Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

28 minut temu, Grygos napisał:

Czy jak kupuje sie BB58 na bransie to dają w gratisie NATO ?

W wesji na ETA tak było. Teraz to może na hasło „ osiem gwiazdek” 😉

No dobra... tak tylko zapytałem.
Bo w tym pudełku jest taka przegródka i zastanawiałem sie czy ten Belg przesłał wszystko co dostał.

14 godzin temu, ledr napisał:

2 tygodnie, w Kraśniku.

Ty się Gościu ze mnie nie śmiej bo ja się zakręciłem na tego Tudora głównie przez ciebie (dzięki Tobie) od chwili jak zamieściłeś post  "zastanawiam się, chyba go wystawie ... "

3 godziny temu, Grygos napisał:

Ty się Gościu ze mnie nie śmiej bo ja się zakręciłem na tego Tudora głównie przez ciebie (dzięki Tobie) od chwili jak zamieściłeś post  "zastanawiam się, chyba go wystawie ... "

Ale w życiu, ja nawet nie mam poczucia humoru, co potwierdzą liczni koledzy w tym temacie. Jeżeli z czegoś się śmieję, to najprędzej ze strategii marketingowych niektórych firm, w tym Kruka - z ich stroną obiecującą zakupy bb58, których jeszcze w fabryce Tudora nie widzieli, bo jeszcze surówka się nie wytopiła na żelazo, z którego potem dopiero robią stal na te koperty...

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

58 minut temu, Grygos napisał:

A na awatarze się uśmiecha... normalnie oszust.

Nie dam sobie obrażać awatara, to średniowieczna wada zgryzu! Może jeszcze zakuty łeb, co?

Chciałem wstawić Jeana Reno z "Wielkiego błękitu", ale od razu by mnie rozpoznali w spandexie i goglach do nurkowania...

Leszek

Dołączam do klubu  bb36
20201030_070638.thumb.jpg.da72b92e9621771d27044bda0b8106b5.jpg

Graty!!!!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to mówię jak pierwsze wrażenia.

20201027-191912.jpg&key=f58b0cdecb7d679858c6f5a08d4e97300e149f228a4669fd7c516ae8c3b2e886

Dałem się podkręcić przez to cholerne forum.  Co mi odwaliło żeby kupować kolejnego divera ???   A, no tak, co chwile nurkuję.  To Wasza, Szacowni Koledzy zasługa/wina – tak powiedziałem żonie.Wreszcie gościu (Belg) zapakował i przysłał. Trwało to tyle, (10 dni od przelewu do nadania wysyłki) że zacząłem się niepokoić.
No a teraz kilka pierwszych refleksji :
Co za dziwaczny pomysł z tą wskazówką godzinową ???   Ten kwadracik – ni z gruszki, ni z pietruszki.  Na sekundowej malutki to jeszcze ujdzie ale na godzinowej jest jakiś taki...   Chyba korpoludki zrobiły burzę mózgów i było tak :  słuchajcie, musimy coś wymyślić, ale coś innego niż wszyscy, ale co najważniejsze NIE „mercedes” żeby nie było jak Rolex.  Koniecznie musi być INACZEJ.  I wtedy bratanek prezesa powiedział KWADRACIK.  I wszyscy krzyknęli hurra, a kierowca autobusu klaskał.
No to jakby kwadracik było mało, to jeszcze wskazówkę obcięli jak obcinaczką do paznokci.  No, ale jest oryginalnie ! 
Zegareczek obejrzałem.  I pod lupka i bez i… jest naprawdę śliiiicznie wykonany. Napisy na tarczy, indeksy, wskazówki...  wszystko MNIAM.  Tylko ten wielki kwadrat... Chyba muszę go pokochać.   Bransoleta wykonana też perfekcyjnie.  W dotyku taka mięciutka, jedwabista. Te ćwieki też mi pasują.  Jest tylko jedna dziwna rzecz w tej bransie - długość zapięcia to 4,5 cm.  Trochę dużo jak na zegarek 39mm, czyli do niezbyt atletycznych nadgarstków.  Temat wielkości zapięć jest omawiany na wątku Rolexa  

Leży na ręce jakbym się z nim urodził.  Jak Seiko 5 które kupiłem w 2006 roku za 250 zł
O, kurde !  Datownika nie ma.

