Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego wychodzi, że cała partia miała krzywo mocowany indeks na godziny trzeciej.  Gratuluję wyjątkowego egzemplarza.
Aż tak wyjątkowy nie jest ;-) Zdjęcie wrzuciłem dla przykładu, podobne przesunięcie jest na każdej godzinie, ze względu na kształt indeksów najlepiej to widać na 3 6 i 9. Sprawdzałem zupełnie inne modele, srebrny, niebieski 41mm i wszystkie nie idealnie trafiały w indeks wskazówką godzinową ale przesunięcie miały mniejsze.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, gcze napisał(-a):

Aż tak wyjątkowy nie jest 😉 Zdjęcie wrzuciłem dla przykładu, podobne przesunięcie jest na każdej godzinie, ze względu na kształt indeksów najlepiej to widać na 3 6 i 9. Sprawdzałem zupełnie inne modele, srebrny, niebieski 41mm i wszystkie nie idealnie trafiały w indeks wskazówką godzinową ale przesunięcie miały mniejsze.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka
 

A to dziady jedne. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kowalek18 napisał(-a):

Czekając na to co nam jutro zademonstrują

 

Może coś ze Swatch'em zmajstrowali 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duzo wskazuje na to, ze dzis Tudor pokaze wspolczesna wersje tego zegarka:

https://tudorcollector.com/rosstalks/the-tudor-us-navy-minefield/

Time + Tide pokazali takie zaproszenie na event Tudora:

28971c41f304049f9f04f16e32f45768.jpg&key=d104b90726432f2db146aee5c623ee386b8fe95898ce55f626a1a9e3290971e3

Bohater ma odpowiedni zegarek + pochyla sie nad mina morska. A tu krotka notka nt. tego pana. Zgadza sie Pearl Harbor (miejsce eventu Tudora) i dzisiejsza data (facet dostal medal honoru 14 wrzesnia).

John William Finn. Pearl Harbor (cf. programme posted by T+T). Despite his wounds, Finn returned to the hangars later that day. After receiving medical treatment, he helped arm the surviving American planes.[4][8] His actions earned him the first Medal of Honor to be awarded in World War II.[10][11][12] He was formally presented with the decoration on 14 September 1942, by Admiral Chester Nimitz, for courage and valor beyond the call of duty. The ceremony took place in Pearl Harbor on board [url='https://en.wikipedia.org/wiki/

Zrodlo: dżojnt efort kolegow z WUS.

bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miłośnik_Piękna napisał(-a):

Ja jestem ciekaw czy to co dziś zaprezentują będzie dostępne w Polsce w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Chwalą się taką nową, super fabryką, to chyba będą zaraz za 1/4 ceny 😉

 

Polecicie jakieś sprawdzone narzędzie do skrócenia bransolety?  Rolex tool 2100 trochę drogi, w salonie trochę  poharatali mi śruby. W poniedziałek odsyłam BB58 do poprawki wskazówki godzinowej i wymianę tych śrubek.  Muszę jeszcze trochę skrócić bransoletę ale wolę już zrobić to sam. Szkoda, że zwykłe, dobrej jakości bity 1,5mm są minimalnie za duże.  Jak szukam czegoś w necie to samą chińszczyznę mi proponuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kkwpk napisał(-a):

Czyli jednak Sub?

 

Za 107 minut bedzie wiadomo :))


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dużej chmury mały deszcz: nowy czarny FXD że zwykłym nurkowym bezelem 😉 Instagram worn and wound wszystko zdradził.

Edytowane przez Miłośnik_Piękna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mogli, na stronie Tudora widac od punkt 18 ;) ot nowa iteracja fxd maja marine nationale teraz us navy czekamy na formoze :))


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny model o który nikt nie prosił. Zamiast odświeżyć cała linie BB to wypuszczają jakieś niszowe zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieje, że pokażą mniejszego Pelagosa z bransoletą w tytanie, w kolorze niebieskim w macie 🫤 obecna nowość nie w mój gust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2023 o 11:45, kowalek18 napisał(-a):

Czekając na to co nam jutro zademonstrują witam serdecznie z moją 54. :))
 

 

No i pięknie!

