Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, piteks napisał(-a):

Wygląda zacnie👍:)


no a nie chciałeś nosić na bransolecie 🤷🏻‍♂️😜😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, moss napisał(-a):


no a nie chciałeś nosić na bransolecie 🤷🏻‍♂️😜😎

Bo do złotych indeksów jakoś mi nie pasiła ale niebieskimi sztos👍

 

Łikendowo🍻

 

20221001_152317[1].jpg


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę pomęczyłem IWC na ręku, niestety tylko w sklepie. Szczególnie Portugieser urzekł mnie (wielkość 43mm w sam raz dla mnie ze względu na czysty cyferblat). W Pilocie koronki bym chyba nie mógł zaakceptować.

IMG20220930173042x.jpg

IMG20220930172915x.jpg

Edytowane przez Undziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kiedyś będę kupować zegarek na pasku to będzie to 7 dniowy Portugalczyk. Świetny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maariusz napisał(-a):

Jeśli kiedyś będę kupować zegarek na pasku to będzie to 7 dniowy Portugalczyk. Świetny zegarek.

Jak masz odpowiedni nadgarstek, to tak. U mnie niestety wyglądał koszmarnie na 16,8cm... 😞 Patelnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaj się, że podawanie samego obwodu to a mało. Nauczyłem się, że ważniejsza jest szerokość nadgarstka oraz postura. Ja mam 57-60 mm szerokości i 192 cm wzrostu. Lubię większe zegarki, mimo trendu odwrotnego więc mogę sobie pozwolić na zegarek 46 mm, choć czasem 1mm mniej byłoby lepsze. Ale jest jak jest. Portugalczyk ma 42,3 mm i był na granicy, w moim rozumieniu to minimalna wielkość... Poza tym zdjęcia zawsze powiększają zegarek, bo to zwykłe złudzenie optyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Undziak napisał(-a):

Wydaj się, że podawanie samego obwodu to a mało. Nauczyłem się, że ważniejsza jest szerokość nadgarstka oraz postura. Ja mam 57-60 mm szerokości i 192 cm wzrostu. Lubię większe zegarki, mimo trendu odwrotnego więc mogę sobie pozwolić na zegarek 46 mm, choć czasem 1mm mniej byłoby lepsze. Ale jest jak jest. Portugalczyk ma 42,3 mm i był na granicy, w moim rozumieniu to minimalna wielkość... Poza tym zdjęcia zawsze powiększają zegarek, bo to zwykłe złudzenie optyczne. 

Pozytywnie zazdroszczę "łapki". 😉

 U 44mm pama wyglądały względnie ok (pewnie kwestia ciemnej tarczy i charakteru zegarka), ale portugalczyk wyglądał źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szuwi napisał(-a):

Pozytywnie zazdroszczę "łapki". 😉

 U 44mm pama wyglądały względnie ok (pewnie kwestia ciemnej tarczy i charakteru zegarka), ale portugalczyk wyglądał źle

 

Tu nie chodzi o łapkę ale o "synchronizację" wybranych modeli i ich wielkości z naszymi "wymiarami". Czyste cyferblaty (patrz Pam dla przykładu), czy jasne cyfeblaty wyglądają optycznie na większe. Mniejsze zegarki, masywne z większą koronką i przyciskami chrono wypadają jak większe. Czysty wymiar średnicy to a mało. Trzeba mierzyć i ma się podobać. Tylko tyle i aż tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Undziak napisał(-a):

 

Tu nie chodzi o łapkę ale o "synchronizację" wybranych modeli i ich wielkości z naszymi "wymiarami". Czyste cyferblaty (patrz Pam dla przykładu), czy jasne cyfeblaty wyglądają optycznie na większe. Mniejsze zegarki, masywne z większą koronką i przyciskami chrono wypadają jak większe. Czysty wymiar średnicy to a mało. Trzeba mierzyć i ma się podobać. Tylko tyle i aż tyle.

Mierzyłem i na mnie 7d wyglądał słabo i tyle, a rozmiar podałem informacyjnie - jeżeli OP ma podobny odwód, to jest duże prawdopodobnieństwo, że też może być różnie, choć oczywiście sam musi przymierzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Spamik:) 

Świetny jest ten model, taki cichociemny, a to 8-mio dniowiec, no i fajnie leży na ręku mimo rozmiaru. 

PA045037.jpg

PA045035.jpg

PA045034.jpg

Piękny😍

Ciekawe kto Ci robił taki piękny pasek😉😂


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nawet pasuje do zegarka

Co pasuje do zegarka? 3 gwiazdki jako IWC?

