Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

Nie wiem szczerze powiedziawszy czym się tak podniecacie przy tych 58. 🥱 JK dla mnie nie ma co tu porównywać jakiegoś nowoczesnego BB z jakimś prehistorycznym subem rolexa ( oddzielne wogole byty) inny czas inna technologia inne materiały, inni odbiorcy. Jesli coś ma być substytutem czegoś to raczej 58 blue jest substytutem 58 Black. I tylko tyle i aż tyle. nic więcej. I trochę śmieszy mnie zaklinanie rzeczywistości przez właścicieli 58 blue. 

O i T

Prędzej czy później stanę się właścicielem BB58Blue, i nie będzie to dla mnie substytut innego modelu, czy to 58Black, czy starszych referencji Tudora - po prostu mi się podoba (a czy zostanie ze mną na dłużej to już inna kwestia). Inaczej patrząc, to zawsze znajdziemy jakąś formę substytucji, również w modelach Rolex'a.

Powiadam Wam, że jest się czym rajcować blue też był git, ale mógł zostać tylko jeden

IMG_1477.jpg

No, Kuba, jak Ty go ze starymi ziemniakami trzymasz i zardzewiałym szczypiorkiem, to chyba nie jest aż taki git🤣

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

No, Kuba, jak Ty go ze starymi ziemniakami trzymasz i zardzewiałym szczypiorkiem, to chyba nie jest aż taki git

Ja go tak przed kradzieżą zabezpieczam - trzymam w chlewiku

Jak w chlewiku, to uważaj, żeby Ci nie zbrązowiał😉

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

2 minuty temu, Szyszkops napisał:

Ja go tak przed kradzieżą zabezpieczam - trzymam w chlewiku emoji6.png

Cebula mocno barwi.

Teraz, Szyszkops napisał:

Czyli lepiej go nie gotować z cebulą?

Twój chlew i twoje małpy (*sorry - świnie).

@GaltJ chodziło mi bardziej o zysk w sensie hype i zainteresowanie marką. Inne modele jasne cieszyly sie popularnością ale dopiero 58 był strzałem w 10tke który nakręcił recenzentów, sciagnal nowych ludzi do Tudora itp

Świecimy 

Co Ty tam oliwę rozlałeś ??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

20 minut temu, Szyszkops napisał:

Co Ty tam oliwę rozlałeś emoji6.png??

Olej z wątroby nietoperza 

17 godzin temu, swierszczu napisał:

Nie wiem szczerze powiedziawszy czym się tak podniecacie przy tych 58. 🥱 JK dla mnie nie ma co tu porównywać jakiegoś nowoczesnego BB z jakimś prehistorycznym subem rolexa ( oddzielne wogole byty) inny czas inna technologia inne materiały, inni odbiorcy. Jesli coś ma być substytutem czegoś to raczej 58 blue jest substytutem 58 Black. I tylko tyle i aż tyle. nic więcej. I trochę śmieszy mnie zaklinanie rzeczywistości przez właścicieli 58 blue. 

Zgadza się. 58 to fajne zegareczki, ale szybko się nudzą niestety. 😉

4 godziny temu, zbyniu70 napisał:

Zgadza się. 58 to fajne zegareczki, ale szybko się nudzą niestety. 😉

Może dlatego, że wzorują się na innym „ nudnym” zegarku 😉

553C785F-78C9-4B75-BAA5-6AF1642150F6.jpeg

Godzinę temu, desmo napisał:

Może dlatego, że wzorują się na innym „ nudnym” zegarku 😉

553C785F-78C9-4B75-BAA5-6AF1642150F6.jpeg

Pewnie tak.😉

19 godzin temu, Jan napisał:

@GaltJ chodziło mi bardziej o zysk w sensie hype i zainteresowanie marką. Inne modele jasne cieszyly sie popularnością ale dopiero 58 był strzałem w 10tke który nakręcił recenzentów, sciagnal nowych ludzi do Tudora itp

Pewnie, rozumiem i zgadzam się z Tobą. Chciałem tylko wnieść do dyskusji trochę danych finansowych, aczkolwiek w przypadku Rolka jest to bardzo utrudnione. Może po zamknięciu roku przedstawią troszkę danych nt. wyników Tudora za 2020, ja chętnie bym się dowiedział.

Panowie, 

Pytanie o tudora Black bay dark - mam i używam gmt którego bardzo sobie cenię i zastanawiam się czy nie dobrać do paczki tego ciemnego. Jak on się sprawuje, koperta się łatwo rysuje czy nie?

16627078-g4nmlpjdcwo6bz7ckz4unx30-ExtraL

Edited by Krzysiek_W

Czołem Panowie,

kupiłem ofoliowanego Tudora BB36 z drugiej ręki, trafił w ręce pierwszego posiadacza 22 grudnia 2020 roku. Sprawdziłem jego oryginalność i wygląda ok (luma indeksów i wskazówek ma identyczny kolor, ETA ma usuniętą pozycję zmiany daty, ceramiczny detent ball w bransolecie, nienaganne nadrugi na tarczy). Zastanawia mnie jedynie karta gwarancyjna - nie ma adresu/nazwy dealera. Podpowie ktoś kto kupował z kartą nowego typu? Może tak być? Ważna jest?

t1.jpg

t2.jpg

Karta wygląda legitnie, nowe nie mają nazwy dilera.

Dzięki, sprawdzam jak mogę, bo cena naprawdę okazyjna, ale kupiony od osoby prywatnej na Ch24. Bałem się lewizny, a wychodzi na to, że wyszła całkiem dobra okazja :)