Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

XoneX

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    97
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez XoneX

  1. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    to były laserowe światła i akurat nie zadziałały poprawnie sorry, nie mogłem się powstrzymać
  2. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Nie, to wynik moich obserwacji, ale nie osobista wycieczka do ciebie. Nie jeżdżę bmw i nie jest mi szkoda, że nie mam auta tej marki. A przed napisaniem komentarza nie mogłem się powstrzymać po lekturze postów o światłach, gdyż wczoraj jechałem za bmw przez kilka rond i na żadnym, zjeżdżając z ronda, kierowca nie użył kierunkowskazu.
  3. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    A kierunkowskazy w bmw też są laserowe? Bo często ich nie widzę, może żeby nie oślepiały 🤣
  4. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    a w euro 8 będą mierzyć również emisję szkodliwych substancji przez kierowcę i pasażerów...
  5. XoneX

    Jak wyglądamy?!

    Byłoby super, gdybyś częściej stosował znaki interpunkcyjne niż emotki
  6. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    do mnie komunikacja nie dojeżdża, używam samochodu codziennie i tak zostanie. Generalnie wisi mi, jaki silnik mam w samochodzie, jeżeli do czasu konieczności przesiadki na elektryki nie będzie tak rozwiniętej sieci ładowania samochodów, a ładowanie nie będzie tak szybkie jak tankowanie, to będę jeździł spaliniakiem dopóki się da. Choćby dostawczakiem.
  7. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Moim zdaniem opcje w firmach to była spekulacja, pewnie nie w każdym przypadku świadoma. Opcja jako instrument zabezpieczający jest ok. Co do kredytów w chf jest trochę tak jak piszesz, ale jak ludziom mówili: nie masz zdolności w plnach albo pokazywali dużo niższą ratę, mówiąc przy tym, że chf jest najstabilniejszą walutą świata i to się nie zmieni przez 20-30 lat, no to wiesz... Poza tym było tam dużo innych kwestii, które finalnie w ocenie tsue i polskich sądów spowodowały, że jest jak jest, więc to wszystko to moje i twoje gdybanie, które na ogólną sytuację nie wpłynie tak czy inaczej, lubię o tych tematach dyskutować
  8. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Zauważ tylko, że dla osób prywatnych w zasadzie nie ma instrumentów zabezpieczających ryzyko kursowe, jakie są dostępne dla firm czy dla banków. Dlatego branie kredytu w obcej walucie przez osobę prywatną jest skazane na duże ryzyko kursowe. Tak czy inaczej, finalnie frankowicze chyba na stratnej pozycji nie są
  9. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    nie miałem na myśli bitcoina ani innych krypto. Mówiłem ogólnie o wszelkich zakupach inwestycyjnych. Według mnie nie da się w to inwestować, ale ja do końca nie rozumiem tego instrumentu, nie widzę fundamentów. A jak czegoś nie rozumiem, to tego nie tykam.
  10. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    jak ktoś nie inwestuje, ale spekuluje, to tak bywa
  11. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Ale to nie wina leasingu, tylko nie ogarnięcia podstawowych spraw przez kolegę. Rozsądny, liczący swoje $$ człowiek analizuje to przed zakupem. Jak to mówią, jak się chce mieć konia, to trzeba mieć na owies Ja nie lubię wynajmowania, leasingowania. Wolę mieć swoje, to mi daje większą swobodę i po prostu wolność
  12. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    ...dopóki nie dochodzimy do sprzedaży takiego samochodu, który był istotnie droższy w zakupie, niż 150.000 zł Czasem okazuje się, że lepiej było kupić prywatnie, nie rozliczać kosztów i nie odliczać vatu, bo potem sprzedaż jest bez podatku
  13. XoneX

    Zakup nowego samochodu

    asystenci w postaci unikania kolizji czy zmiany pasa ruchów, używacie w ogóle, są dla was przydatne? Mnie tylko wkurzają i nie widzę ich jako udogodnienia dla kierowcy.
  14. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    może to po prostu pragmatyzm? Samochód sporo kosztuje, nie każdy dostałby o tyle większe wynagrodzenie, aby sobie na takie auto pozwolić, a w razie awarii, itd. koszty bierze na siebie pracodawca. To perspektywa pracownika. Z kolei pracodawcy też łatwiej komuś dać do dyspozycji auto zamiast podwyżki, bo nie dość, że zrobi sobie koszty, to ogranicza koszt wynagrodzeń, gdzie aby dać pracownikowi odpowiednie netto, musi taki przedsiębiorca ze swojej kieszeni wyłożyć jeszcze na ZUSy, podatki, których nie płaci od samochodu Czasem to układ win-win. Zależy od kwot oczywiście.
  15. XoneX

    Gry komputerowe :)

    Opisałem SWOJE wrażenia, a co czują inni, to wrażenia innych
  16. XoneX

    Gry komputerowe :)

    a mi granie w wyścigówki na kierownicy w ogóle nie odpowiada. To nie jest nawet namiastka prowadzenia prawdziwego samochodu, nie ma tego czucia auta, które jest w rzeczywistości. Forcefeedback nie oddaje według mnie dobrze utraty przyczepności czy zmiany nawierzchni. Niestety. U mnie przez to kierownica leży i się kurzy.
  17. Nie chcę spojlerować, dlatego piszę dość ogólnie Serial trochę płytszy niż sama książka, ale widocznie tak musiało być, aby tempo akcji było odpowiednie (dlatego też pewnie zupełnie pominięto kwestie związane z przemyśleniami uczestników pewnego wąskiego grona spotykającego się w tym samym czasie, w tym samym miejscu). Fajnie, że w serialu głos Kani mówi czasem, co siedziało w jego głowie, co czuł spożywając napoje, w książce jest tego więcej (i lepiej). Brakuje mocno pewnej sceny z kwiatami Wiem, że kręcą też "wzgórze psów". Dobrze ale i niedobrze jednocześnie, bo w tej książce rozkminy są na jeszcze wyższym poziomie i nie wiem, czy serial to odpowiednio odzwierciedli...
  18. czy nie efektywniej jest ogarnąć sobie jakiegoś profesjonalnego podwykonawcę, niż szukać na forum zegarkowym? Szczególnie, że piszesz:
  19. Zamień karty sim pomiędzy tymi dwoma telefonami i sprawdź, czy t-mobile działa na se 2020, a orange na se 2016. Jeżeli w tym układzie obie karty sim będą działać, to obstawiałbym problem sprzętowy. Niewykluczone, że wystarczy włączyć/ wyłączyć telefon, wyjąć/ włożyć kartę sim i inne takie tam podstawowe kwestie młotkiem bym nie uderzał.
  20. Bez przesady. Ekran to dalej eink, kindle można spokojnie używać aż padnie i wtedy kupić nowy.
  21. shit, to Teufel26 miał dostać odkurzacz
  22. Mobilne systemy są już tak dojrzałe, że nowe wersje androida czy ios nie wnoszą wielkich zmian pod względem funkcjonalności. Raczej mowa o zmianie warstwy wizualnej. Poprawki bezpieczeństwa są ważniejsze.
  23. Nie ma to jak porównywać telefon z niskiej półki z iphonem droższym 5x... Też bymcsie zraził, gdybym to xiaomi kupił. Trzeba było kupić coś normalnego z androidem i wtedy oceniać sam system. W cenie iphona można kupić bardzo dobre urządzenie z androidem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.