Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Znów muszę opisać nowe wnioski. Tak jak mowisz po alkoholu wrzuciłem ją na pk 40min do benzyny ekstrakcyjnej i wysuszyłem. Niestety zniesmaczony brakiem efektu i faktem pogorszenia sprawy w moim HAU wuszedłem z domu zostawiając tarcze na blacie. Gdy wróciłem oniemiałem. Plamy prawie znikmeły a tarcza wygląda dużo lepiej niż przed pierwszym dzisiejszym zabiegiem na alkoholu. W załączniku zdjecie przed i po. A to "przed" oznacza , ze przed Desprejem bo tarcza i tak juz byla kiedys moczona w benzynie. Efekt dla mnie bardzo satysfakcjonujący. Zobaczcie sami:-)

post-74377-0-25424700-1578839059_thumb.jpg

post-74377-0-90247800-1578839071_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :)

Znaczy się , że zabiegi te doprowadziły do oczyszczenia tarczy .

Efekty były zadziwiające ?  Bo benzyna - dużo dała , ale nie do końca , a użycie alkoholu , początkowo pomogło , ale później pogorszyło .

A teraz opisałeś , że jeszcze raz benzyna i mimo pierwszych wniosków , że żadnej poprawy , to po czasie poprawiło się na zadawalający efekt .  Bardzo ciekawe .

Brawo i dzięki za opis eksperymentu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało tego muszę przyznać, że po kolejnych kilkudziesięciu minutach po plamach, które widzicie na zdjęciu nie ma już śladu:-) Także myśle, że docelowo po kolejnych kilku eksperymentach poznamy recepte na odplamienie tarcz naszych budzików. Nie mniej jednak gwarancji nie będzie bo tak naprawdę każda tarcza może być zabrudzona smarowidłem o innym składzie chemicznym.

 

Na dniach wezmę się za mojego Junghansa "Tapageur" z ok 1905r/na zdjęciu/ którego tarcza uległa ok 70% poprawie po benzynie kilka miesięcy temu. Jednak jak widać lekki niedosyt pozostał. Gdzies chyba na forum powinny być fotki jak wyglądał kiedyś ale nie mogę znaleźć. W moim zdjeciu profilowym możecie podejrzeć.

post-74377-0-96128000-1578842578_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa z eksperymentami, ileż Waszych nowych odkryć można śledzić, a jak dużo się nauczyć - prawdziwy urodzaj.

Dymar3 posiadasz przepiękne okazy, perełki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów muszę opisać nowe wnioski. Tak jak mowisz po alkoholu wrzuciłem ją na pk 40min do benzyny ekstrakcyjnej i wysuszyłem. Niestety zniesmaczony brakiem efektu i faktem pogorszenia sprawy w moim HAU wuszedłem z domu zostawiając tarcze na blacie. Gdy wróciłem oniemiałem. Plamy prawie znikmeły a tarcza wygląda dużo lepiej niż przed pierwszym dzisiejszym zabiegiem na alkoholu. W załączniku zdjecie przed i po. A to "przed" oznacza , ze przed Desprejem bo tarcza i tak juz byla kiedys moczona w benzynie. Efekt dla mnie bardzo satysfakcjonujący. Zobaczcie sami:-)

To teraz uważaj... Plamy pozostałe po działaniu alkoholem, pochodziły od oleju, który został wchłonięty przez papier nasączany szelakiem... Użycie dwóch rozpuszczalników w odpowiedniej kolejności, spowodowało usunięcie zaplamień pochodzących z dwóch źródeł... Masz jeszcze zaplamienie pochodzące od tlenku żelaza czyli tzw. ":rdzy'. działając na nią kwasem cytrynowym powinieneś również je usunąć. Ale z tym reagentem ostrożnie. Nanieś roztwór punktowo za pomocą patyczka z watą tylko na miejsca zaplamione... Powinno pomóc...  wink.png a jeszcze jedno... mówi się ......... tongue.png  Nic nie musisz poznawać, to stare metody konserwatorskie...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i posuwamy się do przodu ... Becker zreszta Gustav idzie :D:D:D i nawet ma kolegów .

Na dowód ... https://youtu.be/u4pPr-Oq9t0

Się nam kolego rozbudził, znaczy się rozbudziczył. Gustava zazdraszczam. Pieknie odnowiony.

 

 

Wysłane z mojego SM-A105FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też tarcze brudne od rdzy także popróbuje. A metody może i stare ale na tym forum chyba nihdy nie poruszane:-)

Edytowane przez Dymar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno... mówi się ......... tongue.png  Nic nie musisz poznawać, to stare metody konserwatorskie...

