Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

a może ankieta z deklaracją zakupu automat vs kwarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwarcu niezakręcana koronka to dodatkowa ujma, którą może zniwelować tylko automat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy 20atm nie ma potrzeby jej zakręcania, więc po co ?

 

A nawet przy 10atm lubię zakręcane koronki, zwłaszcza takie duże, a przy tool-watch-ach tym bardziej. Zdażyło mi się przy większej aktywności niezauważenie odciągnąć do datownika, a w jednym (chodź on był moim zdaniem źle zaprojektowany akurat) nawet do końca. Więc jak mówimy o zegarku wyprawowym/użytkowym, nie w manualu, to brak gwintu uważam za niedbalstwo, czy wręcz niedoróbkę

 

A tak poza tym to super projekt wyszedł, jest tak dobry, że samemu ignorując zazwyczaj tytan, tutaj zupełnie mi nie przeszkadza i nawet kwarc nie szczypie jak zazwyczaj. No standardowo juz przy twoich tarczach zmniejszył bym czytankę, tutaj usuwając swiss kwarc, bo mając rondę ostatnie czym bym się chwalił, to swisskwarcem, na dekiel z nim ;)

 

A może interesował się ktoś czy miyota tego bulovowego ultra qarca z płynąca sekunda sprzedaje? I za ile? Bo to by był moim zdaniem hit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy 20atm nie ma potrzeby jej zakręcania, więc po co ?

 

Dlatego trzeba unikać kanibalizmu.

 

Zgadza się. Zegarek jest proporcjonalny. Bardzo udany homage VISa. Tak grzeczniejszy VIS. Jakie fi tarczy?

 

Jak wszyscy się domagają automatów, to ja sugeruję włożyć 9015 w plaskatego cushin case'a. Dużo ludzi chciałoby taki zegarek, ale większość oferty jest na niedźwiedzie łapy. Takie L2L 50 (mniejsze nie, bo tarcza będzie zbyt mała) i h max 13 miałoby branie. California, VIS numbers bez i z małą sekundą i celownik. Obawiam się, że kupiłbym wszystkie cztery, albo pięć, jak by była wersja z VISową przecierką ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Zegarek jest proporcjonalny. Bardzo udany homage VISa. Tak grzeczniejszy VIS. Jakie fi tarczy?

 

Jak wszyscy się domagają automatów, to ja sugeruję włożyć 9015 w plaskatego cushin case'a. Dużo ludzi chciałoby taki zegarek, ale większość oferty jest na niedźwiedzie łapy. Takie L2L 50 (mniejsze nie, bo tarcza będzie zbyt mała) i h max 13 miałoby branie. California, VIS numbers bez i z małą sekundą i celownik. Obawiam się, że kupiłbym wszystkie cztery, albo pięć, jak by była wersja z VISową przecierką ;-)

 

Pełno micro-brandów robi homage Panerai czyli cushiony. Staram się jednak robić coś czego na rynku nie ma w aż takich ilościach, dlatego poszedłem w kostkę o proporcjach Reverso....tego micro-brands nie oferują praktycznie w ogóle, bo boją się mniej popularnych kształtów. Lepiej klepać non stop kopie Rolexa czy wariacje na temat AP Royal Oak. Dlatego też dotychczas nie podjąłem się zrobienia divera chociaż to zegarki cieszące się nie wiedzieć w sumie czemu największą popularnością. Ale zrobienie czegoś w miarę oryginalnego w sensownym budżecie graniczy z cudem, micro-brandy przewałkowały temat diverów do obrzygania. Cokolwiek nie stworzę to bez trudu znajdziemy coś podobnego.

I bardzo Was proszę o zaprzestanie molestowania mnie Arctowskim w automacie. Powody takie decyzji wyjaśniłem, finansowe i kanibalistyczne. VC ma wciąż niesprzedane świetne automaty na 9015 i dopóki one wszystkie nie znajdą nabywców można zapomnieć o nowych projektach w automacie ( drogich ). Seria Avantgarde to dla mnie także wielka niewiadoma jeśli chodzi o rezerwacje, ale aby projekt został ukończony pod koniec roku zaliczki muszę wpłacić już teraz za cały planowany wolumen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już chciałem molestować...Trudno decyzje zapadły.

Może za jakiś czas powrócić do tematu tego modelu w automacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekt.

