Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Twoją miażdżącą opinię już znam ;-) Przyznam, że tego moedlu na żywo nie widziałem, ale skoro design oraz technikalia mi odpowiadają, a w kwestii jakości nie spodziewam spodziewam się rozczarowania, to co mogłoby pójść nie tak?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, piękny ten Twój passat.

Jeśli to ta multipla, brałbym bez zastanowienia, paski zostawiając miłośnikom.

Fakt, ta Multipla wyjątkowej urody. Ale pozostałe są delikatnie mówiąc średnie. :(

Druga najbrzydsza linia zegarków pokazana na Bazel. Druga tylko dlatego, że Tudor postanowił wówczas zaprezentować również swój model primaaprilisowy, czym zgarnął pierwsze miejsce.

:lol::lol:

Fakt, Tudor poszedł na całość.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj go na żywo a mocno się rozczarujesz, wierz mi. Tu masz model z tej serii.

Moze i z tej serii, ale to jednak nie ten - a to duuuza roznica B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, pójdę do AP w przyszłym tygodniu i zapytam czy mają ten konkretny model. Jeśli będą mieć, to zrobię dla was zdjęcia tej luksusowej wersji Michaela Korsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz udowodnic??, ze nie moze sie cos komus podobac jak sie Tobie nie podoba?  :blink:  Zgadzam sie, ze wiekszosc nowosci nawet na renderach jest... beznadziejna, jednak ten konkretny jest wg mnie piekny B) Ale oczywiscie w takim oswietleniu z ta jakoscia co pokazujesz nie mam pojecia, jaki zegar moglby sie podobac  ;) Najlepiej zrob zdjecie z jakims znanym wszystkim modelem obok, zeby mozna bylo faktycznie stwierdzic na ile to tak beznadziejne zegarki a na ile zwyczajnie swiatlo je masakruje (co nie zmienia faktu, iz jak juz mowilem wiekszosc jest mizerna nawet na renderach). Ja do dzis pamietam, ze RO 15400 w salonie wygladal srednio ale tylko w oswietleniu salonowym (podobnie jest z Rolkami) B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz udowodnic??, ze nie moze sie cos komus podobac jak sie Tobie nie podoba?  :blink:  Zgadzam sie, ze wiekszosc nowosci nawet na renderach jest... beznadziejna, jednak ten konkretny jest wg mnie piekny B) Ale oczywiscie w takim oswietleniu z ta jakoscia co pokazujesz nie mam pojecia, jaki zegar moglby sie podobac  ;) Najlepiej zrob zdjecie z jakims znanym wszystkim modelem obok, zeby mozna bylo faktycznie stwierdzic na ile to tak beznadziejne zegarki a na ile zwyczajnie swiatlo je masakruje (co nie zmienia faktu, iz jak juz mowilem wiekszosc jest mizerna nawet na renderach). Ja do dzis pamietam, ze RO 15400 w salonie wygladal srednio ale tylko w oswietleniu salonowym (podobnie jest z Rolkami) B)

Miałem dokładnie to samo odczucie, jeśli chodzi o 15400 - w salonie, jeszcze z oklejoną foliami bransoletą, zrobił na mnie średnie wrażenie (pomyślałem - to jest zegar za 70 koła?)...

A potem zobaczyłem go na ręce kontrahenta i...szczęka mi opadła ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie neguję tego że może się komuś podobać, po prostu chcę powiedzieć że render a rzeczywistość akurat w przypadku tego modelu robi ogromną różnicę. Widziałem już wiele zegarków na żywo ale takiego rozczarowania jak w przypadku 11:59 nie pamietam. Gwoli ścisłości, z jakim znanym modelem obok zrobić zdjęcie? Rolex GMT lub Datejust? Może Patek Ellipse, bo tego mam z niebieską tarczą?

