Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Panowie, nie jestem biegły w historii Tudora. Ale dziś, przy okazji recenzji pewnego zegarka (link poniżej) dowiedziałem się, że przynajmniej na początku swojego istnienia, była to tania marka modowa (później autor recenzji wyjaśnił, że "butikowa"). Na pewno są w temacie Koledzy biegli w sprawach historycznych i w związku z tym, czy ktoś zechce mi, w kilku prostych i żołnierskich zdaniach wyjaśnić, jak to jest z tą modowością, względnie butikowością Tudora u jego początków, a może i dziś jeszcze?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/178832-czarny-z-ameryki-czyli-caravelle-45a121/?do=findComment&comment=2616149

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie jestem biegły w historii Tudora. Ale dziś, przy okazji recenzji pewnego zegarka (link poniżej) dowiedziałem się, że przynajmniej na początku swojego istnienia, była to tania marka modowa (później autor recenzji wyjaśnił, że "butikowa"). Na pewno są w temacie Koledzy biegli w sprawach historycznych i w związku z tym, czy ktoś zechce mi, w kilku prostych i żołnierskich zdaniach wyjaśnić, jak to jest z tą modowością, względnie butikowością Tudora u jego początków, a może i dziś jeszcze?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/178832-czarny-z-ameryki-czyli-caravelle-45a121/?do=findComment&comment=2616149

Określenie "boutique" nie znaczy wcale tyle co "modowa" (jak w "fashion watch") - to po pierwsze, a po drugie nigdzie we wczesnej historii Tudora, ani na ich własnej stronie (https://www.tudorwatch.com/magazine/article/tudor-history-origins-1926-to-1949), ani nawet w Wiki nie ma mowy o "butikowym" charakterze tych pierwszych modeli. Nie odnosi się to też do strategii sprzedaży, wręcz przeciwnie marka powstała jako tańszy wariant Rolexa z założeniem, że jakość będzie na podobnym poziomie. Te pierwsze modele były czasami jeszcze opisane jako "Rolex" i sprzedawane tylko w wybranych sklepach/salonach jubilerskich.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Leszek, mi też się tak wydawało na tyle, na ile znam język angielski i dostępne w tym języku źródła, które mówią o Tudorze właśnie jako marce tańszej, tym samym bardziej dostępnej od Rolexa, jednak ciągle zachowującej bardzo wysoką jakość wykonania. Póki co więc, pisanie przez Kolegę @Zeno o "taniej marce modowej" czy butikowej (cokolwiek to oznacza) pachnie mi ...ignorancją.

Tu też nie znajduję "modowości" i "butikowości"...

 

https://www.revolution.watch/a-story-of-transcendence/?archive#

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dłuższego czasu przeglądam ten wątek i stanąłem przed możliwością nabycia wymarzonego zegarka. Wybór padł na model BB 58, jestem już po przymiarkach Wszystko pasuje idealnie, to z pewnością mój typ. Mam okazję kupić ten zegarek z wystawy, bez czekania. Oferowana cena po rabacie to 3010€, ale sądzę, że za około 2800€ byłby do wzięcia. I tu pojawiają się dwa pytania:

1) zegarek mogę zakupić na terenie Hiszpanii, gwarancja jest międzynarodowa. Przeczytałem w tym wątku, że Polski AD kręci nosem i w razie problemów wypina się na osoby, które nie dokonały u nich zakupu. Czy to nadal ma miejsce i powinno negatywnie wpłynąć na decyzję o zakupie?

2) czy ta cena jest atrakcyjna? Jakieś pół roku temu pytałem w Kruku o ten zegarek i pomijając konieczność oczekiwania 6 miesięcy, oferowano mi rabat 20% od ceny z metki. Czy takie rabaty nadal są oferowane?

 

Może ktoś z forumowiczów podzieli się przemyśleniami i swoim doświadczeniem

 

Ten model ,na pasku(bez bransolety),kilka dni temu w Istambule był do wzięcia za około 11600 PLN (+_) jeżeli to jakoś pomoże w decyzji.. 

 

Był "od ręki" .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ,na pasku(bez bransolety),kilka dni temu w Istambule był do wzięcia za około 11600 PLN (+_) jeżeli to jakoś pomoże w decyzji..

 

Był "od ręki" ..

Dziękuję za odpowiedź. Zapomniałem dodać, że zegarek sprzedawany jest na bransolecie, oczywiście z oficjalnej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat oglądam serial The Deuce... I taka inspiracja:

 

deuce.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Marek, bardzo ładny powrót :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam słabą tą swoją silną wolę .. i wracam do klubu

 

 

Na tym zdjęciu wyglada jakby miał 10 mm wysokości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu wyglada jakby miał 10 mm wysokości :)

A ile ma?

Wiecej chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Fajny jest :)

 

Nie wiem ile ma ale na oko to przemnożyć przez 1,5 trzeba ;)

 

W krótkim czasie miałem okazję mierzyć BBR (eta) i równocześnie harrodsa oraz GMT - musze przyznać, że ta fazka na dole koperty robi optycznie bardzo dobrą robotę. Optycznie gmt wydaje się cieńszy niż koledzy.

 

Show skradł inny zegarek, ale to nie ten dział i nie ten budżet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Fajny jest :)

 

Nie wiem ile ma ale na oko to przemnożyć przez 1,5 trzeba ;)

 

W krótkim czasie miałem okazję mierzyć BBR (eta) i równocześnie harrodsa oraz GMT - musze przyznać, że ta fazka na dole koperty robi optycznie bardzo dobrą robotę. Optycznie gmt wydaje się cieńszy niż koledzy.

 

Show skradł inny zegarek, ale to nie ten dział i nie ten budżet...

Oris :))

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris :))

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Haha, myślałem o innym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam słabą tą swoją silną wolę .. i wracam do klubu

To na niego moona zmieniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na niego moona zmieniłeś?

W rezultacie tak, ale w momencie sprzedawania moona nie miałem zamiaru brać żadnego zegarka, a o tudorze myślałem tylko pod postacią burgunda na ecie... No ale cóż.. musiałbym się wylogować z sieci, i zabić okna deskami żeby mnie nowy zegarek nie skusił.. nie wiedziałem tylko że to będzie tak szybko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo akurat ten model Tudora jest bardzo ciekawy i trudno mu się oprzeć. Wiem coś o tym.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo akurat ten model Tudora jest bardzo ciekawy i trudno mu się oprzeć. Wiem coś o tym.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Fenomenalne ma kolory tego bezela. Fajnie grają w zależności od światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło już ładnych kilka miesięcy od kiedy jest u mnie, i choć decyzja o zakupie była podjęta bardzo emocjonalnie, to im dłużej go mam, tym bardziej przekonuje się o jego zaletach zegarka i trafności podjętej decyzji.

 

 

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje GMT!

To świetny model, u mnie zagości na długo


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.