Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, masz rację. Ja odniosłem się do stereotypowego postrzegania posiadaczy zegarków wartych trochę więcej niż tysiąc złotych - nawet na forum często można spotkać opinie w stylu: „Przecież on w tym [Rolexie, Patku itd.] na pewno nie chodzi ot tak, po ulicy czy jeździ komunikacją miejską.” 

Bez przesady. Nie trzeba mieć w garażu auta wartości powyżej 400 tys. zł, żeby stać było człowieka na zakup Roleksa. Wiele zegarków Roleksa spokojnie można kupić za 1/3 ceny nowego Volkswagena Passata z podstawowym wyposażeniem. W krajach o ustabilizowanej, solidnej gospodarce, Rolex jest masówką na którą stać wiele osób. Żaden to rarytas, lecz rezultat silnej klasy średniej i jej przewidywalnych oraz nudnych wyborów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Twoje stanowisko jest silnie zdeterminowane faktem, że nie stać Cię na zakup tego zegarka i w tej sytuacji trudno myśleć o jego noszeniu?

Nie sądzę. Powiem więcej. Tak nie jest.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej od Nautilusa podoba się A. Lange & Söhne Odysseus. Gdybym miał wskazać kilka ulubionych zegarków o zacięciu sportowym, to moja lista wyglądałaby następująco:

 

1. Ex aequo Audemars Piguet Royal Oak Ref. 15500 / 15202, A. Lange & Söhne Odysseus, A. Lange & Söhne Datograph Lumen

2. Patek Philippe Nautilus Ref. 5711

3. F.P. Journe Octa Sport

4. Vacheron Constantin Overseas Ref. 4500V / 7900V

5. Jaeger-LeCoultre Master Compressor Extreme LAB 2

 

 

 

Wywalilbym numer 4 i 5, AP zamienilbym z miejscem 3 i w sumie moglbym sie pod tym podpisac... 

Padł kolejny aukcyjny rekord (świata). Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A na aukcji Only Watch.

 

Jakiś zapalony fan wędkowania złowił grubego łososia za 31 milionów franków szwajcarskich, a właściwie to 35,460,000 CHF z opłatami - LINK TUTAJ.

 

 

 

Więcej o samym zegarku np. na HODINKEE

 

 

Mialem okazje byc na aukcji... Hmmm... W przypadku Journa tez sala zrobila wielkie OOOOO  ;)

Takze podzielam opinie, iz ten zegarek do czasu kolejnej aukcji bedzie bezpiecznie schowany w depozycie bankowym. Tego typu zegarki kupowane sa jako inwestycja.

 

 

 

Niekoniecznie  :)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak z dostępnością u A.D. z  World Time w różowym złocie - 5230R? i jaka jest cena z metki?

będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak z dostępnością u A.D. z  World Time w różowym złocie - 5230R? i jaka jest cena z metki?

będę wdzięczny

Upsss., nikt nie posiada wiedzy na ten temat  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w Patku w czwartek, to podpytam. BTW, sam tego modelu poszukuję  :) .

Upsss., nikt nie posiada wiedzy na ten temat  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawa wygląda następująco: byłem dzisiaj w butiku PP i trafiłem na świetną sprzedawczynię (akurat w PP w Mediolanie są średni, bo w większości to ... Chińczycy - zaraz wyjaśnię o co chodzi).

 

Do @Andrzeja1: jak stwierdziła sprzedawczyni, to jest mój szczęśliwy dzień, bo akurat mają sporo modeli dostępnych w sprzedaży od ręki, w tym właśnie 5230R (zdjęcia i cena poniżej). Cóż, zakochałem się i trochę podłamałem, bo jednak kosztuje więcej niż myślałem i w najbliższej przyszłości jednak chyba mój nie będzie  :(. Dostępne od ręki są: 5930-G, 5524-R oraz Calatrava jak na zdjęciu  (już nieprodukowana). Oczywiście, inne też (akurat przymierzałem te ww.); jakoś ostatnio im obrodziło.
 

