Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, mroova napisał(-a):

Do niczego nie namawiam, tylko info 🙂

Weź tylko pod uwagę, że XV to de facto fajnie opakowana ETA. Wcześniej była tu dyskusja, kontrowersje budziło też okienko daty.

No pewnie, dziękuję za podrzucenie info! Mark XVI to też ETA, a pod koniec produkcji to chyba nawet Sellita. W żadnym wypadku mi to nie przeszkadza, a w przypadku 20letniego zegarka to chyba nawet plus jeśli chodzi o koszty serwisu. Z drugiej strony czytałem, że ta 2892 była mocno modyfikowana przez IWC. 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Bardziej spójny? Bardziej spójny jest Mark XV jak napisał Desmo nawiązuje do rafowskiego Marka, a następcy to takie średnio udane wariacje na temat b-uhra (co najśmieszniejsze komunikowane marketingowo zawsze bez związku z b-uhrami, a czasami wręcz jako brytyjskie wojskowe 😆). Mark 15 to ostatni spójny z historią i designem Mark IWC. 

Filip co kto lubi, mi się bardziej podoba estetyka XVI, a o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje :)

Jeden lubi vintage, a ktoś inny nowinki.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wojtek91 napisał(-a):

Ostatnio zainteresowały mnie modele Mark od IWC, na tyle żeby zacząć aktywnie szukać na rynku wtórnym. Mam w tym momencie do wyboru Mark XVI i nieco tańszy Mark XV, który podobno od lat jest w jednych rękach. Przy moim nadgarstku 17.5cm pewnie lepszy byłby Mark XVI, ale z tego co widzę XV ma 47mm L2L więc nie jest taki filigranowy. Dodam, że Mark XV ma jeszcze tarczę z trytem, a oba zegarki są na paskach z oryginalnymi klamerkami. 

Czy są jakieś obiektywne przewagi jednego modelu nad drugim? Czy któryś ma lepsze szanse na bycie w przyszłości tym rzadszym lub bardziej poszukiwanym? 

 

IMG_20221016_143934.jpg

IMG_20221006_082603.jpg

Abstrahując od wszystkiego XVI mnie się bardziej podoba. Co za tym idzie głos na XVI. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XV lepszy, tylko kółko daty zmień na czarne i będzie git. 😉


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, agremi napisał(-a):

XV lepszy, tylko kółko daty zmień na czarne i będzie git. 😉

Moim zdaniem akurat białe koło daty tutaj pasuje i równoważy indeks na 9. Tym samym chyba już wiem jaką podejmę decyzję. A potem już tylko kwestia znalezienia bransolety, zadanie chyba trudniejsze od znalezienia samego zegarka 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wojtek91 napisał(-a):

Moim zdaniem akurat białe koło daty tutaj pasuje i równoważy indeks na 9. Tym samym chyba już wiem jaką podejmę decyzję. A potem już tylko kwestia znalezienia bransolety, zadanie chyba trudniejsze od znalezienia samego zegarka 🤣

Daj sobie spokój z bransoletą…ta „uniwersalna” zasada żeby brać z bransą najlepiej sprawdza się  w diverach  ( wykluczając Panerai) i …Rolexach …a piloty najlepiej wyglądają na NATO lub skórze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, desmo napisał(-a):

Daj sobie spokój z bransoletą…ta „uniwersalna” zasada żeby brać z bransą najlepiej sprawdza się  w diverach  ( wykluczając Panerai) i …Rolexach …a piloty najlepiej wyglądają na NATO lub skórze.

 

polać temu Panu, dobrze gada!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, tommly napisał(-a):

Filip co kto lubi, mi się bardziej podoba estetyka XVI, a o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje :)

Jeden lubi vintage, a ktoś inny nowinki.

Zaczynając od końca, uważam że jak najbardziej się dyskutuje jeśli stoi za tym merytoryka i historia jak w zegarkach gdzie wiele elementów designu nie wzięło się znikąd. Także jak najbardziej szanuję Twój wybór marka XVI, nie zmieniając zdania że jest mniej spójny stylistycznie. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie wyklucza drugiego. Modele spójne, reedycje czy się podobają czy nie, mają walor edukacyjny.

Eklektyzm zaś sprawdza się nieźle w oszukiwaniu ludzkiego umysłu…w końcu najbardziej lubimy te kawałki które już słyszeliśmy. Mark XVI  to taki Tudor Black Bay… to, że nie było takiego zegarka, nie przeszkadza mu być hitem sprzedażowym

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, desmo napisał(-a):

Daj sobie spokój z bransoletą…ta „uniwersalna” zasada żeby brać z bransą najlepiej sprawdza się  w diverach  ( wykluczając Panerai) i …Rolexach …a piloty najlepiej wyglądają na NATO lub skórze.

Na bransolecie nie wezmę, bo zwyczajnie nie ma lub jest o wiele droższy. Też uważam, że pilot świetnie siądzie na NATO (w tym na skórzanym) i wszelkiej maści skórach. Na szczęście po Omedze FOIS zostało mi sporo pasków 19mm. Co do bransolety to słyszałem niejedną opinię, że jest po prostu bardzo wygodna i ciekaw jestem jak to wygląda w praktyce. Dopiero Mark XVIII ma guzik w zapięciu, ale podobno wszystkie w tej stylistyce były bardzo wygodne i z chęcią to przetestuję jeśli nadarzy się okazja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Rzadki pilocik (kolegi) z tytanową kopertą (i oczywiście klamrą), tradycyjnie niebiesko barwione wskazówki i luma w kolorze starego trytu. 

PA195081.jpg

PA195082.jpg

 

śliczny zegar i za***iście pasujący pasek do indeksów mega robota :D  

 

Season 4 Wow GIF by The Office

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powszechnie wiadomo, u Filipa nigdy lipa ;) Jednak tym paskiem kolega przeszedł sam siebie, wzroku nie mogę oderwać. Gratulacje i podziękowania od szczęśliwego użytkownika 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Rzadki pilocik (kolegi) z tytanową kopertą (i oczywiście klamrą), tradycyjnie niebiesko barwione wskazówki i luma w kolorze starego trytu. 

PA195081.jpg

PA195082.jpg

Genialny zestaw👍. Mistrzostwo świata😎

 

 


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Rzadki pilocik (kolegi) z tytanową kopertą (i oczywiście klamrą), tradycyjnie niebiesko barwione wskazówki i luma w kolorze starego trytu. 

 

Za takie zdjęcia to powinni banować ;) Chodził mi po głowie IW327009, bo w sumie żadnego pilota nie mam, ale jak pokazałeś takie zestawienie to teraz nie mogę przestać myśleć o IW327006. I to wszystko przez Ciebie :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55e82410ccc451595da7c9bcc000f189.gif.eb9788e50b9a9f57c08b3cc636cdb86b.gif
Ładnie tak się popisywać pięknie wykonanymi paskami he?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki tam dzisiaj mamy dzień
IMG_0629.thumb.JPG.6e0a50fb047921384873dc3615c55758.JPG
IMG_0631.thumb.JPG.df99f7cdc56c0415e7613787509424ce.JPG
Łeeee bez ogolonego brzucha się nie liczy

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lort napisał(-a):

Łeeee bez ogolonego brzucha się nie liczy emoji1787.png

😁 Widzę, że kolega Mariusz zasiał ferment z tym brzuchem😂. Nie muszę go golić, bo taki "łysy" mam od zawsze😎


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na trzy "ósemki" przed weekendem🤪

20221028_144806[1].jpg

20221028_144847[1].jpg

Edytowane przez piteks

IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.