Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

forumowicze, jakiego chińczyka polecacie - warunek - szafir i podwójny (obustronny) antyrefleks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir to nie problem. Ale AR dwustronnego nie spotkałem w zadnym z tych które miałem. Miałem/mam: Cronosa, San Martina, Proxime, Steeldive, Addiesdive, Pagani, Tandorio, Parnis i Gunacostam. W zadnym nie spotkałem się z podwójnym AR.

Natomiast jeżeli chodzi o jakość wykonania śmiało mogę polecić 4 pierwsze wymienione przeze mnie marki.

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2023 o 21:01, Paulus57 napisał(-a):

Mnie chodzi po głowie "arab" z tej firmy. 

 

 

45e3916b-f58f-44d9-8775-b83a934ec780.jpg

Cześć, poratowałbyś linkiem - ma coś fajnego w sobie, tylko Mysterius code...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może chodzi o brak możliwości odprawy ze względu na cenę przekraczająca 150 usd. Coś koledzy pisali wcześniej, że wtedy tylko agencja celna może zrobić odprawę? 
Skoro VAT wliczony to wliczony. A sytuacja o której mówisz to dotyczy chyba tych co nie mają wliczonego vatu w cenę?


Może kolega@Paulus57 się wypowie bo ma duże doświadczenie :-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Skoro VAT wliczony to wliczony. A sytuacja o której mówisz to dotyczy chyba tych co nie mają wliczonego vatu w cenę?


Może kolega@Paulus57 się wypowie bo ma duże doświadczenie 🙂 ?

Z mojego osobistego doświadczenia, ale i zasłyszanych opinii, mogą zachodzić 4 sytuacje: 

- najbardziej typowa - zegarek ma opłacony VAT i wszystko idzie sprawnie (do 150 euro) 

- podobnie typowa - zegarek ma cenę powyżej 150 euro i trzeba skorzystać z agencji celnej (wysyłka spoza UE) 

- przy wysyłce z magazynu w UE, dowolna cena jest już z VAT i podobnie jak w sytuacji pierwszej 

- sytuacje nietypowe: 

   a. dobra, to opłata u listonosza, sporo mniejsza, niż VAT (przy cenie wyjściowej powyżej 150 euro) 

   b. zła, jak u Kolegi, jakiś nadaktywny celnik zatrzymuje towar bez powodu i trzeba czekać co wymyśli (tu trudno przewidzieć zakończenie, mimo zapłaconego VAT). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z mojego osobistego doświadczenia, ale i zasłyszanych opinii, mogą zachodzić 4 sytuacje: 
- najbardziej typowa - zegarek ma opłacony VAT i wszystko idzie sprawnie (do 150 euro) 
- podobnie typowa - zegarek ma cenę powyżej 150 euro i trzeba skorzystać z agencji celnej (wysyłka spoza UE) 
- przy wysyłce z magazynu w UE, dowolna cena jest już z VAT i podobnie jak w sytuacji pierwszej 
- sytuacje nietypowe: 
   a. dobra, to opłata u listonosza, sporo mniejsza, niż VAT (przy cenie wyjściowej powyżej 150 euro) 
   b. zła, jak u Kolegi, jakiś nadaktywny celnik zatrzymuje towar bez powodu i trzeba czekać co wymyśli (tu trudno przewidzieć zakończenie, mimo zapłaconego VAT). 
 
 
U mnie zegarek na pewno powyżej 150 € i wysyłany był z Chin. Więc pewnie drugi myślniczek.
Nigdy nie korzystałem z agencji celnej przy odprawie przez pocztę? Dużo będzie gimnastyki? Już mi się odechciewa kupowania z Ali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

U mnie zegarek na pewno powyżej 150 € i wysyłany był z Chin. Więc pewnie drugi myślniczek.
Nigdy nie korzystałem z agencji celnej przy odprawie przez pocztę? Dużo będzie gimnastyki? Już mi się odechciewa kupowania z Ali...
 

Jak chcesz mogę Ci polecić agencję z której korzystałem. Koszt nie przeraża a obsługa bardzo dobra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz mogę Ci polecić agencję z której korzystałem. Koszt nie przeraża a obsługa bardzo dobra. 
Dostanę jakieś pisemko z "żółtej trąbki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie powyżej 150EUR ali nie powinno pobierać VAT, bo takie towary nie podlegają procedurze IOSS (tej uproszczonej). Jeśli pobrało, to musisz ich nękać, bo przed tobą trochę zabawy.

 

Na 99% poczta przyśle zapytanie o to co znajduje się w paczce.

Tu zaczynają się schody - poczta odprawia rzeczy ze słownika H6 (https://puesc.gov.pl/uslugi/slowniki) a tam zegarków nie ma (przy okazji poczta oszukuje twierdząc, że towar znajduje się na liście towarów niedozwolonych).

