Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

To tez jest zakup u p Jozefa zero do roboty, tarcza w zlym stanie, moze pare poprawek  drewniak  HAU

post-70990-0-17983400-1578616661_thumb.jpg

Edytowane przez Kirsan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo to to nie jest ale po wymianie uszkodzinej zebatki  I oczyszczeniu  przywrocilem go do zycia I bardzo dokladnego chodu  wystarczy jeszcz wypolerowac mosiezne detale I pojdzie na polke.  Prawdopodobnie jest to Junghans  Silberglocke

post-70990-0-81395100-1578618371_thumb.jpg

post-70990-0-32770700-1578618406_thumb.jpg

post-70990-0-56296800-1578618421_thumb.jpg

post-70990-0-21650600-1578618440_thumb.jpg

Edytowane przez Kirsan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynem nigdy nie czyściłem tarcz. Obawiałbym się tego. Benzyna eksytakcyjna i suszenie suszarką po każdej kąpieli daje kapitalne efekty. Nie w każdym przypadku ale przynajmniej 50% tarcz, które czyscilem tą metodą uległo znacznemu oczyszczeniu. Przedstawiam kolejne zdjęcia. Wczesniej juz prezentowalem budziki, których tarcze reaktywowałem tą metodą.

W przypadku Twojego Jaza gwarantuje Ci, że efekt byłby super. A ryzyko uszkodzenia tarczy wg mnie zerowe. Benzyna bardzo szybko odparowuje. Nie rozmiękcza papieru

i po odparowaniu nie zostawia zapachu benzyny...

faktycznie świetny efekt.

Cudo to to nie jest ale po wymianie uszkodzinej zebatki  I oczyszczeniu  przywrocilem go do zycia I bardzo dokladnego chodu  wystarczy jeszcz wypolerowac mosiezne detale I pojdzie na polke.  Prawdopodobnie jest to Junghans  Silberglocke

Jest  świetny, piękna tarcza  sprawdź proszę czy ma datowanie, To model  Junghansa Silbergloccke. Gratuluję!!

post-44620-0-60123300-1578644243.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo to to nie jest ale po wymianie uszkodzinej zebatki I oczyszczeniu przywrocilem go do zycia I bardzo dokladnego chodu wystarczy jeszcz wypolerowac mosiezne detale I pojdzie na polke. Prawdopodobnie jest to Junghans Silberglocke

Piękny budzik :)

Właśnie z takimi zębatkami , z tego szajsmetalu , to największy problem . PS. Wracając do moczenia tarczy, to czy ktoś używał spirytusu technicznego i jak to wychodzi?

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten Twój Silberglocke. Ja posiadam 3 szt w tym jedna z pudełkiem.

post-74377-0-23419600-1578666259_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękności, aż żółć się samowolnie ulewa.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny budzik smile.png

Właśnie z takimi zębatkami , z tego szajsmetalu , to największy problem . PS. Wracając do moczenia tarczy, to czy ktoś używał spirytusu technicznego i jak to wychodzi?

Spirytus oleju nie wyciągnie, tylko benzyna ekstrakcyjna i to najlepiej apteczna


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apteczna jest droga jak cholera 150g za 15 zł ... czyli litr 100 zł !!!

Ps. dorobiłem nóżki ... na wzór oryginalnych Becker'owych

Może lekko dopoleruje ... ;)

:rolleyes:

Ps2 szyba docięta ;)

post-92919-0-37884700-1578686736_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poraz kolejny podniose temat czyszczenia tarcz papierowych. Do tej pory używałem benzyny ekstrakcyjnej jednak jak już pisałem nie wszystkim tarczom udawało się pomóc. Posiadam kilka tarcz do testów od budzików w stanach agonalnych, które posłużyły wielokrotnie jako bank części. Tarcza, którą prezentuje poniżej kilka miesięcy temu przeleżała w benzynie ekstrakcyjnej ok 60-80 h naprzemiennie z procesami suszenia. Nie uzyskałem nawet 1% poprawy co widać na zdjęciu nr 1. W dniu wczorajszym postanowilem dla potrzeb naszego forum dokonać kolejnych testów. Tym razem testując bakteriobójczy środek na bazie spirytusu do dezynfekcji powieżchni używany w służbie zdrowia o nazwie Desprej. /koszt ok 30zl 1litr /

Po 15stu minutach w tym środku i procesie suszenia oniemiałem! Tarcza puściła bardzo dużo "zatłuszczeń" powodując zażólcenie się do tej pory bezbarwnego środka. Uzyskałem kapitalny efekt. Rozochocony sukcesem w celu doczyszczenia pozostałych plam poddałem tarcze kolejnej 15min kąpieli i suszeniu w nowo wlanym środku. Niestety co mnie bardzo ździwiło tarcza uległa znacznemu pogorszeniu /zdj 3,4/ Kolejne procesy kąpiel-suszenie znów pomniejszały uzyskany na zdj nr 2 efekt. Dlaczego?? Ma ktoś pomysł? Środek jest bezbarwny a ponowne kąpiele były dokonywane w każdorazowo zmienionym środku.

post-74377-0-88930900-1578739497_thumb.jpg

post-74377-0-90973700-1578739552_thumb.jpg

post-74377-0-43673000-1578739598_thumb.jpg

post-74377-0-19596600-1578739615_thumb.jpg

post-74377-0-96993200-1578739634_thumb.jpg

Edytowane przez Dymar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) AAaa , to bardzo ciekawe . Dziękuję za opis tego eksperymentu !