Mówi się "dziękuję", to ja - DZIĘKUJĘ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało tego muszę przyznać, że po kolejnych kilkudziesięciu minutach po plamach, które widzicie na zdjęciu nie ma już śladu:-) Także myśle, że docelowo po kolejnych kilku eksperymentach poznamy recepte na odplamienie tarcz naszych budzików. Nie mniej jednak gwarancji nie będzie bo tak naprawdę każda tarcza może być zabrudzona smarowidłem o innym składzie chemicznym.

 

Na dniach wezmę się za mojego Junghansa "Tapageur" z ok 1905r/na zdjęciu/ którego tarcza uległa ok 70% poprawie po benzynie kilka miesięcy temu. Jednak jak widać lekki niedosyt pozostał. Gdzies chyba na forum powinny być fotki jak wyglądał kiedyś ale nie mogę znaleźć. W moim zdjeciu profilowym możecie podejrzeć.

Z ciekawością czytam  ten wątek o odplamianiu tarcz. Jak już ostatecznie wypróbujesz te kombinacje   benzyna/ alkohol  czy desprej podaj proszę  kolejność , rodzaj płynu , czas trwania kąpieli, suszenia ect.  Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jakoś to usystematyzujemy:-) póki co zachęcam do prób z całkowićie bezpieczną benzyną ekstrakcyjną:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się po niej odbija.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się po niej odbija.

Bo nie zakąszasz  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jakoś to usystematyzujemy:-) póki co zachęcam do prób z całkowićie bezpieczną benzyną ekstrakcyjną:-)

Tego się usystematyzować nie da... tu musisz mieć wyczucie i myśleć... ot i tajemnica cała... a, trochę wiedzy się też przyda... i koniecznie trzeba zakąszać... :P  :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężko znaleźć materiały na temat konserwacji i stosowania procesów zatrzymujących i odwracających starzenie papieru (w sensie konkretnych porad praktycznych). Przeglądnąłem kilka książek ale opisane są tylko ogólnie metody konserwacji i zabezpieczania papieru. Brak informacji jak i co robić. Trochę więcej jest na forach "zbieraczy".

Może macie jakieś materiały godne polecenia... (?)

:ph34r:

Ps . Kupiłem książkę Władysława Sobuckiego, Konserwacja papieru : zagadnienia chemiczne.

W treści jst spory rozdział na ten temat. Jak dojdzie postaram się podzielić wiedzą . 

Książka zawiera takie zagadnienia z tego zakresu 

post-92919-0-45013700-1578902313.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężko znaleźć materiały na temat konserwacji i stosowania procesów zatrzymujących i odwracających starzenie papieru (w sensie konkretnych porad praktycznych). Przeglądnąłem kilka książek ale opisane są tylko ogólnie metody konserwacji i zabezpieczania papieru. Brak informacji jak i co robić. Trochę więcej jest na forach "zbieraczy".

Może macie jakieś materiały godne polecenia... (?)

:ph34r:

Ps . Kupiłem książkę Władysława Sobuckiego, Konserwacja papieru : zagadnienia chemiczne.

W treści jst spory rozdział na ten temat. Jak dojdzie postaram się podzielić wiedzą . 

Książka zawiera takie zagadnienia z tego zakresu

 

To podziel się wiedzą jak już ją zdobędziesz dzieki tej książce. Ja dzis postaram się przeprowadzić kolejne testy na innych tarczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne testy tym razem na prezentowanym wczoraj Junghans Tapageur. Tarcza kilka miesięcy temu po kuracji w benzynie ekstrakcyjnej / kilka procesów w sumie ok 40-50h moczenia/ Efekt bardzo dobry. Rozjaśnienie o ok 70% - przedstawia to zdj nr1. Teraz wlewam Desprej. Po 25min kąpieli i suszeniu pociemnienie plam w okolicy godz IX i III. Zdj nr 2 z wyraźnym odcięciem nad IX - czego nie było wvześniej /zdj nr 3/ Nastepnie po ok godz przerwy kąpiel ok 40min w benzynie ekstrakcyjnej i suszenie.

 

Reasumując w tym eksperymencie nie uzyskałem żadnej poprawy. Po czasie wszystko wŕóciło do stanu ze zdj nr 1. Desprej nie nabrał barwy rudo- żołtawej jak w przypadku wcześniej testowanych tarcz, gdzie uzyskałem efekt poprawy. Także przypuszczalnie barwa tarczy nie była związana z zatłuszczeniami a może z działaniem promieni UV.

post-74377-0-19401600-1578926513_thumb.jpg

post-74377-0-57936100-1578926573_thumb.jpg

post-74377-0-65727300-1578926669_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam efekty ostatniego eksperymentu i na tym kończe zabawe z tarczami. Nie chce zaśmiecać naszego tematu jednym wątkiem i tym samym zanudzać Państwa.

