Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie pierwsza z prawej w górnym rzędzie bardzo ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwsza z prawej w górnym rzędzie bardzo ciekawa.

Dla mnie też, jednak duży kontynent też daje radę.

Z niektórych bez kontynentu np. cały niebieski, wyszedł Spider-Man ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wskazówki godzinowa i minutowa powinny pozostać stalowe, kolorowe wyglądają infantylnie. Sekundowa może byc niebieska/żółta.

Co do tarcz, to na pewno odpadają te z niebieskim grzebieniem po okręgu - słabo to wygląda. Reszta jest ok - i tu jest problem bo co wybrać ?

Trzeba będzie wyłonić do ankiety max 4 propozycje.


Zawsze bardzo podobał mi się ten model poniżej, może delikatnie dostosować ten design i kolorystykę pod nasz projekt.

 

Vulcain-Nautical-Seventies-Vulcain-Troph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na start w ramach naturalnej selekcji dałbym

 

post #241 rys.W2V2 zegarek 5

post #248 rys.W2V3 zegarek 3

post #248 rys.W1V3 zegarek 2 (lub 5 w zależności jak liczyć czy wszystkie czy zaczynając od pierwszego rzędu - to ten sam zegarek)

post #251 rys.W2V4 zegarek 3

post #254 rys v4 zegarek 5

 

niech reszta doda im przeciwagę

 

generalnie, żeby ruszyć dalej z miejsca @Marcin musisz się określić czy robisz kontynent ? Jeśli TAK to czy mały czy duży - czyli generalnie podkład tarczy

 

kolejnym etapem będzie dobranie indeksów

 

i w ostatnim etapie kolorów (tarczy i wskazówek)

 

Wydaje mi się, że jeżeli pomieszacie te etapy i mimo, że i tak będziesz miał ostateczne zdanie to będziemy się cofać do tyłu zamiast iść do przodu po każdy będzie gadał o czym innym, skupiał się na czym innym i miał życzenia do czego innego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wskazówek - chyba tak - stalowe lepsze, Ale to mój pierwszy raz /projektowo/ w tej materii więc wybacz - uczę się.

Co do tej obwódki - powstała intuicyjnie, sam siebie nie będę oceniał; czy to "słabe" - wg mnie nie ale notuję uwagę;

jeśli będzie potrzeba dopracować jakiś wariant/y/ - nie ma problemu - czekam na konkretniejsze sugestie

 

ten model Vulcaina - muszę przetrawić jak to pogodzić. W moich propozycjach miało być biało, czysto (może trochę chłodno :) ) i przejrzyście

 

edit:

pytanie do kolegi Marcina: czy jest szansa na powrót do koncepcji zastosowania koperty VISa?

wydaje mi się  że część propozycji bardzo pasuje do tej koperty - szczególnie w podobnym wykończeniu jak VIS Uprising /?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie forma minimalistyczna chyba najbardziej odpowiada. Miejsce które ma być pokazane na tarczy też takie jest.803c3a353184675c844e019b4960b6f3.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka wariantów modelu wskazanego przez Brzoza2 i Burns'a + warianty których nie było i skorygowany model w kopercie VISa

5bca96592f8978cf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wskazałem bez Kontynentu - wybrałem z małym lub dużym po czym zapytałem @Marcina co o tym sądzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie forma minimalistyczna chyba najbardziej odpowiada. Miejsce które ma być pokazane na tarczy też takie jest.803c3a353184675c844e019b4960b6f3.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ta wersja jest super. Pomysł z indeksami godzinowymi 12,3,6,9 i obok minutowe rewelacja.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wskazałem bez Kontynentu - wybrałem z małym lub dużym po czym zapytałem @Marcina co o tym sądzi 

ok, może źle odczytałem zastosowany przez Ciebie kod /wydawało mi się że ta wersja jest też wśród sugerowanych/

w mojej intencji te nowsze rysunki są po prostu głosem w dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z indeksami godzinowymi 12,3,6,9 i obok minutowe rewelacja.

Też mi się to podoba, chyba takiego ujęcia cyfr nie widziałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wygląda to jak współrzędne geograficzne, bardzo pasuje do tego projektu.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki skagen mnie zainspirował do tego układu

men-s-skagen-hagen-automatic-movement-bl

 

wrzucam dyskutowany wariant od wersji "minimal" do wersji  "na bogato"

948b0aa10c05311a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wskazówek - chyba tak - stalowe lepsze, Ale to mój pierwszy raz /projektowo/ w tej materii więc wybacz - uczę się.

Co do tej obwódki - powstała intuicyjnie, sam siebie nie będę oceniał; czy to "słabe" - wg mnie nie ale notuję uwagę;

jeśli będzie potrzeba dopracować jakiś wariant/y/ - nie ma problemu - czekam na konkretniejsze sugestie

 

ten model Vulcaina - muszę przetrawić jak to pogodzić. W moich propozycjach miało być biało, czysto (może trochę chłodno :) ) i przejrzyście

 

edit:

pytanie do kolegi Marcina: czy jest szansa na powrót do koncepcji zastosowania koperty VISa?

wydaje mi się  że część propozycji bardzo pasuje do tej koperty - szczególnie w podobnym wykończeniu jak VIS Uprising /?/

 

Na razie jednak chciałbym opracować ten zegarek na kopercie PRO-MILITARI, ale nikt nam przeciez nie zabroni zrobić dwóch wersji jednej na kopercie PRO-MILITARI drugiej na VIS. Co do Vulcaina, to błagam zaproponuj coś w tej kolorystyce, jestem chory na nią od wielu lat, z resztą jak widzisz pierwsze projekty Arctowskiego oscylowały wokół tych " estońskich" barw. Te kwadraciki mogłyby byc oznaczeniami minut i godzin rozsiane nieregularnie po tarczy w okręgach. Taka ruletka, a jednocześnie fajne nawiązanie do południków i równoleżników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki skagen mnie zainspirował do tego układu

 

 

wrzucam dyskutowany wariant od wersji "minimal" do wersji  "na bogato"

 

To wygląda rewelacyjnie :)

Jak sobie wyobrażę kopertę VISa w stali i indeksy na bezelu + przedłużenie południków na bezelu to taki zegarek biorę w ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, daj mi trochę czasu

 

obrys Antarktydy biały, siatka kartograficzna czarna, biała podziałka minutowa i cyfry. Na dole inskrypcja GLACJOLOG, 10ATM, AUTOMATYCZNY. Wypełnienia jasno- niebieskie, ciemno-niebieskie, szare i białe.

 

Tak na szybko aby pokazać drogę:

nautical_glacjolog.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucam po  korektach - wariantowo

Jednak biały mi lepiej leży, 

czy jest jakiś problem z nazwą ARCTOWSKI ? wg mnie lepsza ale może o wszystkim nie wiem

83837157d31a00cd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba ostatni. BARDZO. Nie sądziłem, że mi tak przypadnie jeszcze do gustu ten projekt po jego początkach. Swoją drogą te białe też już mi się podobają :D Wszystko przez kolegę od Subaru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Krygo

 

porównanie tarcz w kopercie pro militari i visa /sorki za jakość/

 

7aecaf312f7002d1.jpg

31222f1f6a1b5b42.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski  z żółtą wskazówką wyszedł petarda. Oryginalnie, ciekawie, nietuzinkowo. Koperta Pro-militari mu bardziej pasuje.

Natomiast białemu pasują obie koperty. Masz jakąś większą wersję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.