Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Blonex nasze naj.............

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, zostało jeszcze parę Błoniaków, w planach dalsze ograniczenie ilości do jakiś 3-4 szt. Co radzicie zostawić?

PS nie odpowiadam na PW w sprawie sprzedaży, coby nie narazić się na słuszny gniew modów. Na bazarek jeszcze za wcześnie.

890582cf26ab8a66b8fbbab09229a2bf.jpg

faaaf8cfdf88dea1a358bcd50152c761.jpg

Edytowane przez ludwik.berg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z chęcią odkupię alfę, lecha, warsa :P

Rozumiem, że te radzisz mi zostawić :), bo o to pytałem. Sorry, na forum nie sprzedaję, pewnie będą na portalu, ale nie prędko. Edytowane przez ludwik.berg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił Alfę, Lecha, Warsa i jakiegoś Blonexa, albo nawet dwa dwa.

Albo inaczej: zostaw najlepiej zachowane


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich najbardziej ulubionych :)

 

77dd700d6f4fe50b.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy,

wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Podczas noworocznych spotkań taki łobuz wpadł mi w ręce :) . Czeka go przegląd bo niestety nie trybi.

post-76691-0-79657900-1483443905_thumb.jpg

post-76691-0-45188500-1483444379_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich,

znalazłem ten temat przez przypadek i zarejestrowałem się abyście mogli mi powiedzieć coś więcej na temat mojego zegarka, stan jak widać, ale działa i chodzi dokładnie.

Oto on:

 

http://pokazywarka.pl/ngj11d/#zdjecie22075715

Edytowane przez huubii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błonex juniorek (najmniejszy model błonia), mechanizm 2409 z 1MCzZ. Zegark jest w oryginale (koronka wydaje się zmieniona), niestety dość mocno zniszczony.


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, jest to prezent komunijny, który dostał mój tato :) stan niestety taki, ponieważ zegarek był w garażu!!!  :angry:  :wacko:  

Chce go zostawić w takim stanie jak jest - ma to swój urok, jedynie co to poszukam paska taki jak był wcześniej

 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRWSPmdjupAN5MGIsq-V-myhd2wxyNX6Zdu4mxptQi58qCnItvgnw

 

Dziękuję za informację

Pozdrawiam

Hubert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbując jakoś uporządkować moje ulubione Błonie, znalazłem coś dziwnego - małego Blonexa z "czystym" mostkiem. Czy może proszę moglibyście podzielić się informacją, co to za dziwoląg?:/

 

blonie2.jpg

 

Bardzo dziękuję za pomoc! :)

 

 

A przy okazji połowa kolekcji w trakcie porządkowania... jeszcze muszę drugą ogarnąć i wtedy może lepsze zdjęcie :)

 

blonie1.jpg

 

Pozdrawiam:)

Edytowane przez borczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja imponująca, chętnie bym obejrzał każdego z bliska.

Widzę, że jest antymagnetyczny - oryginał?

Jeszcze poszukaj czarnego błonexa i można spać spokojnie :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał :) Kiedyś zrobię odpowiednią dokumentację... muszę jeszcze trochę z nimi powalczyć:/ Na zdjęciu nie ma na przykład wszystkich "złotych" ... No i są braki w kolekcji... inne oprócz "czarnego", bo jego to nigdy nie zdobędę :)

Edytowane przez borczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta z "polskim" numerem - pewnie osoby z większą wiedzą skorygują, ale według mnie oryginał. Szkoda tylko pierwszego kupującego, którego sprzedająca wystawiła:/ 

 

A nikt nic nie powie na temat "czystego" mostka? Skąd takie dziwo?:)

 

@Paweł - bardzo dziękuję! To tylko część:) No i jak pisałem - trochę zostało do uzupełnienia. Chociażby właśnie złapanie gdzieś płyty polskiej, bo mostek "kamieni" już mam. Brak też pudełka, "Syrenki"... ogólnie zadanie na kolejne lata... hehe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja robi wrażenie pozdrawiam. Marzę o takim zbiorze.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbując jakoś uporządkować moje ulubione Błonie, znalazłem coś dziwnego - małego Blonexa z "czystym" mostkiem. Czy może proszę moglibyście podzielić się informacją, co to za dziwoląg?:/

 

 

 

Bardzo dziękuję za pomoc! :)

 

 

A przy okazji połowa kolekcji w trakcie porządkowania... jeszcze muszę drugą ogarnąć i wtedy może lepsze zdjęcie :)

 

 

 

Pozdrawiam:)

 

Chylę czoła!!!

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 znalazłem coś dziwnego - małego Blonexa z "czystym" mostkiem. Czy może proszę moglibyście podzielić się informacją, co to za dziwoląg?:/

czysty mostek + logo w miejscu gdzie powinien być numer, jest więcej takich udziwnień w "błoniach", im więcej kopiemy w szufladach tym więcej tego będzie,

post-92884-0-68291000-1536062732_thumb.jpg

post-92884-0-33302700-1536062744_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę... mostek bym zrozumiał... i nawet obstawiał, że to z naszej krajowej wytwórczości wyszło, ale "logo" sprawiło, że nawet moja wyobraźnia odmówiła posłuszeństwa;)) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm w tym Bałtyku to składaczek z kilku mechanizmów tak samo jak Alfa pokazana w innym temacie  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ruskich kirowch na 2408/2409 zdarzają się (chociaż niezwykle rzadko) loga w miejscu numeru. Był kiedyś taki pokazywany np przez Krisa (o ile dobrze pamiętam) i była to niezła ciekawostka. W polakach jeszcze takiego mechanizmu nie widziałem. Oczywiście nie wiadomo czy mechanizm jest oryginalnie z tego zegarka. Ale już sam w sobie jest wyjątkowy.

Alfa bardzo fajna, chociaż mostek dołożony.

 

Edit. Paweł, tośmy się spisali w tej samej chwili :)

Tak, goły mostek jest z innego zegarka. Ale jest ciekawy, tak samo jak miejsce loga

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.