Choć muszę przyznać że ogólnie AP mi nie podchodzą. Widziałem kilka modeli RO i generalnie też mnie mocno rozczarowały. wieke zdjęć w salonie wychodzi słabo, ale akurat tu gdzie mieszkam praktycznie wszystkie salony są przy ulicach, więc można próbować zrobić zdjęcia praktycznie w dziennym świetle. Oczywiście pod warunkiem że ten model będzie dostępny w salonie.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob kolo Rolka albo najlepiej w swietle dziennym, jednak tego zotego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Obejrzyj go na żywo a mocno się rozczarujesz, wierz mi. Tu masz model z tej serii.

Sam nie wiem co myśleć o CODE 11.59. Moim zdaniem kolekcja na renderach wygląda świetnie, ale zdjęcia (przynajmniej podstawowego modelu), które są dostępne w Internecie, niestety nie potwierdzają pozytywnych wrażeń. Wygląda to nijako i bez polotu, a do tego cena? Podstawowa wersja na Chrono24 kosztuje około 100 tys. zł - stanowczo za dużo. Chyba tylko Stevie Wonder mógłby polubić ten zegarek mając możliwość organoleptycznego podziwiania (poprzez dotyk) krzywizn oraz licznych detali wykonania koperty. Natomiast każdy, kto ma sprawny wzrok, na poziomie cenowym CODE 11.59 powinien raczej skoncentrować się na konkurencji Audemars Piguet. Przykro mi to pisać, ale AP w ostatnim czasie ma słabe pomysły na design. Może Zarząd powinien przeprosić się z Philippe Merkiem? Obecny CEO jest świetnym mówcą, ale druga strona równania niestety kuleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co myśleć o CODE 11.59. Moim zdaniem kolekcja na renderach wygląda świetnie, ale zdjęcia (przynajmniej podstawowego modelu), które są dostępne w Internecie, niestety nie potwierdzają pozytywnych wrażeń. Wygląda to nijako i bez polotu, a do tego cena? Podstawowa wersja na Chrono24 kosztuje około 100 tys. zł - stanowczo za dużo. Chyba tylko Stevie Wonder mógłby polubić ten zegarek mając możliwość organoleptycznego podziwiania (poprzez dotyk) krzywizn oraz licznych detali wykonania koperty. Natomiast każdy, kto ma sprawny wzrok, na poziomie cenowym CODE 11.59 powinien raczej skoncentrować się na konkurencji Audemars Piguet. Przykro mi to pisać, ale AP w ostatnim czasie ma słabe pomysły na design. Może Zarząd powinien przeprosić się z Philippe Merkiem? Obecny CEO jest świetnym mówcą, ale druga strona równania niestety kuleje.

Chętnie bym go zobaczył na żywo. Zdania i skrajne  emocje na temat tego modelu są bardzo podzielone.

Jest dostępny u AD? Można go już zobaczyć w każdym butiku czy tylko w wybranych?

Obejrzyj go na żywo a mocno się rozczarujesz, wierz mi. Tu masz model z tej serii.

 

 

attachicon.gifaZbiobK3Tf+SBEGZSmoeIA.jpg

Na tym zdjęciu on rzeczywiście wygląda ...delikatnie mówiąc kiepsko ( jak dla mnie oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniacie zegarek po zdjęciu, na którym nic nie widać?

 


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniacie zegarek po zdjęciu, na którym nic nie widać?

 

 

 

Nie. Przez to pytam czy i gdzie  można go zobaczyć  - tylko wtedy można obiektywnie ocenić a tak bardziej oceniamy nie zegarek a zdjęcie  :) tylko tych negatywnych opinii jest bardzo dużo

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniacie zegarek po zdjęciu, na którym nic nie widać?

