Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

@cordi7 ekstra przymiarki. Ezm3 wygląda świetnie. Zresztą kilka fajnych przymiarek. Orisy polecam a u Ciebie dobrze leżą 😀

Omega też super leży dla mnie za mała. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7, dziękujemy za obszerna relację z targów. Klamka zapadła, będzie Hentschel?

btw. To nowe Damasko z krzyżem całkiem całkiem 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, kornel91 napisał(-a):

@cordi7 ekstra przymiarki. Ezm3 wygląda świetnie. Zresztą kilka fajnych przymiarek. Orisy polecam a u Ciebie dobrze leżą 😀

Omega też super leży dla mnie za mała. 


EZM3 jest świetny, w ogóle ta koperta leży jak przyklejona i polecam wszystkie oparte na niej modele (104, 105, EZM3, EZM3F). Jedyne co mi w nim przeszkadza to wskazówki :)

 

Z Orisów Cervo Volante i Aquis. Szkoda, że nie mieli Divers 65 w 40 mm z brązową krawędzią bezela.

 

 

14 minut temu, Edge_88 napisał(-a):

@cordi7, dziękujemy za obszerna relację z targów. Klamka zapadła, będzie Hentschel?

btw. To nowe Damasko z krzyżem całkiem całkiem 😜


Hentschel H2 Klassik, Cartier Santos i ku mojemu zaskoczeniu Omega Speedmaster Moonwatch są w grze 😜

 

Damasko na żywo super, miałem plan by kupić Sericę 6190 na urodziny w przyszłym roku ale DS30 mi namieszał w głowie. Zobaczymy 😆

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, cordi7 napisał(-a):


EZM3 jest świetny, w ogóle ta koperta leży jak przyklejona i polecam wszystkie oparte na niej modele (104, 105, EZM3, EZM3F). Jedyne co mi w nim przeszkadza to wskazówki :)

 

Z Orisów Cervo Volante i Aquis. Szkoda, że nie mieli Divers 65 w 40 mm z brązową krawędzią bezela.

 

 


Hentschel H2 Klassik, Cartier Santos i ku mojemu zaskoczeniu Omega Speedmaster Moonwatch są w grze 😜

 

Damasko na żywo super, miałem plan by kupić Sericę 6190 na urodziny w przyszłym roku ale DS30 mi namieszał w głowie. Zobaczymy 😆

 

Damasko też bardzo fajne ale wolę jak się więcej dzieje w zegarku 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Hentschel H2 Klassik, Cartier Santos i ku mojemu zaskoczeniu Omega Speedmaster Moonwatch są w grze 

 

Damasko na żywo super, miałem plan by kupić Sericę 6190 na urodziny w przyszłym roku ale DS30 mi namieszał w głowie. Zobaczymy 😆

I to jest piękne w tej zabawie... Króliczki, które się goni ;).

 

Tak swoją drogą, to Ty całkiem fajne fotki umiesz pstryknąć. Naprawdę nic się złego nie stanie, jak czasem zrobisz i wrzucisz na forum zdjęcia swoich zegarków. Serio, serio... ;).


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):


EZM3 jest świetny, w ogóle ta koperta leży jak przyklejona i polecam wszystkie oparte na niej modele (104, 105, EZM3, EZM3F). Jedyne co mi w nim przeszkadza to wskazówki :)

 

Z Orisów Cervo Volante i Aquis. Szkoda, że nie mieli Divers 65 w 40 mm z brązową krawędzią bezela.

 

 


Hentschel H2 Klassik, Cartier Santos i ku mojemu zaskoczeniu Omega Speedmaster Moonwatch są w grze 😜

 

Damasko na żywo super, miałem plan by kupić Sericę 6190 na urodziny w przyszłym roku ale DS30 mi namieszał w głowie. Zobaczymy 😆

 

Pamiętam, jak szukałem garniturowca, to proponowałeś H2 i jakoś to zbyłem- głupio z mojej strony. Lubię mojego Lange i nie rozważam zamiany, ale H2 to super wybór. Moje ADHD zegarkowe zaczyna się rozwijać... 😞

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Pamiętam, jak szukałem garniturowca, to proponowałeś H2 i jakoś to zbyłem- głupio z mojej strony. Lubię mojego Lange i nie rozważam zamiany, ale H2 to super wybór. Moje ADHD zegarkowe zaczyna się rozwijać... 😞


Lange jest świetne ale i Hentschlowi niczego nie brakuje. Ja jestem naprawdę pod wrażeniem. A tobie widać nie był pisany :)

 

8 godzin temu, AK&AK napisał(-a):

I to jest piękne w tej zabawie... Króliczki, które się goni ;).

