Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

XoneX

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    97
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez XoneX

  1. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    miękka hybryda (MHEV) nie daje dużych oszczędności w spalaniu, a jej wyższa cena od samej spalinówki powoduje, że zwykle się nie opłaca. już lepiej HEV, bo daje bardziej wymierne oszczędności. PHEV uważam za optymalne rozwiązanie dla kogoś, kto ma PV i może ładować codziennie auto w garażu i jeździ po mieście ok 50km dziennie. fakt, że na trasie spalanie większe, ale wg mnie to do zaakceptowania nawet gdy się robi trasę kilkaset km raz w miesiącu, bo jazda po mieście daje wymierne korzyści (jazda tylko lub głównie na prądzie).
  2. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    z ciekawości, dlaczego elektryk?
  3. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    czyli można spodziewać się, że tańsze elektryki dobiją cenowo do limitu, aby załapać się na dotację, która popłynie szerokim strumieniem do dealerów/producentów. Sytuacja przypomina mi "pomoc" państwa przy nabywaniu pierwszych nieruchomości i wpływu na ceny na rynku.
  4. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    weź w najem z opcją wykupu. Pojeździsz przez czas najmu i będziesz wiedział, czy chcesz go wykupić. Różnicę w racie między klasycznym leasingiem a najmem odkładaj na wykup. Nikt za ciebie nie zdecyduje, czy elektryk będzie ci pasował, czy nie.
  5. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    za rok wpadną na to, że mogą z tego zrobić subskrypcję. Nie zapłacisz, nie będą działać 🤣
  6. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    A ja mam przeczucie, że nie przyjmujesz, iż ktoś może mieć inne spojrzenie na to i w jego chłodnych kalkulacjach albo z innej perspektywy niekoniecznie to, co jest korzystne u Ciebie, jest tak samo korzystne u innych. Po prostu sprowadzasz wszystko do swojego punktu widzenia.
  7. XoneX

    Jak wyglądamy?!

