Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Nowy wygląd forum

Rekomendowane odpowiedzi

Na to zwracałem uwagę od dawna. Więc jeszcze raz. Ujednolicenie tytułów. Część jest pisana wyłącznie dużymi literami. w niektórych pojawia się mała litera (ZABAWY i KONKURSY). Część jest wprost na bakier z ortografią (Zegarki Japońskie, Zegarki Chińskie) - to są przymiotniki.

 

post-6402-0-38685700-1477757020_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za uwagi i sugestie. Czasem ostrzejsze, czasem łagodne. Wiadomo, że nie da się sprostać gustom wszystkich, ale wszelkie kwestie związane z funkcjonalnością będą poprawione. Dlatego prosiłbym, żeby testować i opiniować. Krytykować i, przede wszystkim, proponować zmiany. To wszystko po to, żeby forum lepiej wyglądało i żeby lepiej nam się go użytkowało.

 

Kwestie kontrastów, nasycenia barw, i czcionek będą zmienione. Ikony w nagłówku, kosmetyka okien postów i odznaczanie przeczytanej zawartości również.

 

Jeśli jeszcze przychodzi Wam coś do głowy, dajcie proszę znać. Czy moglibyście jednocześnie uzasadnić (w miarę możliwości) powrót do poprzednich rozwiązań? Chodzi mi o np. uwagę dotyczącą widoczności numeru postu w danym temacie. Wiedzcie proszę, że audyt forum wykazał, że tego typu informacja nie służy niczemu. Jeśli jednak jesteśmy w błędzie, dajcie proszę znać czemu. Również przytoczenie, koszmarnie wyglądającego, forum National Association of Watch & Clock Collectors jest trudne do zrozumienia, bez uzasadnienia. Prosiłbym o uwagi poparte merytoryką (nie obrażając nikogo, jedynie prosząc o naprowadzenie na właściwy tok myślenia). Za co z góry bardzo dziękuję.

 

Dodatkowo, jeśli tylko mógłbym prosić (ze swojej strony), trochę łagodniej. To tygodnie pracy ludzi, którzy mają uczucia :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W pierwszej kolejności dodajcie oznaczanie postów jako przeczytane, bo się kumuluje "nieprzeczytane".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czcionka jest za mała.

2. Brakuje mi tej gwiazdki po której mogłem poznać, że jest to wątek, w którym uczestniczę.

3. Zwęziłbym to miejsce na reklamy, niusy i tagi po prawej. Przy mniejszym okienku przeglądarki (nie w trybie pełnego ekranu) właściwa część forum się niepotrzebnie przez tą prawą część rozjeżdża. Wcześniej tego aż tak nie odczuwałem.

 

Czy jest nam lepiej? Jest tak fajnie, jak przesiadka z systemu, dajmy na to, XP, który wszyscy w końcu poznaliśmy na np. win8. Da się przyzwyczaić, po kilku miesiącach przywykniemy, tylko... czy jest to konieczne? :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru minutach ślepia bolą niemożebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ze to prywatne forum, ale tworzą go też uzytkownicy, czemu słuzyć ma ta zmiana, co dobrego wnosi?

Poproszę o odpowiedz z uwzglednieniem wad poprzedniej i potrzebą zmian.

( testy-czemu na 'zywym organizmie'?)

 

Serdecznie dziękuję za odpowiedz.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co do czcionki, ja sobie poradziłem lewym controlem i plusikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Ogólnie jest za jasno

 

- kolory się zlewają

 

- czcionka mała i nieczytelna

 

- brak grubej czcionki dla nieprzeczytanych tematów to  było  duże  ułatwienie  w  orientacji  po  tematach

 

- przycisk edycja  i  zglos  sa  niewidoczne  przez  za  jasna  skorke  ,numer  posta mało  widoczny

 

Brak informacji  kto m aktualnie  czyta  temat,

 

Powiadomienia  bylyby  niepotrzebne  gdybyśmy  zostali  przy  boldzie  w  wersji  ostatniej  jako  nie  przeczytane  wiadomosci

 

Minus  za  to  ze  zegary  roczne  sa  normalna  czcionka  a  słoneczne  wyboldowane                                        

 

 

Można Proszę  wprowadzić  wzorem  z NAWAC kto  dany  temat  przeczytal

 

 Po  otwarciu  jak  dla  mnie  za  duzo  miejsca  na reklamy,ja  bym je  zmniejszyl wizualnie

Duzy  negatyw-przycisk edytuj  prawie  niewidoczny  dopiero  po  najechaniu kursorem...