 

Tak swoją drogą, to Ty całkiem fajne fotki umiesz pstryknąć. Naprawdę nic się złego nie stanie, jak czasem zrobisz i wrzucisz na forum zdjęcia swoich zegarków. Serio, serio... ;).


Nie wiem gdzie żony cierpliwość się kończy i obym się nie dowiedział 🤣

Za dużo fajnych zegarków niestety jest… a ja mam za dużo pomysłów.

 

Co do zdjęć dziękuję, większość roboty robi niezły aparat w telefonie.

Ja staram się zawsze strzelić kilka ujęć dobrze pokazujących zegarek na nadgarstku.

Wiele razy jak się nad jakimś modelem zastanawiałem to bardzo takie fotki pomagają.

 

A swoje - cóż, nie obiecuję ale może czasem coś wrzucę :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Nocny duch napisał(-a):

@cordi7 a jakie wrażenie wywarł na Tobie Hanhart? 

 

Nie mierzylem, tylko przygladalem sie niestety. Mialem ograniczona ilosc czasu i skupialem sie na tym, co mi gdzies po glowie chodzilo / chodzi. Wizualnie fajne, jeden czy dwa modele mi sie podobaja. Duzy ruch mieli na stoisku :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pisar napisał(-a):

IWC Inżynier…chyba jeden z 2-3 zegarków tego brandu, który mi się podoba

Bardzo ergonomiczna i wygodna koperta + do tego świetny system zmiany ogniw bransolety

Jednak Genta gdzie się nie pojawia to jest dobrze 👍 

 

@Dorian06 dzięki za możliwość przyniarki 🫡🤝 oraz świetne spotkanie 🤘

 

IMG_0234.jpeg

IMG_0236.jpeg

IMG_0248.jpeg

IMG_0252.jpeg

Fajny zegarek - kiedyś o nim myślałem. Super, że porównałeś do exa - teraz tylko znajdź dostępną sztukę, a z tym nie jest łatwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Fajny zegarek - kiedyś o nim myślałem. Super, że porównałeś do exa - teraz tylko znajdź dostępną sztukę, a z tym nie jest łatwo...

 

Bez problemu jest na necie nawet kilka :) 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 

Hentschel H2 Sport
Klassik - w sumie nie wiem.
Za to H2 Botschafter mi się podoba.


Damasko dla mnie to zegarki, które w ogóle mi nie leżą. 
Z kolei Oris Divers w wersji pokazanej - kiedyś nawet rozważałem zakup.
Munłocz? Moje zdanie na temat munłocza znasz - raczej mało pochlebne jest.

 

Dzięki za relację - kawał fajnego czytania.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pisar napisał(-a):

IWC Inżynier…chyba jeden z 2-3 zegarków tego brandu, który mi się podoba

Bardzo ergonomiczna i wygodna koperta + do tego świetny system zmiany ogniw bransolety

Jednak Genta gdzie się nie pojawia to jest dobrze 👍 

 

@Dorian06 dzięki za możliwość przyniarki 🫡🤝 oraz świetne spotkanie 🤘

 

IMG_0234.jpeg

IMG_0236.jpeg

IMG_0248.jpeg

IMG_0252.jpeg

Ja również dzięki za spotkanie i przymiarki. Fotek nie zrobiłem.  :(Jeden szczególnie zawrócił w głowie. 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

A taki gagatek;)

Produkują ogółem ok 50 zegarków rocznie więc raczej rzadki widok.

20231030_221513.jpg

 

Wspaniały! Mnie się bardzo podobał wcześniejszy FB 2T, z przekładnią łańcuszkową i szklanymi płytkami. Masz może zdjęcie od strony dekla?


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. Tutaj clue jest cylindryczna sprężyna no i w końcu ten 42mm da się nosić, jest też niegruby.

