Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

XoneX

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    97
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez XoneX

  1. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    czytałem o tym, ale biorę poprawkę na wszystkie tego typu artykuły, bo rzadko mają coś wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem. Mówię tu o "propagandzie" popierającej samochody elektryczne, jak też tej przeciwko samochodom elektrycznym. Najcześciej to starcia grup interesów i zależnie od tego, kto ma w danym momencie przewagę, można przeczytać więcej o tym, że elektryki to zbawianie, a później, że to 💩.
  2. XoneX

    Apple - dylematy i pytania

    proponuję, żebyś najpierw wpisywał swoje pytania w google, bo kwestie, które poruszasz, są bardzo podstawowe. Bez problemu znajdziesz na nie odpowiedź.
  3. Jest jeszcze opcja, że 2 miesiące posiedział z rodziną 24/7 i nie wytrzymał 🤣
  4. nie mam pretensji, tylko mocno zalatuje hipokryzją z jego strony.
  5. To tak działa. W dodatku co jakiś czas telefon prosi o wpisanie hasła/ kodu blokady pomimo aktywnego odblokowania palcem.
  6. No nie wiem, może kolega z boiska namawiał, z drugiej strony, jeżeli gościu daje znać, że wręcz rzyga już piłką, nie chce przeprowadzek, mówi, że chce się poświęcić rodzinie, itd. itp., to czy ciebie by to przekonało? Szczęsny przedstawia to tak, jakby się wypalił i rodzina najważniejsza, a tu nagle zwrot o 180 stopni. Ufam słowom piłkarzy tak samo jak politykom
  7. z jego wypowiedzi wynika, że nie chodzi tylko o pieniądze, tylko ogólne niechcenie i inne aspekty.
  8. Szczęsny w związku z zakończeniem kariery, cytuję: "Po prostu dlatego, że mi się już nie chce. Ja planowałem zakończenie kariery w przyszłym roku, kiedy kończył się mój kontrakt z Juventusem. Ten kontrakt rozwiązaliśmy wcześniej. Nie jestem gotowy na nowe wyzwania, na przeprowadzki, na logistykę związaną z nowym miejscem, z rodziną. Nie chcę nic robić na siłę. Jest mi dobrze w tym miejscu, w którym jestem, już mi ta piłka do szczęścia nie jest potrzebna. Fajnie jest zarabiać pieniądze i się spełniać. Ale ja uważam, że takich projektów, w których mógłbym się spełniać, nie było. A gra w piłkę dla samych pieniędzy też nie bardzo mnie ekscytuje". Widać ekscytacja wróciła
  9. Apple nigdy nie kulis, nie zacina się i nie ma żadnych błędów🤦‍♂️ taaa jasne. No i wiadomo, że jak Huawei mulił, to Samsung też będzie 🤦‍♂️ PS Samsunga galaxy tab 2 używałem przez 8 lat.
  10. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Słuchaj, nie chce mi się więcej z tobą pisać na ten temat, bo jesteś pieniaczem i nie masz argumentów. Na pewno wojsko i służby jeżdżą starem 266, bo nowsze pojazdy się do niczego nie nadają. Jako ostatnią rzecz napiszę tylko, że wrzucasz zdjęcie z komentarzem kogoś z internetu, które to zdjęcie i komentarz jakoś rezonuje z twoim podejściem do motoryzacji. Nie można wykluczyć, że to zdjęcie mogło być zrobione w czasie powodzi w 2010 r. albo w 1997 r. i ktoś wykorzystał je teraz, żeby ponarzekać na elektryki. A ty robisz z tego nie wiadomo jaki dowód i wywołujesz gównoburzę.
  11. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Wyjąłeś to z kontekstu. Napisałem, że służby taki samochód mają i jeżdżą, tym co mają. Jeżeli chcą przewieźć ludzi potrzebujących pomocy, jak najwięcej ludzi, to wiadomo, że nie pojadą osobówką, nie? Dyskusja nad wyższością ciężarówek spalinowych nad elektrycznymi miałaby sens, gdyby służby miały BEV - odpowiednik stara - a mimo wszystko wolałyby pojechać do pomocy starem. Rozmowy z przeciwnikami BEV są nieciekawe, bo nie zgłębiły tematu, nie wiedzą, co oferują elektryki, a czego nie i powielają stereotypy, które często nie pokrywają się z rzeczywistością. Tak też było w komentarzu do tamtego zdjęcia.
  12. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Nie raz widziałem, jak po dużej ulewie auto z impetem próbowało przejechać przez zalaną ulicę w taki sposób, że woda przelała się przez maskę, silnik był zalany i samochód stawał na środku drogi bez opcji dalszej jazdy. Ci, którzy przejechali spokojnie, nie wzburzali wody, jechali dalej. To takie dziwne dla ciebie?
  13. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Spalinowe nie są wodoodporne. Jak zalejesz silnik, to nie pojedziesz. Czasem wystarczy głębsza kałuża i dalej nie jedziesz. Służby jeżdżą tym co mają, taki star jeździ, bo ma przestrzeż ładunkową. Tesla takiej nie ma.
  14. XoneX

