Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Może. Musiałbyś sięgnąć do prasy z tamtego okresu. Nie wiem jak w czasach przedinternetowych pisano o nowych modelach; pewnie bardziej profesjonalnie.

 

RO niezbyt mi się podoba, ale jestem w stanie zrozumieć jego zwolenników - ten zegarek ma coś w sobie. Natomiast CODE są po prostu okropne. I dzisiaj, jak sobie porównałem je z RO, to wydał on mi się szczytem elegancji :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki wyglądają absolutnie paskudnie. Nie wiem co jest najbrzydszą premierą tego roku, Tudor P01 czy ten CODE. Niemniej, ciekaw jestem kto to paskudztwo chciałby na ręku nosić :/


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ciekaw jestem kto to paskudztwo chciałby na ręku nosić :/

Zegarek z wyższej półki cenowej, napis na tarczy rozpoznawalny, mechanicznie powyżej średniej, może nie być żle.

Czy taki PAM albo inny Rolek są piękne?

I zupełnie to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu - właśnie przejrzałem Insta i YT i uważam, że jest piękny. Sama koperta i uszy mają kupę detali i smaczków stylistycznych - dla mnie osobiście to ten zegarek wygląda na kupę euro na metce.

post-96513-0-25307000-1555099488_thumb.jpg

Edytowane przez pgajlewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę to, że ten zegarek będzie się prezentował w otoczeniu odpowiednich strojów, samochodów, jachtów, wnętrz i innych okoliczności przyrody. Stąd jego, nawet kontrowersyjna, stylistyka może być ładna.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu - właśnie przejrzałem Insta i YT i uważam, że jest piękny. Sama koperta i uszy mają kupę detali i smaczków stylistycznych - dla mnie osobiście to ten zegarek wygląda na kupę euro na metce.

Oczywiście kwestia gustu - dla mnie ładny i to bardzo ale...cena taka, że wybrałbym coś innego i wątpię, żeby trzymał cenę. Uważam, że "używki" szybko będą dużo tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem. Dla mnie Rolex to, przykładowo, Catherine Deneuve, a ten CODE to Lady Gaga. I nieważne koło czego ją postawimy, wyglądać będzie tak samo gdy już zawężamy kadr. A że ktoś to kupi... nie wątpię. Niemniej, podczas obiadu wolałbym siedzieć koło kogoś innego. Takiego z np. dobrym gustem. Bo większe prawdopodobieństwo, że wspólny temat znajdziemy. A z posiadaczem CODE niby o czym? Że pomarańczowe Lambo jest fajniejsze od limonkowego? To ja wolę z jakimś dziadkiem o tym, że AM DB7 jest bardziej elegancki od Ferrari 355 :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę to, że ten zegarek będzie się prezentował w otoczeniu odpowiednich strojów, samochodów, jachtów, wnętrz i innych okoliczności przyrody. Stąd jego, nawet kontrowersyjna, stylistyka może być ładna.

 

Czyli, jeśli cię dobrze rozumiem, jeśli wziąć ten CODE 11:59 i wsiąść np. do eleganckiego samochodu, to nagle zacznie niby lepiej wyglądać??

 

Ja, przymierzając go, miałem na nadgarstku GMT Master II, salon był b. elegancki, sam byłem ubrany dość casualowo, ale sprzedawczyni była b. elegancka, a przed salonem stał min. RR Phantom i mnóstwo innych eleganckich aut. I wierz mi, żadne z tych okoliczności nie sprawiły by ów zegarek wyglądał dobrze. Moim skromnym zdaniem, oczywiście.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem. Dla mnie Rolex to, przykładowo, Catherine Deneuve, a ten CODE to Lady Gaga. I nieważne koło czego ją postawimy, wyglądać będzie tak samo gdy już zawężamy kadr. A że ktoś to kupi... nie wątpię. Niemniej, podczas obiadu wolałbym siedzieć koło kogoś innego. Takiego z np. dobrym gustem. Bo większe prawdopodobieństwo, że wspólny temat znajdziemy. A z posiadaczem CODE niby o czym? Że pomarańczowe Lambo jest fajniejsze od limonkowego? To ja wolę z jakimś dziadkiem o tym, że AM DB7 jest bardziej elegancki od Ferrari 355 :)

Hyhy, no wszystko byloby ok gdybyś ujął to w stwierdzeniu "inny gust od mojego" a nie "dobry-zły gust":) zły gust ma gość, który nosi podróbkę - w przypadku oryginalnych zegarków mówiłbym tylko o odmiennym guście:) BTW. Też nie ma co wieszać psów na Lady Gadze, bo jakby nie było Oskara zdobyła;)

Ale idąc Twoim tonem wypowiedzi to jestem widać nudny i mam zły gust, bo naprawdę uważam (kierując się zdjęciami, bo nie dane mi było ocenić na żywo) że ten model jest interesujący i bardzo ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek zaprezentował prostą tarczę z arabskimi cyframi. Posypały się do razu gromy, że wygląda jak Q&Q. AP przypomina Lorusa. Pariasom, którzy otoczeni są tandetą wydaje się to oczywiste. A teraz weźcie gościa, którego oczy nieskalane są powyższymi markami. On widzi coś innego, świeżego. Myślę, że tacy ludzie je projektowali, dla podobnych sobie.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dla mnie Rolex to, przykładowo, Catherine Deneuve, a ten CODE to Lady Gaga.