 

 

Nie jestem mistrzem robienia zdjęć, pstryknąłem je telefonem, do tego zegarek był w folii. Wychodziły mi lepsze zdjęcia, to fakt. Ale jakoś nie kojarzę żebyś tak pisał o zdjęciach innych zegarków. Skoro ci się Code 11:59 podoba, to twój wybór i twoja ocena i bardzo dobrze zresztą. Jeśli słabe zdjęcie nadgarstkowe cię nie przekonuje, rozumiem. Jednak nie wiem czy zauważyłeś, że ten zegarek paktycznie zbiera tylko krytyczne opinie, pozytywnych prawie nie ma. Nie zastanowiło Cię to? Widziałem i przymierzałem w życiu prawie wszystkie modele topowych brandów - 11:59 to jedno z największych rozczarowań.

 

Nawet McIntosh, który przecież ceni AP, napisał niepochlebnie o tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem go na żywo, jednak zadziwia mnie ilość niepochlebnych opinii. Nie oceniam Twoich zdjęć (sam robię gorsze), ale staram się nimi nie sugerować. Ponieważ mam wyrobioną opinię o marce, dlatego też mam swoje wyobrażenie o tym modelu, które jest mocno optymistyczne.

Po obejrzeniu zobaczę na żywo, może się ono zmienić, kto wie...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, podejdę do AP w tym tygodniu i sprawdzę czy jest dostępny. Jeśli będzie, postaram się zrobić mu porządne zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to pisać, ale AP w ostatnim czasie ma słabe pomysły na design. Może Zarząd powinien przeprosić się z Philippe Merkiem? Obecny CEO jest świetnym mówcą, ale druga strona równania niestety kuleje.

Obecny CEO przyszedł ze świata mody ale ma też udany dla AP podbój rynku amerykańskiego ( był szefem AP US) praktycznie wariacjami jednego modelu.

To że ograniczył ilość odmian RO i że stworzył nową linię to dobre ruchy. Być może jednak zbyt wcześnie postawił na „ odrębność estetyczną” milenialsów.

Inne firmy nie adorują na razie tego pokolenia sprzedając głównie 40-60 latkom modele nawiązujące do vintydż. AP zaryzykowało i na razie zbiera baty. Widocznie nie ma jeszcze tylu 30 letnich milionerów o tetrisowym guście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie jestem mistrzem robienia zdjęć, pstryknąłem je telefonem, do tego zegarek był w folii. Wychodziły mi lepsze zdjęcia, to fakt. Ale jakoś nie kojarzę żebyś tak pisał o zdjęciach innych zegarków. Skoro ci się Code 11:59 podoba, to twój wybór i twoja ocena i bardzo dobrze zresztą. Jeśli słabe zdjęcie nadgarstkowe cię nie przekonuje, rozumiem. Jednak nie wiem czy zauważyłeś, że ten zegarek paktycznie zbiera tylko krytyczne opinie, pozytywnych prawie nie ma. Nie zastanowiło Cię to? Widziałem i przymierzałem w życiu prawie wszystkie modele topowych brandów - 11:59 to jedno z największych rozczarowań.

 

Nawet McIntosh, który przecież ceni AP, napisał niepochlebnie o tym modelu.

 

Pisząc posta zastanowiłem się, czy wydałbym kasę na CODE 11.59. Pomimo że lubię AP, to musiałbym upaść na głowę wybierając CODE zamiast A. Lange & Söhne Lange 1, F.P. Journe Souveraine, Jaeger-LeCoultre Duomètre. Gdyby podstawowy CODE 11.59 kosztował w granicach 45000 - 50000 zł, to może jakoś by się obronił, ale cena około 100000 zł to aberracja.

 

Obecny CEO przyszedł ze świata mody ale ma też udany dla AP podbój rynku amerykańskiego ( był szefem AP US) praktycznie wariacjami jednego modelu.

To że ograniczył ilość odmian RO i że stworzył nową linię to dobre ruchy. Być może jednak zbyt wcześnie postawił na „ odrębność estetyczną” milenialsów.

Inne firmy nie adorują na razie tego pokolenia sprzedając głównie 40-60 latkom modele nawiązujące do vintydż. AP zaryzykowało i na razie zbiera baty. Widocznie nie ma jeszcze tylu 30 letnich milionerów o tetrisowym guście...