To z polskiej dystrybucji? Rzucili go gdzieś wreszcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskiej dystrybucji nie ma szans na najbliższy rok, przynajmniej jeśli chodzi o bransoletę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna jest ta polityka Tudora. Niektóre modele były dostępne w zasadzie zaraz po premierze (nowy Ranger), inne po krótkiej chwili (nowy burgund 41), a na inne się czeka miesiącami. A przecież BB54 z racji wymiarów to nie będzie żaden bestseller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PKS napisał(-a):

Dziwna jest ta polityka Tudora. Niektóre modele były dostępne w zasadzie zaraz po premierze (nowy Ranger), inne po krótkiej chwili (nowy burgund 41), a na inne się czeka miesiącami. A przecież BB54 z racji wymiarów to nie będzie żaden bestseller.

Historycznych modeli zegarków jest ograniczona ilość, nie mogą się wystrzelać i wyprzedać z takich wzorów  w jeden rok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PKS napisał(-a):

A przecież BB54 z racji wymiarów to nie będzie żaden bestseller.

Dlaczego nie , jeśli ktoś ma mały nadgarstek lub lubi mniejsze zegarki to jest to całkiem fajna propozycja , nowe zapięcie też jest na plus , wziąłbym 54 zamiast 58 chociażby dlatego . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, gszydlowsky napisał(-a):

Dlaczego nie , jeśli ktoś ma mały nadgarstek lub lubi mniejsze zegarki to jest to całkiem fajna propozycja , nowe zapięcie też jest na plus , wziąłbym 54 zamiast 58 chociażby dlatego . 

Dokładnie miałem 58,i póki co widzę więcej zmian na plus niż in minus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

Dlaczego nie , jeśli ktoś ma mały nadgarstek lub lubi mniejsze zegarki to jest to całkiem fajna propozycja , nowe zapięcie też jest na plus , wziąłbym 54 zamiast 58 chociażby dlatego . 

Jego tarcza ma  chyba mniej niż 30mm, to jest nawet wśród małych zegarków trochę mało.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2023 o 15:50, gcze napisał(-a):

Chwalą się taką nową, super fabryką, to chyba będą zaraz za 1/4 ceny 😉

 

Polecicie jakieś sprawdzone narzędzie do skrócenia bransolety?  Rolex tool 2100 trochę drogi, w salonie trochę  poharatali mi śruby. W poniedziałek odsyłam BB58 do poprawki wskazówki godzinowej i wymianę tych śrubek.  Muszę jeszcze trochę skrócić bransoletę ale wolę już zrobić to sam. Szkoda, że zwykłe, dobrej jakości bity 1,5mm są minimalnie za duże.  Jak szukam czegoś w necie to samą chińszczyznę mi proponuje. 

 

Człowieku - wstrzymaj się, nie psuj sobie fajnego zegarka!

To, że "kowale" z kruka Ci porysowali śruby - nic niezwykłego, przecież tam nie pracują "mistrzowie fachu", tylko zwykli pracownicy.

Trzeba było oddać bransoletę do skrócenia prawdziwemu zegarmistrzowi, zrobiłby to za maksymalnie 50 zł.

 

Jesteś pewien, że chcesz oryginalny zegarek dać "otwierać i poprawiać"? 

Otwieranie nowego zegarka jest bezsensowne. To już nigdy nie będzie to samo - ani smary, ani szczelność - szczególnie jak to zlecisz naszym "sprzedawcom" - oni przekażą go swojego zaufanego "majstra" z certyfikatem. Może się okazać, że dostaniesz wycentrowaną wskazówkę, równocześnie z paprochami na tarczy, lub np, "dziabniętym" cyferblatem.

 

Ps. kiedyś jak kupowałem pierwszy zegarek "swiss" :) - to był Epos 3401 - parę egzemplarzy odrzuciłem, bo miały na tarczy bardzo niewielkie skazy. Co ciekawe były oferowane przez jednego przedstawiciela za nieco niższą cenę. Potem pojechałem do innego miejsca (miasta) i kupiłem "z marszu" idealny wręcz egzemplarz, który mi wiernie towarzyszył przez klika następnych lat.

 

A potem przyszedł czas serwisu, bo paru latach zegar zaczął minimalnie zwalniać. To przez jubitom dali to swojemu "macherowi" - chyba skalski, z tego co pamiętam. Zrobił serwis za duże pieniądze ety 2824-2, polegający na przesunięciu wajchy o jeden stopień do przodu. Przy okazji właśnie zapaprał cyferblat a potem, po reklamacji go zarysował...

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.