Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

XoneX

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    97
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez XoneX

  1. Rozumiem. Weź tylko pod uwagę to, że przykładowo będąc na etacie, zleceniu, itd., nie decydujesz o wysokości składek. Będąc przedsiębiorcą, możesz płacić więcej, ale i tak każdego dotyczą górne limity. Nie da się więc wejść all in w ZUS. I tak jak ze wszystkim, najlepiej dywersyfikować. Czyli ZUS oraz coś swojego, co ktoś chociażby odziedziczy. Co komuś po wysokiej kwocie odłożonej w ZUS, gdy (odpukać) zdąży pobrać kilka wypłat emerytury... Musiałbyś poczytać o tym, bo jasno jest określone co się dzieje w przypadku takiej luki i skąd biorą się pieniądze. Tak samo jak można znaleźć podstawowe informacje o różnicy pojęć ZUS i FUS, które są używane zamiennie, a nie powinny.
  2. Rozumiem. Tak czy inaczej, dla mnie podejście operatora jest zrozumiałe.
  3. Bo? Z ciekawości, po czym wnosisz, że opłacalna i w stosunku do czego opłacalna?
  4. wywołasz tym uśmiech użytkowników forum, którzy najczęściej mają co najmniej kilka zegarków, gdzie często każdy z nich kosztuje więcej, niż dobrze działający nowy telefon, bo taki da się kupić za 1.000 zł. Co do blokowania samego telefonu, robiłbym tak samo na miejscu firmy. Oni nie dojdą, czy ktoś, komu ten telefon sprzedali, dalej go posiada, czy sprzedał go komuś innemu. Poza tym może to nie operator blokuje telefon sam z siebie, tylko na wniosek banku, który udzielił kredytu?
  5. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    wiadomo, bo to stworzone jest tylko po to, aby na odcinku testowym wyrobić normy narzucone przez UE. Przecież nie o oszczędność na paliwie tu chodzi Z drugiej strony, obecnie rozruszniki, akumulatory, itd. są dostosowane do start&stop, jak serwisowałem starsze auto, to w warsztacie pytali o wersję, ze start&stop czy bez.
  6. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    To duże samochody. Wcześniej bylo pełno minivanów, które nie były tak duże, a można było przewieźć sporo osób.
  7. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Dodałbym 5. Opcję na przewiezienie 7 osób. Chyba poza joggerem nie da się aktualnie kupić innego, nowego auta dla 7 osób niż SUV.
  8. S23 wg mnie lepszy, ale dobrze mieć telefony z tym samym systemem w rodzinie. Zawsze sobie jakieś fotki airdropem wyślecie, może apple one w pakiecie familijnym kupicie, a kupione raz aplikacje wykorzystacie w rodzinnej bibliotece.
  9. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    To nie ja przesadziłem, tylko ty z tymi ruskimi jajkami Nie mówię, że wolę tradycyjne, ale te wirtualne w wykonaniu audi po prostu mnie odrzucają. Są zbyt toporne. Nic na to nie poradzę, tak je po prostu odbieram.
  10. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    estetyka wirtualnych zegarów jest ble i fuj, przypomina mi grafikę z commodore 64
  11. A z perspektywy czasu, euro 2012, warto było czy nie?
  12. Przecież to głupie zapowiedzi polityków, ile razy faktycznie dotrzymali słowa, niezależnie od opcji politycznej? Nie ma co się podpalać, ja leję na takie zapowiedzi.
  13. Według mnie nie ma co przekładać liczby obywateli kraju na medale i sukcesy, liczy się tak naprawdę myśl szkoleniowa, kultura sportu w danym kraju. U nas tego nie ma w większości przypadków. Polacy to fenomen, ponieważ pomimo braku wsparcia, dzięki samozaparciu i ambicji potrafią sami coś osiągnąć i to czasem na światowym poziomie. Jeżeli byłyby lepsze warunki do treningu, lepsi trenerzy, związki, infrastruktura, itd. to mielibyśmy dużo więcej sukcesów. Może nie na czasie, ale widać to na przykład w przypadku skoczków narciarskich. Był sobie Małysz, który wystrzelił, wokół tego sukcesu zaczęto coś budować i za tym poszła drużyna. Były kolejne sukcesy nowego pokolenia, nie jedna wybitna jednostka, tylko szereg zawodników. To jest możliwe w każdym sporcie. Dobrze, że zawodnicy otwarcie mówią o trudnościach, problemach we własnym kraju. Czy to coś zmieni? Jeżeli temat ucichnie, to nie.
  14. Podium, punkty, klasyfikacje, bla bla bla. Liczy się tylko zwycięstwo, reszta jest pod publikę, dziennikarzy itd., żeby mieli o czym pisać, dywagować i tworzyć kolejne clickbaity.
  15. Dodajcie strzałkę w dół, aby poza "lubię" można było też oznaczać posty "nie lubię".
  16. Bo nie ma procesora exynos, tylko snapdragon, który ma lepszą kulturę pracy (nie grzeje sie tak jak exynos, więc nie traci tak na wydajności) oraz działa dłużej na jednym ładowaniu. Niektórzy piszą o wadliwym aparacie w s23, gdy się robi zdjęcie tekstu, część kadru może być nieostra. Użytkownicy nazywają to "banana gate".
  17. Jestem w szoku, faktycznie. Nie wiem, czy artykuły nazwałbym źródłem. Znalazłem w PKOl https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://olimpijski.pl/wp-content/uploads/2024/01/Regulamin-nagrod-Polskiego-Komitetu-Olimpijskiego-za-wyniki-uzyskane-w-Igrzyskach-XXXIII-Olimpiady-Paryz-2024.pdf&ved=2ahUKEwi59eqLn92HAxX_B9sEHRd3NQkQFnoECDIQAQ&usg=AOvVaw1oE8411w8gBM3cRFUgGLiB (link do ściągnięcia pdf).
  18. Źródło tego, że olimpijczycy dostają mieszkania za medale poproszę. A Kawęcki to technologiczny celebryta znany z tego, że rzadko wie, o czym pisze. Zdarza mu się odkrywać technologię istniejącą od ponad 5 lat lub taką, która ma juz 2 nowsze generacje. Gość często nie rozumie co promuje. Tak czy inaczej fakt, że jest dużo nierówności w finansowaniu różnych dziedzin z publicznych środków.
  19. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Przez tydzień jeździłem po polskich górach peugeotem 3008 z trzycylindrowym benzynowym silnikiem 1,2 o mocy 130km z automatyczną skrzynią. W 5 osób, z załadowanym bagażnikiem. Były strome podjazdy (znaki informujące o konieczności jazdy z łańcuchami zimą) i zjazdy. Auto dawało radę, silnik nie wybuchł, skrzynia nie padła. Skrzynia nie musiała wbijać się na czerwone pole obrotomierza. Piszę o tym, bo nie jest tak, że takie silnik nie daje rady, jest za słaby, itd. Jeśli sprawdził się w takich warunkach, to nie ma na co narzekać. Może oprócz dźwięku, typowego dla trzycylindrowców.
  20. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Ze skrajności do skrajności od "hałasu" do ciszy
  21. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    + delikatne zawieszenie, przez co nie nadaje się na polskie drogi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.