Ciekawe zjawisko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i posuwamy się do przodu ... Becker zreszta Gustav idzie  :D  :D  :D i nawet ma kolegów .

Na dowód ... 

 

 

post-92919-0-30269200-1578747594_thumb.jpeg

post-92919-0-61166400-1578747604_thumb.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszedł:-) zamieść fotkę jak wyglądał przed renowacją :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poraz kolejny podniose temat czyszczenia tarcz papierowych. Do tej pory używałem benzyny ekstrakcyjnej jednak jak już pisałem nie wszystkim tarczom udawało się pomóc. Posiadam kilka tarcz do testów od budzików w stanach agonalnych, które posłużyły wielokrotnie jako bank części. Tarcza, którą prezentuje poniżej kilka miesięcy temu przeleżała w benzynie ekstrakcyjnej ok 60-80 h naprzemiennie z procesami suszenia. Nie uzyskałem nawet 1% poprawy co widać na zdjęciu nr 1. W dniu wczorajszym postanowilem dla potrzeb naszego forum dokonać kolejnych testów. Tym razem testując bakteriobójczy środek na bazie spirytusu do dezynfekcji powieżchni używany w służbie zdrowia o nazwie Desprej. /koszt ok 30zl 1litr /

Po 15stu minutach w tym środku i procesie suszenia oniemiałem! Tarcza puściła bardzo dużo "zatłuszczeń" powodując zażólcenie się do tej pory bezbarwnego środka. Uzyskałem kapitalny efekt. Rozochocony sukcesem w celu doczyszczenia pozostałych plam poddałem tarcze kolejnej 15min kąpieli i suszeniu w nowo wlanym środku. Niestety co mnie bardzo ździwiło tarcza uległa znacznemu pogorszeniu /zdj 3,4/ Kolejne procesy kąpiel-suszenie znów pomniejszały uzyskany na zdj nr 2 efekt. Dlaczego?? Ma ktoś pomysł? Środek jest bezbarwny a ponowne kąpiele były dokonywane w każdorazowo zmienionym środku.

Wygląda na to, że tarcza papierowa mogła być nasączona roztworem jakiejś żywicy... Damary, szelaku czy innej, która zaczęła się rozpuszczac w alkoholu i migrowac z papieru... Proces przestał być kontrolowany ze względu na różną chłonnosc papierowego podkladu... IMO...To zaciemnienie tarczy nie wynikało z nasaczenia olejem, lecz ciemnienia werniksu pod wpływem UV...Żywice w/w nie rozpuszczaja się w benzynie. Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość, że wiele tarcz żółknie od promieni UV ale tu w mojej ocenie ewidentnie widać zaolejenie. Zwróć uwagę na zdj nr 2 - jak ładnie zeszło, mimo, że benzyna kompletnie nie poprawiła stanu tarczy.To efekt 15min kąpieli i suszenia. Gdybym ponownie po ok 35 mi nie zalał jej Desprejem myśle żeby została na takim poziomie. Poniżej prezentuje Budzik Badische, którego tarcza też absolutnie nie zareagowała na benzyne ekstrakcyjną. I teraz zastanawiam się czy próbować z desprejem...?! Trochę się boje;-)

post-74377-0-76132300-1578757775_thumb.jpg

Edytowane przez Dymar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszedł:-) zamieść fotkę jak wyglądał przed renowacją :-)

Nie było stanu początkowego..., były tylko części... 

Znaczy jak feniks . :rolleyes:

post-92919-0-84549700-1578760293_thumb.jpg

post-92919-0-21059900-1578760315_thumb.jpg

post-92919-0-62145800-1578760325_thumb.jpg

post-92919-0-30828000-1578760338_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan był fatalny jak widzę .

Nie jeden rzekłby , że śmietnikowy . Więc gratulacje , bo wyszło świetnie :)


Mam świadomość, że wiele tarcz żółknie od promieni UV ale tu w mojej ocenie ewidentnie widać zaolejenie. Zwróć uwagę na zdj nr 2 - jak ładnie zeszło, mimo, że benzyna kompletnie nie poprawiła stanu tarczy.To efekt 15min kąpieli i suszenia. Gdybym ponownie po ok 35 mi nie zalał jej Desprejem myśle żeby została na takim poziomie. Poniżej prezentuje Budzik Badische, którego tarcza też absolutnie nie zareagowała na benzyne ekstrakcyjną. I teraz zastanawiam się czy próbować z desprejem...?! Trochę się boje;-)

Myślę , że słuszne obawy , bo budzik świetny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i posuwamy się do przodu ... Becker zreszta Gustav idzie  :D  :D  :D i nawet ma kolegów .

