Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

ARC%2001%20N_zpsu88om7uj.jpg

Aarctowski się zmaterializuje jak tylko zakonczymy visa i formmeistera. mam juz w glowe inne ciekawe koncepcje na ten zegarek

 

Powyższa wizualizacja tak mi się podoba, że nie wiem czy chcę oglądać inne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARC%2001%20N_zpsu88om7uj.jpg

 

Powyższa wizualizacja tak mi się podoba, że nie wiem czy chcę oglądać inne ;)

Jestem za. Vis na mecie praktycznie to ruszajmy z tym.

Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis na mecie praktycznie

Nie wysuwałbym tak daleko idących wniosków. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas obudzić naszego Arctowskiego z letargu.

Tak jak obiecywałem, Arctowski nie zginął tylko czekał na swój czas a konkretnie na lepiej pasującą do tego projektu kopertę. Taką kopertą jest moim zdaniem koperta naszego nowego projektu PRO MILITARI.

Tarczę "Arctowskiego" w zasadzie już obmyśliłem. Jest bardzo bardzo prosta i biała! tyle mogę zdradzić. W kwietniu przygotujemy render. Zastanawiam się tez nad blado-niebieską, ale czy to się przyjmie ?

Wciąż otwarta pozostaje natomiast kwestia oficjalnej nazwy projektu/modelu zegarka oraz dekla.

Moja propozycje nazw:

1. GEOLAB

2. GLACIER

3. GLACJOLOG

 

Dekielek może być wykonany ta samą technologią co w PRO MILITARI, więc jest pole do popisu.

Czekam na propozycje, wizje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Czekam z niecierpliwością na render, bo w tym momencie ciężko cokolwiek powiedzieć o nazwie, a tak właściwie to niemal o wszystkim. Projekt w postach powyżej był bardzo ciekawy, szczególnie ten ze świecącą tarczą, może poza pingwinkiem (to zwierzę za bardzo kojarzy mi się z Linuksem). Teraz w sumie nie wiadomo czego oczekiwać po wznowieniu projektu, poza tym, że tarcza będzie biała (spoko), a koperta jak w Pro Militari. Na pewno biel nie kojarzy mi się z nazwą GEOLAB. W laboratorium geologicznym biały kolor jest rzadkością. Tam raczej dominuje brud. Jeśli masz na myśli laboratorium badań lodu i wody, to blado-niebieskie odcienie oraz biel są ok. Ale co do nazwy lepsza po polsku czy angielsku? Z Antarktydą kojarzy mi się lodowa pustynia więc może np. Polar Desert?

 

ed. a dlaczego nie Arctowski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie? Arctowski brzmi bardzo dobrze. Koperta z Pro Militari leży mi do tego projektu dużo bardziej niż koperta z VISa (o której byłą mowa na początku tego projektu). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glacier brzmi najfajniej

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nazwa Arctowski byłaby trudna z punktu widzenia wchodzenia na zagraniczne rynki?

Z tych podanych to chyba GLACIER brzmi najlepiej. A na projekt czekam z ciekawością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glejśjer - sounds good to me

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GLACIER

i chętnie obejrzę tarczę bladoniebieską  :D


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, też z ciekawością zobaczyłbym ten kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przy wykorzystaniu innej koperty niż pierwotnie zakładano koncepcja na projekt jest zupełnie inna niż na wcześniej tworzonych "projektach" w temacie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie orientacyjna cena za ten sikor? Pytam dlatego , że projekt zapowiada się interesująco.

 

 

 

Ofc najciekawiej prezentuje się wersja ze świecąca tarczą, jakby dodać jeszcze tryt w wskazówkach to była by bajka, ale to chyba nie możliwe.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno wtrącenie, wiem że było już poruszane, ale jak arktyczny to powinien być mechanizm 24 h .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno wtrącenie, wiem że było już poruszane, ale jak arktyczny to powinien być mechanizm 24 h .....

 

Byłoby wspaniale. Ale nie mamy dostępu do takich mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas obudzić naszego Arctowskiego z letargu.

Tak jak obiecywałem, Arctowski nie zginął tylko czekał na swój czas a konkretnie na lepiej pasującą do tego projektu kopertę. Taką kopertą jest moim zdaniem koperta naszego nowego projektu PRO MILITARI.

Tarczę "Arctowskiego" w zasadzie już obmyśliłem. Jest bardzo bardzo prosta i biała! tyle mogę zdradzić. W kwietniu przygotujemy render. Zastanawiam się tez nad blado-niebieską, ale czy to się przyjmie ?

Wciąż otwarta pozostaje natomiast kwestia oficjalnej nazwy projektu/modelu zegarka oraz dekla.

Moja propozycje nazw:

1. GEOLAB

2. GLACIER

3. GLACJOLOG

 

Dekielek może być wykonany ta samą technologią co w PRO MILITARI, więc jest pole do popisu.

Czekam na propozycje, wizje....

Odnośnie koperty: to świetna wiadomość, bo z przedstawionych projektów najbardziej podobała mi się pierwsza wizja. Pozostałe miały swój urok, ale odbierały zegarkowi lekkość. Ta lekkość z kolei ni w ząb nie pasowała do koperty.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to zrezygnowałbym z pomarańczy. Proponuję zastanowienie się nad białym, błękitnym, szarością i brązem. Gdyby udało się wkomponować brązowe wskazówki, to moim zdaniem mogłoby wyjść naprawdę ciekawie - brąz nawiązywałby do Belgici, drewnianego żaglowca, którym Arctowski płynął do Antarktyki.

 

Odnośnie nazwy: Arctowski lub Glacier.

 

Czekam na kwietniowy ;) render. I szacunki dotyczące kosztu.

 

EDIT:

 

Na taką tarczę się dzisiaj natknąłem:

Megalodon-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nazwy, również mocno optowałbym za Arctowskim. Unikalna, niepowtarzalna, tutejsza nazwa. Glacier trochę amerykanizuje ten zegarek. Pytanie pozostaje tylko, na ile to nazwisko może być bez przeszkód prawnych używane jako nazwa produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był za nazwą GLACJOLOG, a niech Ci z zachodu się pouczą trochę naszego języka :-) . Tarcza jest już narysowana, ale nie chcę jej tutaj zbyt wcześnie wrzucać. Zrobię to dopiero po wyprodukowaniu sampla koperty co nastąpi w przeciągu 2 miesięcy. Nie chce po prostu rozbudzać nadzieii. Najpierw zbudujemy obodowę zegarka, potwierdzimy jej szczelność i inne parametry a dopiero zajmiemy się kosmetyką czyli tarczą. Nauczyłem się czegoś po poprzednich projektach gdy nie wszystko szło gładko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, trzeba wyciągać wnioski z poprzednich doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koperta będzie po VIS czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło tarczy pokazanej przez  kolegę vron (biała zaśnieżona ) urywa pupcię moim , jakże skrooomnym zdańkiem.

 

A nazwa "Glacjolog" urywa to co jeszcze zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt na lato zamrożony:P ?

Co do nazwy Iceberg też brzmi bardziej uniwersalnie, ale to tylko moje skromne zdanie.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu Vratislavia Antarctica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.