 

Wyniki sprzedaży pokażą kto miał rację, chociaż warto przypomnieć, że początki Royal Oak też nie były dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

 

Pospamuję trochę. Budujemy zespół redakcyjny. Może ktoś chciałby się zaangażować i razem zrobić coś fajnego: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176725-strona-internetowa-klubu-kmziz/

 

Do usłyszenia

 

Janek


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Świetny  i pasuje do scenerii  :)

 

Diver jest super jeżeli jest się w stanie przeboleć dużą dysproporcję średnicy pomiędzy mechanizmem, a kopertą. Natomiast Royal Oak Ref. 15500 to istna petarda. Dzisiaj miałem przyjemność dokładnego obejrzenia rzeczonego zegarka na żywo i uważam, że jest absolutnie fenomenalny. Co ciekawe 41 mm średnicy koperty w niczym nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie - na moim nadgarstku Ref. 15500 leżał idealnie (obwód nadgarstka: trochę ponad 18,5 cm). No i wreszcie mechanizm jest perfekcyjnie dopasowany do koperty. Podsumowując, czekam jeszcze tylko na odpowiedź w odniesieniu do niebieskiej tarczy i wracam do noszenia AP.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diver jest super jeżeli jest się w stanie przeboleć dużą dysproporcję średnicy pomiędzy mechanizmem, a kopertą. Natomiast Royal Oak Ref. 15500 to istna petarda. Dzisiaj miałem przyjemność dokładnego obejrzenia rzeczonego zegarka na żywo i uważam, że jest absolutnie fenomenalny. Co ciekawe 41 mm średnicy koperty w niczym nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie - na moim nadgarstku Ref. 15500 leżał idealnie (obwód nadgarstka: trochę ponad 18,5 cm). No i wreszcie mechanizm jest perfekcyjnie dopasowany do koperty. Podsumowując, czekam jeszcze tylko na odpowiedź w odniesieniu do niebieskiej tarczy i wracam do noszenia AP. :)

Zapytam tylko, jaki jest okres oczekiwania na 15500 z niebieską tarczą? Czy nie trzeba najpierw parę lat poczekać trenując noszenie "na sucho" ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Diver jest super jeżeli jest się w stanie przeboleć dużą dysproporcję średnicy pomiędzy mechanizmem, a kopertą. Natomiast Royal Oak Ref. 15500 to istna petarda. Dzisiaj miałem przyjemność dokładnego obejrzenia rzeczonego zegarka na żywo i uważam, że jest absolutnie fenomenalny. Co ciekawe 41 mm średnicy koperty w niczym nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie - na moim nadgarstku Ref. 15500 leżał idealnie (obwód nadgarstka: trochę ponad 18,5 cm). No i wreszcie mechanizm jest perfekcyjnie dopasowany do koperty. Podsumowując, czekam jeszcze tylko na odpowiedź w odniesieniu do niebieskiej tarczy i wracam do noszenia AP.  :)

Wiem, że kształt koperty powoduje, że mamy wrażenie, że jest trochę większy.  Jak będziesz miał na ręku, to dawaj proszę  fotę. Chętnie zobaczę jak leży ( oprócz vintage) lubię trochę większe koperty ( nadgarstek tak ok. 19,5 - zależy od formy  :)  ).

Zamawiasz u AD? Długo trzeba czekać ? No i jak możesz jaka cena, możesz liczyć na rabat? Niebieska tarcza robi wrażenie !! :)

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zapytam tylko, jaki jest okres oczekiwania na 15500 z niebieską tarczą? Czy nie trzeba najpierw parę lat poczekać trenując noszenie "na sucho" ;)

Mam nadzieję, że AP potraktuje mnie "ulgowo" w sensie czasu oczekiwania na zegarek. Nic więcej nie mogę napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.