Na dowód ... https://youtu.be/u4pPr-Oq9t0

 

No  ladnie go  zrobiles  ,Gratulacje

Mam świadomość, że wiele tarcz żółknie od promieni UV ale tu w mojej ocenie ewidentnie widać zaolejenie. Zwróć uwagę na zdj nr 2 - jak ładnie zeszło, mimo, że benzyna kompletnie nie poprawiła stanu tarczy.To efekt 15min kąpieli i suszenia. Gdybym ponownie po ok 35 mi nie zalał jej Desprejem myśle żeby została na takim poziomie. Poniżej prezentuje Budzik Badische, którego tarcza też absolutnie nie zareagowała na benzyne ekstrakcyjną. I teraz zastanawiam się czy próbować z desprejem...?! Trochę się boje;-)

Kiedyś kupiłem stare  mapy  XIX  wiek z  duza  ilością plam niewiadomego pochodzenia ,próbowałem wielu specyfików,trochę plam zeszło,kilka sie utrwaliło ktos  mi  doradził jakiś  środek kuchenny nie  pamiętam teraz coś  z  chlorem,mapa znikła .....

 


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wody utlenionej albo perhydrolu próbowaliście ... ?

Ostrożnie pobawcie się ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wody utlenionej albo perhydrolu próbowaliście ... ?

Ostrożnie pobawcie się ...

Jutro przetestuje na mojej testowej tarczy. Jeśli masz jakieś doświafczenia lub sugestie na temat czyszczenia w wodzie utlenionej chętnie wysłucham przed testem:-) fotki zamieszcze:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płucze się tylko delikatnie tamponikiem (może być z patyczków do uszu). Wypłukuje kredę z wierzchniej warstwy  papieru (jeśli to kredowy) i wybiela - usuwa plamy , ale nie brud. Tak w skrócie ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wody utlenionej albo perhydrolu próbowaliście ... ?

Ostrożnie pobawcie się ...

Nie płucze się tylko delikatnie tamponikiem (może być z patyczków do uszu). Wypłukuje kredę z wierzchniej warstwy papieru (jeśli to kredowy) i wybiela - usuwa plamy , ale nie brud. Tak w skrócie ...

Nie płucze się tylko delikatnie tamponikiem (może być z patyczków do uszu). Wypłukuje kredę z wierzchniej warstwy  papieru (jeśli to kredowy) i wybiela - usuwa plamy , ale nie brud. Tak w skrócie ...

Testy z wodą utlenioną w przypadku moich tarcz nie przyniosły absolutnie żadnego efektu co nie znaczy, że w innych przypadkach woda utleniona będzie skuteczna.Poczyniiłem kolejne testy na tarczy, ktora kilka tygodni temu zostala poddana kilku kąpielom w benzynie ekstrakcyjnej. Efekt jaki uzyskałem prezentuje zdj nr 1. Nie posiadam zdjęc przed uzyskaniem efektu po benzynie ale powiem, że tarcza była tak ciemna, że ledwo widoczne były indeksy godzin. W dniu dzisiejszym postanowiłem poprawić tą tarcze desprejem. No i niestety po ok 20 min kąpieli tarcza może i się troche rozjaśniła ale wyszły jakieś dziwne plamy, których absolutnie nie było widać wcześniej /zdj nr 2 i 3/. Co znacznie pogorszyło efekt estetyczny tarczy :-( Także reasumując wątek odplamiania tarcz REKOMENDUJE używanie benzyny ekstrakcyjnej. A dlaczego?- absolutnie nie ma ryzyka pogorszenia, uszkodzenia tarczy.- efekt jest w zależności od subiektywnej oceny od 0 % do nawet 85%!- gwarantuje, że jeśli nie polepszymy kondycji tarczy to na 100% nie będzie gorzej nawet o 1% :-)Wnioski stawiam na podstawie "wykąpania" ok 30 tarcz papierowych. Używanie wyżej wspomnianego Despreja - na spirytusie nie daje nam absolutnie jakiejkolwiek stabilności efekru - raz może być lepiej innym razem gorzej. Co prawda wnioski stawiam tylko na podstawie 2 tarcz, które wuglądają gorzej niż przed kąpielą. Innycj tarcz nie testuje bo szkoda mi ich niszczyć:-)

post-74377-0-33239100-1578836016_thumb.jpg

post-74377-0-22540400-1578836034_thumb.jpg

post-74377-0-29962500-1578836075_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a po alkoholu znowu benzyna...? Spróbuj, niech sobie w niej znowu poleży... Jeśli się trochę znowu odbarwi, ale rude plamy zostaną, zaatakuj je 15% roztworem kwasu cytrynowego w wodzie destylowanej.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.