Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Rabat znaczący, ale czy to wynika z wprowadzenia nowego modelu, czy raczej tak, jak napisałeś, lepiej wygląda. Dla mnie obecny Breitling jest mocno przewartościowany i może ktoś inny tez to zauważył, że zegarki przestały się sprzedawać, ba za ceny z metki można kupić zegarek z wyższej półki. Oczywiście IMHO. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można wrzucać linków z grey marketu Jomashop i pisać że Breitling daje 50% rabatu. Omega też tam często wisi z rabatami 35-40%. To są zegarki bez orginalnej gwarancji producenta. Do ceny też trzeba dodać podatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracając do punktu wyjścia, moim zdaniem wprowadzenie nowego modelu wcale nie spowoduje spadku oficjalnych cen na pozostałe już produkowane modele. Oczywiście może zmniejszyć się zainteresowanie starymi modelami na rynku wtórnym, ( pisząc starymi mam na myśli kilkuletnie). Jeśli pojawi się Tudor Sub, wielu uzupełni kolekcję, niekoniecznie wymieni.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można wrzucać linków z grey marketu Jomashop i pisać że Breitling daje 50% rabatu. Omega też tam często wisi z rabatami 35-40%. To są zegarki bez orginalnej gwarancji producenta. Do ceny też trzeba dodać podatek.

Dokładnie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżki są od ceny z Jomashop, która i tak jest wyjściowo niższa o 1k od tej z metki u AD, więc nawet z podatkiem wyjdą te procenty. Oczywiście są to zegarki z grey marketu, bo pytanie było gdzie są a tam mogłem pokazać ofertę z której można skorzystać tu i teraz. Pisałem w poprzednim poście że ceny na metkach nie spadają, ale w praktyce jeżeli mnóstwo towaru idzie do grey marketu z kosmiczną przeceną to ceny w praktyce są niższe. Jakieś drogie dziwactwa Omegi też nie chcą się sprzedawać i podzielają los Breitlinga, skoro Omega sama daje 20% u AD, to 28% na Moonwatcha w grey market to wcale nie tak dużo, ale  już Planet Ocean GMT wisi podobnie z 50% bo nikt tego nie chce.

 

 

 

 

Pisałeś że Breitling robi przeceny -50% z metki  , a to nieprawda. Rabaty po zmianie właściciela u AD są na podobnym poziomie. Wrzucanie ofert z Jomashop słabo sprzedających się modeli ma się jak piernik do wiatraka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całego zielonego w ceramice bym przytulił

Ceramika to tylko rollo.

Jeśli to rzeczywiście jest sub w rozmiarze 40 slim to idealnie wstrzeliwuje się pomiędzy BB41 a BB58. Kanibalizmu tu raczej nie będzie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było w sumie trochę dziwne żeby zostawili w ofercie aż 4 różne divery: pelagos, duży BB, mały BB i to coś nowego. Ciekawe jaką będzie miał nazwę ten nowy, Submariner raczej nie, jakiś heritaż dajwer bardziej.

A co w tym dziwnego , Panerai ma same divery i nie narzeka. Rozmiar i liczne detale designu a czasem materiał sprawia, że te zegarki się uzupełniają dla wielozegarkowców. Tak jak fani Rolexa mają jednocześnie różne wersje SUBa czy GMT tak w Tudorze można to powtórzyć w niższym segmencie cenowym.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, Tudor to tylko Black Bay patrząc co ludzie kupują. W sumie dziwi mnie że heritage chrono nie ma więcej fanów. Nie zgodzę się tylko z jednym, Panerai nie ma samych diverów, bo ciężko tym mianem określić zegarek z WR30 xD.

Fakt, ale to od niedawna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor to tylko Black Bay patrząc co ludzie kupują..

Wydajesz taka opinie na podstawie tylko forum? Czy masz większa wiedzę na ten temat?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie zrobią Suba na wzór tych vintage to blakbaja nie będzie się dało za darmo oddać.

 

EDIT: Na fotce po rozjaśnieniu widać że bezel wygląda bardziej jak ten z Suba niż coin edge z BB.

 

66d3968b0c26acb65faa8a31be54d02c.jpg

Nie widać czy snowflake czy mercedes...

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak rolex miałby utrzymywać się tylko ze sprzedaży stalowych subow i dayton :D wiedza z forum ;)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak rolex miałby utrzymywać się tylko ze sprzedaży stalowych subow i dayton :D wiedza z forum ;)

Chyba nie do końca - rozpoznawalność Rolexa pozwala sprzedawać całą ofertė ( najwięcej DJów) , Tudor to marka miłośników ...Tudora i sprzedaje to co cenią inni miłośnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie zrobią Suba na wzór tych vintage to blakbaja nie będzie się dało za darmo oddać.

 

EDIT: Na fotce po rozjaśnieniu widać że bezel wygląda bardziej jak ten z Suba niż coin edge z BB.

