Taki chyba skladak mi się trafia jak ten na zdjęciu i chciałem się upewnić, bo nigdy nie widziałem tego zegarka na żywo - czy prawidłowa koperta do niego to taka sama jak była w Poljotach de Luxe z lat 60. Ten zegarek może być w pozłacanej kopercie jak Łucz z lat 70?
Za symboliczną kwotę raczej się opłaca tymbardziej, że często naprawiam Kamy. W tym mechanizm na dobrym chodzie, z antywstrzasem, dość ładna koperta i szkło, jeszcze stara, dobra oryginalna koronka i wskazowki, które nie latwo kupić. Po za tym o niebo lepszy od tego, który ostatnio kupiłem i jeszcze indeksy mają odblaski.
To dobra wiadomość. Prawdopodobnie będę miał składaka z ładną tarczą. Mam gdzieś oryginalną kopertę w chromie ale też ze trzy Wostoki w stali, nie wszystkie z ładną tarczą - to bym jedną kopertę w stali wykorzystał. Zostaje tylko sekundnik, przy tamtym zegarku jest zwykły do Wostoka, może takie były? Ten sekundnik ze zdjęć jest pewnie od Komandirskiego.
Kiedyś miałem możliwość kupienia
Wostoka z tą tarcza, w stalowej kopercie. Nie kupiłem, bo indeks był wykruszony. Czy mylę się, że wychodziły takie wersje tego zegarka?
Bardzo ciekawy zegarek. Niepozorny. Łatwo nie dostrzec jego charakterystycznych cech gdy leży wśród wielu zegarków. Sam kilka razy go przeoczyłem, później gdy sobie to uświadomiłem zawsze żałowałem. Ciekawy, niespotykany kształt koperty z profilu. Z góry koperta jest zwyczajna aż do bólu.
Ten zegarek trudno kupić z ładną tarczą. Kilka lat temu mogłem kupić ten model ale z sekundnikiem od Wostoka precyzyjnego. Do dzisiaj nie mogę odżalowawać. W końcu trafił się w stanie zadowalającym, tylko szkło do spolerowania.
Taki ciekawy zegarek znalazłem na giełdzie, w wiadrze z zegarkami . Cena symboliczna i działa dokładnie. Osoba, która go kiedyś nosiła, wiedziała co dobre... ale i tak trafił do wiadra.
Był na Facebooku na grupie: Stare rosyjskie zegarki Radziecke Czasomierze - Old... ( nazwa grupy jest tak długa, że nie potrafię zobaczyć jak dalej się nazywa).
Był kilka minut ten zegarek ze zdjęcia ale dla żartu zapytałem się czy to automat i sprzedający odpowiedział że to nie jest automat. Następnie od razu post sprzedażowy został skasowany- dlatego brak linku.
Dla mnie to okazja kupić Slavę asymetryczna, po przeglądzie, z niewytartą koperta od spodu. Słavy do niezbyt dobre automaty - dlatego dla innych może to nie być okazja.
Slava asymetryczna 150, po przeglądzie, nie wiem czy okazja ale ja bym kupił.... Na fejsie Stare Rosyjskie Zegarki.
Edycja:
Niestety okazało się, że w środku jest nieoryginalny.
Czy ta tarcza Mira była w stalowej kopercie, czy tylko w tej kopercie z lat 60?
Tarcza Wostoka występowała w stalowej kopercie? Mam Wostoka w stalowej kopercie, z taką tarczą ale jest bardziej srebrna niż biała.
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.