Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Recommended Posts

Bransoletę odłożyłbym do pudełka. Generalnie mimo że bransolety IWC są niezłe - większość ich zegarków lepiej wygląda na paskach. O wygodzie nie wspomnę.

Uważam że zyskałeś na tej wymianie.( IWC vs DJ2)

Nic dodać, nic ująć.

Edited by Bartek79

Z tym że ja mam niestety takie zboczenie że muszę mieć wszystko oryginalne do kompletu. Więc dopóki nie dorwe gdzieś motylka IWC to zegar będę nosił na bransolecie. Jakby ktoś miał do sprzedania to proszę o info.

Ale motylek wymaga raczej dedykowanego paska ze zmienionymi długościami...

Dokładnie - 135x55mm. I nie kupuj chińskich zamienników. Pare dni temu montowalem pasek do takiego zapięcia i urwałem klientowi ten bolec przy zapięciu :D - a to w końcu niby nierdzewka do nierdzewki łączona. Staruszek na szczęście pospawał nowy.

No właśnie mam takie zboczenie że mnie kłuje w nadgarstek każdy zamiennik , wyjątek stanowią tylko paski robione przez naszych świetnych kaletników. Dlatego w grę wchodzi tylko oryginalne zapięcie,jednak ceny są tak wysokie że na razie będę nosił na bransolecie.

Edit:

Kto ma dostęp w Polsce do części? Bo nie chciałbym kupić jakiegoś fejka z Chin.

Pieskiewicz odpisał że sa w trakcie rozmów na temat odnowienia autoryzacji serwisowej zegarków IWC. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to będziemy mogli wrócić do tematu dopiero w lutym 2017.

Edited by mazik77

Jeśli chodzi o części to z tego co wiem zegarmistrz z Od Czasu do Czasu ma nadal możliwość zamawiania tego typu części (mieli kiedys autoryzacje Iwc).

Kiedy Richemont ograniczylo dystrybucje i usunęli małe salony z dystrybucji, skasowali też autoryzacje serwisowi w salonie

Zdaje się, ze jest w Galerii Mokotów w Aparcie - szybko rzuciłem okiem bo nie miałem czasu, ale poznałem po cenie ;)

iP7

Dokładnie tak w chronografie Małego Księcia można zobaczyć w Aparcie w Galerii Mokotów. :)  

post-89958-0-53247700-1482360558_thumb.jpg

IWC zawsze mnie fascynowal, w 2005r pierwszy raz zobaczylem ze zegarki tej manufaktury montuje mercedes w swojej S63 tak juz zostalo do dzisiaj jesli chodzi o AMG.

Edited by adrianooo3

.

attachicon.gifiwc.jpg

IWC zawsze mnie fascynowal, w 2005r pierwszy raz zobaczylem ze zegarki tej manufaktury montuje mercedes w swojej S63 tak juz zostalo do dzisiaj jesli chodzi o AMG.

4288c4c6608c3e6d451b1c2c1021c97e.jpg

Sent from my E6653 using Tapatalk

Edited by irekm

Beware the fury of a patient man.

Pomierzylem ostatnio troche IWC w Bonarce. Inzynier ten duzy to nawet fajny partner do rozmowy zamiast Hublota czy AP, byk, kloc, wykonanie perfekt.

Niedoceniany Yachtclub, dla mnie rewelacyjny.

Tak przy okazji sa te Inzyniery w Aparcie co kupowal Bartek jak pozbywali sie z Kruka. Za 19k na metce, to pewnie z karta za 17k sie wyrwie. Jest bialy i czarny.

To prawda, na nadgarstku wyglądają nie gorzej od " modnych" Hublotów/AP a jakoś tak bardziej technicznie i mniej instagramowo ;-). Trzeba tylko dobrze dopasować rozmiar/ materiał do sylwetki bo to zdradliwie ciężki kloc potrafi być. Na Placu Konstytucji w Kruku też wyprzedażowe modele można ustrzelić.

Edited by desmo

Trzeba trochę podbić wątek. Im dłużej jest ze mną tym bardziej mi się podoba ta prostota i czytelność tarczy, oraz przekonuję się do wygody noszenia na bransolecie. Za waszą namową zamówiłem jednak skórkę u Filipa i czekam na efekty :)

833af74352d6a.jpg

Na tej fotce wygląda bardzo fajnie, ale uszy mało mi się podobają :/

7ac81bd7e4e10bb1f03b12491a1342a3.jpg

iP7

I'm not myself, but not dead and not for sale...