Jak nie ma datownika to oddaj, fejk jakiś :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pytanie o dokumenty które Tudor daje wraz z zegarkiem,

Oprócz plastikowej karty widzę w różnych ofertach takie dwie czarne książeczki.    Czy są w nich jakieś wpisy, pieczątki, czy są one istotne dla gwarancji ?   Mój sprzedający nie przesłał mi tych książeczek, tylko samą plastikowa kartę.  Trochę słabo, nie ?

5 minut temu, Grygos napisał:

Oprócz plastikowej karty widzę w różnych ofertach takie dwie czarne książeczki.    Czy są w nich jakieś wpisy, pieczątki, czy są one istotne dla gwarancji ?   Mój sprzedający nie przesłał mi tych książeczek, tylko samą plastikowa kartę.  Trochę słabo, nie ?

Nie są ważne, najważniejsza jest podbita karta gwarancyjna. Nic więcej nie potrzebujesz.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Teoretycznie karta nie jest potrzebna, ponieważ jest aktywowana elektronicznie w chwili sprzedaży, praktycznie jeśli chce się skorzystać z gwarancji producenta, to ten może zapisać sobie co mu się podoba i np. oprócz karty wymagać dodatkowo trzech pomidorów i zaświadczenia o nieodrażającym wyglądzie kupującego 🙂

W 2020 r. Tudor wprowadził nowe karty gwarancyjne (podobnie jak Rolex).

Na starych kartach oprócz nr ref. i seryjnego były jeszcze:

- kod kraju AD (jako np. LC100, gdzie LC = land code, 100 = Niemcy)

- nazwa/pieczątka AD

- nazwa kupującego

- data zakupu

Na nowych kartach jest już tylko na rewersie miejsce na (jak na zdjęciu karty BB58 poniżej 🙂 )

- datę zakupu

Zarówno stare karty jak i nowe w chwili sprzedaży są aktywowane elektronicznie czytnikiem u AD, więc Tudor/Rolex wiedzą kiedy i gdzie zegarek o danym nr seryjnym został sprzedany.

Natomiast nowe karty są kłopotliwe dla rynku wtórnego. Jeśli sprzedawca nie jest zaufany, to nigdy nie ma się pewności co do źródła pochodzenia zegarka oraz tego czy i do kiedy ma gwarancję producenta. Wcześniej można było chociażby w prymitywny sposób sprawdzić czy dany salon w ogóle istnieje i czy ma autoryzację producenta, a w niektórych przypadkach uzyskać bezpośrednio informację czy rzeczywiście sprzedali dany zegarek i stan gwarancji.

spacer.png

Edited by memento mori

Instrukcja i zasady gwarancji wraz z certyfikatem chronometru w tych książeczkach... do gwarancji potrzebna tylko wypisana plastikowa karta... a przywieszkę Ci dali chociaż ?
IMG_0587.thumb.jpg.f0baccf5265e9d20cea2f7bef26541c2.jpg

15 minut temu, Szyszkops napisał:

Instrukcja i zasady gwarancji wraz z certyfikatem chronometru w tych książeczkach... do gwarancji potrzebna tylko wypisana plastikowa karta... a przywieszkę Ci dali chociaż emoji6.png?

uu, widać, że się kurzy ;)

54 minuty temu, Szyszkops napisał:

To rysy, które zrobiłem o kadłub uboota podczas ostatniego nurkowania emoji6.png

Toż to głupota, pływać blisko uboota! A na pewno nie należy zakładać do nurkowania drogich, eleganckich zegarków marki Tudor😉

Leszek