Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

krajcarek

Użytkownik
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by krajcarek

 1. Mam takiego Longinesa jak na zdjęciu. To Greenlander WWW (nr referencyjny: L2.731.4.53.2) Chyba rok go nie nosiłem, ale dziś znalazłem do w pudle z paskami. Ma teraz założony gruby4-milimetrowy czarny pasek. Nie wygląda to źle, ale pomyślałem że częściej bym go zakładał, gdybym znalazł do niego bransoletę. Wymyśliłem żeby było to coś w stylu oyster. I tu prośba o pomoc. Nigdy nie kupowałem samej bransolety. Czy moglibyście coś polecić pasującego do tego zegarka. Rozmiar to 20 mm. Nie wiem czy to istotne, ale otwory na teleskopy są tam, gdzie na górze je zaznaczyłem czarną kropką. Wydaje mi się że dość daleko od koperty, a zależy mi by nie było jakiś szczególnych szpar między bransoletą a kopertą. Czy moglibyście coś polecić w rozsądnej cenie. To nie jest mój podstawowy i ulubiony zegarek, więc nie chcę wydawać na niego masy pieniędzy. Sylwester za chwilę, więc życzę wszystkim dobrej zabawy.
 2. Oryginał jest do obejrzenia w Krakowie w Muzeum Emeryka Hutten-Czapskiego. Niedawno też otwarto tam wystawę czasową poświęconą monetom złotym, więc to dodatkowa atrakcja.
 3. krajcarek

  Nóż

  Dziwna rzecz. Moneta Wilhelma II króla Holandii w latach 1840-1849 i niemiecki żelazny krzyż z I wojny światowej. W tym czasie moneta nie była już w obiegu. Holandia nie była okupowana przez Niemcy. Pewnie więc niemiecki żołnierz znalazł ją (jako numizmat/czyjąś pamiątkę) w Belgii lub Francji i przerobił na ozdobę noża.
 4. Uważam za żenujące i deprawujące finansowanie piłki nożnej na tym gigantycznym, nie licującym z innymi dyscyplinami poziomie. Jest skandaliczne, że nic sobą nie reprezentujący zawodnicy zarabiają więcej niż ciężko pracujący obywatele. Ale … Już kiedyś tak było: „chleba i igrzysk”. Już w starożytnym Rzymie żeby odciągnąć „tłuszczę” od rzeczy istotnych fundowano im rozrywkę w postaci wyścigów rydwanów. Niech się tym pasjonują i to przeżywają, podziwiają lub krytykują zawodników; nie patrząc na ręce władzy. Dziś rydwany zastąpiła piłka, ale cel jest ten sam.
 5. Prawdopodobnie jej wartość to cena zawartego złota plus maksymalnie 5-10%. Po wpisaniu frazy "50 ecu 1993 gold" pojawia się ta belgijska moneta i np. katalog Numista podaje aukcyjną cenę transakcyjną (niestety sprzed 4 lat) na 643 euro.
 6. Lubię ją, ale tych okularach wygląda trochę jak owad.
 7. Szukam go, więc podziwiam i gratuluję.
 8. Sprzedam dwa zegarki polskiej produkcji z Błonia. Pierwszy to ikoniczny „Błonie”, a drugi to nieczęsto spotykana Alfa. Obydwa są w podobnym stanie. Nie były odnawiane. Tarcze mają spatynowane, ale czyste. Koperta „Błonie” jest w świetnym stanie, podobnie jak szkiełko (tylko na godzinie 4 jest rysa). „Alfa” na kopertę również dobrą (bez wżerów), tyle że na uchach są rysy od zmieniania paska. Szkiełko nadaje się do noszenia, ale przy bliższym oglądzie widać rysy. Ale to plastik więc nie ma problemu z wymianą. Alfa ma grube teleskopy, może oryginalne. Zegarki są sprawne, chodzą. Mechanizmy czyste, jak na zdjęciach. Zegarki sprzedaję tak jak na zdjęciach, bez pasków. Jeśli chodzi o stan, to w przypadku tak wiekowych zegarków trudno zastosować forumową skalę. Moim zdaniem ich stan jest bardzo dobry w porównaniu z tym co trafia się na rynku. Natomiast zgodnie ze skalą ocenił bym je na 6/10. Cena to 700 złotych za sztukę plus koszty wybranej przesyłki. W przypadku zakupu obydwu dodam książkę o nich. Zegarki wyglądają tak:
 9. krajcarek

  Wybór pióra.

  Przychylam się do TWSBI. Wygląda w miarę nowocześnie. Jest na tłoczek, ma duży pojemnik co jest plusem. Jest grube i dobrze leży w dłoni. No i nigdy mnie nie zawiodło; nawet po długim okresie nieużywania pisze od razu.
 10. Jestem z tego pokolenia, któremu Święta kojarzą się z cytrusami, więc i założyłem na nie cytrynowy zegarek na cytrynowym pasku. 🙂
 11. Podoba mi się. Od pewnego czasu myślę o chrono z białą tarczą. Mógłbym prosić o namiary?
 12. Jakoś porywające nie są i na rocznicowe nie wyglądają. Dla mnie nuda.
 13. krajcarek

  Wybór pióra.

  Kaweco to pióra mocno tradycyjne w kształcie, ale podobają mi się. Mam czarnego Sporta. Choć teraz są i dużo bardziej śmiałe kolory mnie ten bardzo odpowiada. Świetne pióro do przenoszenia, czy w podróż. I ma kapitalną stalówkę (pewnie tę samą co powyżej), przez co pisze się nim wspaniale.
 14. Jest piękny. Niech mu tylko usuną datownik, a będzie wspaniały
 15. krajcarek

  Wybór pióra.

  Od lat używam Watermana Encre Violette/Purple Ink. Mnie się podoba.
 16. krajcarek

  Nóż

  Też kupiłem taki zestaw. Innych noży nie pamiętam, ale ten tak. Niby badziewie za parę złotych, ale sprawdzał się idealnie do pieczywa i do pomidora.
 17. W zupełności się zgadzam. Pasek może się podobać, ale nie z tym zegarkiem.
 18. To abstrakcyjne i pewnie uznacie to za dziwaczne, ale nazwa tych zegarków źle mi się kojarzy i pewnie dlatego nigdy żadnego nie kupiłem, choć są stylistycznie niezłe. Czułbym się niekomfortowo nosząc na ręku znamię seryjnego mordercy. Tak jakby ktoś w Polsce sprzedawał zegarki o nazwach Tuchlin-Skorpion, czy Marchwicki-Anna. Myślę, że zegarek jest taką rzeczą że wszystko powinno nam się w nim podobać, funkcje, wygląd i nazwa. Może jestem zbyt przewrażliwiony, ale poddaję Wam swój osąd pod rozwagę.
 19. Mam sprzączkę Longinesa od ponad 25 lat. Przeżyła wiele pasków. Jest w kolorze złotym [jeszcze] i jak się jej teraz przyjrzałem, to chyba mógłbym ją wymienić.
 20. Jest niewątpliwie ładny i ciekawy. Ale nie za tę cenę. Nawet wśród omeg można znaleźć coś bardziej przykuwającego wzrok.
 21. Jakoś tak mi się wydaje, że tu bazarek się zrobił. Same oferty handlowe.
 22. Pasek nie będzie problemem. Myślę że warto szkiełko wymienić lub wypolerować, a wtedy będzie zachwycał jeszcze bardziej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.