Jak  edytuje  posta  to  zostaja  mi  krzaczki  i  nie  wiem  czy  to  juz koniec  czy  nie

<p style="margin:0cm;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;">  Ogólnie jest za jasno</span></p><p></p>

<p style="margin:0cm 0cm .0001pt;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;">- kolory się zlewają</span></p><p></p>
<p style="margin:0cm 0cm .0001pt;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;">- czcionka mała i nieczytelna</span></p><p></p>
<p style="margin:0cm 0cm .0001pt;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;">- brak grubej czcionki dla nieprzeczytanych tematów to  było  duże  ułatwienie  w  orientacji  po  tematach</span></p><p></p>
<p style="margin:0cm 0cm .0001pt;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;">- przycisk edycja  i  zglos  sa  niewidoczne  przez  za  jasna  skorke  ,numer  posta mało  widoczny</span></p><p></p>
<p style="margin:0cm;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;">Brak informacji  kto m aktualnie  czyta  temat,</span></p><p></p>
<p style="margin:0cm;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;">Powiadomienia  bylyby  niepotrzebne  gdybyśmy  zostali  przy  boldzie  w  wersji  ostatniej  jako  nie  przeczytane  wiadomosci</span></p><p></p>
<p style="margin:0cm;">Minus  za  to  ze  zegary  roczne  sa  normalna  czcionka  a  słoneczne  wyboldowane <span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;">                                        </span></p><p></p>
<p style="margin:0cm;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;"> </span></p>
<p style="margin:0cm;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;">Można Proszę  wprowadzić  wzorem  z NAWAC kto  dany  temat  przeczytal</span></p><p></p>
<p style="margin:0cm;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;"> Po  otwarciu  jak  dla  mnie  za  duzo  miejsca  na reklamy,ja  bym je  zmniejszyl wizualnie</span></p>
<p style="margin:0cm;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;">Pozytywne  zmiany  to :</span></p><p></p>
<p style="margin:0cm;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;">Odnosniki  do  facebooka  insta,gogle ,youtube  i  cos  tam jeszcze ,sa  w  jednym  miejscu </span></p>
<p style="margin:0cm;"><span style="font-size:10.5pt;font-family:Helvetica, sans-serif;color:#282828;"></span></p><p>Do  reszty bidzie  sie  przyzwyczaic</p>

Pozytywne  zmiany  to :

 

Odnosniki  do  facebooka  insta,gogle ,youtube  i  cos  tam jeszcze ,sa  w  jednym  miejscu 

 

Do  reszty idzie  sie  przyzwyczaic


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Mina połowy użytkowników po dzisiejszym wejściu na forum :D

 

V36zBb5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczy pieką, ale to rozumiem się poprawi, narazie doskwiera mi że nie umie szybko oznaczyć jako przeczytane całe działy, jak się już wybierze to jest na górze oznacz "forum jako przeczytane", ale wcześniej możnabyło już od głównej odznaczać całe fora klikając kółeczo-ikonę przy nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czcionki, ja sobie poradziłem lewym controlem i plusikiem.

Patent działa świetnie, oprócz  czcionki trochę "starego" wróciło, tło lepsze i te chol.... kółka zmieniły się na kwadraty. Masz plusika ode mnie  :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się nowa wersja. Właściwie wszystkie negatywne uwagi, jakie miałem, już padły. Ale zaintrygowała mnie inna sprawa - ciekawe, czy była obecna w starej wersji (nigdy nie sprawdziłem). Otóż klikałem sobie "lajki" do wypowiedzi, których ton podzielam, aż tu nagle bum! - komunikat: "wystąpił błąd, wyczerpałeś dzienny limit polubień postów" (czy jakoś tak). Fajnie ;) - mogę się zgadzać z wypowiedziami forumowiczów, ale tylko do pewnego stopnia, hehehehe.... ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba nowy layout, oprócz:

1. Aktualnego tła - jest za jasne, źle się czytam przynajmniej mnie.

2. Brakuje małej, ale bardzo przydatnej rzeczy - nie widać zaznaczenia tematów, w których pisałem. Proszę o przywrócenie tej opcji, bo jest imo przydatna.

 

Pisze o wersji na IPada, nie wiem, jak to wyglada np. na desktopie.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobra zmiana. Teraz tylko zebrać uwagi użytkowników, wybrać sensowne i będzie dobrze. Narzekania użytkowników są i zawsze będą. Wiem co mówię, mam to na co dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest lepiej :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wróciły kwadratowe avatary ale tak jak napisał Łukasz, gwiazdki przy tematach w których pisałem albo coś innego co by je od różniło od innych  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze przychodzi Wam coś do głowy, dajcie proszę znać. Czy moglibyście jednocześnie uzasadnić (w miarę możliwości) powrót do poprzednich rozwiązań? Chodzi mi o np. uwagę dotyczącą widoczności numeru postu w danym temacie. Wiedzcie proszę, że audyt forum wykazał, że tego typu informacja nie służy niczemu. Jeśli jednak jesteśmy w błędzie, dajcie proszę znać czemu. 

 

Widoczność numeru posta w prawym, górnym rogu: cytujemy i kopiujemy linki, aby za chwilę je gdzieś wkleić lub odnieść się do danego posta oraz funkcjonalnie rzecz biorąc łatwiej będzie trafić kursorem na czarny napis na szarym tle, niż jak jest aktualnie - na ciemnoszary napis na jasnoszarym tle. Jest to tylko kwestia ustawienia koloru czcionki, lecz jakże pomocna ku odnoszeniu wypowiedzi.