 

Bezdyskusyjnie, oczywiście jak się ma dobry gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek zaprezentował prostą tarczę z arabskimi cyframi. Posypały się do razu gromy, że wygląda jak Q&Q. AP przypomina Lorusa. Pariasom, którzy otoczeni są tandetą wydaje się to oczywiste. A teraz weźcie gościa, którego oczy nieskalane są powyższymi markami. On widzi coś innego, świeżego. Myślę, że tacy ludzie je projektowali, dla podobnych sobie.

Nie łapię twojego argumentu. Podążając za logiką twojej wypowiedzi, jeśli ktoś ogląda zarówno Patka oraz Q&Q ro jest pariasem, a jeśli nigdy po prostu nie widział Q&Q to jest na wyższym poziomie świadomości designerskiej? Znam kilku designerów projektujących np. dla światowych magazynów i wierz mi, oni znają prawie wszystkie trendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, różne osoby mają różny gust i po latach będziemy mogli "stanąć z boku" i ocenić ten projekt dużo lepiej. Ale... takie mi podobne przykłady przyszły do głowy

 

ssangyong_actyon_sports_200_xdi_elegance

 

fiat-multipla-ugly-1.jpg

 

Zobaczymy, może będą z tego kolejne Jaguary E-Type. Ale to może ja mam inny gust i dlatego mi się nie podobają  :)

Edytowane przez Jan M. Krawczyk

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Może. Musiałbyś sięgnąć do prasy z tamtego okresu. Nie wiem jak w czasach przedinternetowych pisano o nowych modelach; pewnie bardziej profesjonalnie.

Nie trzeba sięgać do prasy z tamtego okresu. Proszę, poniżej link do materiału napisanego na podstawie dokumentów źródłowych dostarczonych przez Audemars Piguet.

 

https://www.horologium.pl/royaloakvsnautilus1.html

https://www.horologium.pl/royaloakvsnautilus2.html

 

Początkowo na Royal Oak nie zostawiono suchej nitki, ale zegarki wprowadzone do oferty na tzw. próbę świetnie zniosły upływ czasu. Zresztą pierwszy Royal Oak Offshore też był krytykowany i to między innymi przez Géralda Gentę.

 

https://www.horologium.pl/audemarspiguetroyaloakoffshore26550au26540.html

 

Te zegarki wyglądają absolutnie paskudnie. Nie wiem co jest najbrzydszą premierą tego roku, Tudor P01 czy ten CODE. Niemniej, ciekaw jestem kto to paskudztwo chciałby na ręku nosić :/

Sam nie wiem co myśleć o CODE 11:59. Nie wiem czy niektóre zdjęcia internetowe robią krzywdę tym zegarkom czy też CODE 11.59 są po prostu brzydkie jak noc listopadowa. Trzeba będzie kolekcję zobaczyć na żywo.

 

BTW, wrzuciłem na Horologium numerację mechanizmów AP z lat 1875 - 1985. Wkrótce uzupełnię materiał o kolejne lata. Może komuś przyda się tego typu informacja.

 

https://www.horologium.pl/numeracjamechanizmowaudemarspiguet.html

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Po obejrzeniu zdjęć kolegi @bieniowski przyznaję że jednak się myliłem i seria CODE wygląda bardzo słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W salonach AP zegarki są oklejone folią (robi tak też Patek) więc pewnie trochę zegarek zyska bez folii. Ale zdanie podtrzymuję: CODE 11:59 jest okropny, a z nich szczególnie chrono jest okropny strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem i inne marki sa od jubilera, ja sie spotkalem z IWC, Tagiem, Zenithem i UN w foliach.

Widzieliscie za to jakie fajne plecaczki sa z logo AP  :lol:

fdd8bb21549510df7b02e4ee0684a6c02988ede2

5c115c019d27c2bd7bc37ec4dc1df58de5d83789


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja :)

 

 

Michał, a coś więcej?

 

Przymierzałeś, dostałeś do testowania czy kupiłeś? ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Muszę koniecznie podjechać zobaczyć na własne oczy! Gratuluję raz jeszcze!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, a coś więcej?

 

Przymierzałeś, dostałeś do testowania czy kupiłeś? ;)

Nastąpiła nieoczekiwana i spontaniczna wymiana :) Jestem z tego powodu bardzo szczesliwy :)

 

 

Maciek dzięki ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiła nieoczekiwana i spontaniczna wymiana :) Jestem z tego powodu bardzo szczesliwy :)

 

 

Maciek dzięki ! :)

 

Gratuluję pięknego AP :) 

 

Jak już dojdziesz do siebie, napisz parę słów o nowym nabytku i koniecznie więcej fotek - proszę!   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, gratulacje! Świetnie się prezentuje :)

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.