Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

krajcarek

Użytkownik
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by krajcarek

 1. krajcarek

  Wybór pióra.

  Od lat używam Watermana Encre Violette/Purple Ink. Mnie się podoba.
 2. krajcarek

  Nóż

  Też kupiłem taki zestaw. Innych noży nie pamiętam, ale ten tak. Niby badziewie za parę złotych, ale sprawdzał się idealnie do pieczywa i do pomidora.
 3. W zupełności się zgadzam. Pasek może się podobać, ale nie z tym zegarkiem.
 4. To abstrakcyjne i pewnie uznacie to za dziwaczne, ale nazwa tych zegarków źle mi się kojarzy i pewnie dlatego nigdy żadnego nie kupiłem, choć są stylistycznie niezłe. Czułbym się niekomfortowo nosząc na ręku znamię seryjnego mordercy. Tak jakby ktoś w Polsce sprzedawał zegarki o nazwach Tuchlin-Skorpion, czy Marchwicki-Anna. Myślę, że zegarek jest taką rzeczą że wszystko powinno nam się w nim podobać, funkcje, wygląd i nazwa. Może jestem zbyt przewrażliwiony, ale poddaję Wam swój osąd pod rozwagę.
 5. Mam sprzączkę Longinesa od ponad 25 lat. Przeżyła wiele pasków. Jest w kolorze złotym [jeszcze] i jak się jej teraz przyjrzałem, to chyba mógłbym ją wymienić.
 6. Jest niewątpliwie ładny i ciekawy. Ale nie za tę cenę. Nawet wśród omeg można znaleźć coś bardziej przykuwającego wzrok.
 7. Jakoś tak mi się wydaje, że tu bazarek się zrobił. Same oferty handlowe.
 8. Pasek nie będzie problemem. Myślę że warto szkiełko wymienić lub wypolerować, a wtedy będzie zachwycał jeszcze bardziej.
 9. Jeszcze raz pochwalę kolorystykę. Żółte paski mają w sobie coś letniego i pogodnego. Wstawiłbym tu swój zegarek na żółtym Hirschu, ale niestety nie jest japoński.
 10. Ciągle pokazywane są tu granatowe Oceanusy T200. Czy ktoś miał w ręce niebieskiego? Casio Oceanus OCW-T200S-2AJF. Jeśli tak, to czy może się podzielić wrażeniami i porównaniem z tym ciemniejszym?
 11. Ten autor świetnie oddaje klimat Azji południowo wschodniej [Tai-Pan], czy Japonii {Szogun}. Będąc nastolatkiem w głębokim PRL-u z Króla Szczurów dowiedziałem się, że istnieją pióra marki Parker - waluta obozowa. Ponoć dobre [wtedy]. Z sentymentu pośród wielu innych mam kilka z Parkerów, w tym najstarszego, choć powojennego Parkera Victory. Krzyżowcy, to stara przedwojenna powieść, ale idealnie oparta na faktach. Można ją konfrontować Dziejami wypraw krzyżowych T1 Stevena Runcimana i czyta sie to równie dobrze. Znaczy się Runciman nie ma fabuły bo to rzecz popularnonaukowa, ale też jest genialny. Najlepszy autor jeśli chodzi o dzieje Bizancjum.
 12. I od razu weselej i bardziej kolorowo stało się na forum. Rzeczywiście świetny na lato.
 13. Rewelacyjne zdjęcie. "Idę" szukać tego zegarka w internecie.
 14. Czy mógłby ktoś wyjaśnić mi do czego służy bezel w tym zegarku? Zegarek bardzo mi się podoba, ale chciałbym wiedzieć co to "funkcja" w nim tkwi?
 15. Pokażcie coś nowego (w sensie starego), bo to moim zdaniem najciekawszy wątek na tym podforum.
 16. Przyłączam się do prośby. Mam tylko jeden nieokrągły zegarek [kostka],a taki prostokątny, duży ewenement jak na zdjęciu wydaje się bardzo interesujący. Stąd ciekawość jak to wygląda na ręce.
 17. Dziękuję za informację o marce. Niezależnie od tego czy do pływania się nadaje czy nie, wygląda świetnie. A w okolicach plaży będzie prezentował się wręcz fenomenalnie 🙂
 18. Niby nic, a ładny ten dekiel jest. Dobrze mieć (jako firma) taki stały wyróżnik i logo.
 19. Cyt: „Niewielka koronka została umieszczona na godzinie 3ciej. Operowanie nią, z powodu jej wymiarów nie należy do najłatwiejszych…” Mam „wojskowego” Longinesa gdzie koronka jest chyba jeszcze mniejsza. Nakręcenie go wymaga precyzji i uwagi (czyli lekko wkurza).
 20. Może dziwnie to zabrzmi i nie merytorycznie, ale recenzja może i fajna ale czytając ją skupiałem się na tym białym tle pod literami, co męczyło.
 21. Na dekiel Constelation jest "płaski", czy z planetarium? Czasem wolę ten dekiel podziwiać.
 22. Marka kompletnie mi nieznana. Dlatego zwraca uwagę jako coś innego od tych powszechnych i popularnych zegarków 🙂 (omeg, longinesów, rolexów). Dążąc do ideału mógłby jeszcze nie mieć datownika. Coś ostatnimi laty za datownikiem nie przepadam. Pozdrawiam i gratuluję ciekawego czasomierza.
 23. Lubię zegarki, cieszę się nimi, choć nie są moją pasją. Zasadnicze hobby mam inne. Ale zgadzam się z poglądem zawartym tu gdzieś na początku wątku: na hobby przeznaczam nadwyżki. Pieniądze odłożone w tym celu, dodatkowe dochody; są to kwoty wydawane bez uszczerbku dla innych zakupów koniecznych dla życia. Nawet zakup jest kosztowny to nie może spowodować obniżenia standardu życia na drugi dzień (omawiany tu „chleb z pasztetową”). Bo hobby choć bardzo przyjemne i ważne, nie jest rzeczą pierwszoplanową.
 24. Lubię czasem przejrzeć co jest na „targach staroci”, ale przyznaję że tematyka szkła czy to ozdobnego, czy użytkowego jest mi nieznana. Dlatego z przyjemnością przeczytałem powyższy post i czegoś nowego się dowiedziałem. Proszę jeszcze o rozwinięcie wątku o to na czym polega wyjątkowość tego przedmiotu, czyli kim był ów Perłow?
 25. krajcarek

  Wybór pióra.

  Mam takie pióro w tym samym kolorze i ze stalówką EF. Przesadziłem z nią, bo pisze sztywno jak gwóźdź. I tu zgadzam się z kwestią atramentu, z niektórymi nie chce w ogóle współpracować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.