Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za nr jednym - o tym:

 

IHUWBQz.png

A twój Marcin z wpisu 190 jest nad wyraz nudny - zegarek jakich mu lub on im podobnych wiele!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za nr jednym - o tym:

 

...

A twój Marcin z wpisu 190 jest nad wyraz nudny - zegarek jakich mu lub on im podobnych wiele!

 

Ale dlaczego tak dosadnie? Jak ma być Niepodległość to buławy, jak glacjolog - to Antarktyda. Trzeba tak to ciosać siekierą? Może troszkę subtelniej?

 

Wg mnie można popracować nad projektem z postu #190 Wygląda ciekawie, stonowanie i elegancko, a pamiętajcie, że glacjolog to przede wszystkim - naukowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeks "9" obrocilbym o 90 stopni w lewo, co by bardziej pasował do całości (opisanej na kole). Arctowski napisałbym większymi pod kreska (a nie jak teraz nad kreska), a Vratislavia Conceptum bym powiększył i przesunął w dół i w lewo. Wskazówki mogłyby byc bardziej kontrastowe, np. czerwone groty lub całe zewnętrzne barwione na czerwono.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacor , dokładnie.

Moim zdaniem projekt zmierza w kierunku „ruskiej cepelii” lub jak kto woli zegarkowej biblii pauperum  :ph34r: 

Dosłowność, trąci banałem..................... :ph34r: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka minutowa moim zdaniem za długa. Max to granica białego okręgu. 

Nadal bardziej mi się podoba w kopercie od VIS, ale gdyby troche zmienić koronkę...

Teraz jak patrzę na koronkę VISa to jakby pokryć białą ceramiką to mogłaby robić za igloo  ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko: QV OK ^_^

 

Wydaje się, że to dobry kierunek...

Jakie planowane WR? 200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta determinuje WR, czyli bedzie takie jak w PRO-MILITARI, 100m

 

Mam pomysł, kreseczki w dolnej części tarczy podziałki miedzy 3cią a 9tą moga byc błękitne symbolizując wodę, a podziałki powyżej białe symbolizując pokrywę śnieżną :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygląda gorzej niż przed poprawkami.

Podzialki symbolizują pokrywę śnieżną. Proszę... Zupełnie tego nie kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko na szybko, jako wizu z białymi lub niebieskimi podziałkami.

 Dla mnie z białymi podziałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierza to w dobrym kierunku, chociaż wersja "ukraińska" też wyglądała fajnie.

 

Parę pytań:

- czy jest szansa, aby 12 i 6 były nakładane, a nie nadrukowane

- czy logo VC będzie nakładane

- indeksy stalowe, nakładane

- jakie są możliwości tej "proszkowanej" tarczy? W sensie jaki efekt można uzyskać? Czy tylko jednorodny jak w VIS uprising, czy istnieje możliwość stworzenia górek/płaszczyzn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stworzymy górki to jak zamocujemy indeksy ? :-)

 

Oczywiście 12 i 6 mogą być nakładane chociaż nie wiem czy takie nowoczesne rozwiązanie pasuje do bardzo klasycznej koperty. Jeśli mają być nakładane i niebieskie. Bo jeśli tylko stalowe to ok.

 

Logo VC powinno być nakładane ale czy się uda, zobaczymy na razie to rozwiązanie testujemy na samplach tarcz PRO-MILITARI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stworzymy górki to jak zamocujemy indeksy ? :-)

...

 

Tak tylko pytam :ph34r:

 

Górki mogą się znaleźć w miejscach, gdzie nie ma indeksów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem VISa, bo był jedyny w swoim rodzaju. Jeśli ten projekt szedłby w kierunku który proponuje dodge66, też byłbym nim zainteresowany. Jeśli będzie to zegarek jak wiele innych, którego subtelne nawiązania do Arktyki będzie można dostrzec dopiero po przeczytaniu informacji na nich temat, to raczej podziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: to, co proponuje QV jest bardzo fajne, tylko może nazwa powinna być kosmolog zamiast glacjolog? Widzę tu subtelne nawiązania do kosmosu: szara tarcza symbolizuje powierzchnię srebrnego globu, białe podziałki gwiazdy w kosmosie, a niebieskie, błękitną planetę. No i żółty sekundnik to promień słońca w kosmosie, który biegnie od gwiazd, ku ziemi...

 

P.S. bez urazy QV, cenie Twoje dotychczasowe projekty ale to, co proponujesz tutaj jest tak nijakie, że pewnie subtelnych nawiązań do innych tematyk poza Arktyka, można by znaleźć bez liku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, postaram się zaimportować ziemię i kawałek lodowca z pod stacji antarktycznej i jakoś ulepić z tego tarczę. Wreszcie będzie to bezpośrednie nawiązanie ! Jeszcze tylko zdobyć łapę pingwina , wyrwać mu pazurki i zrobić z nich wskazówki :D Katharsis projektowy zostanie osiągnięty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w tej kopercie nijak nie pasuje dodanie drugiej koronki ale jak zobaczyłem tą Antarktydę to aż się prosi, żeby zamiast tych żółtych minut zrobić miasta i world time'a.

Ależ byłby super

montblanc_heritage_spirit_orbis_terrarum

e8f8b22d67f517e5c357aa4bb5b14ae3--tungst

 

Chociaż są też jednokoronkowe ;)

Tylko pewnie trochę droższe

untitled3(24).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne krzykliwe wzory i rozwiązania nie będą pasowały do koperty jaką mamy. Do jakiejś koperty typu Kompresor - zgadzam się można szaleć, ale nie do tej.

Kopertę VIS-a chciałbym zostawić w spokoju, żaden Glacjolog z pewnością tak wysokiego i ciężkiego zegarka by nie nosił.


Co do propozycji prezesso - są w porządku. Także o czymś takim myślałem dlatego pierwsze projekty jeszcze na kopercie VIS-a były z antarktyda na tarczy ale to już szybko nie powstanie. Narysowanie tego zajmie sporo czasu. Musi być delikatnie no i sensownie bo mamy tylko 3 wskazówki, nawet nie GMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare seiko miały wewnętrzną obracaną lunetę obsługiwaną tą samą jedną koronką co godziny ;)

Pomyśl.

Imo ta propozycja co Burns przyklepał czyli koperta seikowa + Antarktyda i miasta na wewn bezelu obracanym jedną koronką , byłaby super.

Tylko to nie prędko - trzeba rzeźbić z kopertą, ringiem i koronką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.