Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2024 o 12:14, pisar napisał(-a):

 

Akurat tutaj kompletnie się nie zgodzę

1. Kupujesz zegarek za +35k i masz kastrowany werk - ten mechanizm go nie miał na początku wykastrowanego i Panerai bezczelnie to zmienił, bez jakichkolwiek informacji. Ba nawet podmienił informacje na stronie, sugerując, że ten werk taki po prostu jest (zachęcam poczytać śledztwo Perezcope na ten temat)

2. Stop sekunda jest przydatna chociażby po to aby sprawdzić dokładność werku (podziałki nie potrzebuję aby to sprawdzić)...wiadomo, że bez stop sekundy też mogę to sprawdzić ale kurde to jest prawie 40.000 zł i werk ma coś kastrowane dla zaoszczędzenia 100 zł na produkcji?! Dla mnie kpina 

W Panerai za mocno księgowi wjechali.

Generalnie Richemont odgornie wprowadza swoje zmiany do swoich marek-wg.
Dla mnie na niekorzysc marek.

Ceny nowego inge z IWC/tylko butikowa sprzedaz niektorych marek.

Panerai sie wycofal ze zwyklych salonow sprzedazy…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, I_love_britney napisał(-a):

W Panerai za mocno księgowi wjechali.

Generalnie Richemont odgornie wprowadza swoje zmiany do swoich marek-wg.
Dla mnie na niekorzysc marek.

Ceny nowego inge z IWC/tylko butikowa sprzedaz niektorych marek.

Panerai sie wycofal ze zwyklych salonow sprzedazy…

 

Wiele marek wycofało się ze sklepów typu mydło i powidło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2024 o 18:03, Mirosuaw napisał(-a):

Stop sekunda, lepiej żeby była, czy nie ma takiej potrzeby... Hmm...

Już wiem, najlepiej jest gdy w ogóle nie ma sekundnika 😍

 

53326813223_dc6984f8cc_o.jpg

Dokładnie.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaszalałem z zakupem paska Swimskin@Twill od Rubber B, rozmiarowo pasuje mi do kilku różnych zegarków, a ciekaw byłem tego materiału, bo wygląda jak canvas, a jest to ponoć wulkanizowana guma. Po założeniu na mojego pama, wrażenia mam mieszane, bo od spodu kilka warstw gumy nie daje raczej wygody, natomiast wizualnie ciekawa sprawa. Co do jakości nie mogę nic złego powiedzieć, na pewno najlepiej się sprawdzi przy nurkowaniu, którego spodziewam się, kiedy tylko statek ze mną na pokładzie natrafi na olbrzymią górę lodową lub inną przeszkodę skutkującą zatonięciem całej załogi i pasażerów...

Przymierzę jeszcze do Tudorów i Longinesa majetka, zobaczymy, jak z innymi kopertami to się komponuje. Wklejam krótki filmik, bo na jednym zdjęciu trudno to ogarnąć😀

 

https://share.icloud.com/photos/099vCB0f9ES4wZui9XaxArSfw

 

Edytowane przez ledr
EDYTA: Żeby nie przeładowywać dużymi plikami naszego forumowego serwera, wrzucam link do pliku w chmurze, tak chyba będzie wygodniej.

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sanik napisał(-a):

 

Nowość Panerai, mechanizm P.9010 z rocznym kalendarzem. Bardzo ciekawe rozwiązanie sposobu wskazania miesiąca.

https://www.ablogtowatch.com/hands-on-panerai-radiomir-annual-calendar-goldtech-watch/

 

 

 

Panerai-Radiomir-Annual-Calendar-Goldtech-PAM01363-watch-6.jpg

Świetnie wygląda.  

Nosiłbym.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym złotem tu to trochę jak z moimi kolegami filologami: "tłu-macz"...😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, just_nobody07 napisał(-a):

Oj, ja nie 🙈

Bo przestałeś kochać Pamy.  😭😭


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pepepatryk napisał(-a):

Mało PAMowy, ale rozumiem, że chcą sięgać po coś spoza utartych szlaków minimalizmu. Zatwardziali paneristi i tak nie kupią nic z nowego wypisu, więc muszą szukać innej klienteli. 
 

Sam jestem wielkim miłośnikiem Panerai, uwielbiam jak te zegarki wyglądają, trafiają w mój gust w 100%, bardzo lubię w nich też to, że nie jest to mega popularna marka. Jestem szczęśliwym posiadaczem 560, który jest moim ulubionym zegarkiem i ma u mnie dożywocie 😁 Z chęcią kupiłbym jeszcze i Radiomira i Suba, ale na chwilę obecną uważam, że Panerai za wysoko pozycjonuje swoje zegarki cenowo względem tego co proponują niestety. Gdyby cenowo stali w szeregu koło Tudora to moim zdaniem bardzo zyskaliby na tym. Oczywiście nie piszę o zegarkach z kompilacjami jak powyżej lub z metali szlachetnych, ale 10k€ za podstawowego Suba to moim zdaniem dużo za dużo 🫤

 

W pełni się zgadzam.

Pisząc post miałem głównie na myśli sposób rozwiązania komplikacji kalendarza rocznego, który imo dobrze wpisuje się w wygląd Radiomira. Ustrzeżono się przeładowania i nadmiernej grubości koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek to typowa garnitura. Co za tym idzie złoto pasuje jak ulał. Do tego fajny mechanizm. Naprawdę świetny model.

 

A tak jak pisze Pepe:

Cytat

Zatwardziali paneristi i tak nie kupią nic z nowego wypisu,

to chociaż zrobi super model. A nie jakieś Due czy inne zło. 

 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy :)

Szukam paska, w stylu takim:

https://www.panerai.com/us/en/accessories/straps-and-bracelets/mx008lbk.html
MX008LBK

 

Złożyłem zamówienie u Kruka na taki ale cośtam nie gra i nie mogą go zamówić, w każdym razie podobno nie ma i nie będzie...

 

enyłej

Co polecacie? Jakie są opcje żeby uzyskać taką wersję?

PAM to quaranta więc 22 w uszach i 20 przy klamrze. Dodatkowo, czy np. ktoś robi aftermarketowo paski z tym ich system easyclips?

 

Będę wdzięczny za wszystkie porady żeby zrobić raz a dobrze :)

(i szybko bo ponad 2 tygodnie czekam już na pasek, który nie dotrze :D )

 

pasek PAM01372.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa chłopaki podołają najbardziej wybrednej, wymagającej klienteli🤌👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie jakaś zmiana i moją uwagę zwrócił 8 dniowiec, a dokładnie PAM00915. W sieci natknąłem się na różne opinie i sporo jest negatywnych. Z czego to wynika? Może macie jakieś doświadczenia. Aktualnie posiadam 01086 i jestem z niego bardzo zadowolony, ale chciałbym pójść o krok dalej ponieważ podoba mi się "śmigiełko" i "kanapka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, anbru napisał(-a):

Chodzi mi po głowie jakaś zmiana i moją uwagę zwrócił 8 dniowiec, a dokładnie PAM00915. W sieci natknąłem się na różne opinie i sporo jest negatywnych. Z czego to wynika? Może macie jakieś doświadczenia. Aktualnie posiadam 01086 i jestem z niego bardzo zadowolony, ale chciałbym pójść o krok dalej ponieważ podoba mi się "śmigiełko" i "kanapka".

Możesz poszukać np 111 lub 177 albo np 422 lub 127 jeśli nie boisz się 47mm.
915 mnie osobiście zawsze też się podobała. Czego dotyczą te negatywne opinie o których wspominasz? 

Edytowane przez TylerVega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.