Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Recommended Posts

W dniu 5.06.2020 o 22:57, loco50 napisał:

Remy, za trudne pytania zadajesz:D.To nie ja pykałem fotki, to córka. Ja nie umiem a ona studiuje film i umi robić zdjęcia i je obrabiać.

Pamiko, bardzo ładna strzelnica.

Rafalmosty, ja też mam Siga P250, podobno nieudany model, trzymam w szafie dla "mania". A co do Siga pałeczkę przejmie spółka-córka z USA. Muszą wywiązać się z kontraktu dla USarmy.Poza tym ta centrala w Euro to od dawna była wydmuszka.

Foty sprzętu bardzo ładne, a sam sprzęt też zacny. Gratulacje.

Gdzie macie strzelnicę? To jakiś obiekt zewnętrzny? Tylko z własną bronią czy jest też obiektowa?

W dniu 5.06.2020 o 22:57, loco50 napisał:

Rafalmosty, ja też mam Siga P250, podobno nieudany model, trzymam w szafie dla "mania". 

Ja ma Sig Sauer P226 i jestem bardzo zadowolony. 

Część wekendu na plenerowej strzelnicy :)

sobota1.jpg

strzelane było z Bergary 6,5 Creedmor oraz Winchwstera  Mod 66/74 Golden edition  kal. 30.30 z któregoudało mi się strzelić i trafić z otwartych przyrządów  na 300m

Bergara 6,5 Creedmore.jpg

Winchester  M66_74 Special edition.jpg

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Pani Winchester była by dumna... 

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

42 minuty temu, kiniol napisał:

Pani Winchester była by dumna... 

Nie wiem :)

Pewnie są lepsiejsi, taki  np. John Wayne , albo:)

inny  Jack Daniels , czy Jim Beam

Wszyscy z dzikego zachodu...  czy innego Tennessee

Pozdrawiam Mirek

Bardzo mnie się ta broń podoba... Gratulacje Mirek... 

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Dziękuję

Dlatego też zamieniłe= sprzedalem "zwykłego" Savage 223 i kupiłem starego Winchestera..

... a ze był z serii wydanej na stulecie pierwszego seryjne produkowanego Wz 1866/74 to się nawet nie zastanawiałem :)

Na dodatek to nie mosiądz, a stal platerowana złotem....( marnej próby, bo marnej) , ale przynajmniej nie mosiądz, a porządna stal..

2 godziny temu, Kuklik napisał:

Takim czymś z 300 m? Szacunek!

Myslałem że takie rzeczy tylko w westernach...😮

image.thumb.jpeg.786b142c912e8d3423b8bb37968ccd84.jpeg

Tych trafień nie widać :(

na 300 m widać tylko czarną kropkę.

Trzeba tylko polegać na jednakowym sposobie składu broni  i ..trzeba mieć szczęście :)

Pozdrawiam Mirek

1 godzinę temu, kiniol napisał:

Bardzo mnie się ta broń podoba... Gratulacje Mirek... 

Jak będziesz  koło Katowic ..daj znać, wezmę, pojedziemy na strzelnicę i sobie postrzelasz... :)

Pozdrawiam Mirek

2 minuty temu, mkl1 napisał:

Jak będziesz  koło Katowic ..daj znać, wezmę, pojedziemy na strzelnicę i sobie postrzelasz... :)

Super

No mkl1, gratulacje. Indianina byś zdjął zanim on by Ciebie wypatrzył. 

Witajcie,

mam do Was pytanie - zawsze chcialem sobie kupic wiatrowke (taka lamana na śrut), ale bez celownikow optycznych, laserow i innych bajerow i kiedy syn moj wreszcie dorosl, to temat wrocil 🤪

I teraz - mial byc karabinek, jednak po zastanowieniu nie bedzie on zbyt mobilny a chcialbym moc jadac z synem np. na rower zabrac go se soba bez problemu i powstala mysl o pistolecie. Na poczatku myslalem o jakims klasyku za 200-300pln z lamana lufa, ale jak natrafilem na Weihraucha HW 45 4,5 mm, to sie zakochalem 🥰

Nie mam gdzie przetestowac, jak sprawdzic i czy wydanie takich pieniedzy na "zwyczajna srutowke" ma sens...

Doradzicie? Mial ktos stycznosc lub posiada i moze cos napisac?

ps

dla uscislenia - ze szwagrem w zeszly weekend strzelalem z pistoletu na gumowe naboje z CO2, jednak pomimo super frajdy tak czesta zmiania gazu (do tego dochodza niemale koszty) zniechecila mnie przed zakupem CO2, stad powrot do pomyslu zwyklej srutowki

Jak sobie zobaczyłem w necie to tak:

Dla frajdy - bardzo fajny ( przypomina Colta 1911)

- Energia pozwoli na strzelaie  na ok 10m - też OK

- Jedyna rada. trzeba dbać o spasowanie przedniego zawiasu.