Ogólnie, dostępność 5230-R jest ok (jak na Patka) - czeka się kilka miesięcy, ale max. pół roku. Generalnie, PP zniżek nie daje, ale owa miła sprzedawczyni powiedziała że dla Polaka trochę urwie z ceny (nie wiem dokładnie ile, ale myślę że 2-5% jest możliwe). 
 

A odnośnie chińskich sprzedawców w PP to zbyt mili nie są, po włosku mówią jak ja (więc nie biegle  :)), po angielsku słabo - chyba więc najlepiej rozmawiać z nimi po mandaryńsku. Zresztą, po to są; dzisiaj w sklepie była jedna Włoszka i 3 Chińczyków (lub chińskiego pochodzenia). I oczywiście obsługiwali chińskich klientów, którzy finalizowali jakiś duży zakup.

 

@Andrzej1 - ja na razie 5230-R odpuszczam, więc jest dla Ciebie dostępny :). Zapraszam do Milano.

post-6729-0-92530100-1574959176_thumb.jpeg
 

post-6729-0-94486200-1574959255_thumb.jpeg

 

post-6729-0-11984000-1574959276_thumb.jpeg

 

post-6729-0-13381600-1574959291_thumb.jpeg

 

post-6729-0-27823500-1574959309_thumb.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję !!!

 

Myślałem, że będzie z kilka tysi E tańszy + mały rabat i z 10 k.może 12 -13 k .E  wyjdzie mniej :(

Zegar piękny i już wiem dlaczego P.Darek z Wrzeciona trzyma  na półce prawie 9 letniego, starsza ref 5130 za 135 k złotych - wydawało mi się, że trochę za drogo.

 

Jeszcze raz dziękuję, no i chyba będzie musiał na mnie jeszcze poczekać  ^_^ niestety...

no ale idzie kryzys ( może przez to tyle mają na stanie), w branży stalowej jest już bardzo widoczny a ją z reguły dotyka jako pierwszą to może i ceny spadną :ph34r:

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo nowy katalog PP i będzie także nowy model Calatravy. Co do cen, to twierdzili, że wzrosnąć nie powinny, ale kto to wie  B) . Na spadki nie licz. To Patek, a do tego Chińczyków kupujących jest na pęczki (codziennie!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiedza raczej ogólna;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo nowy katalog PP i będzie także nowy model Calatravy. Co do cen, to twierdzili, że wzrosnąć nie powinny, ale kto to wie  B) . Na spadki nie licz. To Patek, a do tego Chińczyków kupujących jest na pęczki (codziennie!).

Racja, kupujących  z Azji jest mnóstwo i nakręcają nie tylko branżę zegarkową. Do tego zwrot Vatu powoduje, że zakupy w Europie są dla nich korzystne ( np. w Czechach o ile pamiętam to 16 %  - spory rabat wychodzi ).

Te spadki, to tak z nadzieją bez wiary  :lol: chyba, że coś może  się trafi z rynku wtórnego.

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiedza raczej ogólna;)

 

Tzn. widziałem wcześniej, że brali udział w tworzenia Beta 21 w czasach "kryzysu kwarcowego" ale nie wiedziałem (bo się tym nie interesowałem) że nadal mają w ofercie kwarcoki. Jakoś mi się to gryzło z wizją wysokiego zegarmistrzostwa :P Z automatu założyłem, że tak jak np. Rolex, który porzucił Oysterquartza, robią teraz wszystko na mechanicznych werkach.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech jest 18% zwrotu VAT dla kupujących spoza UE. Jak masz znajomego Chińczyka, Rosjanina itd. to warto  :).

Racja, kupujących  z Azji jest mnóstwo i nakręcaj nie tylko branżę zegarkową. Do tego zwrot Vatu powoduje, że zakupy w Europie są dla nich korzystne ( np. w Czechach o ile pamiętam to 16 %  - spory rabat wychodzi ).