20231030_221620.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chodzi mi po głowie, rzadko spotykany Seamaster 300. Na żywo bardzo do mnie przemawia, świetna tarcza „kanapka”, bardzo przyjemna bransoleta, no i wskazówka „lollipop”, która do tej pory przekreślała w moich oczach ten zegarek.
837487865a6bd8019a49656faa96164e.jpg
Od czasu kiedy pozbyłem się Carrery, wciąż chodzi mi po głowie chronograf. Naturalnym wyborem byłby Moon,
f423b1a8d42caa4868613902ab785cfc.jpg

a może jednak tradycyjne? Zielona tarcza pięknie zmienia kolory, za to czarna jest „kanapką”
628a3ff7e3a7b14f55cab10bf4ab0df4.jpg
cde9432b2924c3218df2aa7901a2619a.jpg
Zabrakło „Moona” z szafirowym szkłem, ale na chwilę obecną jestem zakochany w „300”
f7d2ab14e6c405ac508b3901eef75d4f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Mam. Tutaj clue jest cylindryczna sprężyna no i w końcu ten 42mm da się nosić, jest też niegruby.

20231030_221620.jpg

 

Ale dopracowany projekt! Piękna robota. Dzięki za zdjęcie


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

A taki gagatek;)

Produkują ogółem ok 50 zegarków rocznie więc raczej rzadki widok.

20231030_221513.jpg

To mówisz że to taki rarytas? Jak go przymierzałem to nawet sobie sprawy nie zdawałem.

 

 

IMG_0705.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Teufel26 napisał(-a):

Ostatnio chodzi mi po głowie, rzadko spotykany Seamaster 300. Na żywo bardzo do mnie przemawia, świetna tarcza „kanapka”, bardzo przyjemna bransoleta, no i wskazówka „lollipop”, która do tej pory przekreślała w moich oczach ten zegarek.
(...)

na chwilę obecną jestem zakochany w „300”

 

Myślę, że "miłość" do Speedmastera 300 ma mocne podstawy. Bardzo cenię ten model za twórcze podejście do pierwowzoru z 1957 r., zapomnianego i odgrzanego ponownie dopiero w 2014 r. Sekudnik z lizakiem oczywiście "dzieli Polaków", mnie jakoś szczególnie nie porusza ale i nie przeszkadza. Nie za bardzo podoba mi się jednak dobór czcionek na tarczy i lunecie. Sandwiczowe cyferki na tarczy wyglądają efektownie, ale ich "panerai-opodobny" krój zupelnie nie pasuje do całej reszty.

 

Od razu widać, że jedynka, dwójka i trójka na tarczy nie mają kompletnie nic wspólnego ze swoimi odpowiednikami na pierścieniu. Większości to nie przeszkadza. Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek z internetowych ekspertów zegarkowych o tym wspomniał, ale wg mnie powoduje to efekt wizualnego "rozpadania się" całego projektu czyli brak spójności i wrażenie chaosu. Omega nas do tego przyzwyczaiła, jest to marka która potrafi umieścić osiem różnych krojów pisma na jednym zegarku, ale ja zwracam na to uwagę i uważam, że najnowsze wersje "300" są pod tym względem przekombinowane.

 

Dlatego bardziej podobają mi się modele wcześniejsze, z lat 2014-2016, w których "kanapkowe" są tylko indeksy godzinowe na obwodzie, a cyfry zostały normalnie namalowane na tarczy (https://www.fratellowatches.com/omega-seamaster-300-master-co-axial-live-photos-pricing/). Krój tych cyfr już wtedy był inny niż tych na lunecie, ale nie aż tak. Wolę też typowy dla Omegi sekundnik w kształcie strzały od kontrowersyjnego lizaka (który wcale nie wygląda źle, ale mnie się przyjemniej patrzy na "strzałkę").

 

Ceramiczny bezel również podoba mi się bardziej od matowego (z aluminium powlekanego czymś tam, podobno wystarczająco twardym, ale ja jednak wolę ceramikę, wykończoną za pomocą omegowej technologii liquid metal). Z wielu wersji wcześniejszych i późniejszych najbadziej podoba mi się wersja SEDNA gold, zwana również "ceragold". Wykończenie ze złota nie występuje w nowszych modelach "300" (tych z paneraidalnymi cyframi na tarczy, lizakiem i aluminiową lunetą) i to był ostateczny argument za tą właśnie starszą wersją. 

 

Natomiast Speedmaster ’57 to projekt, do którego się nie przekonałem z powodu jego "blaszanego" wyglądu, ale jeśli ten zegarek komuś "leży", to najbardziej doradzam czarny z sandwiczową tarczą. 

 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.