 

Tarcza od budzika Badische po ok 30h kąpieli w benzynie ekstrakcyjnej i suszenie suszarką po każdym moczeniu. Brak jakiegokolwiek efektu. 0% poprawy zdj nr 1.

 

Po kilku tygodniach 25min kąpieli w Despreju i suszenie. Prosze zobaczyć plamy znikneły już w kąpieli zdj nr 2. Zostawiając po sobie żółto-rude zabarwienie Despreja. Zdj nr 3. Po wysuszeniu efekt super! Nie mniej migracja plam w okolice godz 5tej - a tam plamy nie bylo!! Oraz częściowe pozostawienie plamy miedzy godz 3 a 4. Zdj nr 4.Nastepnie po ok 2h kąpiel w benzynie i uzyskanie ostatecznego efektu - zdj nr 5.

 

Także jestem bardzo zadowolony bo szczególnie mi zależało na pozbyciu się plam na tej tarczy reklamowej tego ciekawego modelu.

 

Zachęcam do prób i testów oraz do dzielenia się efektami na forum:-)

Edytowane przez Dymar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam efekty ostatniego eksperymentu i na tym kończe zabawe z tarczami. Nie chce zaśmiecać naszego tematu jednym wątkiem i tym samym zanudzać Państwa.

 

Tarcza od budzika Badische po ok 30h kąpieli w benzynie ekstrakcyjnej i suszenie suszarką po każdym moczeniu. Brak jakiegokolwiek efektu. 0% poprawy zdj nr 1.

 

Po kilku tygodniach 25min kąpieli w Despreju i suszenie. Prosze zobaczyć plamy znikneły już w kąpieli zdj nr 2. Zostawiając po sobie żółto-rude zabarwienie Despreja. Zdj nr 3. Po wysuszeniu efekt super! Nie mniej migracja plam w okolice godz 5tej - a tam plamy nie bylo!! Oraz częściowe pozostawienie plamy miedzy godz 3 a 4. Zdj nr 4.Nastepnie po ok 2h kąpiel w benzynie i uzyskanie ostatecznego efektu - zdj nr 5.

 

Także jestem bardzo zadowolony bo szczególnie mi zależało na pozbyciu się plam na tej tarczy reklamowej tego ciekawego modelu.

 

Zachęcam do prób i testów oraz do dzielenia się efektami na forum:-)

post-74377-0-87184400-1579005749_thumb.jpg

post-74377-0-11617000-1579005764_thumb.jpg

post-74377-0-49947200-1579005778_thumb.jpg

post-74377-0-44895800-1579005824_thumb.jpg

post-74377-0-85431800-1579005863_thumb.jpg

Edytowane przez Dymar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EUROPA QUARTZ Germany

Budzik z okresu przejściowego od mechanicznych do kwarcowych. Obudowa wykonana z blachy mosiężnej. Etui kartonowe, oklejone płótnem introligatorskim. 

 

 

post-111033-0-65436400-1579005131_thumb.jpg

post-111033-0-17286400-1579005251_thumb.jpg

post-111033-0-05928800-1579005352_thumb.jpg

post-111033-0-38913700-1579005490_thumb.jpg

post-111033-0-62888900-1579005593_thumb.jpg

post-111033-0-51435000-1579005703_thumb.jpg

post-111033-0-18016000-1579006179_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem myślę, że sprawę plan z oleju i oliwy mamy z grubsza rozwiązaną i wyjaśnioną. Jak trafi do mnie książka to poeksperymentuje jeszcze z plamami powstałymi przy udziale rdzy, śniedzi, a także przebarwieniami pod wpływem UV i innych środków .


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt koncowy. Mysle, ze jest lepiej

Nie rzucają się w oczy te plamy.

post-74377-0-55138200-1579012932_thumb.jpeg

post-74377-0-98466600-1579013023_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie. Kawał dobrej roboty :)

zdecydowanie lepiej. Piękny budzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy w tym roku budzik. HAU Neue Pilot . Przyszedł w stanie „nicdorobienia” Brakuje tylko pokrętła do wskazówek.

Może ktoś z Was ma i mnie poratuje?

Mechanizm czysty, sprawny i fajnie dzwoni.  Znów mi się poszczęściło i jest datowanie na płytce (Na budzikach HAU to nie za częste zjawisko) 11/22.

 

post-44620-0-56988500-1579031671_thumb.jpg

post-44620-0-06277800-1579031891_thumb.jpg

post-44620-0-43268600-1579032339_thumb.jpg

post-44620-0-34466700-1579032372_thumb.jpg

post-44620-0-40168900-1579032393_thumb.jpg

post-44620-0-02317400-1579032404_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.