Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

Cudne zdjęcie ;)

Rewelacyjna fotka  :wub:

Klimatycznie :wub:

Dzięki. Lubię robić takie foty. Człowiek weźmie na tarasie rzuci parę liści, w to położy zegarek i cyk - wychodzi jakby w jakimś magicznym elfickim lesie sesję zrobił :P

ng6mnrm.png

Panowie, napiszcie mi proszę czy boicie się o serwisowanie Waszych Tudorów na mechanizmach in-house? Mam rozterkę przed zakupem, zainteresowany jestem Black Bay'em w wersji Chrono. Dzwoniłem do zegarmistrza Pieśkiewicza w Warszawie i powiedział mi, że wszystkie Tudor z własnymi mechanizmami serwisowane są w Szwajcarii, obecnie orientacyjny koszt takiego serwisu to ok 2500 zł a czas oczekiwania na zegarek może być bardzo długi i ciężki do przewidzenia. Są może jakieś alternatywy?

O ile w przypadku zwykłego BB masz alternatywę w postaci wersji na ETA dostępnej na wtórnym rynku to chrono oferowane jest tylko z inhousem. Choć jest to modyfikowany ale jednak dostępny chyba od 10 lat mechanizm B01 Breitlinga. Poza okresem gwarancyjnym można iść tym tropem szukając zegarmistzów którzy pracowali z tym mechanizmem.

Bransoleta z mojej perspektywy przy tym rozmiarze nadgarstka (17,5-18cm) posiada ten sam mankament co bb58 - mianowicie zapięcie jest dosyć długie (mowa o wewnętrznej stronie), a bransoleta posiada skromną możliwość dotyczącą usuwania ogniw w przedniej części (usunąłem jedno, z tyłu chyba dwa) i wówczas zegarek ma tendencję do obracania się na nadgarstku, a nie leży sobie jak przyklejony - to samo było w bb58 - pokaże może potem na zdjęciu o co chodzi. W każdym razie wynika to z tego, że nie da się z przodu usunąć jeszcze jednego ogniwa i ustawić wygodnie zapięcia na środku nadgarstka :)

Głupi, ja.. Okazuje się, że da się usunąć ostatnie ogniowo, ale poprzez demontaż tej klamry blokujacej zapięcie... Ogarnąłem to szpilką w 5 minut - łącznie z rozkręceniem i dołożeniem zdemontowanego ogniwa z drugiej strony...

K3vZHhO.jpg

Teraz zapięcie układa się centralnie na moim nadgarstku i zegarek nie obraca się w ciągu dnia, co przy klockowatej kopercie było mało komfortowe. Wiem, problemy nie z tej ziemii ale może komuś się przyda..

MclrjVw.jpg

Marek ja w weekend się zabieram z jakaś agrawką do mojego zieleniaka bo podobnie się układa :)

Edited by nomysz4

Poprzednim razem jak trafił na nato, nie wzbudził zainteresowania ani nie uzyskał pochlebnych ocen. A teraz? post-57210-1570692868,8298_thumb.jpgpost-57210-1570692872,85_thumb.jpgpost-57210-1570692877,8442_thumb.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Staszku jeśli NATO jest granatowo czerwone to jest prawie tak idealnie jak na bransolecie ...bo reszta pasuje jak ulał ;-)

Ja jednak stawiałbym na bransoletę, choć na tym nato też jest ok  :)

Edited by paul221

Założyłem tez NATO ale słabo wyglada wtedy bok. Optycznie grubasek . Fotki robione z góry czy na leżaka bardzo dobrze wypadają .

Guest Passero

Założyłem tez NATO ale słabo wyglada wtedy bok. Optycznie grubasek . Fotki robione z góry czy na leżaka bardzo dobrze wypadają .

Lotus, idź stond!

Rozumiem że akurat tego modelu nie masz w sprzedaży ale gdybys miał to nawet Mario197 nie nadążyłby serduszek wysyłać do Twoich makro a wszyscy wiedzą że Mario z każdej szuflady potrafi i lubi wyskoczyć :-)

Tak jak i Ty Belmondo alias Krezus vel Lotus, wyskakujesz co rusz pod nowym nickiem ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Lotus, idź stond!

Nie kumam o co chodzi z nickami ale możesz zrobić to samo. Myślisz że coś się wtedy stanie? Po prostu z blatu spadnie jedna śrubka

Tak jak i Ty Belmondo alias Krezus vel Lotus, wyskakujesz co rusz pod nowym nickiem ;)

Sa ludzie którym pasuje rola klakiera czy jak to się mówi błazna klasowego.

Nie kumam o co chodzi z nickami ale możesz zrobić to samo. Myślisz że coś się wtedy stanie? Po prostu z blatu spadnie jedna śrubka

Sa ludzie którym pasuje rola klakiera czy jak to się mówi błazna klasowego.

Brak jakichkolwiek postępów. A szkoda :(

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.