 

Skoro ten numer jest, zatem jest potrzebny, a przede wszystkim korzystamy z niego. Nie wiem kto robił audyt, ale na pewno nie osoby, które korzystają z forum codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej. Ale:

1. Bardzo slabo widze numer posta - zrobic go czarna czcionka i problem dla mnie zniknie.

2. Nowy znak at nie podoba mi sie. Proponuje , aby byl on w takiej formie w jakiej jest na klawiaturach laptopow.

3. Brakuje mi gwiazdki zaznaczajacej tematy w ktorych sie wypowiadalem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Słabo widoczne są wątki z nowymi, nieprzeczytanymi postami. Ta kropka to zdecydowanie za mało. Nieprzeczytane wątki powinno być widać od razu, bez poszukiwania jakiegoś niuansu szaty graficznej.

 

2. Opcja "Oznacz forum jako przeczytane" słabo działa. Samo naciśnięcie nie powoduje jeszcze zniknięcia kropek. Trzeba jeszcze przeładować stronę.

 

3. Pomysł z szarym tłem i czarnymi literami słaby. Przecież czarny i szary to w zasadzie ten sam kolor w różnych odcieniach. Efekt jest taki, że czytanie jest dość męczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jan M. Krawczyk, dnia 29 Paź 2016 - 17:16, napisał:snapback.png

... Również przytoczenie, koszmarnie wyglądającego, forum National Association of Watch & Clock Collectors jest trudne do zrozumienia, bez uzasadnienia. Prosiłbym o uwagi poparte merytoryką (nie obrażając nikogo, jedynie prosząc o naprowadzenie na właściwy tok myślenia). Za co z góry bardzo dziękuję.

 

Dodatkowo, jeśli tylko mógłbym prosić (ze swojej strony), trochę łagodniej. To tygodnie pracy ludzi, którzy mają uczucia   :)

 

Janie, ja się nie wcinam w fachowe rozważania, bo zupełnie nie mam wiedzy dotyczącej projektowania stron, grafiki komputerowej etc. Robicie coś, co uznajecie za słuszne i pewnie tak jest. Nie nadążam, lecz się przyzwyczaję. 

Jednak przy okazji szaty graficznej NAWCC... 

"Naprowadzając na właściwy tok myślenia", rzecz zilustruję przykładem. Jest w Anglii taka firma produkująca zapałki. Ma identyczne opakowania od stu lat z górką, wymyślili sobie łabądka. Projekt jest boleśnie banalny i brzydki, ptaszysko jak na oleodrukach, kolory przyprawiają o ból zębów. Jednak mam fotkę mojego ojca (który był pilotem RAFu w 2WŚ) z messy w mundurze lotniczym, pali faję a na stole leżą takie Swan Vesta Matches.

Kiedy 35 lat temu przyjechałem pierwszy raz do UK, ku osłupieniu zobaczyłem identyczne w każdym sklepie. To kupiłem oczywiście. Do dzisiaj kupuję, płacąc trzy razy drożej niż za inne. Ciągle są dostępne i takie same.

Nie szukam w tych cholernych zapałkach nowoczesności, podążania za trendami, designu światowego, nowinek projektowania małych form graficznych. Kieruję się emocjami i sentymentem. Nie ja jeden. W co drugim brytyjskim domu takie leżą, choć już nikomu do niczego nie są potrzebne. 

Nie oceniam tego, po prostu próbuję wyjaśnić, że może niektórym ludziom zależy na ciągłości, tradycji, czują się bezpieczniej w znanej i oswojonej przestrzeni (to już o NAWCC). Treści publikowane są ważne, a szata forum to jak stary, dobry, przykurzony gabinet z trzeszczącą podłogą, starym biurkiem i nieodłącznym bałaganem wokół. Nie daj Panie Boże, żeby mi ktoś to wywalił, bo w tym roku Google lansuje plastikowe mebelki i tęczową farbę na ścianach, oraz oświetlenie led. 

Szanuję pracę ludzi myślących mniej konserwatywnie, bardziej współcześnie, jednak amerykańskie forum zupełnie mi graficznie nie przeszkadza, szukam w nim wiedzy, nie estetycznych wzruszeń, a znana (i obrzydliwa) szata graficzna uspokaja mnie, że jestem tam, gdzie chciałem się znaleźć, nic się nie zmieniło. Przyciski są gdzie były, czytelność na poziomie. 

Pozdrawiam bardzo serdecznie!

post-39092-0-41905000-1477773036_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo widoczne wątki z nieprzeczytanymi postami - dlaczego zamiast wstawiania kropki nie można wytłuścić tytułu?

Szare tło i czarne litery to nie jest patent na czytelność - po kilku minutach bolą oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fibo w sam punkt !  W końcu przedmiot tego forum to ileś tych samych trybów od wieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna kwestia - były głosy że forum jest za jasne, są opinie ze czarne na szarym jest nieczytelne. Proszę o konkretne propozycje. Chcę aby zadowolić większość stąd bardziej konkretne opinie są jak najbardziej wskazane. Postaram się aby wprowadzić wszystkie propozycje o ile zostaną zatwierdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer posta widze teraz dobrze. Ale wielkosc liter jest dla mnie za mala, gdyby chocby troche byly wieksze, bylbym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.