relikt internetowej przeszłości, a z drugiej, żeby zachowało wszystkie zalety poprzedniego wyglądu. 

 

Kwestia reklam zostanie również uporządkowana. Tak, żeby nie męczyły swoim układem, ale też żeby były przydatne reklamodawcom. Na tą chwilę pewnie większość z nas po prostu przewija w dół i o nich nie pamięta. Więc zarówno firmy współpracujące nie mają jakiejś szczególnej ilości wejść z tych reklam, a i my musimy zawsze przesunąć wszystko w dół. Pracujemy nad tym, tak aby zadowolić wszystkich.

 

Pozdrawiam


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kolor tła jest ciupkę za jasny skoro można zrobić bardziej kakaowy jak był poprzednio i taka będzie wola reszty to jestem za.

Druga sprawa to podświetlenie paska tematu nieprzeczytanego/nowo napisanego a nie tylko wytłuszczenie pogrubienie tekstu tematu - podświetlenie jest widoczne z daleka nie trzeba się wczytywać.

Kolejna sprawa to - po przeczytaniu jakiegoś tematu mnie interesującego muszę przewijać do góry aby kliknąć w inną część forum, inny temat itp....

Chodzi mi o tą część

 Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

  1.  
  2.  DZIAŁ TECHNICZNY
  3.  
  4.  PROPONOWANE ZMIANY - KONSULTACJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia.

Za miesiąc mało kto będzie pamiętał stary wygląd.

Otóż to.

To jest zaraza tych czasów.

Bo...po co w ogóle pytać czy się podoba czy nie, czy pasuje czy nie...skoro i tak jest podejście "za miesiąc mało kto będzie pamiętał stary wygląd".

Taka iluzja, że "decydenci naprawdę interesują się zdaniem poddanych" :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Kolorystyka i czcionki się zmieniają. Jak widzicie, zgłaszane uwagi są wdrażane. Na spokojnie można podejść do tematu i sprawić, żeby, z jednej strony, nie wyglądało jak relikt internetowej przeszłości, a z drugiej, żeby zachowało wszystkie zalety poprzedniego wyglądu. 

Już jest o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery postów są już OK :) Odnoszę wrażenie, że czcionka i jej krój też się już zmieniły :)

 

 

Lekko przyciemniłem. Nie jest już czysty biały.

..., lecz nadal wali po oczach.

 

Kolega @dodge66 zaproponował tło strony, które nie męczyłoby wzroku. Ja dodam, że kolor tego tła mógłby być w jak brązowy, poziomy pasek na górze strony. Piszemy tutaj o zegarkach. Zegarmistrzowie podczas pracy korzystają z jasnozielonych płyt stołowych. Jasnozielony (np. RGB: 144, 238, 144) nie rozdrażnia oczu, zatem może i u nas ten kolor znalazłby gdzieś zastosowanie?

 

Podczas przeglądania zawartości - tematy które nie zostały przeczytane mogłyby odróżniać się od innych -przeczytanych - tak jak to było w ostatniej wersji - innym tłem.

 

 

PS: W programach komputerowych, które wymagają wiele uwagi od użytkownika, jak Solidworks, AutoCAD, Proengineer, SAP, Baan, itp. domyślne tło robocze ustawione jest jako inne niż białe, np. szare, niebieskie, błękitne, czarne, itd. Wspomniane kolory nie wywołują zmęczenia dzięki czemu użytkownicy/internauci mogą poświęcić więcej czasu na pracę w tych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz lepiej.

Litery w dalszym ciagu to dość 'drobny maczek"


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

up, +1.

 

większa czcionkę poproszę, i może o jakimś pogrubionym kroju, np. w momencie przeglądani listy "wyświetl nowa zawartość"  trzeba naprawdę wytężać wzrok by to przeczytać, szczególnie te brązowe opisy, kto i kiedy temat założył, kwadraciki z numerami stron to już prawdziwe wyzwanie, giną w kolorze tła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać zmiany po zmianie się pojawiają.

dla mnie dalej niewyraźne są działy w których są nowe posty.

dodatkowo można zmniejszyć archiwum, a raczej jego podział który widać na stronie głównej forum. zajmuje tyle samo powierzchni co zegarki szwajcarskie, niemieckie, AHCI, polskie i amerykańskie razem wzięte, a nie wydaje mi się by dział archiwum był ważniejszy i miał się bardziej rzucać w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest dobrze, modernistycznie. Ale mam taką przypadłość, że nakładają mi się teksty, czasami. Nie wiem od czego to zależy. Czy to po stronie mojej przeglądarki Firefox, czy po stronie silnika forum?

 

EDIT: wydaje mi się, że gdy napiszę jakiś post a potem przejdę do widoku najnowszej listy postów to dostaję ten efekt.

 

post-62679-0-31511200-1477825496_thumb.png


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to zwracałem uwagę od dawna. Więc jeszcze raz. Ujednolicenie tytułów. Część jest pisana wyłącznie dużymi literami. w niektórych pojawia się mała litera (ZABAWY i KONKURSY). Część jest wprost na bakier z ortografią (Zegarki Japońskie, Zegarki Chińskie) - to są przymiotniki.

 

attachicon.gifFireShot Screen Capture #034 - 'Klub Miłośników Zegarów i Zegarków' - zegarkiclub_pl_forum.jpg

 

Bardzo to sympatyczne, że większość wniosków jest uwzględniana błyskawicznie. Ja tylko podbiję starą sprawę. Ujednolićmy tytuły co do wielkości liter. I jeszcze jedno - Archiwum. Czy można ukryć podrozdziały? Jest to rzadko odwiedzane subforum, a jego spis treści zajmuje sporą część widoku forum.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc w szczegóły taka mała dygresja - w tej chwili czerwień 'liczby plusików' wygląda nieco mało pozytywnie - może lepszy byłby szary? :P Z wyśrodkowaną cyfrą i w nieco mniejszym rozmiarze?

 

WGXq6Y0.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony kolor kojarzy się bardziej negatywnie, jeśli plus (pozytyw) to raczej kolor zielony.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.