Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego samego używam przedłużki w Planet Ocean. W niektórych pudełkach na zegarki też lepiej leży jak się rozepnie przedłużkę i skróci na mikroregulacji. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną zegarek pracuje z dokładnością ok -1sekunda na dobę . Ten materiałowy pasek faktycznie jest niezły. Z początku obawiałem się , ze może mnie uczulać , lub bardzo pocić nadgarstek , ale nic złego się nie dzieje. Poza jednym, ze ten paseczek dostałem chyba w rozmiarze s, gdyż zapinam się na ostatnią dziurkę. W obwodzie rączkę mam ok 20 cm.

127607FE-B9A7-4939-9AF1-475726C3352D.jpeg

D59B7B9A-36B1-4938-A76D-ECC3B7760B5B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pionier napisał(-a):

Po kilkunastu wspólnych dniach muszę stwierdzić, że jest to zdecydowanie kompletny i przemyślany w każdym względzie zegarek, któremu nic nie można zarzucić. 

 

A jak oceniasz dopracowanie - wykończenie wskazówek? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dokładnie oglądałem mój egzemplarz przed zakupem, absolutnie nie ma się do czego przyczepić.  

Idealne odbicie światła pod każdym kątem, perfekcyjnie przylegająca do krawędzi luma, zaoblone krawędzie, naprawdę nie można mieć uwag.


W mojej ocenie wykonanie na poziom wyżej od np. BB58, gdzie właśnie wskazówki, szczególnie w wewnętrznej ich części, na łączeniu z lumą należałoby dopracować. 
 

 

52D9B13C-D985-4D9B-AD6E-3C0F704F4948.jpeg

4B3A2504-59AB-425D-BAD2-AA55FBF22098.jpeg

6660DC47-3BF1-45B0-99E5-7B67BBA6EF27.jpeg

2874C857-5DA0-47DE-8724-C9CFF9C66D6E.jpeg

Edytowane przez Pionier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Pionier napisał(-a):

poziom wyżej od np. BB58, gdzie właśnie wskazówki, szczególnie w wewnętrznej ich części, na łączeniu z lumą należałoby dopracować

 

Co masz na myśli? Az spojrzałem pod lupą na mojego i nie widzę nic zdroznego. Luma położona idealnie, wskazowki gładkie, ew na bardzo dużym powiększeniu widac punktowo jakąś nierówność na bocznej krawędzi zlota ale to juz naprawde macro skala i szukanie dziury w całym 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jan napisał(-a):

 

 punktowo jakąś nierówność na bocznej krawędzi zlota ale to juz naprawde macro skala i szukanie dziury w całym 

Dokładnie o tym mówię :) ale tak jak mówisz, jest to trochę czepialstwo, porównując Rangera do bb58 są zauważalne wg mnie różnice

Edytowane przez Pionier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jan napisał(-a):

 

Co masz na myśli? Az spojrzałem pod lupą na mojego i nie widzę nic zdroznego. Luma położona idealnie, wskazowki gładkie, ew na bardzo dużym powiększeniu widac punktowo jakąś nierówność na bocznej krawędzi zlota ale to juz naprawde macro skala i szukanie dziury w całym 

Jeżeli czegoś nie widać oczami, to można przyjąć, że tego nie ma. Zegarków nie robi się do oglądania pod mikroskopem 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Pionier napisał(-a):

Po kilkunastu wspólnych dniach muszę stwierdzić, że jest to zdecydowanie kompletny i przemyślany w każdym względzie zegarek, któremu nic nie można zarzucić. 

 

Nic poza brzydotą, ale to MSZ ;) Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, tommly napisał(-a):

Nic poza brzydotą, ale to MSZ ;) Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje.

i niech tak zostanie :)

nie chcę nikogo do mojego zdania przekonywać, zapewniam jednak, że na żywo wiele zyskuje ten model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tu na tym forum , nie docenia się marki Atlantic,? wypuszcza coraz ładniejsze modele chronometrów na valjux . A na forum cisza? Może gdy znaczek zmienić na Sinn, lub Ball byłyby zauważone ….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Czarek03 napisał(-a):

Nie wiem dlaczego tu na tym forum , nie docenia się marki Atlantic,? wypuszcza coraz ładniejsze modele chronometrów na valjux . A na forum cisza? Może gdy znaczek zmienić na Sinn, lub Ball byłyby zauważone ….

Jest przecież wątek Atlanticów. Jest nawet oddzielny wątek Worldmasterów. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wątek , głównie fanów. Mi chodzi o szersze forumowe spojrzenie. Głównie odradza sie te markę w poradach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w dużej mierze Atlantic leci na renomie sprzed lat. Dla wielu modele są nudne, odgrzewane i po prostu za wysoko wyceniane w porównaniu do tego co oferuje konkurencja. Ale jak piszą koledzy, wątek Tudora nie jest do dyskutowania o Atlanticu, tylko dlatego, że w samym temacie Atlantica cisza.

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Czarek03 napisał(-a):

Nie wiem dlaczego tu na tym forum , nie docenia się marki Atlantic,? wypuszcza coraz ładniejsze modele chronometrów na valjux . A na forum cisza? Może gdy znaczek zmienić na Sinn, lub Ball byłyby zauważone ….

Nie chce wyjść na ignoranta, ale dlaczego pytasz w temacie Tudora, dlaczego nie docenia się marki Atlantic?


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sanik zgadzam się, badałem tylko temat wyciągnięty przez Pionier'a.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe Rangery- super..maskownice

zaraz obok Pelagosa lhd jedyne, ktore mi sie podobaja

a to stary pacjent… kiedys byl

 

F176F42F-C254-40CA-93F7-088A871F6740.jpeg

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Pionier napisał(-a):

Dokładnie o tym mówię :) ale tak jak mówisz, jest to trochę czepialstwo, porównując Rangera do bb58 są zauważalne wg mnie różnice

 

Może zależy od egzemplarza? ;)

 

GQ38q4Z.jpeg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone,w zadnym wypadku nie twierdzę, że BB58 jest zle wykonany.

porównując natomiast do rangera to właśnie on jest bardziej dopieszczony.

 

Niestety nie mam jak się zrewanżować i przesłać zdjęć makro dla porównania obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pionier napisał(-a):

Też miał swój urok, ale u mnie dyskwalifkował go rozmiar.

Faktycznie L2L byl spory- dlategp tez go puscilem w swiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pionier napisał(-a):

Też miał swój urok, ale u mnie dyskwalifkował go rozmiar.

A u mnie źle dopasowany pasek materiałowy oraz ta bransa. Sam zegarek całkiem fajny, szczególnie jak kosztował 7k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Pionier napisał(-a):

Nie wykluczone,w zadnym wypadku nie twierdzę, że BB58 jest zle wykonany.

porównując natomiast do rangera to właśnie on jest bardziej dopieszczony.

 

Niestety nie mam jak się zrewanżować i przesłać zdjęć makro dla porównania obu.

 

Oglądałem Rangera pod lupką i szczerze mówiąc nie widziałem nic nadzwyczajnego w stosunku do BB58 i innych Tudorów, jednocześnie nie było do czego się przyczepić :)

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.