452784b85ed3cd07a047f92866508525.jpg

Dziś długo czekałem by zobaczyć bolidy w akcji w Japonii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kolanach. No i brzuch ogoliłeś. Co za poświęcenie. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Na kolanach. No i brzuch ogoliłeś. Co za poświęcenie. :lol:

🤣🤣🤣


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainteresowały mnie modele Mark od IWC, na tyle żeby zacząć aktywnie szukać na rynku wtórnym. Mam w tym momencie do wyboru Mark XVI i nieco tańszy Mark XV, który podobno od lat jest w jednych rękach. Przy moim nadgarstku 17.5cm pewnie lepszy byłby Mark XVI, ale z tego co widzę XV ma 47mm L2L więc nie jest taki filigranowy. Dodam, że Mark XV ma jeszcze tarczę z trytem, a oba zegarki są na paskach z oryginalnymi klamerkami. 

Czy są jakieś obiektywne przewagi jednego modelu nad drugim? Czy któryś ma lepsze szanse na bycie w przyszłości tym rzadszym lub bardziej poszukiwanym? 

 

IMG_20221016_143934.jpg

IMG_20221006_082603.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XVI fajniejszy, wskazówki, czarna data, ładne indeksy, taki bardziej spójny projekt. Ale i XV bym nie pogardził z braku laku.
Też się zacząłem rozglądać default_wink.png


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa fajne. XV bardziej nawiązuje do kultowego Marka XI. No i jest starsza więc może jest ich mniej - choć obie były produkowane podobnie długo .  XV (99-06) , XVI ( 06-12). XV jest wyraźnie mniejsza. Nominalnie tylko 1 mm ale także optycznie przez gęstą tarczę. Ale to tylko estetyka. Była też wersja próbująca łączyć większy rozmiar z estetyką marka XI.

https://ch24.pl/iwc-pilots-watch-mark-xviii-tribute-to-mark-xi-dostepnosc-cena/

23A13887-5573-4C3F-ABDB-123566D1FF50.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tommly napisał(-a):

XVI fajniejszy, wskazówki, czarna data, ładne indeksy, taki bardziej spójny projekt. Ale i XV bym nie pogardził z braku laku.
Też się zacząłem rozglądać default_wink.png

Bardziej spójny? Bardziej spójny jest Mark XV jak napisał Desmo nawiązuje do rafowskiego Marka, a następcy to takie średnio udane wariacje na temat b-uhra (co najśmieszniejsze komunikowane marketingowo zawsze bez związku z b-uhrami, a czasami wręcz jako brytyjskie wojskowe 😆). Mark 15 to ostatni spójny z historią i designem Mark IWC. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mark XV bardzo podobają mi się właśnie wskazówki oraz to, że wskazówki i markety na tarczy mogą z czasem złapać lekką patynę. Obawiam się jedynie, że będzie nieco za mały i będzie wyglądał jak typowy  vintage, a szukam czegoś na co dzień co zastąpi mi Railmastera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtek91 Napisałeś: "W Mark XV bardzo podobają mi się właśnie wskazówki oraz to, że wskazówki i markety na tarczy mogą z czasem złapać lekką patynę. Obawiam się jedynie, że będzie nieco za mały"- może zwróć się do @kroll_czarli, wystawia teraz na chrono24 XVIII tribute to mark XI:

https://www.chrono24.pl/iwc/iwc-iwc-pilot-mark-xviii-tribute-to-mark-xi--id22868243.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mroova napisał(-a):

@wojtek91 Napisałeś: "W Mark XV bardzo podobają mi się właśnie wskazówki oraz to, że wskazówki i markety na tarczy mogą z czasem złapać lekką patynę. Obawiam się jedynie, że będzie nieco za mały"- może zwróć się do @kroll_czarli, wystawia teraz na chrono24 XVIII tribute to mark XI:

https://www.chrono24.pl/iwc/iwc-iwc-pilot-mark-xviii-tribute-to-mark-xi--id22868243.htm

Zegarek świetny, ale wybór raczej padnie między XV a XVI, czyli albo ostatni ze "starym" designem, albo pierwszy z nowym. No i budżet nieco inny bo Mark XVI to ok. 15k, a wcześniejsza referencja nawet mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niczego nie namawiam, tylko info 🙂

Weź tylko pod uwagę, że XV to de facto fajnie opakowana ETA. Wcześniej była tu dyskusja, kontrowersje budziło też okienko daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.