Trzeba skorzystać z usług agencji (w moim przypadku było to 123 zł za agencję + 17 zł za upoważnienie) a dodatkowo poczta doliczy swoje opłaty za to, że nie skorzystaliśmy z jej usług (oczywiście wyższe).


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):
Jak chcesz mogę Ci polecić agencję z której korzystałem. Koszt nie przeraża a obsługa bardzo dobra. 

Dostanę jakieś pisemko z "żółtej trąbki"?

Procedurę opisał Kolega powyżej. Koszt usługi agencji celnej jest uzależniony od wartości przedmiotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... Już mi się odechciało tego zegarka... Najchętniej to bym go im odesłał...

A co w przypadku jak zrobię odprawę celna i będę chciał to odesłać? Co ze zwrotem VAT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Wiecie co... Już mi się odechciało tego zegarka... Najchętniej to bym go im odesłał...

A co w przypadku jak zrobię odprawę celna i będę chciał to odesłać? Co ze zwrotem VAT?

Oj Kolega chyba słabo śledzi sytuację w kraju. ;) 

Zwrot VAT-u? Podejrzane. :) 

Raczej zapłacisz drugi raz VAT za ten sam zegarek jakbyś go wysłał do naprawy w ramach gwarancji. Ta druga sytuacja zdecydowanie bardziej realna. 

Bardziej serio, możesz zadzwonić do UC i zapytać, ale boję się że z tym małe szanse. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to zwrot vatu otrzymasz od Alli pod warunkiem, że miałeś darmowy zwrot. Natomiast o 6% cle to zapomnij. Co do vatu to pow. 150 $ zdaje sięże Alli daje upust przy płatności o vat, a później przy odprawie płacisz cło + vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się to odesłać bez odprawy celnej z powrotem?

Wniosek jest taki aby kupować z CN na Ali tylko do 150€ albo tak żeby wysyłka była z UE? Ciężko będzie o seagulla z Europy...bo to co ładne to tylko z CHRLD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrany z paczkomatu, sklep producenta z rabatem -20% ;0 , po jednej dobie -5 sek... polecam , mimo że podróba Miyoty 8205

berny.jpg

Edytowane przez noman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A da się to odesłać bez odprawy celnej z powrotem?

Wniosek jest taki aby kupować z CN na Ali tylko do 150€ albo tak żeby wysyłka była z UE? Ciężko będzie o seagulla z Europy...bo to co ładne to tylko z CHRLD
Zdaje się, że możesz odmówić odprawy celnej i paczka wraca do nadawcy. Jest tylko kwestia czy nadawca zwróci Ci pieniądze.
Tak jest jak np. Paczka była wysłana przez DHL Express

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Reborn napisał(-a):

Dotarł. 

 

No ja dzisiaj też z kogucikiem

IMG_20230223_101902.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

I jak wrażenia? :)

Wygodny, tak na pierwszy rzut oka do wykonania tez nie można się przyczepić. Koronka działa całkiem przyjemnie. Zobaczymy jak luma, ale tu się cudów nie spodziewam ;) Ogólnie na pewno jest warty kwoty jaką trzeba wyłożyć na Ali.

o regulacji mechanizmu nie będę się wypowiadał, bo zbyt dużo rotuje, żeby 5 czy 55 sek/dobę miało znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za zegar to głowa mała. Jaka jakość wykonania. Tylko jakby miał 36mm a nie 37.5.ee358ecc2e4df6b32e19f85fa0af89e7.jpg22fcf8a2398357fa26e79cf33e640bd0.jpg80c0bee11acef2520bf428f8f5dec0d8.jpg2df750b40b6e422218b9e50a33ad2cbf.jpge43a65e33224435425e90dbda61d99a5.jpg7f9e2d491dc9547a7006e31d562e1900.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Tylko jakby miał 36mm a nie 37.5.

Jakby wskazówki ma od wersji mniejszej ;) Koperta też trochę niedopracowana i do najwygodniejszych raczej nie należy - chyba że na większym nadgarstku bo uszy wyżej niż dekiel i bynajmniej "leży jak przyklejony" nie można powiedzieć. Ale najważniejsze że Tobie się podoba.

Edytowane przez Daito
literówka

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby wskazówki ma od wersji mniejszej Koperta też trochę niedopracowana i do najwygodniejszych raczej nie należy - chyba że na większym nadgarstku bo uszy wyżej niż dekiel i bynajmniej "leży jak przyklejony" nie można powiedzieć. Ale najważniejsze że Tobie się podoba.
Indeksy mają taki schodek i wskazówki sięgają do tego schodka dlatego nie mogą być dłuższe. 1990e3cb7c4109a9204e2a9424dcc8eb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.