Lufa jest stała, ale przyrządy osadzone na korpusie, który jest odchylany, więc jeżeli tam będą luzy to i punkt trafienia będzie się zmieniał

ale jako puszkobijca- FAJNY

Pozdrawiam Mirek

Dzieki za odzew. 😎

A to moze inaczej - za ta cene moge miec do takiego "niedzielnego strzelania do puszek" taki karabinek:

https://www.militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_copperhead_4,5_mm_p12967.xml?cat=111

a do tego taki pistolet:

https://www.militaria.pl/umarex/wiatrowka_umarex_perfecta_s3_4,5_mm_2_4930_p105034.xml

Czy faktycznie do tak sporadycznego strzelania warto zinwestowac w tego Weihraucha?

Edited by artme

Wiesz

Do pykania - nie warto.

Co do tego karabinka to... wiesz ja patrzę trochę inaczej i co mi się rzuciło w oczy to paskudny plastik (muszka i szczerbian oraz niechlujne mocowanie

image.png.cadab221d18cf428ffbfbe0c1e4d242e.pngimage.png.a28cd1a253e5f87b57b1c60cb4f1a39b.png

Odnośnie pistoletu

Ten to jak najbardziej OK- powinien być dośc celny- Miałem tego typy Czech -slawia- doskonale celny był. moze i jest.

Poszukaj polskiego starego łucznika- świetne były... i są..

image.png.1371d78a846fac1eaf6e8636d087b440.png

Pozdrawiam Mirek

Wielkie dzieki 🙂

Pisales o tym?

https://allegro.pl/oferta/wiatrowka-predom-lucznik-wz-70-9316637259

Kurcze... niezle trzyma cene... 🤨

To jeszcze podpytam 😁 - a ten?

https://www.militaria.pl/hatsan/wiatrowka_hatsan_tg_1100x_4,5_mm_t011794_p89857.xml?cat=111

Czy kraj pochodzenia jest istotny i jesli tak, to jakiej produkcji warto?

Edited by artme

to sa produkty kraju wschodzacego ryzu.

Szukaj raczej produktów niemieckich ( przynajmniej kontrola jest  u nich, Brytyjskich.

... czeskich

Tu jest bardzo dobrze.

Co do łucznika

to masz dwa w jednym

Zabytek i dobrze strzela... :)

co do chinek.

to można kupic postrzelac i zobaczyc czy Cię to wciagnie.

Jak tak, to odsprzedaż za 1/2 l i kupisz cos lepszego, ale juz wtedy będziesz wiedział co Ci pasuje, czego nie chcesz, a co jest ważne...

Wieć... może warto ??

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

A Hatsan to nie Turek przypadkiem? 

Tak pisza 🙂, ale Kolega pewnie uproscil/uogolnil - tak to przynajmniej odebralem.

Mam jeszcze do Was pytanie odnosnie uzywanego sprzetu - na co zwrocic szczegolna uwage przy takim Weihrauchu HW 45 4,5 mm, jesli nie mam mozliwosci nikogo ze soba zabrac kto sie zna i czy bywaja podrobki takich rzeczy?

1 godzinę temu, loco50 napisał:

A Hatsan to nie Turek przypadkiem? 

Turek oczywiście :)

ale niczym nie ustępuje chińczykowi :)

Miałem ( bo chciałem zakupić) turecką nadlófkę..

Bozie... jak to było niechlujnie zrobione i tandeta taka, że koledze podczas strzelania poluzowały się czoki... malo z lufy nie zrobiło tulipana :)

Z dlugiej poszukaj nawet starej radzieckiej np. IŹ lub czeskie CZ-ty sa dużżżo lepsze..

Lecz tak jak napisałem na początek weź to co tanie, bo nie wiadomo czy za 2 miesiące zapomnisz, że chciałeś strzelać....

Pozdrawiam Mirek

Karabin mniej zniechęca od pistoletu bo łatwiej trafić. Są jeszcze hiszpańskie i meksykańskie. Troche lepiej niż tańsze Chinki ale tylko troche. Pamiętaj że ślubu z tym nie bierzesz jak "nie chyci" to sprzedasz z małą stratą.Możesz też podarować na loterie strażacką na Św. Rocha w Widawie.Tu już ze stratą ale za to masz nieśmiertelną pamieć potomnych.

spacer.pngspacer.png

Dziś taki jegomość do mojej szafy trafił.