 

Coin edge jest bardzo zabawnym patentem. Przynajmniej w obecnym wydaniu zupełnie nie nadaje się do w miarę swobodnego obracania bezelem, który sam też jest taki więcej udomowiony. Ale za to wyszedł piękny nurek garniturowy, pozbawiony brutalizmów Submarinera :-)

No i ma ten bondowski wdzięk :-)

 

post-106853-0-22217500-1552080485.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowe doświadczenie z fifty-eight: jest to bardzo wygodny zegarek o uniwersalnej wielkości (zresztą widać na zdjęciu). Mimo że nieco mniejszy nominalnie od Tisella, ma jednak od niego nieco dłuższe uszy. Uszy okazały się bardzo praktyczne. O ile w uszka Tisella pasek przewlekany wciska sie z pewnym trudem, o tyle Tudor, oczywiście po wyjęciu tych sztuczek do zapełniania dziur przy bransolecie, pozwala na swobodne przełożenie dowolnej grubości taśmy. Jest to cecha bardzo vintage, z czasów, kiedy tego typu paski należały do najpopularniejszych. Na razie trudno mi opisać więcej wrażeń, więc wspomnę tylko, że luma sprawia wrażenie bardzo dobrej (ale jeszcze porządnie sie jej nie przyglądałem, wiem tylko, że doświetlona oddaje bardzo mocno), bezel dosyć trudno uchwycić (taka uroda tego coin-edge, chyba nie przeznaczonego dla nurków), ale porusza się pewnie i sprawia solidne wrażenie, to samo koronka, której kształt bardzo ułatwia wszelkie manipulacje (przeciwieństwo Submarinera). Test kąpieli pod prysznicem zegarek przeszedł śpiewająco, co o niczym nie świadczy, zobaczymy co powie na pływanie w morzu. Poza tym ma na sobie dużo żółtego, muszę się przyzwyczaić do nadgarstka w wersji bogatej. Jeśli ktoś kiedyś wypuści wkładkę bezela ze srebrnymi indeksami, wezmę śrubokręt i wymienię :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowe doświadczenie z fifty-eight: jest to bardzo wygodny zegarek o uniwersalnej wielkości (zresztą widać na zdjęciu). Mimo że nieco mniejszy nominalnie od Tisella, ma jednak od niego nieco dłuższe uszy. Uszy okazały się bardzo praktyczne. O ile w uszka Tisella pasek przewlekany wciska sie z pewnym trudem, o tyle Tudor, oczywiście po wyjęciu tych sztuczek do zapełniania dziur przy bransolecie, pozwala na swobodne przełożenie dowolnej grubości taśmy. Jest to cecha bardzo vintage, z czasów, kiedy tego typu paski należały do najpopularniejszych. Na razie trudno mi opisać więcej wrażeń, więc wspomnę tylko, że luma sprawia wrażenie bardzo dobrej (ale jeszcze porządnie sie jej nie przyglądałem, wiem tylko, że doświetlona oddaje bardzo mocno), bezel dosyć trudno uchwycić (taka uroda tego coin-edge, chyba nie przeznaczonego dla nurków), ale porusza się pewnie i sprawia solidne wrażenie, to samo koronka, której kształt bardzo ułatwia wszelkie manipulacje (przeciwieństwo Submarinera). Test kąpieli pod prysznicem zegarek przeszedł śpiewająco, co o niczym nie świadczy, zobaczymy co powie na pływanie w morzu. Poza tym ma na sobie dużo żółtego, muszę się przyzwyczaić do nadgarstka w wersji bogatej. Jeśli ktoś kiedyś wypuści wkładkę bezela ze srebrnymi indeksami, wezmę śrubokręt i wymienię :-)

Mi osobiście złote cyferki na bezelu też przeszkadzają... gdyby były srebrne jak w wersji 41 to byłyby sztos !

Edytowane przez radekglaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zupełnie Was nie rozumiem :) Zgaszone złoto czyni klimat tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zupełnie Was nie rozumiem :) Zgaszone złoto czyni klimat tego zegarka.

Tez tak uwazam wlasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem z tych, którym to złoto na bezelu bardzo się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zupełnie Was nie rozumiem :) Zgaszone złoto czyni klimat tego zegarka.

 

Oczywiście to kwestia gustu. 

Ja uważam, że złoto na indeksach i wskazówkach w połączeniu z pożółkniętą lumą pasuje bardzo dobrze... ale na bezelu (jak dla mnie) to już za dużo cukru w cukrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie jestem takim zwolennikiem ocieplenia klimatu, ale się przyzwyczaję.

Nie no jak masz sie meczyc to mysle, ze koledzy za poł ceny Cie odciążą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam za pol ceny. Skoro teraz ma być sub ponoć to miska ryżu wystarczy :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.