Te spadki, to tak z nadzieją bez wiary  :lol: chyba, że coś może  się trafi z rynku wtórnego.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem rabat 5,2% na calatrave w Niemczech, ale nie liczyłbym teraz na więcej niż 2-3% - polityka cenowa Patka się usztywnia a ceny co 1- 2 lata idą w górę i kilka procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech jest 18% zwrotu VAT dla kupujących spoza UE. Jak masz znajomego Chińczyka, Rosjanina itd. to warto  :).

Niestety nie mam  :(  słyszałem, że teraz jest moda na znajomego, zaufanego Ukraińca

Ja dostałem rabat 5,2% na calatrave w Niemczech, ale nie liczyłbym teraz na więcej niż 2-3% - polityka cenowa Patka się usztywnia a ceny co 1- 2 lata idą w górę i kilka procent.

Chętnie zobaczyłbym zestawienie cenowe z kilku lat najpopularniejszych modeli, jak wzrastają ceny na metce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do @Andrzeja1: jak stwierdziła sprzedawczyni, to jest mój szczęśliwy dzień, bo akurat mają sporo modeli dostępnych w sprzedaży od ręki, w tym właśnie 5230R (zdjęcia i cena poniżej). Cóż, zakochałem się i trochę podłamałem, bo jednak kosztuje więcej niż myślałem i w najbliższej przyszłości jednak chyba mój nie będzie  :(. Dostępne od ręki są: 5930-G, 5524-R oraz Calatrava jak na zdjęciu  (już nieprodukowana). Oczywiście, inne też (akurat przymierzałem te ww.); jakoś ostatnio im obrodziło.

 

Masz rację, coś dziwnie obrodziło w ilości,  w Monachium też sporo modeli dostępnych łącznie z 5230R  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid z Goliatem?

 

Na tym filmie dokładnie widać jak niesamowitym zegarkiem jest Nautilus. I pomyśleć, że pamiętam czasy, kiedy okres oczekiwania na ten model wynosił raptem kilka miesięcy i cena oscylowała w granicach ok. 120 000 zł. Gdyby człowiek miał wtedy tyle pieniędzy na zegarek....

Ciekawe, czy jeszcze kiedykolwiek Nautilus będzie "normalnie" dostępny ? Czy raczej pojawi się nowy model ? Tylko co zmieniać w doskonałym zegarku...


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonały byłby bez daty albo choć dyskretnie na „6”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie dokładnie widać jak niesamowitym zegarkiem jest Nautilus. I pomyśleć, że pamiętam czasy, kiedy okres oczekiwania na ten model wynosił raptem kilka miesięcy i cena oscylowała w granicach ok. 120 000 zł. Gdyby człowiek miał wtedy tyle pieniędzy na zegarek....

Ciekawe, czy jeszcze kiedykolwiek Nautilus będzie "normalnie" dostępny ? Czy raczej pojawi się nowy model ? Tylko co zmieniać w doskonałym zegarku...

Na tym filmie widać też jak dobrą robotę zrobił Patek unowocześniając dizajn tworząc Aquanauta (którego szczerze wolę, ale ja jestem w ogóle jakiś dziwny). Model Piageta to moim zdaniem jedna z mniej udanych wariacji na temat Royal Oaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie widać też jak dobrą robotę zrobił Patek unowocześniając dizajn tworząc Aquanauta (którego szczerze wolę, ale ja jestem w ogóle jakiś dziwny). Model Piageta to moim zdaniem jedna z mniej udanych wariacji na temat Royal Oaka.

 

 

Wariacji nt RO? Mysle, ze to wlasnie wariacja nt Nautliusa


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piaget ładniejszy. Dużo.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłeś, nie 

 

Piaget ładniejszy. Dużo.

Konkrety proszę...  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.