Jest szansa na jakąś rameczkę wokół datownika?

 

QV współczuję tego, wcale nielekkiego, kawałka chleba :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie rameczka jest zbędna - będzie się gryzła z design'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Ja jestem zazwyczaj za, ale tutaj nie będzie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nie pasuje? :blink:;)

 

Arctowski_ramka.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, Ty o takiej rameczce. Myślałem, ze coś bardziej konkretnego. Do takiej nic bym nie miał :P Swoją drogą QV skoro masz już koperty gotowe to można spodziewać się sprawnej realizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się, że za jakiś czas pojawi się "Arctowski 2" w automacie i będę sobie w brodę pluł ;)

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się, że za jakiś czas pojawi się "Arctowski 2" w automacie.

 

 

Nie ma ciśnienia, więc na to liczę.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astarloa12, zawsze możesz mieć parkę. QV raczej nie będzie miał nic przeciwko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ciśnienia, więc na to liczę.

No to idziemy tą samą drogą :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astarloa12, zawsze możesz mieć parkę. QV raczej nie będzie miał nic przeciwko. :)

Wiem, wiem. Tylko portfel nie jest z gumy

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he. Heweliusz jest dobry. Ale musiałby mieć fazy księżyca ;-)

 

QV, czy z tarczy Arctowskiego na prawdę napis kwarc nie mógłby zniknąć? I tak na tarczy sporo się dzieje. Niech sobie już w środku tyka ale nie musimy o tym czytać za każdym razem gdy będziemy patrzeć na zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he. Heweliusz jest dobry. Ale musiałby mieć fazy księżyca ;-)

 

QV, czy z tarczy Arctowskiego na prawdę napis kwarc nie mógłby zniknąć. I tak na tarczy sporo się dzieje. Niech sobie już w środku tyka ale nie musimy o tym czytać za każdym razem gdy będziemy patrzeć na zegarek.

Popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam czysto informacyjnie, czy to skomplikowane by w własnym zakresie zastąpić ta ronde automatem ?

Czy w ogóle wykonalne ?


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam czysto informacyjnie, czy to skomplikowane by w własnym zakresie zastąpić ta ronde automatem ?

Czy w ogóle wykonalne ?

Jeżeli znajdziesz odpowiednik to będzie banalnie proste. Musi pasować rozmiar, rozmieszczenie daty, trzpienie na wskazówki, mocowanie tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I bardzo Was proszę o zaprzestanie molestowania mnie Arctowskim w automacie. Powody takie decyzji wyjaśniłem, finansowe i kanibalistyczne. VC ma wciąż niesprzedane świetne automaty na 9015 i dopóki one wszystkie nie znajdą nabywców można zapomnieć o nowych projektach w automacie ( drogich ). Seria Avantgarde to dla mnie także wielka niewiadoma jeśli chodzi o rezerwacje, ale aby projekt został ukończony pod koniec roku zaliczki muszę wpłacić już teraz za cały planowany wolumen.

 

Marcin, to może zamiast blokować kasę w niesprzedanych i niewiadomych modelach to lepiej zrobić wstępne zapisy i jak będzie dużo chętnych ( a wygląda że będzie ) przerzucić te zalegające mechanizmy automatyczne do Arctowskiego - ja automat na 100% wezmę, bateryjny kwarc w zegarku z konotacjami polarno-zimowymi kompletnie mi nie leży, to coś jak kwarcowy Rolex Explorer, temperatura robocza tej Rondy to 0-50stC więc nijak na mrozy. Miyota 9015 byłaby tutaj idealna, faktycznie wyszło parę fajnych modeli z tym werkiem ale uparliście się żeby w większości nie było daty i efekty są jak widać.

Tytanowa koperta na mrozy super ale obawiam się o jakość tego tytanu w takiej cenie.

Nastawiłem się już na projekt w kopercie Pro Militari, może jednak wrócić do tej koncepcji zamiast niesprzedawalnej najwyraźniej Pan Afryki?

Aha, nie doszukałem się informacji jaka jest wysokość zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nie pasuje? :blink:;)

 

 

Patrzę i patrzę, porównuję i tak sobie myślę że taka ramka naprawdę bardzo pasuje. Otwór na datownik nie wygląda jak chamsko wycięte dziura tylko nabiera charakteru. QV może warto się zastanowić?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.