    Apple - dylematy i pytania

    musisz pójść na jakieś kompromisy. Albo używasz se, o którym wiadomo, że ma słabą baterię, albo bierzesz jakiegoś iphone w normalnym rozmiarze, czy może nawet plus, i spokojnie wytrzymujesz cały dzień. wolałbym nosić jednego plusa w kieszeni niż se z baterią na niecały dzień plus koniecznie torbę, bo ipada trzeba nosić. no ale to twój wybór, musisz mieć swoje powody korzystania. urządzeń, które wybrałeś.
  15. XoneX

    Apple - dylematy i pytania

    Jeżeli ipad zastępuje Ci telefon, to znaczy, że nie potrzebujesz 2 telefonów. Dziwna logika, ale wygodniej byłoby nosić 2 iphony se jakiejś nowszej generacji czy innego mini.
  16. XoneX

    Apple - dylematy i pytania

    znak zapytania wstawisz dotykając klawisza kropki/znaku zapytania i nie odrywając palca przesuwając go w dół. tak możesz robić z każdym symbolem na klawiaturze, z %, & i z cyframi. nie wiem, czy udało mi się to precyzyjnie opisać. spróbuj i daj znać.
  17. XoneX

    Apple - dylematy i pytania

    pokaż screenshota.
  18. XoneX

    Pogadajmy o samochodach :-)

    Na pewno miałeś na myśli 1l na 100k km? To z jaką częstotliwością ojciec zmieniał olej?
  19. Wydajesz 250k na cos czego nie chcesz, żeby móc kupić zegarek, który chcesz za 80k. I piszecie, że to zdrowe 🥴
  20. Skoro szukasz komputera na 2-3 lata, nie masz ogromnych wymagań, chcesz wydać jak najmniej, to: 1. szukaj w promocji czegokolwiek z procesorem m1, 8GB RAM ale co najmniej 512 GB dysku, 2. bardziej przyszłościowo, szukaj czegoś z procesorem M, 16GB RAM, co najmniej 512 GB dysku. To co proponuję i jest stosunkowo dobre, to: 1. poszukaj macbook pro m1 pro 14 cali 16/512 - dużo wyczytasz o tym, że to już stary procesor i nie warto, a tak naprawdę cały czas działa bardzo dobrze, szczególnie do twoich zastosowań. Będzie miał lepszy ekran i głośniki, a także więcej portów, niż macbook air m2, 2. szukaj macbooka air z m3, 16 GB RAM, co najmniej 512 GB dysku, zalecam 15 cali, względem 13 cali. Jest lepszy sprzętowo, szczególnie głośniki, nieco więcej rdzeni procesora (możesz nie zauważyć różnicy). Tak czy inaczej, tanio nie będzie. Poluj na okazje.
  21. mają, ale czy wykorzystacie w jakikolwiek sposób "synergię" między tymi komputerami? To, co polecam w pierwszej kolejności, to sprawdzenie, czy soft, którego używasz, działa w ogóle na macu. Do potrzeb, o które pytasz, sprawdzi się każdy model będący obecnie w sprzedaży, kwestia, jaki wolisz rozmiar ekranu i ile chcesz zapłacić.
  22. A co twoim zdaniem może zus zrobić, żeby poprawić swoją sytuację?
  23. Wpis od niejakiego Marka. Na początku pokazuje, że stopa zwrotu (waloryzacja) była wyższa w ZUS niż na S&P500, ale to przy założeniu jednorazowej wpłaty w 1999 r. Kiedy wziąć pod uwagę regularne comiesięczne wpłaty/zakupy papierów, korzystniej wychodzi już indeks giełdowy. A raczej wychodził. Osobiście bardzo nie lubię takich analiz i artykułów, ponieważ jedno założenie pogania drugie i jeszcze trzecim jest poganiane. A w dodatku to odzwierciedlenie przeszłości. A kto przewidzi przyszłość? Kto przewidział covid, spadek indeksów i szybkie odbicie? Kto przewidział wojnę na Ukrainie, itd. Itp. Mnie doświadczenie nauczyło, że nie ma co gonić za jak najwyższą stopą zwrotu, tylko trzeba realizować swoją strategię i nie dać się ponieść emocjom przy krótkoterminowych wahaniach. Nie mam spektakularnych zwrotów przez to, ale też nie mam dużych obsunięć kapitału i mnie to zadowala.
  24. AI kieruje do wpisu na X Mateusza Dadeja. Nie mogę otworzyć tego wpisu, ani zobaczyć dokładniejszego opisu, bo nie mam konta na X, a wymagane jest logowanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.