    stąd pewnie ten ( ukryty) uśmiech na twarzy 😁
  8. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    jako przedsiębiorca patrzę inaczej. Nie przez prymat miesięcznej opłaty tylko kosztu używania auta w czasie. Nie lubię przepłacać tam gdzie nie muszę.
  9. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    to argument za tym, że leasing jest „dobry” czy „zły”?
  10. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Może nieprecyzyjnie napisałem, bo nie chodziło o wynajem jednego auta 6 lat (chyba nie ma takich ofert), ale na przykład 2 aut po 3 lata każde albo 3 aut po 2 lata każde. Ile aut, nie ma znaczenia, jeśli rata najmu jest taka sama. Nie pisałem o zakupie używki vs najem/leasing, tylko zakup nowego vs najem/leasing. Co do inwestycji, odniosłeś się wybiórczo do mojej wypowiedzi. Chodziło o wybór w sytuacji, gdy ktoś ma $$ na koncie i zastanawia się [1] wydać $$ na samochód lub [2] zainwestować $$, a samochód wziąć na raty. Nie pisałem o tym w co inwestować, bo to kwestia wtórna.
  11. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Trochę spiskowa teoria, więc proszę z rezerwą najmy i leasingi są dobre dla firm z większymi flotami, ale pewnego rodzaju pułapką dla mikroprzedsiębiorców i samozatrudnionych. Całość jest tak ustawiona, żeby finansujący wychodził na tym najlepiej. Mam tu na myśli aspekt finansowy i socjologiczny, ponieważ: w najmie lub w leasingu przed wykupem spłacasz więcej niż utrata wartości, im dłużej użytkujesz nabyte nowe auto, tym bardziej jego koszt rozkłada się w czasie, a nastawiając się na ciągły najem - przepłacasz. Dla przykładu, biorąc w najem długoterminowy auto o wartości powiedzmy 180k brutto, płacisz prawdopodobnie jakieś 3k brutto raty miesięcznie. W ciągu 3 lat to 108k brutto. 6 lat najmu to 216k brutto. Kupujesz nowe auto za 180k brutto, jeździsz 6 lat, po 6 latach sprzedasz, niech będzie, że za 40% jego wartości, wraca do ciebie 72k brutto, niech będzie, że stracisz na VAT i zostanie z tego jakieś 58k netto, to i tak koszt samochodu w 6 latach masz kilkukrotnie niższy, niż w najmie, dużo osób wynajmuje/ leasinguje, bo po prostu nie ma $$ na zakup za gotówkę, a najwięcej o tym, że lepiej zainwestować, mówią ci, którzy mają w inwestycjach okrągłe ZERO (na podstawie obserwacji najbliższego otoczenia), w PL cały czas samochód jest pewnego rodzaju symbolem statusu i część osób bierze w najem samochód, na który faktycznie ich nie stać, bo rata najmu jest niższa, niż rata klasycznego leasingu/kredytu, nie mówiąc o gotówce (patrz pkt 2), ten system nie jest stworzony po to, aby zrobić dobrze użytkownikom aut, tylko wyciągnąć jak największe marże. Mam wrażenie (może mylne), że przez to nie dość, że ceny aut są wg mnie zawyżone, to w dodatku trudniej negocjować zakup za gotówkę, bo to się sprzedawcy mniej opłaca. Dużo ofert „specjalnych” to oferty dla przedsiębiorców pod warunkiem najmu/leasingu. Sprzedawcy podają cenę samochodu za gotówkę i w najmie/leasingu stosując przeciw nam efekt zakotwiczenia i wtedy magicznie wychodzi na to, że najem/leasing jest korzystniejszy. Widząc to, wolę kupić samochód i jeździć nim dłużej. Obecne auto wozi mój tyłem chyba 8 rok, serwisowane zgodnie z zaleceniami producenta, nie zawiodło mnie do tej pory. Przez covidy, inflacje, itd. jego wartość rynkowa po 8 latach to nominalnie 65% ceny, jaką zapłaciłem w salonie. Jeśli jednak ktoś chce zmieniać auto co 2-3 lata, mniej patrzy na aspekt finansowy, to może się najem sprawdzi. Ja nie jestem samochodziarzem, nie lubię przepłacać i wolę własność.
  12. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Własny samochód to amortyzacja. To też koszt podatkowy 😂 super mentalność, wydać 20k żeby oszczędzić 4k na podatku 😂
  13. Tylko tu chodzi o opodatkowanie VATem importu towaru (przyjazdu do UE). Próbujesz więc przełożyć nasze TAX FREE i zwrot VAT dla podróżnych opuszczających UE ze zwrotem chińskiego VAT (tam jest VAT?) dla przyjeżdżających do UE.
  14. Kolejny dzień z klasykami
  15. lubię co parę lat sobie odświeżać
  16. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    ładne zaszufladkowanie. Jesteśmy my i są oni jakie to wszystko proste i czarno-białe
  17. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    E tam, ja tego nie przyjmuję. Wcześniej pisałeś, że jechałeś co najmniej 200km/h) przez kilka minut. Teraz piszesz, że powyżej 170 km/h (wiem, 200 to też więcej niż 170) przez minutę. Co do jazdy pustą drogą, jadąc tyle nie mogłeś wiedzieć, czy 300m dalej też jest pusto. Nie mogłeś wiedzieć czy i kiedy przestanie być pusto na drodze. Pilot przed tobą nie jechał i nie informował, jak jest. Zaraz się okaże, że to nie radar ci błysnął, tylko coś innego? Przy tej prędkości trudno ocenić. Jeździj jak chcesz, twoje opisy są ze skrajności w skrajność. Ja nie mam takich doświadczeń, żeby TIR jechał 2m za mną, gdy jadę przepisowo. Nikt też nie trąbi. Co więcej, obserwuję coraz więcej kierowców jadących w zgodzie z ograniczeniami i nie jest to nawet +10 czy +20 od ograniczenia. Kończąc, ja tych twoich historii nie łykam. To wszystko się nie klei, co chwilę piszesz inaczej. Może jutro się okaże, że to było jednak 130 na godzinę, ale wrażenie było takie, jakby to było 200. Mnie tylko rozwala chwalenie się zapieprzaniem po drodze publicznej na forum takim jak to, gdzie być może nie jesteś do końca anonimowym użytkownikiem. Tak samo nie rozumiem robienia zdjęć zegarkom w czasie jazdy po publicznej drodze.
  18. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    czyli dalej usprawiedliwiasz, że le lepiej zapi****lać, bo jest bezpieczniej, no i strata % na spalaniu jest mniejsza niż czasowa
  19. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    szkoda, że nie ma działu z żartami, tam by to się najlepiej nadawało. Szkoda, że go admini usunęli.
  20. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Nie, a na filmach na youtube to wygląda jeszcze gorzej
  21. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    co do tabletów, w nowej skodzie superb tablet zamiast zegarów to tragedia. Wygląda, jakby był na siłę wciśnięty i zasłaniał te rzeczywiste zegary 😳 Nawet nie starali się go dobrze wkomponować.
  22. ok, użyłem złego sformułowania.
  23. A jak bardzo mam się cofać z bazą do porównać? No bo w porównaniu do poczynań z euro 2016 to jest dramat można z tymi porównaniami sięgać jeszcze dalej, choć nie chcę tego robić No i dalej, ja zachwytów nie podzielam.
  24. OK, nie wpływa to jednak na mój odbiór gry.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.